Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Remont automatu.


Gość Wald
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po zlaniu oleju ze skrzyni okazalo sie ze nie wyglada to rozowo, olej czarny, magnesy cale oblepione jakimis blaszkami/skrawkami metalu, pomijam ilosc opilkow.

Diagnoza warsztatu - skrzynia do naprawy.

Czy ktos z was robil remont skrzyni? Pytam z ciekowsci bo wiadomo ze to rozne elementy moga byc ale tak mniejwiecej taki remont ile wyniosl. Dzis skrzynia bedzie wyjeta i sie okaze co trzeba robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wlasnie sie pytam.

Uzywana to powiedzmy srednio 1500zl z transportem + zalozenie 600-700 + olej. No powiedzmy 2,5 wydam i co dalej, nie mam zadnej gwarancji ze sie za miesiac nie zrobi to samo co z ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szanujący się sprzedawca importer części daje Ci na każdą zakupioną u niego część tak zwaną gwarancję rozruchową wynoszącą od miesiąca wzwyż jeśli skrzynia się sypnie w ciągu okresu "gwarancyjnego" oddajesz kolesiowi i albo daje Ci "nową" skrzynie albo oddaje kasę, aha nic na "gębę" żądaj takiej "gwarancji" na piśmie z podpisem sprzedawcy i w razie czego z pieczątką firmy jeśli takową prowadzi.

pozdrawiam

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem po to to auto zeby miec automat :)

Ona jakby coraz bardziej ospale zmieniala te biegi, coraz wieksze szaropniecia jakby byly, a przy pelnym gazie jakos tak ten bieg zmieniala ostro z takim ciezkim szarpnieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remont nieplacalny!! lepiej kupic uzywana z mniejszym przebiegiem. a po za tym skad wiesz ze ten kto remontuje skrzynie nie odwali fuszery i auto bedzie jezdzilo gorzej niz teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mechanik który samochodami japońskimi zajmuje się od początku lat '80 i wiele aut przeszło przez jego ręce,

twierdzi iż automat naprawiany na 99% nie będzie już dobrze chodził lub tak dobrze jak wcześniej.... przynajmniej On się nie spotkał z sytuacją gdzie po naprawie skrzyni automat chodzi miodowo.

 

lepiej kupić drugą poszukać dokładnie nawet zapłacić więcej ale niech będzie z papierami umową gwarancją certyfikatem itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mechanik który samochodami japońskimi zajmuje się od początku lat '80 i wiele aut przeszło przez jego ręce,

twierdzi iż automat naprawiany na 99% nie będzie już dobrze chodził lub tak dobrze jak wcześniej.... przynajmniej On się nie spotkał z sytuacją gdzie po naprawie skrzyni automat chodzi miodowo.

 

Nie siej paniki :) Widać, ze mechanik z niego starej daty i boi sie automatów.

 

Jesli nie chodzi miodowo to naprawa nie zostala wykonana poprawnie, Jak masz z czyms problem po naprawie to jedziesz poprawic/reklamowac.

 

Ja w rodzinie miałem (i mam) pare aut z automatami, były naprawiane i nie bylo najmniejszych problemow, a naprawy byly dosc skomplikowane.

 

Jesli mechanik mowi Ci ze sie nie da naprawic "dobrze" to zmien mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem po to to auto zeby miec automat :)

Ona jakby coraz bardziej ospale zmieniala te biegi, coraz wieksze szaropniecia jakby byly, a przy pelnym gazie jakos tak ten bieg zmieniala ostro z takim ciezkim szarpnieciem.

 

ile masz przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena naprawy - 6 tys. zł

 

Z tego co zrozumialem na szybko, konwerter do wymiany, elektrozawory, jakies uszczelniacze, tyle pamietam. Jade jutro wszystko to sobie spisac i wieczorem napisze co konkretnie i koszty.

 

Niestety z tego co powiedzieli ktos partyzancko majstrowal przy tej skrzyni tak jakby na sprzedaz auta :/

 

Przebieg to prawie 180kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim stwierdzeniu że ktoś partyzancko grzebał w skrzyni mam wrażenie że cofamy się do czasów, gdy chcąc sprzedać poloneza lub fiata 125p wyciszało się skrzynie i mosty sypiąc do nich trocin i lejąc gęstego siuwaxu, jak widać czasy tamte nie odeszły do lamusa, a szkoda !!!!!!

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to bardziej wyglada, ze mechanik nie ma pojecia jak to zrobic i walnal cene zaporowa powymyslal, ze ktos grzebal zebys kupil nowa skrzynie bo bedzie umial przelozyc.

