Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Prairie] +i - opinie


Gość dżejzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw czy tę stronę odwiedzają właściciele Nissanów Prairie. Ja od miesiąca jestem właścicielem takiego auta model M11 z 1991 roku silnik 2.0. Chętnie poznam opinie nt. Waszych egzemplarzy, czyli jakie Waszym zdaniem ma plusy i jakie minusy, awaryjność poszczególnych elementów, itd.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Jestem ciekaw czy tę stronę odwiedzają właściciele Nissanów Prairie. Ja od miesiąca jestem właścicielem takiego auta model M11 z 1991 roku silnik 2.0. Chętnie poznam opinie nt. Waszych egzemplarzy, czyli jakie Waszym zdaniem ma plusy i jakie minusy, awaryjność poszczególnych elementów, itd.

 

Pozdrawiam...

pierwszy raz slysze o takim Nissanku mogbys umiescic fotki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie narzekajcie, ja na polskich drogach widziałem wiele Nissanów Prairie. Według mnie to bardzo sympatyczny vanik. Szczerze mówiąc to sam zastanawiałem się czy nie sprawić sobie takiego autka.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Wygląda na to że z nikim nie pogadam o takim aucie...

 

helllo 8) dawno mnie nie bylo

w jakik kolorkach masz pralke i z jaka skrzynia??

i czy tez miales na poczatku problem z zamykaniem tylnych drzwi

ja glowilmm sie z 5 min az na dole chaczyk odchylilem palcem a po tygodniu zwrucilem uwage na guziczek na boku drzwi :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że fajny, jednak w Polsce rzadki - nigdy nie sprzedawany w sieci serwisowej w naszym wesołym kraju...

aut tych duzo wylozowalo na niemiecki rynek ale unas zagoscily zabojady espacem który byl bardzo drogi ,tak samo jak pralak jego debiut to 1988rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
aa wlasnie wycieki d dieslów i bezynki 2.2 z pod glowicy i pokrywy zaworów

2.2 choruje na wady uszczelniaczy na zaworach

 

Chodzi ci tutaj o Prairie czy Espace. W Prarie nie było silnika 2,2. Były 2 silniki benzynowe: 2 litrowy CA20 w wersji 4 i 8 swiecowej (taka miałem) i silnik Ka24 2,4 (133KM). Ten ostatni silnik wystepował w wersjach po 1993 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dżejzi

No właśnie, ja też mam wersję z ośmioma świecami z 1991 roku. I z jakiej paki Alfa Romeo tak się obnosi ze swymi silnikami pisząc na nadwoziu Twin Spark pod koniec lat 90-tych, jak Prairie taki miał 10 lat wcześniej... :grin: A tak na poważnie to dzięki za odzew (dawno tu nie zaglądałem), a jednak znaleźli się tacy którzy o Prairie słyszeli, lub go użytkowali... Co do tylnych drzwi to miałem podobną sytuację, po nieświadomym przesunięciu dźwigni walka z drzwiami trwała kilka minut, ale zakończyła się wreszcie sukcesem (czyt. zamknięciem drzwi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa wlasnie wycieki d dieslów i bezynki 2.2 z pod glowicy i pokrywy zaworów

2.2 choruje na wady uszczelniaczy na zaworach

 

Chodzi ci tutaj o Prairie czy Espace. W Prarie nie było silnika 2,2. Były 2 silniki benzynowe: 2 litrowy CA20 w wersji 4 i 8 swiecowej (taka miałem) i silnik Ka24 2,4 (133KM). Ten ostatni silnik wystepował w wersjach po 1993 r.

espace

ale jezeli o 4x4 to tyczy sie to tez prairie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

yyy hej .... mój ojciec posiada Nissana Prairie 2.4 v12 na recznej skrzyni 5 z roku hmm nie wiem musialbym sie zapytac ... to jest wersja PRO ... hmmm wiec mamy tu pisac jakie sa i jakie mamy do nich zastrzezenia .... po 1 nigdy ale to nigdy nie podejmujcie sie wymiany miski olejowej .... :/ bo trzeba odkrecic prawie wszystko pod silnikiem .. tj uchwyt od silnika od skrzyni ... wydech i uchwyty od drazka skrzyni biegow ... to po 1 po drugie ciezko jest dostac taka miskę ... ojjciec gdzies ja zczail ale to chyba po 3 miesiacach szukania :/ ... po 2 mowie tez o awaryjnosci zamka od tylniej klapy ... jakos dziwnie dziala i nie raz wlaczal sie alarm .. ale wszystko mozna zrobic i bagaznik juz jest cacy ... jesli bardzo chcecie to powiem ojcu zeby tez na zlot jechal ... bo chyba Prairie bedzie malo na zlocie .. jak wogole beda :P no i to jest na tyle jak narazie ... jak cos to piszcie wymienimy sie zdaniem itepe .. :)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

