Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaryjność Navara D40


Gość Czarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - dzisiaj szybka wizyta w serwisie i okazuje się ze padł " uszczelniacz przedniego wału reduktora" - Pan mechanik uzupełnił olej i powiedział że można jeździć :) a Pan od części zamówił i powiedział że będzie dopiero w środę 1 kwietnia . I teraz nie wiem czy brać to na poważnie czy nie. Przy okazji stwierdzono wyciek smaru z osłony przegubu z lewej strony poprzez opaskę :(

 

Podobno naprawa ( czytaj wymiana uszczelniacza ) trwa koło 1 h. Tak wiec nie ma strachu :)

 

Wiesz moze jaki jest koszt takiej wymiany, bo moja Navka juz nie jest na gwarancji, a widze ze mam tak samo jak ty miales. No i czy rzeczywiscie naprawa trwala godzine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

no u mnie wyszło coś koło 280 zł... uszczelka 50 zł, reszta robota plus dolanie oleju. serwis w poznaniu ale ręki sobie nie dam uciąć bo zrobiłem to jeszcze przed zakupem na koszt sprzedającego. mówili, że puszczają olej średnio co 60 tysięcy, a jak ktoś przeleciał więcej to ma szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poniewaz zauwazyl wycieki z obudowy rozrzadu. Sorry bardzo ale autko ma tylko 30kkm i juz takie rzczy. Prawdopodobna przyczyna- za szybka jazda na autostradzie (160km non stop) czyli auto nie zbyt robotne jak by sie miało wydawac. Bardzo delikatne

...

 

Ten samochód u Ciebie już niedługo pociągnie :(

 

a samochód jest robotny , ale nie do takiej roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobna przyczyna- za szybka jazda na autostradzie (160km non stop)

 

Dziwne we wrześniu przejechałem ok 3 tyś autostradami, na liczniku cały czas ok 170-180 i auto jeszcze jakoś jeździ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód u Ciebie już niedługo pociągnie :(

 

a samochód jest robotny , ale nie do takiej roboty :D

Navara nie tylko jeździ po terenie ale i po autostradzie a producenci tego ...... powinni wstawić ogranicznik np do 90 i nikt szybciej by nie pojechał skoro nie może jeździć 160 km/h non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - dzisiaj szybka wizyta w serwisie i okazuje się ze padł " uszczelniacz przedniego wału reduktora" - Pan mechanik uzupełnił olej i powiedział że można jeździć a Pan od części zamówił i powiedział że będzie dopiero w środę 1 kwietnia . I teraz nie wiem czy brać to na poważnie czy nie. Przy okazji stwierdzono wyciek smaru z osłony przegubu z lewej strony poprzez opaskę

 

Podobno naprawa ( czytaj wymiana uszczelniacza ) trwa koło 1 h. Tak wiec nie ma strachu

 

Wiesz moze jaki jest koszt takiej wymiany' date=' bo moja Navka juz nie jest na gwarancji, a widze ze mam tak samo jak ty miales. No i czy rzeczywiscie naprawa trwala godzine?[/quote']

 

Jeśli nie chcesz za chwilę znowu mieć wycieku, to niech nie ściemniają, tylko wymienią uszczelniacz razem z flanszą wału - na flanszy uszczelniacz "wycina" rowek. Naprawa rzeczywiście trwa nie więcej niż godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Wojtasnissan

Chciałem jeszcze dodac ze pake mam tez przesunieta wzgletem lewej strony okolo 2 cm, nastepnie opony roczne przebieg 30 tys km maja jakiej bable czy sa nie rowne niewiem dokladnie ale czuc jak cala buda przy jezdzie na prostej skacze, musze wyslac wszystkie opony na gwarance na 2 tyg do serwisu : :one: :zly: To jak ja mam jezdzic bez opon? :diabel2: Nastpenie na wolnych oprotach na luzie slychaj jakby niebylo oleju w wspomaganiu kierowncy, slychac szum jak by jakis silniczek chodzil bez oleju nastepnie stuka przy skrecie na prawa

DODAM AUTO MA 14 MIESIECY I 35KKM PRZEBIEGU

DLA MNIE TO DZIWNE BARDZO DZIWNE

PS. 170 DLA TAKIEGO SAMOCHODY TO NIE POWINNO BYC ZA DUZO

TO ILE JA MAM JEZDZIC PO AUTOSTRADZIE 140? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie jeździć po autostradzie! ;) Mnie Pan z serwisu uświadomił, że lakier który się piaskuje na nadkolach to moja wina. A dlaczego moja? Bo używam samochodu a powinien stać w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie jeździć po autostradzie! Mnie Pan z serwisu uświadomił, że lakier który się piaskuje na nadkolach to moja wina. A dlaczego moja? Bo używam samochodu a powinien stać w garażu

 

Hehe :one: U mnie też są wypiaskowane, ale to chyba najmniejsze zmartwienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmielona półoś układ róznicowy w rozsypce .. to pierwsze slowapana z serisu po wizycie ojca nasza nyska w serwisie .....

autko 2005 rok pierwsze wydanie d40 .. ostatni japoniec w domu u nas .

 

mam tez megane i złego słowa niepowiem . dodam ze auto z rocznika 00 rechot katowany przez moja osobe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Jestem AD (anonimowym drifterem),boję się,że niżej opisane rzeczy są spowodowane właśnie moim sposobem jazdy:

 

-Mocno skręcam koła i jadę słysząc stuki

-a na zakrętach, wchodząc w nie, w lewą stronę, przy niezbyt dużej prędkości słyszę pisk tylnego lewego koła

 

Co to może być???/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mocno skręcam koła i jadę słysząc stuki

 

ostatnio zmegokolana usłyszałem glosne hrup ... wiesz co to jest ???

 

słuchaj a moze napiszesz cos wiecej o tych stukach ?? moze wiesz z kad dobiegaja itd itp .... jakies dodatkowe objawy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też takie chrupnięcia słyszałem jak np. przy starcie gdzieś mocniej przyspieszyłem ze skręconymi kołami, widać ten typ tak ma, na razie nic się jeszcze nie rozsypało, ale chrupie ostro. podejrzewałem mechanizm różnicowy, bo jedno koło musi więcej nadgonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 80k km wymiana tylnej półosi :) a po kolejnych 8k km prawy przegub w rozsypce, bo zlazł zacisk z osłony i do środka dostała się woda, ziemia i diabli wiedzą co jeszcze.

A z mniejszych spraw:

spryskiwacze reflektorów nie działają,

spalony lewy głośnik w z tyłu,

zamek w kipie ledwo zipie :),

no i oczywiście co jakiś czas po gwałtownym obudzeniu smoka (czyli gaz do dechy) silnik przechodzi w tryb awaryjny.

 

powolutku zaczynam żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25
Autko jeszcze na gwarancji - serwis stawia

 

pogadamy o radosci jak skonczy ci sie gwarancja jak mnie :(

bedziesz wedy chciał sprzedac tak szybko jak kupiłes hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cytuję "zaprzyjaźnionego" pana z ASO nissana :

 

"wartośc napraw przekroczyła już wartośc całego samochodu"...

 

navara 2007r ,75tys przebiegu, cackana i niańczona od urodzenia

 

na szczęście na gwarancji wszystko ale komentarz chyba zbędny ...

 

 

aha.. nawet dealerzy nissana nie chca brac navar w rozliczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

11- tyś. km. (6 miesięcy ) "puścił" uszczelniacz przedniego wału przy reduktorze :o . Ręce i ... cyce opadają . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 000 km padła skrzynia biegów (automat). Do wymiany.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...