Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Remont automatu.


Gość Wald
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się.

Minęło dokładnie pół roku od remontu skrzyni ( jutro kończy mi się gwarancja ) i samochód znowu jest umówiony na wizytę na kanale mechanika od ASB.

Jak to określił ten który robił dzisiaj "oględziny" - coś zaczyna się dziać.

 

a czesci miales wsadzone nowe czy z odzysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post o niczym. Napisz co się dzieje, uderzyłes w krawęznik, przegrzałeś auto? pałowałes maxi? dlaczego pojechałeś do mechanika?

 

Na pytanie w takiej formie nie mam zamiaru odpowiadać!

 

 

a czesci miales wsadzone nowe czy z odzysku?

 

Skrzynia po kompletnej regeneracji nowymi częściami w podobno dobrym serwisie ( Długołęka ).

Z dnia na dzień coraz gorzej - przy zmianie biegów obroty coraz wyżej przy tej samej prędkości ( np. wcześniej zmiana biegu przy 3 tyś, teraz od 4 do 6 tyś/obr ) plus sam mechanik stwierdził, że trójka się wypina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia po kompletnej regeneracji nowymi częściami w podobno dobrym serwisie ( Długołęka ).

Z dnia na dzień coraz gorzej - przy zmianie biegów obroty coraz wyżej przy tej samej prędkości ( np. wcześniej zmiana biegu przy 3 tyś, teraz od 4 do 6 tyś/obr ) plus sam mechanik stwierdził, że trójka się wypina.

 

nie pomoge ci ale pozwole sobie na mala dygresje.

kur*a czy naprawde nie ma w polsce dobrego mechanika od automatow? jezdzi tego coraz wiecej po polsce - przestalo byc czyms egzotycznym. czlowiek wydaje 5k na remont a po pol roku zima. nie rozumiem tego do konca.

szlag by mnie strzelil jak bym wydal tyle kasy na remont a po pol roku powtorka. daj znac czy uznali ci reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomoge ci ale pozwole sobie na mala dygresje.

kur*a czy naprawde nie ma w polsce dobrego mechanika od automatow? jezdzi tego coraz wiecej po polsce - przestalo byc czyms egzotycznym. czlowiek wydaje 5k na remont a po pol roku zima. nie rozumiem tego do konca.

szlag by mnie strzelil jak bym wydal tyle kasy na remont a po pol roku powtorka. daj znac czy uznali ci reklamacje.

Jest koło Płocka w Nowych Proboszczewicach mechanik od automatów podobno dobry (robi na Warszawę i okolice) Znajomy naprawiał tam Omegę w automacie po 3 latach i ok 100 tyś nadal jest wszystko ok ze skrzynią.

Wiem że za rozebranie i złożenie skrzyni bierze 1000zł + części wiec nie jest chyba tak drogo. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomoge ci ale pozwole sobie na mala dygresje.

kur*a czy naprawde nie ma w polsce dobrego mechanika od automatow? jezdzi tego coraz wiecej po polsce - przestalo byc czyms egzotycznym. czlowiek wydaje 5k na remont a po pol roku zima. nie rozumiem tego do konca.

szlag by mnie strzelil jak bym wydal tyle kasy na remont a po pol roku powtorka. daj znac czy uznali ci reklamacje.

 

 

Wydałem wtedy 3500,-.

A co do reklamacji to oczywiście spytałem, czy jeśli chcą się umówić na poniedziałek to zostanie uznana gwarancja ważna do jutra na co odpowiedziano mi, że jest im strasznie głupio z powodu tych komplikacji ( wcześniej miałem wyciek oleju ze skrzyni przez uszczelniacz półośki ) i żebym nie zwracał uwagi na daty bo na pewno zrobią mi to w ramach gwarancji.

 

Jest koło Płocka w Nowych Proboszczewicach mechanik od automatów podobno dobry (robi na Warszawę i okolice) Znajomy naprawiał tam Omegę w automacie po 3 latach i ok 100 tyś nadal jest wszystko ok ze skrzynią.

Wiem że za rozebranie i złożenie skrzyni bierze 1000zł + części wiec nie jest chyba tak drogo. :rolleyes:

 

Tego mechanika u którego byłem poleciło mi kilka osób włącznie z tym forum.

Edytowane przez Akiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydałem wtedy 3500,-.

A co do reklamacji to oczywiście spytałem, czy jeśli chcą się umówić na poniedziałek to zostanie uznana gwarancja ważna do jutra na co odpowiedziano mi, że jest im strasznie głupio z powodu tych komplikacji ( wcześniej miałem wyciek oleju ze skrzyni przez uszczelniacz półośki ) i żebym nie zwracał uwagi na daty bo na pewno zrobią mi to w ramach gwarancji.

 

 

 

Tego mechanika u którego byłem poleciło mi kilka osób włącznie z tym forum.

 

Każdemu może czasem się coś nie udać więc bądźmy dobrej myśli :) na pewno teraz będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu może czasem się coś nie udać więc bądźmy dobrej myśli :) na pewno teraz będzie ok :)

 

Mam nadzieję, ale i tak nie wiem co teraz zrobić bo jeśli znowu miałbym pojeździć tylko pół roku to już lepiej sprzedać po remoncie z tym, że wolałbym tego nie robić bo już zainwestowałem w niego dosyć sporo ( gaz, zawieszenie, koła itp. ), dobrze się nim jeździ i w tej wersji jest to dosyć nie typowy samochód co według mnie jest plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakiś losowy wypadek. Na maxima.org jest pare tys userów, duża większosc to automaty i chwalą sobie bardzo te skrzynie.

