Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

podniesienie mocy


Gość sabciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item521116164_nissan...ik_1_6_16v.html jestem z Osztyna i było by mi łatwiej tutaj kupic i własnie znalazłem taka ofertę . Ale czym tak naprawde różni sie silnik 1.4 od 1.6 ? oba sa 16 zaworowe i ten drugi ma wieksza pojemność ale coś wiecej chciałbym sie dowiedziec jezeli miałbym wybrac ten silnik :) a jak ze spalaniem tego mocniejszego silniczka ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item521116164_nissan...ik_1_6_16v.html jestem z Osztyna i było by mi łatwiej tutaj kupic i własnie znalazłem taka ofertę . Ale czym tak naprawde różni sie silnik 1.4 od 1.6 ? oba sa 16 zaworowe i ten drugi ma wieksza pojemność ale coś wiecej chciałbym sie dowiedziec jezeli miałbym wybrac ten silnik :) a jak ze spalaniem tego mocniejszego silniczka ? :)

ten silnik z ogłoszenia jest na gaźniku a Ty musisz szukać takiego tylko z prostokątną obudową filtra powietrza ;) (taką jak jest u Ciebie). Spalanie jest porównywalne, bo mocniejszemu silnikowi łatwiej jest rozpędzać autko i nie trzeba go tak cisnąć jak w 1,4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zostawic 1,4 i miec pewniaka ze bedzie działać i tylko w tym silniczku coś pogrzebać? Np. kolektor ssący gdybym miał te bardziej zadławione( 74c) odrazu mozna zmienic na 73c . Poźniej wałek rozrządu z silnika 1.6 :) a poźniej filrt stożkowy + blos hmmm czy to dobry pomysł? i czy duzo by mnie wyniosła taka pierwsza inwestycja mechaniczna w sunniego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tym modom powinno być trochę ponad 100KM, ale pomyśl ile to wszystko będzie kosztować.

za mniejszą cenę znajdziesz 1,6 z anglika o małym przebiegu i na start będziesz miał to 100KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje Ci chyba przeglądanie portali aukcyjnych lub ogłoszeń na Forum...i na pewno coś się wynajdzie. Ostatnio Tomaszek zakupił od Klubowicza taki motorek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczmy ze kupie ten silniczek i co dalej moge z nim zrobic? :) oczywiscie z umiarem pieniężnym :) i jak poźniej z badaniami technicznymi ? czy bede miał w dowodzie nadal silnik 1.4? :)

 

jak to co dalej coś modzić :)

w dowodzie rej. nie masz nr. silnika więc na przeglądzie nikt się nieprzypier. wiem bo też mam wymieniony silnik :one:

jeśli sam nie zgłosisz wymiany A PO CO :!: to dalej płacisz OC od 1.4 :!:

jedynie przy sprzedaży możesz wtajemniczyć nowego właściciela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jednak decyduje się na zakup 1.6 tylko szukać.... szukać i czekać :) i kto mi to w montuje? to tez problem :) a ten silniczek 1.6 standardowo ma 100 koniuszy? :) bo czasami widzę np. na allegro nie które maja 90 a inne 100 czym się różnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten silniczek 1.6 standardowo ma 100 koniuszy? :) bo czasami widzę np. na allegro nie które maja 90 a inne 100 czym się różnia?

na ten temat poczytaj tutaj:

-> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=40359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładka to na prawdę nic skomplikowanego te silniki są identyczne jeśli masz cokolwiek smykałki do mechaniki to sobie poradzisz spoko :) a jeszcze dobrze by mieć kanał do rozkręcenia od dołu i ja mam w suficie zamontowany zaczep na rukcug do wyjęcia silnika

spuszczasz płyny odpinasz wiązki elektryczne i przewody wodne rozprzęgasz itd. ja wyjmowałem do góry na rugcugu auto odepchłem do tyłu i podmianka silnika składasz i śmigasz nic dodatkowo nie musisz regulować i tyle :D

a i sprawdź numer kolektora ssącego co by był 73C wałki rozrządu podmień tak by oba miały 40mm

 

parę fotek z wyjmowania znajdziesz gdzieś w moim topiku :)

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik z ogłoszenia jest na gaźniku a Ty musisz szukać takiego tylko z prostokątną obudową filtra powietrza

A czym sie rozni silnik ds od de? I nie chodzi mi o to ze jeden to gaznik a drugi wtrysk bo to jest tylko osprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko głowica jest inna czyt.ma inne zasilanie.oprócz tego podobno wałki w wersji z gaźnikiem są bardziej agrysywniejsze niż te z wtryskiem.jeżeli o czymś zapomniałem to proszę mnie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik z ogłoszenia jest na gaźniku a Ty musisz szukać takiego tylko z prostokątną obudową filtra powietrza

A czym sie rozni silnik ds od de? I nie chodzi mi o to ze jeden to gaznik a drugi wtrysk bo to jest tylko osprzet.

no ale jeżeli sabciu nie orientuje się jeszcze w sprawach mechanicznych to po co sugerować mu zabawę w zmianę układu zasilania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz kto tu pisze o zmianie zasilania? Pytanie jest czym sie rozni silnik de od ds?

chyba tylko głowica jest inna czyt.ma inne zasilanie

Tzn z czym jest inna? Nie jestem mechanikiem ale przeciez ani gaznik ani listwa wtryskowa nie jest mocowana do glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie jestem mechaniorem ale musze przyznać że do tej pory sądziłem,że wtrysk wielopunktowy polega na wtrysku bezpośrednio do cylindra a nie do kolektora. czyli jak mam samochód zasilany poprzez gaźnik kupię kolektor kompletny z wtryskami (nie mówię o wysterowaniu, elektryce itp.) to silnik będzie normalnie funkcjonował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...