Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEMY JAKOŚĆ I TRWAŁOŚĆ SILNIKÓW NISSAN PICKUP D22


Gość KUBUś PUCHATEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissanowi nie wiedzie się z silnikami ....

 

2.8 .... w każdym pada głowica

2.5 .... czytaj temat

3.0 .... sper..li smarowanie

 

Jedynym za***istym motorkiem jest 4.2 D .... niestety nie dostępny w europie ze względu na emisję spalin :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda to statystycznie, ale ja jestem baaardzo zadowolony jeszcze z 2.3D w mojej vanetce :). Przy 180000 pali na dotyk, chodzi jak zegarek, nie dymi w żadnym kolorze. Może dlatego, że ma te swoje "niewyżyłowane" 75 koników :). W porównaniu do d22, który na zimno stuka jak :diabel2: to kulturalny silniczek.

Zebym tfu, nie zapeszył ;) .

A wracając do tematu. Już od jakiegoś czasu słyszę o tych awaryjnych silnikach w pickupach, ale mój (160000) i mojego znajomego (podobny przebieg) na razie ok, a bawię się trochę w terenie i na trasie zdarzy się pojechać szybciej.

Troche te informacje stresujące, ale trzymam kciuki, bo nie chciałbym się go pozbywać :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Na poprawienie humoru: wiecie ile kosztuje nowy Pickup NP300 z pojedynczą kabiną u Dealera?

..od 38000zł netto?

Nie wiem czy to pocieszenie :( ja dałem więcej za swojego który kilka lat już ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,3 benzynka tez uwazam ze oki - 147000 mil najechane i pracuje jak noweczka

ja dałem więcej za swojego który kilka lat już ma :(
ja tez dalem wiecej za swojego ktory juz 7 lat ma :027:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KUBUś PUCHATEK

Słyszałem, że te silniki z Pickup'a D22 miały najwięcej części japońskich - czy to prawda? Możliwe też ,że to już francuz. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też ,że to już francuz. Czy ktoś coś wie na ten temat?
no ja wiem ze france robia najlepsze diesle ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekb,

 

Cześć. Własnie kupiłem wczoraj terrano z 2003r 3.0 z przebiegiem 132tys. Wszystko było ok do dzisiaj ponieważ zaczęła świecić kontrolka z olejem. Sprawadzałem stan jest ok, jak czytam o problemach z tymi silnikami to zastanawiam się co zrobić. Znacie jakis dobry warsztat na slasku lub kogos kto moze mi pomóc w tej sprawie? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kontrolka z tego co wiem tyczy sie rowniez cisienia oleju - wiec mimo, ze poziom oki dobrze to zbadaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz ciśnienie oleju czujnikiem mechanicznym - jak jest ok ( na wolnych obrotach przy gorącym silniku powyżej 0,3 bara i rośnie po dodaniu gazu ) no to ok, wtedy odetnij kabel idący do czujnika poziomu oleju w misce, i zapomnij o sprawie. jeśli nawaliło smarowanie, to to usłyszysz, silnik zacznie stukać, a klawiatura i góra silnika będzie sucha, wtedy go atychmiast zgaś i więcej nie odpalaj,a mechaniowi powiedz żeby po naprawie zajrzał do panewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było ok do dzisiaj ponieważ zaczęła świecić kontrolka z olejem.

Często padają czujniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...