 

Oczywiście, że może to być nie typowy przypadek i mam taką nadzieję, ale z rozmów sprzed pół roku wynikało że często po remoncie skrzynia dosyć szybko się sypie co u mnie ma właśnie miejsce. Dlatego też nie jestem w 100% pewny, że po następnej naprawie już wszystko będzie w porządku.

Miał ktoś już może podobną sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w koncu dotarlem na pierwszą wymianę oleju po 5 tyś. km.

Olej został wymieniony, zlany był miod mailina.

Mechanik sie przejechal i generalnie kazał mi sie absolutnie nie pozbywac tego auta.

Takze ja z remontu jestem zadowolony.

Ale faktycznie mowi ze coraz wiecej Maxim sie u niego pojawia i ze A32 maja najlepsze skrzynie z Maxim ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w koncu dotarlem na pierwszą wymianę oleju po 5 tyś. km.

Olej został wymieniony, zlany był miod mailina.

Mechanik sie przejechal i generalnie kazał mi sie absolutnie nie pozbywac tego auta.

Takze ja z remontu jestem zadowolony.

Ale faktycznie mowi ze coraz wiecej Maxim sie u niego pojawia i ze A32 maja najlepsze skrzynie z Maxim ogolnie.

 

Wychodzi na to, że co miejsce to inna opinia bo jak już pisałem wcześniej podczas szukanie skrzyni spotykałem się z opiniami o dużej awaryjności.

Nie pamiętam ile ja zrobiłem od czasu remontu i dowiem się dopiero po powrocie samochodu od mechanika, ale na pewno więcej niż 5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, tez mialem naprawiana skrzynie w A32 automat.

Czy po takiej naprawie trzeba cos ustawiac na komputerze? Jakies synchronizacje?

Efekt jest taki ze po naprawie skrzyni auto ciezko odpala i przerywa podczas jazdy.

Chyba ze to przypadek i nie ma nic wpsolnego ze skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

Witam, tez mialem naprawiana skrzynie w A32 automat.

Czy po takiej naprawie trzeba cos ustawiac na komputerze? Jakies synchronizacje?

Efekt jest taki ze po naprawie skrzyni auto ciezko odpala i przerywa podczas jazdy.

Chyba ze to przypadek i nie ma nic wpsolnego ze skrzynia.

 

 

a co dokladnie robiłes w skrzyni ,co bylo uszkodzone?i jakie objawy tego uszkodzenia byly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dokladnie robiłes w skrzyni ,co bylo uszkodzone?i jakie objawy tego uszkodzenia byly?

 

biegi wyzsze nie wchodzily,

ale co dokladnie ze skrzynia robili to nie wiem,

sprzeglo tez wynieniali i czujniki bo nie mogli dojsc do ladu z autem po swojej "naprawie"

jezdze juz tak rok czasu bo nikt nie potrafi stwierdzic co maximie dolega z tym przerywaniem glownie odczuwalnym przy mocniej wciskanym gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jeżdżę Maxi (spokojnie się lansując) od 2ch lat, nic nigdy się nie psuło, pewnego felernego dnia podczas wyprzedzania wcisnąłem w dechę i zaczęło się ;/

silnik wskoczył na wysokie obroty i był problem ze zmiana biegu. Po puszczeniu gazu i ponownym wciśnięciu wskakiwała 3ka. okazało się, ze zgubiły się 2 biegi, a mianowicie 2 i 4. Pisałem już o tym w którymś poście i doradzono mi wymianę oleju, filtra i przeczyszczenie elektromagnesów. Zrobiłem to zgodnie z zaleceniami u znajomego mechanika, ( nie pana Kazia z garażu, a gościa który lubi grzebać w automatach i zna się na rzeczy ). Oczywiście powiedział mi, ze konieczna jest regeneracja skrzyni lub wymiana na inna używana bo samo czyszczenie i wymiana oleju może nic nie dać. Poczałkowo przeraziłem się kosztem takiego remontu i żałuję że nie zrobiłem. Po wymianie oleju, filtra i czyszczeniu polatałem tak z 2 miesiące (bez zmian, na 1wszym i 3cim biegu)Wiem ze to głupota ale nie miałem wyjścia. Jeździłem tak spokojnie max 100 km/h i jakoś dawała radę ;p Następnie padł rozruch, wpadłem w posiadanie innego małego autka które słuzy mi jako dojazd do pracy, a moja Maxi przeczekała w garażu z 3 miesiące na przypływ gotówki. 2dni temu na lawecie trafiła do mechanika, który powiedział mi cyt: "Niestety Pana skrzynia się skończyła"-Co mnie wcale nie zdziwiło.

 

Maxi kupiłem 2 lata temu z przebiegiem 140 tysięcy ( nie wiem czy prawdziwym i pewnie się nie dowiem ) i dolatałem nią do 190. Mechanik wycenił mi naprawę na około 3 tysiace i polecił abym ewentualnie rozejrzał się za jakąś używaną.

 

Po przeczytaniu całego posta mam dylemat czy brać się za remont, czy faktycznie spróbować z używka. tyle, ze jak na razie nie mogę żadnej znaleźć;/

 

Może macie Panowie jakieś propozycje, albo co Wy zrobilibyście na moim miejscu???

 

Proszę o Pomoc i z góry Dzięki ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...