Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Remont automatu.


Gość Wald
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PODAJ ADRES GDZIE ROBIĄ PEŁEN REMONT SKRZYNI Za 3.5kzł I DAJĄ 2 LETNIĄ GWARANCJĘ, zawsze może to się przydać

 

Czy pełen remont to nie wiem ale 6 tys co napisał kolega Wald wydało się dużo więc zadzwoniłem do mechanika, opisałem co trzeba zrobić (z opisu kolegi Wald) i wymienił mi ceny konkretnych podzespołów + robocizna 1200zł i wyszło około 3500zł. Stąd ta cena.

 

Jeśli ktoś ma blisko do Częstochowy a chciałby zrobić remont automatu, lub skrzyni manualnej to mam zaufanego człowieka, facet nie ściemnia, jasno powie co przy okazji się robi, ile co kosztuje - dość konkretny. Robiłem u niego parę rzeczy, w automacie (poprzednie auto) i w manualu - maxima (wymiana łożysk 2 lata temu - od tamtej pory nie mam najmniejszych zastrzeżeń)

 

Dla zainteresowanych adres i kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 PLN to w obecnych warunkach 1000$. za ta cene moj ziom u dilera wytarga mi nowke skrzynie prosto z japoni!!

60 miechow badz 60 tys mil gwarancji.

 

ktos chetny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
Czy pełen remont to nie wiem ale 6 tys co napisał kolega Wald wydało się dużo więc zadzwoniłem do mechanika, opisałem co trzeba zrobić (z opisu kolegi Wald) i wymienił mi ceny konkretnych podzespołów + robocizna 1200zł i wyszło około 3500zł. Stąd ta cena.

więc to nie jest cena pewna !

 

dlaczego ja się przyczepiłem tej ceny, bo sytuacja wygląda tak, że na początku dostajemy informację że remont zamknię się w 3kzł a na koniec dokładamy do tego jeszcze 2kzł. Wielokrotnie czytałem o takich praktykach firm od automatów i to firm bardzo znanych w Polsce

 

to najczęstrze praktyki

* oszukiwanie w podawaniu wyceny wstępnej

* przeciąganie czasu naprawy

* problemy po naprawach z poprawnym działaniem skrzyni ("tak musi być, dopracuje się")

* problemy z egzekwowaniem prawa do reklamacji i gwarancji

 

3500 PLN to w obecnych warunkach 1000$. za ta cene moj ziom u dilera wytarga mi nowke skrzynie prosto z japoni!!

60 miechow badz 60 tys mil gwarancji.

 

ktos chetny??

 

gdybym miał walniętą skrzynię to nawet sekundy bym się nie zastanawiał, tylko z kasiorą pedził do Ciebie, zanim się rozmyślisz :D:D

u mnie w Quest, też ta sama skrzynia co w maximach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 PLN to w obecnych warunkach 1000$. za ta cene moj ziom u dilera wytarga mi nowke skrzynie prosto z japoni!!

60 miechow badz 60 tys mil gwarancji.

 

ktos chetny??

 

Tak z ciekawości ile wysyłka takiej skrzyni do nas? bo to troche waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 PLN to w obecnych warunkach 1000$. za ta cene moj ziom u dilera wytarga mi nowke skrzynie prosto z japoni!!

60 miechow badz 60 tys mil gwarancji.

 

ktos chetny??

 

Tak z ciekawości ile wysyłka takiej skrzyni do nas? bo to troche waży?

 

i czas dostawy

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie, że jakbyś kupował skrzynie drugą (info dla innych bo widzę że dobrą decyzje podjąłeś) to lepiej żebyś miał pewność o tym że była używana jeszcze nie dawno. Jeśli skrzynia leży dłuższy czas nieużywana to olej ścieka na dół i tarczki są suche. Przez jakiś miesiąc lub dłużej będzie działać, ale po tym czasie i tak remont się szykuje.

Pozdro :)

 

Dokładnie, dlatego kupno uzywanej to wlasciwie powrot do punktu wyjscia i pozorna oszczednosc.

Moja sie rozsypala wlasnie z powodu postoju auta ponad rok, ludzie z tego warsztatu powiedzieli, ze jezeli automat stoi to trzeba go przepalic minimum raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 PLN to w obecnych warunkach 1000$. za ta cene moj ziom u dilera wytarga mi nowke skrzynie prosto z japoni!!

60 miechow badz 60 tys mil gwarancji.

 

ktos chetny??

 

Tak z ciekawości ile wysyłka takiej skrzyni do nas? bo to troche waży?

 

i czas dostawy

dzieki

 

UPS max 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dokładnie, dlatego kupno uzywanej to wlasciwie powrot do punktu wyjscia i pozorna oszczednosc.

Moja sie rozsypala wlasnie z powodu postoju auta ponad rok, ludzie z tego warsztatu powiedzieli, ze jezeli automat stoi to trzeba go przepalic minimum raz w tygodniu.

