Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

oryginalne radio w Nissan Tiida


Gość t82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dla uściślenia zależy tylko pośrednio od prędkości, bo bezpośrednio zależy od głośności - im głośniej w samochodzie tym głośniej gra radio

a im głośniej w samochodzie tym szybciej jedziesz:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta racja,

 

czy wszystkie seryjne radia w Tiidzie mają tą opcję?

tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią standardowe radia w Nissan Tiida w wersji Visia AC/CD i Acenta i Tekena

czy tylko ilością głośników czy w Acencie jest po prostu lepsze radio?

czy jest szansa pod takie radio podłączyć wzmacniacz (czy mają wyjście na wzmacniacz?)

 

t82

w tekna odbiera mp3 a w mojej acenta chyba nie to dla mnie szok xxi wieki brak mp3 i aux. tyle wiem

po wlozeniu plytki nagranej z mp3 niestety twierdzi ze nie umie jej odczytac- TECNA wiec radyjka sa takie same i niestety hmmm............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to na początku "bolało" mnie, że CD nie czyta płyt MP3. Po pierwszym wyjeździe w trasę wróciłem jednak do starego zwyczaju - wyjeżdżając z W-wy włączam RMF FM i już do końca trasy mam czego słuchać. Ta stacja jest "odbieralna" prawie wszędzie. Co oczywiście nie znaczy, że nie wożę z sobą paru CD tak na wszelki wypadek. Nie jestem może audiofilem, ale muszę stwierdzić, że radio gra całkiem przyzwoicie i jest całkiem głośne. W poprzednim samochodzie miałem JVC i żeby słuchać na takim poziomie jak teraz, to musiałem zdrowo podgłaśniać. Może to kwestia czterech głośników (poprzednio miałem tylko 2)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią standardowe radia w Nissan Tiida w wersji Visia AC/CD i Acenta i Tekena

czy tylko ilością głośników czy w Acencie jest po prostu lepsze radio?

czy jest szansa pod takie radio podłączyć wzmacniacz (czy mają wyjście na wzmacniacz?)

 

t82

w tekna odbiera mp3 a w mojej acenta chyba nie to dla mnie szok xxi wieki brak mp3 i aux. tyle wiem
po wlozeniu plytki nagranej z mp3 niestety twierdzi ze nie umie jej odczytac- TECNA wiec radyjka sa takie same i niestety hmmm............
Powyższe słowa czytam z ogromnym zdziwieniem, bowiem u mnie (ACENTA) płyty z mp trójkami odtwarzacz czyta wzorcowo.

 

:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe słowa czytam z ogromnym zdziwieniem, bowiem u mnie (ACENTA) płyty z mp trójkami odtwarzacz czyta wzorcowo.

??????????????????....a jakie masz radio?nawet w możliwych akcesoriach do kupienia proponują zestaw do odbioru mp3.

http://www.nissan.pl/home/vehicles/compact...0&ln=/pl_PL

a może masz radio takie jak w versie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe słowa czytam z ogromnym zdziwieniem, bowiem u mnie (ACENTA) płyty z mp trójkami odtwarzacz czyta wzorcowo.

??????????????????....a jakie masz radio?

Kurczę... Skąd mam wiedzieć :?: ;)

 

Model PN-2805L. Po wpisaniu w google wychodzi na to, że to chyba Clarion. Rzecz jasna montaż fabryczny.

nawet w możliwych akcesoriach do kupienia proponują zestaw do odbioru mp3.

http://www.nissan.pl/home/vehicles/compact...0&ln=/pl_PL

a może masz radio takie jak w versie?

A pod tym linkiem to nic nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod tym linkiem to nic nie ma...

jest to... jako opcja do dokupienia jako akcesoria do tiidy:•...... Zestaw MP3 można podłączć do oryginalnego radia za pomocą złącza anteny FM. Podłączony jest pomiędzy anteną i jednostką główną i zasilany przez to złącze.

• Produkt działa jako zewnętrzne źródło na wybieralnej częstotliwości .

na moim radiu jest nr.CY21B-wiec inny,niż u ciebie.moze toze wzgledu na rocznik?moj jest 2007 acenta.mam dokładnie ten model radia:

http://www.nissanboard.de/artikel_nissan_1...rion-CY21B.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zerocin
A pod tym linkiem to nic nie ma...
jest to... jako opcja do dokupienia jako akcesoria do tiidy:•......
Hmm...

 

Po prostu spodziewałem się jakiejś fotografii.

na moim radiu jest nr.CY21B-wiec inny,niż u ciebie.moze toze wzgledu na rocznik?moj jest 2007 acenta.
Wygląda tak samo.

 

Na pewno nie ze względu na rocznik. Moje auto to też 2007, też acenta.