WITAM NAPALIŁEM SIĘ NA PRAIRE JAK SZCZERBATY NA SNICKERSA ALE NIE WIEM JAKI MOTOR 2.4 CZY 2.0 CO WY NA TO KLIENTÓW Z 2.4 ZNAM TYLKO TYCH OD SX-ÓW A 2.0 W TYM AUCIE NO SAM NIE WIEM ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM KUPIŁEM JEDNAK 2.4 FAJNA PRALKA KLIMA, ELEKTRYKA, TEMPOMAT, USZCZELKA POKRYWY FAKT CIEKNIE, SŁYCHAĆ JEDEN POPYCHACZ HYDR. ALE JAK DAM GAZU TO OGIEŃ NA DACHU HIHI. TERAZ ZOBACZYMY ILE TO PALI . ŻONA SIE CIESZY BO NIE MUSI SIE BAĆ ŻE ZARYSUJE JAK PRZY X-SIE . NO I KOMU POKAZUJE TO SIE DZIWI CO TO ?? HIHI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM KUPIŁEM JEDNAK 2.4 FAJNA PRALKA KLIMA, ELEKTRYKA, TEMPOMAT, USZCZELKA POKRYWY FAKT CIEKNIE, SŁYCHAĆ JEDEN POPYCHACZ HYDR. ALE JAK DAM GAZU TO OGIEŃ NA DACHU HIHI. TERAZ ZOBACZYMY ILE TO PALI . ŻONA SIE CIESZY BO NIE MUSI SIE BAĆ ŻE ZARYSUJE JAK PRZY X-SIE . NO I KOMU POKAZUJE TO SIE DZIWI CO TO ?? HIHI

witam juz nie jestem sam z prairie 2,4 12v ECCS automat :wink: mi tez cieknie z pod pokrywy zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wyciek opanowany, niestety masą silikonową bo firma JC dała dwa razy d*py i przysłała złą uszcz. pokrywy, a popychacz się uspokoił (pewnie długo stał nieodpalany) ciągle nie wim ile pali bo wskaźnik i kontrolka rezerwy wskazuje co chwile coś innego a nie chcę wypalać paliwa do ''0'' bo z doświadczenia wiem że to niezdrowe. MAM PYTANIE MOŻE KTOŚ POSIADA JAKĄŚ INSTRUKCJE OBSŁ. GŁÓWNIE CHODZI O PARAMETRY FABR. AUTKA (PRALKA 2,4 12V ) POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi wiesz u mnie manual także jam władca przerzucania.

pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 16 Wrz, 2006 ]

a propo manulnej skrzyni na 5 tym biegu

przy 2500 obr/min 100 km/h

przy 4000 160 km/h

ludzie co to będzie przy 6500 obr ---- ogień na dachu ---------- a dach jest duży,

a licznik jest do 8000 obr hmm kręcić ,nie kręcić oto jest pytanie ???

musze wyjechać na autostradę bo po Gliwicach to sie może źle skończyć, ogólnie sympatyczne połączenie gabarytów i silnika, paru wyprzedzanych zrobiło głupią minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ewrybady

JESTEM PO WYCIECZCE DO ZAKOPANEGO oczywiście w ramach testu 'pralki' hihi

plusy (1) elastyczność silnika , podczas gdy wszyscy wachlują biegami pod góre ty sobie posuwasz na 4 lub 5 biegu i relaks (2) rewelacyjny wynik spalania oczywiście jak na moje oczekiwania GLIWICE-ŁYSA POLANA-ZAKOPANE-GLIWICE 430 km ok 35 l czyli ok 8l/100 przy 5 osób,klima(chwilami), góry, i korki jak skór... na zakopiance i w ok Wadowic i Oświęcimia ogólnie jazda spokojna bez pałowania. ale są minusy (1) hałas niestety wyciszenie jest kiepskie czuć starą generację autka przy prędkości 130km/h jest spore larmo w porównaniu z błogą ciszą przy 100km/h a to tylko ok 600 obr/min więcej (nie zwróciłbym aż tak na to uwagi gdyby nie śpiące dziecko i żona bucząca --zwolnij--)

(2) dziwny efekt ogrzewania wnętrza pomimo chłodu(noc) i nawiewów nast na zimno, ciepło nie dobiegało z nawiewów, tylko jakby z konsoli i kanału nad wydechem (katalizator ???) w ilościach niewielkich, ale przy upale hmmm miałem sporo autek i nie spotkałem się z tym.

Ogólnie moja ocena autka ciągle bardzo pozytywna pamiętajcie o stosunku ceny do komfortu i funkcjonalności przecież jest rewelacyjna.

A jeśli chodzi o spalanie w cyklu miejskim na wiecznie zimnym silniku (zapalsz 6km jazdy do pracy i gasisz a po 8 godz to samo spowrotem) ok 11,5l/100 ale za wcześnie na dokł. pomiar za krótko posiadam pralke może być więcej no ale cóż od takich tras mam inne autko.

pozdrawiam aleskamarades.

 

[ Dodano: Czw 28 Wrz, 2006 ]

prośba do ''mrówy'' masz faaajną książeczkę popraw jakość zdjęć wyśle browarka DHL-em

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...