 

no wlasnie a dlaczego w ogole robisz remont tej skrzyni? to ze olej przepalony, opilki na magnesach i sugestia zakladu mechanicznego? u mnie przy wymianie tez byla zdejmowana miska i na magnesach tez byly jakies opilki. olej moze nie byl przepalony ale wygladal na niezbyt swiezy.

nie mozesz wymienic oleju i tluc ja jeszcze ile wlezie do momentu do ktorego nie zalatwisz calej skrzyni do podmianki?

jakie byly przeslanki ze w ogole pojechales do mechanika? z twoich postow wiem ze chciales wymienic olej, ale nigdy wczesniej na forum nie wspominales ze cos nie tak ze zmiana biegow.

 

nie wiem czy nie zastosowal bym w twoim przypaku opcji - wymieniam olej. jezdze do smierci skrzyni a w miedzyczasie aktywnie zalatwiam cos na podmianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS max 3 dni

 

A koszt? za taka wysylke w 3 dni?

 

policz sobie

www.ups.com

 

nie bede wam wszystkiego podawal do reki :!: :!:

 

Coś dużo mi wychodzi w tych kalkulacjach, w 3 dni 1000$ wyszlo za wysyłke takiej skrzyni ! a w 5 dni 800$!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS max 3 dni

 

A koszt? za taka wysylke w 3 dni?

 

policz sobie

www.ups.com

 

nie bede wam wszystkiego podawal do reki :!: :!:

 

Coś dużo mi wychodzi w tych kalkulacjach, w 3 dni 1000$ wyszlo za wysyłke takiej skrzyni ! a w 5 dni 800$!

 

1000 $ za sama przesylke?!!! he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a dlaczego w ogole robisz remont tej skrzyni? (...)

nie mozesz wymienic oleju i tluc ja jeszcze ile wlezie do momentu do ktorego nie zalatwisz calej skrzyni do podmianki?

(...)

nie wiem czy nie zastosowal bym w twoim przypaku opcji - wymieniam olej. jezdze do smierci skrzyni

 

Opilki to byl pikus w porownaniu z tym co tam jeszcze bylo, jakies blaszki powyrywane itp.

Skrzynia zmieniala coraz bardziej ospale biegi a przy pelnym bucie zdarzalo sie ze z jakims takim glosnym dzwiekiem/uderzeniem zmieniala bieg. Myslalem ze wymiana oleju pomorze ale jak zobaczylem te elemnty w misce to wszystko bylo jasne.

Opcja jezdzic az zakatowac i stanac u mnie nie wchodzi w gre, ma chodzic wszystko idealnie i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opilki to byl pikus w porownaniu z tym co tam jeszcze bylo, jakies blaszki powyrywane itp.

Skrzynia zmieniala coraz bardziej ospale biegi a przy pelnym bucie zdarzalo sie ze z jakims takim glosnym dzwiekiem/uderzeniem zmieniala bieg. Myslalem ze wymiana oleju pomorze ale jak zobaczylem te elemnty w misce to wszystko bylo jasne.

Opcja jezdzic az zakatowac i stanac u mnie nie wchodzi w gre, ma chodzic wszystko idealnie i juz.

 

no to daj znac na jakiej kwocie w koncu stanelo z tym remontem.

powiem szczerze ze 180.000 przebiegu i pad skrzyni to zupelnie co innego niz to co tutaj wyczytalem o tym ze niby skrzynia powinna miec taka sama zywotnosc jak silnik.

zakladajac nawet ze nikt w niej nie wymienial oleju to juz jest podpadowa. cos czesto padaja te automaty :)

 

co znaczy (zmieniala ospale biegi). to ze wrzut biegu zajmowal jej dluzej niz zwykle czy po prostu wrzucala go przy predkosci jakiej sobie tam chciala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby taka skrzynia wytrzymala tyle co silnik.

Ospale znaczy ze sama zmaina trwala dluzej.

Ostateczna cena to 5800, wtym:

1400 konwerter

1200 elektrozawory

800 komplet uszczelnien

120 filtr

350 olej

reszta to robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do remontu.

Moja skrzynia rok temu była naprawiana za 5500 zł w W-wie koło cmentarza powązkowskiego. Naprawili źle, bo po trzech tysiącach przebiegu znikły 2 biegi (została 1 i 3). Nie chcieli uznać reklamacji, naprawili powtórnie dopiero pod pistoletem adwokata i sądu. Od tego czasu przejechałem już 30.000 km i jest OK.

 

Co do przebiegu 180.000 km w dziesięcio czy klikunastoletnim aucie tej wielkości co maxima.

Nie rozumiem dlaczego dorośli ludzie są tak naiwni żeby wierzyć, że to akurat jego autem przedtem jeździła kobieta do szkoły po dzieci albo dziadek do kościoła w niedzielę, względnie inne tego typu bajki sprzedawane wraz autem przez chytrych handlarzy.