 

Miałem farta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem farta?

zdecydowanie tak.nic z tego nie rozumiem :zly: :zly: :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie problem z głośnością radia. Szczerze to mnie już czasami nieźle wkurza. Ni stąd, ni zowąd nagle zmienia sobie głośność. Po prostu nagle sobie ścisza po czym wraca do tego co było. Tak mi się zachowuje nawet raz dziennie.

Rano po zapaleniu już bardzo rzadko ryknie mi z całej siły. Wiec to sie jakoś uspokoiło.

Wiecie z czego może to wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni stąd, ni zowąd nagle zmienia sobie głośność. Po prostu nagle sobie ścisza po czym wraca do tego co było. Tak mi się zachowuje nawet raz dziennie.
To nie tak często ;-)
Rano po zapaleniu już bardzo rzadko ryknie mi z całej siły. Wiec to sie jakoś uspokoiło.
Może się uczy i się jakoś da wychować
Wiecie z czego może to wynikać?
U mnie jest raczej ok. Zgłaśnia się w miarę wzrostu hałasu/obrotów aby później spokojnie wrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Model PN-2805L. Po wpisaniu w google wychodzi na to, że to chyba Clarion. Rzecz jasna montaż fabryczny.

mogę potwierdzić, że radio o oznaczeniu CY21B to model PN-2805L wyprodukowany przez firmę CLARION, a papiery na nie wystawia:

ELECTRONICA CLARION, S.A. DE C.V. MEXICO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej tidzie mam tak, że jak stacja radiowa podaje wiadomosci w kanale TI (traffic information) radio się podgłeśnia, a po komunikatach wraca do podstawowej siły głośności. Prawdopodobnie poziom głosnisci TI mozna regulowac, ale ustawiemnia moje sa mi odpowiednie. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model PN-2805L. Po wpisaniu w google wychodzi na to, że to chyba Clarion. Rzecz jasna montaż fabryczny.

mogę potwierdzić, że radio o oznaczeniu CY21B to model PN-2805L wyprodukowany przez firmę CLARION, a papiery na nie wystawia:

ELECTRONICA CLARION, S.A. DE C.V. MEXICO :D

jeśli to, to samo to dlaczego u mnie jak u większości nie odtwarza mp3 a u"zerocina"odtwarza?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to, to samo to dlaczego u mnie jak u większości nie odtwarza mp3 a u"zerocina"odtwarza?????????????

dlaczego tak jest nie wiem

poza tym nie chcę Cię dobijać, ale moje radio też czyta mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u siebie sprawdziłem - u mnie też mp3 nie odtwarza (a mam CY21B).

 

 

Ci którym odtwarza mp3: macie je w głównym katalogu płyty czy z podziałem na katalogi?

Ja mam różne katalogi (płyta była do mojego starego JVC gdzie mam katalogi 01 - katalog1, 02 - katalog2 itd..) po włożeniu niby zaczyna odtwarzać ale widzi jedną ścieżkę i nie słychać niczego ;<

 

Jeżeli w teknach dają ten sam model radia to znaczy że jest to programowalna blokada...

 

BTW. W QQ jest radio NISSAN CY13C (PN-2805F, Hungary, Clarion) - wygląda dokładnie tak samo jak tiidowa CY21B: cy13c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie katalogowałem.

 

Ja niestety należę do grona osób, którym radio nie czyta mp3. Próbowałem z katalogami i bez katalogów - niestety bez pozytywnych skutków :zly:

 

Mówi się trudno - trochę miejsca na płyty audio jakoś się wyłuska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do glosnosci to zauważyłem jedna zasade jak zostawie radyjko ustawione ponizej 4 to jak sie wlacza samo ustawia sie na 8 gdy natomiast zostaje przed wylaczeniem ustawione powyzej 4 to budzi sie na tym samym ustawieniu. Co do czytania mp3 to mam TECNA z 2007 i niestety rowniez mi nie czyta plytek :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radyjko ma bluetooth, czyli zestaw głośnomówiący, natomiast nie odczytuje utworów mp3. Tylko i wyłącznie płyty cd lub cdrw z audio trackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja niczego nie katalogowałem.

 

Ja niestety należę do grona osób, którym radio nie czyta mp3. Próbowałem z katalogami i bez katalogów - niestety bez pozytywnych skutków :zly:

 

Mówi się trudno - trochę miejsca na płyty audio jakoś się wyłuska...

 

A widzieliście kiedyś limuzynę, albo brykę z najwyższej półki z odtwarzaczem MP3???? W takich wozach nie idzie się na kompromisy jakościowe.

To tak w ramach podkreślenia, że nasze TIIDY mają wnętrza dłuższe niż niektóre auta klasy D ;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A widzieliście kiedyś limuzynę, albo brykę z najwyższej półki z odtwarzaczem MP3???? W takich wozach nie idzie się na kompromisy jakościowe.

To tak w ramach podkreślenia, że nasze TIIDY mają wnętrza dłuższe niż niektóre auta klasy D ;-)

 

Pozdrawiam!

ale wejście aux to już mogli wrzucić :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...