Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory. Tu i tylko tu:


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość august200

Witam przyszedł czas na wymianę amorów w mojej P10 SR20De.

 

Chciał bym poprawić prowadzenie mojego auta i z tego co poczytałem i znalazłem to do wyboru mam:

 

Kyb Ultra SR

 

Bilstein B6

 

Kyb AGX znalazłem na allegro takie coś ->

http://sklepy.allegro.pl/item1014442811_amortyzatory_sportowe_kayaba_agx_nissan_primera.html

 

Podejdą do P10 czy AGX nie występuje do P10.

 

Które z tych 3 propozycji znajdę najtaniej ?

Edytowane przez august200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poruszę kwestię osłon i odbojów. Czy taki zestaw opisany jako "uniwersalny" jest coś warty? Czy może lepiej kupić dedykowany?

 

----edit

 

Gdyby kogoś to interesowało - wg katalogu Kamoka to są właśnie osłony z odbojami do Almery N15. Nie wiem czemu, sprzedawane jako uniwersalne. Kupiłem, założyłem, pasują idealnie. Skąd to wiem, że do Almerki? Ano stąd, że sprawdzałem to w katalogu Kamoka ;) Link do aukcji: http://www.allegro.pl/item1007410375_kamoka_zestaw_montazowy_amortyzatora.html oraz numer katalogowy, gdyby aukcja wygasła: 2019004

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość lewandoree

Witam. Chciałbym wymienić wszystkie cztery amorki i przy okazji posadzić o parę cm na glebę swojego Nissana.. Słyszałem dużo dobrych rzeczy o firmie Tokico.. Zależy mi na dobrym sportowym zawieszeniu jak na nasze drogi. Jak myślicie co najlepiej się spisze i w jakie amory i jakie sprężyny warto zainwestować?

 

Ja polecam z pełną odpowiedzialnością , zresztą tej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać , zestaw zawieszenia gwintowanego KW . Sa 3 przemawiające sprawy za: 1. amortyzatory wykonane są ze stali nierdzewnej 2 .są bardzo dobrej jakości 3. da się na nich jeździć na polskich drogach . Jedynym minusem jest cena jeden kompletny amortyzator katalogowo kosztuje 1250 zl . Ja osobiście posiadam taki zawias w swojej n16 mogę wstawić zdjęcie jeżeli chcesz .nie ukrywam ja miałem okazje i za 4 zapłaciłem tyle co za jeden ,bo został zdjęty ze świeżo sprowadzonej almery która szla na handel .Prowadzenie auta nie do poznania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Na Allegro do wp11 znalazłem takie: www.allegro.pl/item1107058688_amortyzatory_tyl_kayaba_nissan_primera_p11_i_wp11.html, cena stosunkowo niska, jest to cokolwiek warte(?), może macie inne propozycje do tego modelu. Pozd. grupowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zostało wspomniane wcześniej- jesli to kayaba (KYB) to bierz śmiało. Cena jest atrakcyjna (w porównaniu z np p10 sedan na tył) warto doinwestować pare groszy w kayabę. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja zdecydowanie odradzam "magnumy". kupiłem i założyłem, bo nikt źle o nich nie mówił, ale dobrze taż nie i teraz wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przebadałem te nieszczęsne magnumy i po miesiącu jeżdżenia lewy=63%, prawy=75%

jutro składam reklamację z pismem o zwrot kasy i dokładam pare PLN żeby kupić KYB.

porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko, bo czeka mnie troszkę roboty przy primerze P-10 z silnikiem 1.6 z '91 roku, ponieważ przymierzam się do wymiany wszystkich amortyzatorów w swojm nismo, przód, tył + górne wachacze z przodu, oraz zmienić sprężyny na tyle, ponieważ już trochę usiadły i przy większych dołkach samochód zawadza spodem o glebę :(, mam oprócz tego primerke P-10 z silnikiem diesla 2.0 z 93 roku, czy ewentualnie dałoby sie przełożyć zawieszenie z jednej do drugiej? Patrząć po cenach amortyzatorów, wachaczy górnych i sprężyn to aż boli. Nie chcę rozbierać tamtego diesla bo mam do tego samochodziku trochę sentymentu, a poza tym jeździ w miarę dobrze. Może znacie jakiś sklep (w wawie lub okolicach) gdzie możnabyłoby za w miarę przyzwoite pieniądze zakupić części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że było ale mój temat się troszkę różni, otóż mam do wymiany komplet sprężyn i amortyzatorów i otóż aby zniwelować z przodu prześwit oraz ogólnie aby autko wyglądało i prowadziło się lepiej chciałbym wstawić obniżające sprężyny co sądzicie o takich?: http://allegro.pl/sprezyny-obnizajace-nissan-almera-n15-h-r-i1192903266.html (sorka ale nie działa mi wstawianie odnośnika a regułki nie pamiętam na pamięć. Oraz jest dylemat nad amortyzatorami, tylko nie piszcie że mogą być oryginalne... w ogóle to nie mogłem znaleźć sportowych amorów.. dlatego proszę o pomoc. Dodam że nie chcę autka sadzać nisko, takie -30/-30 jest superanckie. Oraz Autko to Almerka N15 w sedanie z 99 roku.