 

Normalny, średni, STATYSTYCZNY przebieg w aucie tej klasy co nasze Maxie to ok. 25-30.000 km rocznie a nie 10 czy 12.000 km. Cofanie liczników to nie tylko polska specjalność (robi się to na całym świecie) chcociaż u nas najbardziej bezkarnie.

 

Więc po 10 latach latach będzie ok. 300.000 km a nie 180.000 i właśnie 300 tysiów to czas życia skrzyni automatycznej w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy 6k PLN muahahaha niezle cie wydymali!! za ta cene masz nowicje z US

 

Jakbym mieszkal w USA to pewnie przy takiej awarii zmienilbym samochod, a wogole to pewnie jezadzilbym czyms nowszym niz A32.

 

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 20:52 ]

psubrat, masz oczywiscie racje, kazdy samochod jaki mialem mial okolo 300.000km przy sprzedazy i wiem jak wyglada takie auto.

Ten wyglada na swoj przebieg, ale jednak dla mnie wszelkie problemy sa skutkiem bardzo dlugiego postoju ktory wedlug dokumentow faktycznie taki byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyglada na swoj przebieg, ale jednak dla mnie wszelkie problemy sa skutkiem bardzo dlugiego postoju ktory wedlug dokumentow faktycznie taki byl.

 

to ile on stal?

widzisz. zawsze to jakas informacja zeby podejrzliwie patrzec na jakies uzywki lezace w warsztacie pod stolem przez 3 lata.

i kup teraz taki silnik, ktory nie krecil przez 1.5 roku, albo skrzynie - szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie się okazało, że moja skrzynia również nadaje się do remontu.

Mechanik zaproponował mi 4270,-, więc jestem w trakcie szukania drugiej skrzyni.

 

Cos dziwnie szybko Wam te skrzynie padaja, na maxima.org ludzie robia po 400tys bez remontu, jaki Twoja maxi ma przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dziwnie szybko Wam te skrzynie padaja, na maxima.org ludzie robia po 400tys bez remontu, jaki Twoja maxi ma przebieg?

 

Zrobiła dopiero 140 tyś. niestety bez wymiany oleju.

 

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2009 20:16 ]

Po intensywnych poszukiwaniach skrzyni znalazłem jedną za 1800PLN, 260 kilometrów od Wrocławia i niestety jedynym sensownym rozwiązaniem okazał się remont skrzyni.

 

skrzynia( 1800 ) + transport ( 300 ) + wymiana ( 1000 ) = 3100,-

kontra regeneracja skrzyni którą to udało się załatwić za 3500,-

 

Finansowo najlepszym wyjściem byłby zakup samochodu ze sprawną skrzynią i sprzedaż pozostałych elementów na części,ale niestety zależy mi na czasie, więc nie mogę sobie pozwolić na dłuższe w czasie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się okazało, że moja skrzynia również nadaje się do remontu.

Mechanik zaproponował mi 4270,-, więc jestem w trakcie szukania drugiej skrzyni.

 

daj znac czy uda ci sie zalatwic gdzies z jakiegos rozbitka czy cus.

powiem szczerze ze troche sie podenerwowalem ta skrzynia :), bo sam mam automat. wiec jesli faktycznie jest tak ze robia padaki do 200.000 to jest kicha na calego.

nie wiem czy teoretycznie automat (geenralnie czyli sprzeglo + biegi) powinien miec wieksza zywotnosc niz manual czy nie - nie wiem jak to jest wg ksiazki. ale z tego co tu czytam to manual jeszcze nikomu nie wysiadl, a automatow padak mamy juz z 4ry.

 

rozumiem ze u ciebie autko jeszcze jezdzi normalnie skoro napiales ze na spkojnie szukasz czegos na wymianke tak? jak sie dowiedziales o tym ze skrzynia do remontu? cos sie z nia wczesniej dzialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodu niestety jak na razie nie mam bo stoi u mechanika, a wszystko zaczęło się podczas mrozów kiedy to nie chciał jechać na zimno ( chyba, że zaraz po odpaleniu bo jeśli choćby chwilę postałem to już musiałem go rozgrzewać -nawet 10 minut przy wysokich mrozach- ).

Przy wymianie oleju w skrzyni okazało się, że olej jest przepalony i nigdy nie był wymieniany i chociaż miałem tylko 140 tyś na liczniku to wystarczyło żebym miał na magnesach w skrzyni tyle opiłków że miejsca na następne już zabrakło.

 

W tym miejscu może opowiem o jednej z moich rozmów telefonicznych w sprawie skrzyni u chyba największego dostawcy części we Wrocławiu do samochodów azjatyckich:

 

"tej skrzyni nie posiadamy i jest z nimi duży problem bo są bardzo awaryjne, więc jeśli znalazł pan gdzieś indziej to radziłbym się nie zastanawiać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...