Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

oryginalne radio w Nissan Tiida


Gość t82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różnią standardowe radia w Nissan Tiida w wersji Visia AC/CD i Acenta i Tekena

czy tylko ilością głośników czy w Acencie jest po prostu lepsze radio?

czy jest szansa pod takie radio podłączyć wzmacniacz (czy mają wyjście na wzmacniacz?)

 

t82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią standardowe radia w Nissan Tiida w wersji Visia AC/CD i Acenta i Tekena

czy tylko ilością głośników czy w Acencie jest po prostu lepsze radio?

czy jest szansa pod takie radio podłączyć wzmacniacz (czy mają wyjście na wzmacniacz?)

 

t82

w tekna odbiera mp3 a w mojej acenta chyba nie to dla mnie szok xxi wieki brak mp3 i aux. tyle wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wg mojego sprzedawcy w wersji acenta nie działaja MP3.

 

A może ktoś wie jak działa ten Bluetooth? Może dało by się puszczać MP3 z nawigacji GPS połączonej z radiem tym właśnie bluetooth'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z radiem w Acenta. Po włączeniu uruchamia się radio z siłą głosu jaką ono chce a nie z taką jaką zostawiłem przed wyłączeniem. Przejrzałem instrukcje i nic nie znalazłem. Byłem w serwisie i powiedzieli mi, że tez nie wiedzą a ich auto testowe zachowuje się podobnie i tak jak u mnie przy włączeniu potrafi bardzo głośno ryknąć. Może wiecie co można na to poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu uruchamia się radio z siłą głosu jaką ono chce a nie z taką jaką zostawiłem przed wyłączeniem. Przejrzałem instrukcje i nic nie znalazłem.

Dziś przetestuję !!!!

 

Wynik testu: u mnie włącza się z takim samym ustawieniem jak zostało wyłączone. Dotyczy zarówno wyłączenia samego radia jak i wyłączenia stacyjki.

Przy okazji:

Czy da się tak ustawić zasilanie radia żeby grało po wyjęciu kluczyka?

Nie mogę przestawić zegara tego co jest w radiu na tryb 24h - chyba nie ma takiej opcji ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy radio włącza się z tą samą siłą głosu np. po przestoju kilku godzinnym np. nocnym. Po krótkim przestoju u mnie też włącza się z tą sama siłą. Co do zegara 24 godzinnego to tez mam z tym problem mimo, że w instrukcji jest napisane, że można przestawić na 24 h ale nie napisali jak to zrobić. Kiedyś pytałem w salonie co można zrobić by radio grało po wyłączeniu stacyjki a przy zamykaniu samochody zamykały się automatycznie również szyby. Odpowiedzieli mi, że to bardzo prosta przeróbka którą każdy elektryk zrobi ale nie umieli mi powiedzieć czy przypadkiem nie stracę gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy radio włącza się z tą samą siłą głosu np. po przestoju kilku godzinnym np. nocnym. Po krótkim przestoju u mnie też włącza się z tą sama siłą.

Nie wiem czy zapamietam ustawienie volume - ale zobaczę ;-)))))

Co do zegara 24 godzinnego to tez mam z tym problem mimo, że w instrukcji jest napisane, że można przestawić na 24 h ale nie napisali jak to zrobić.

Jest ustawianie, ale 24h nie widziałem...

Kiedyś pytałem w salonie co można zrobić by radio grało po wyłączeniu stacyjki a przy zamykaniu samochody zamykały się automatycznie również szyby.

To byłoby piękne, chociaż z drugiej strony to nie lubię gdy automaty robią za mnie za dużo ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł ktoś jak to jest z tym radiem?

U mnie włącza się na wartości 10. Jak zostawiłam na 4 to następnego dnia zagrało z siłą 10 a wczoraj zostawiłam na 15 i dziś włączyło się na 15 hmmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio włącza się z tą samą siłą głosu - po wyłączeniu na 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł ktoś jak to jest z tym radiem?

U mnie włącza się na wartości 10. Jak zostawiłam na 4 to następnego dnia zagrało z siłą 10 a wczoraj zostawiłam na 15 i dziś włączyło się na 15 hmmm.....

 

 

U mnie jest bardzo podobnie. Najciekawsze, że w moim salonie nie potrafią mi pomóc. A ty zgłaszałaś ten problem w swoim salonie. A może ktoś już doszedł jak tą „usterkę „ usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie wersje Tiidy? wiem, że Visia ma tylko 4 głośniki (przy 6 w Acencie i Tekenie) jak one się sprawują?