 

A co sądzicie o springach Ta Technix mam okazje kupić takie w baaardzo dobrej cenie (nowe).

Oraz co powiecie o B4 Bilstein Gas? A może jakieś inne? Gdzie polecicie takie rzeczy kupować w dobrej cenie? Bilstein'ów na allegro nie ma :(

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie

 

Mam p11.144 (w opisie), chodzi o to ze ona jest strasznie niska, chyba inne sprezyny niz w serii. Czeka mnie wymnia amorków, czy moge włozyc seryjne czy jak??

Drugie pytanie w niektorych aukcjach na alledrogo amorki są do wszystkich wersji silnikowych, na innych jest podział na zwykłe i takie do GT i kombi. Może ktoś mnie oswieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ostatnio pomogliście wybrać amorki na tył do almy n15 hb 98r 1,4 64kw

Wychodzi na to że teraz potrzebuję numerów amorków na przód.Różnych producentów .(dobrych ..KYB , Bilstein , Sachs , Tokico , te ostatnie miałem na tyle i ok a teraz mam kyb i jest bardziej twardo ale może to złudzenie .) :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja w swojej Primerze zamontowałem amorki firmy Monroe ("monroły" :) ) i jestem bardzo zadowolony - auto dobrze tłumi nierówności na drodze, nie myszkuje i dobrze trzyma się nawierzchni na zakrętach. Kupiłem tutaj - http://www.iparts.pl/czesc/amortyzator,nissan,primera-p12-od-2002-01,1-8-115km,80-4833-16272-100121-0-37-16353.html . Pzdr

Edytowane przez GreenMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, potrzebuję pomocy bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem

otóż muszę wymienić z tyłu amorki bo jeden wylał w N15 1.4 96r. i już chyba zdecydowałem się na Tokico 170zł/sztuka ale w obecnym zawieszeniu strasznie mi tłucze na dziurach a na progach zwalniających to jak by ktoś gumowym młotem walił w karoserie, i tak było za czasów gdy amory były sprawne, czytajac forum dowiedziałem się że gumy na amorkach mogą być tego przyczyną więc też je zmienię. Tylko właśnie takie pytanie czy odboje to jest to samo co poduszki? na pewno muszę kupić osłonki na amory które są w zestawie z odbojami ale nigdzie nie znalazłem zdjęć jak wygladają odboje, w "sam naprawiam" na str 193 jest schemat zawieszenia i tam pod pozycją 7 są pierścienie gumowe które tu http://e-autoparts.pl/catalog/poduszka-lozyskiem-kolumny-phersona-p-393622.html nazywają sie poduszki a co to są odboje? bo przegladając fora wywnioskowałem że odboje i poduszki to różne rzeczy a w tej instrukcji nie widzę tego. bardzo proszę o odpowiedzi gdyż w następnym tygodniu przegląd mnie czeka i chciałem wymienić tylne amorki do tego czasu bo na wylanym to mi raczej nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wiem że temat jak rzeka ale mam do kupienia amorki na tył i proszę was o pomoc jaką firmę wybrać

 

1.Monroe http://allegro.pl/am...1941984117.html

2. KYB gazowe za 265zł sztuka

3. Sachs za ok 250zł sztuka

4. Tekico 259zł za sztukę http://allegro.pl/am...1934137305.html

 

Podzielcie się swoimi radami na dzień dzisiejszy. Czytałem wasze opinie ale były z poprzednich lat. Może się coś zmieniło od tamtych czasów. Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wymienialem teraz amortyzatory bo mialem lozyska rozwalone, okazalo sie ze amortyzatory skrzywione sa, prawy bardziej;/

kupilem, a wlasciwie znajomy mechanik zamowil KYB za 220zl/szt, lozyska po 95 i odboje, troszke kasy poszlo, ale jezdzi sie swietnie na nich, polecamn:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...