 

6 tys za naprawe to bardzo duzo. Lepiej kupic z rozbitka i przelozyc co potrzeba wymieniajac co sie zuzylo, bedziesz mial pewnosc ze posluzy dlugie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki Grzechu za rozmowe na GG.

 

Ceny czesci okazaly sie wlasciwie podobne jak mowiles. Tylko za robote sobie ładnie liczą mam nadzieję ze przeloży się to na jakość roboty, ale tak sadze po opiniach i rozmowie.

Do wymiany konwerter, wybrałem taki z Holandii, elektrozawory, uszczelnienia.

A oto fotki mojej skrzyni:

dsc00005exposuremy9.jpg

dsc00006exposurefq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki Grzechu za rozmowe na GG.

Maxiarze muszą sobie pomagać co nie? :)

Teraz wiesz na czym stoisz i sumienie nie bedzie bolało! Powodzenia z naprawą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

zestaw naprawczy do takiej skrzyni od 1000zł (2 x PANEWKA , FILTR SKRZYNI, TARCZKI , PRZEKŁADKI, ZESTAW USZCZELNIEŃ) do 2tyś + robocizna. Całość realnie powinna kosztować od. 2,5k zł do 3,5kzł a dlaczego kosztuje 5-6 tyś.

 

Ci od automatów nas oszukują, traktują jak najwniaków, mało tego często nie odpowiadają za swoją robotę.

 

Warto zastanowić się jednak i sprowadzić sprawną skrzynię z USA, są tam skrzynie które można kupić jako pewne

 

Transmissie w USA do Maximy są tanie za 600 dolców masz pewną skrzynie z gwarancją, często podany VIN i przebieg skrzyni, można nawet kupić za połowę tej ceny ale wtedy to już lepiej ryzykować jak się ma auto w USA, dla porównania manualna w stanach to np 750 dolców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szanujący się sprzedawca importer części daje Ci na każdą zakupioną u niego część tak zwaną gwarancję rozruchową wynoszącą od miesiąca wzwyż

 

dodam od siebie, że jakbyś kupował skrzynie drugą (info dla innych bo widzę że dobrą decyzje podjąłeś) to lepiej żebyś miał pewność o tym że była używana jeszcze nie dawno. Jeśli skrzynia leży dłuższy czas nieużywana to olej ścieka na dół i tarczki są suche. Przez jakiś miesiąc lub dłużej będzie działać, ale po tym czasie i tak remont się szykuje. Więc albo remont albo 100% pewność źródła.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmissie w USA do Maximy są tanie za 600 dolców masz pewną skrzynie z gwarancją, często podany VIN i przebieg skrzyni, można nawet kupić za połowę tej ceny ale wtedy to już lepiej ryzykować jak się ma auto w USA, dla porównania manualna w stanach to np 750 dolców

 

( 600$ + wysyłka ) * 3.4 = wyjdzie pewnie z 2500zł + przekładka (a łatwa nie jest w maximie pewno z 500zł krzykną bo roboty dużo) + olej 200zł ... możliwe ze uszczelniacze trzeba będzie wymienić a to koszt około 700zl za wszystkie do tej skrzyni .... i w sumie wychodzi tyle co remont w Polsce jak nie więcej. ( Jak masz pewność że sprawna to w sumie jakaś alternatywa, nie chciałbym odsyłać takiej skrzyni do USA po miesiącu bo się okazało, że padło to samo co w starej i jestem w miejscu wyjścia. )

 

Jak zrobię remont za 3.5K w warsztacie gdzie robią remonty automatów (nie u pana Kazia kumpla szwagra) to dostaje pisemna gwarancje na rok lub 2 lata więc śpię spokojnie i mam pewność, że jak podczas rozbierania coś znajdą to zrobią to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
Jak zrobię remont za 3.5K w warsztacie gdzie robią remonty automatów (nie u pana Kazia kumpla szwagra) to dostaje pisemna gwarancje na rok lub 2 lata więc śpię spokojnie i mam pewność, że jak podczas rozbierania coś znajdą to zrobią to.

 

jeśli zrobią Ci pełen remont za 3,5kzł to faktycznie nie ma co kombinować. Niestety nie wygląda to tak różowo, wystarczy wejść na forum posiadaczy automatów (amerykańców) sporo skrzyń jest źle naprawionych a mimo gwarancji firmy umywają się od reklamacji nie wspominająć i zawsze szukają winy w użytkowniku

 

PODAJ ADRES GDZIE ROBIĄ PEŁEN REMONT SKRZYNI Za 3.5kzł I DAJĄ 2 LETNIĄ GWARANCJĘ, zawsze może to się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...