 

powiedzcie mi w których miejscach są te 4 głośniki i gdzie są rozmieszczone te 6 głośników?

 

czy ktoś z was dokładał te pozostałe 2 głośniki?

 

jakia jest średnica i głębokość tych głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie wersje Tiidy? wiem, że Visia ma tylko 4 głośniki (przy 6 w Acencie i Tekenie) jak one się sprawują?

 

powiedzcie mi w których miejscach są te 4 głośniki i gdzie są rozmieszczone te 6 głośników?

 

czy ktoś z was dokładał te pozostałe 2 głośniki?

 

jakia jest średnica i głębokość tych głośników?

mogę sie wypowiedzieć na temat sedana acenta bo takowego posiadam.

głośniki są we wszystkich drzwiach,+ 2"gwizdki"w słupkach na wysokości lusterek.razem 6 sztuk.gra to nawet nieżle,ale bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda to w Visia?

nie ma tylko głośników w slupkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuję że radio też musi być 4 kanałowe, więc nie jest to problem żeby wymienić te głośniki na odseperowane z gwizdkami, to dobra informacja :)

jeśli masz bluetoth to napewno masz to samo radio,więdz gwizdki nie problem.w mojej wersji te gwizdki są pod słupkami które mają takie orginalne otworki.u ciebie będziesz musial znależć dogodne miejsce(naprzykład narożniki)tylko nie wiem czy w razie problemów z elektryką nie beda się czepiali że nie montowałeś w serwisie.wiem ze kiedys tego wymagali.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluetooth ma być, fajnie jak by było to samo radio, a przy odbiorze muszę zapytać o gwarancję, ale nich nie przesadzają, wymiana głośników w servisie? gdybym jeszcze coś tam bardzo kombinował, ale dołożenie głośników? mam nadzieję, że nie będą mi robili z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, z tym radiem to jednak coś jest. Wczoraj wieczorem mi tak ryknęło że hej.

Byłe to w trakcie jazdy, tzn po krótkim (2 minuty) postoju.

Zacząlęm sie więc bawic, wylaczenie wylacznikiem, kluczykiem, z CD w kieszeni, bez CD. Nie udało mi sie powtórzyć - caly czas włacza się z ustawieniem z wyłączenia ...

 

Niniejszym ogłaszam konkurs (na razie bez nagród) na rozwiązanie tej zagadki ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Moje radio pokazało nowa sztuczkę

Wczoraj niedługo po ruszeniu samo delikatnie zmieniło sobie siłę głosu. Najpierw podgłosiło potem przyciszyło.

Nie dziwi mnie to w moim starym mercedesie bo tam już trochę to rozregulowane jest ale w tiidzie to trochę denerwujące.

 

Jak nie zapomnę to spytam się w serwisie jak to poprawić. Choć nie sądzę żeby pomogli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Moje radio pokazało nowa sztuczkę

Wczoraj niedługo po ruszeniu samo delikatnie zmieniło sobie siłę głosu. Najpierw podgłosiło potem przyciszyło.

 

A może mamy dopasowanie głośności radia do prędkości / poziomu hałasu ...

eh ta automatyka - same problemy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nelson38 ha być może. Właśnie się mąż przyznał, że ustawił i działa. Ale wczoraj tylko raz mi sie tak zachowało radyjko a przecież nie raz przyspieszałam..

W każdym razie przed chwilą wyprowadziłam autko z garażu i znowu to samo.

Nie pamiętam jak głośno wczoraj radio zostawiłam ale włączyło się na 9, potem na zmianę głośniej lewy i prawy przedni głośnik, po czym się ustabilizowało. Siła głosu też była zmienna ale ileż to mogłam przyspieszać jadąc w tył z 10m i do przodu drugie 10m.

Ogólnie da sie z tym żyć ale chodzi mi o to, że będę miała śpiące dziecko z tyłu. Zgaszę silnik, potem odpalę i jak mi tak huknie to się dziecię obudzi, a wtedy

:wpale: tym co tak to zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Moje radio pokazało nowa sztuczkę

Wczoraj niedługo po ruszeniu samo delikatnie zmieniło sobie siłę głosu. Najpierw podgłosiło potem przyciszyło.

 

A może mamy dopasowanie głośności radia do prędkości / poziomu hałasu ...

eh ta automatyka - same problemy ;-)

oczywiście że jest funkcja dopasowania do prędkości,w skali ustawień 1do5,czym wyżej ustawisz to mocniej się podgłaśnia.u mnie fabrycznie ustawione na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...