Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kompletowanie Audio do Suny


Gość cylo88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam marki więc się nie wypowiem na temat radia.

Co do głośników: kombinacja 2-drożne w drzwi i wysokotonowe w słupki to trochę nie halo. Już lepiej system odseparowany czyli nisko-średniotonowe w drzwi i wysokotonowe w słupki. Pod samym radiem ponoć ładnie grają Helix Dark Blue 62.1 (czy coś w ten deseń). Ja mam pod samym radiem Hertz DSK 165 i też jest nieźle - dopiero przy większej głośności daje o sobie znać słaba końcówka mocy w radiu. Zestaw głośników Helix lub Hertz to wydatek około 200-300PLN - nie orientuję się za bardzo teraz.

A w ogóle to jakie masz otwory w drzwiach pod głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylo88 to ma grać czy wydawać jakikolwiek dźwięk ???

teraz każde radio ma wyjście na wzmacniacz

dobre głośniki na przód 150zł ciężko dobrać, chyba że używki bądź nowe Clariony . Sunny akustycznie jest beznadziejny, sam przód jak zamontujesz to będzie odczucie braku basu. Zdaje mi się że przyczyna leży w miejscu umieszczenia głośnika, jest on za tapicerką która mocno tłumi dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz żeby ci dobrze grało to nie kupuj tego badziewia :/ słuchałem już wielu radyjek typu Medion Tewion i im podobnych :P totalne dno :P długo się włączając słychać brzęczenie z alternatora no i ta moc w rzeczywistości wynosi 4x16W wiem bo wymieniałem końcówki mocy :P wiec jedna duża lipa :P

Kup sobie coś konkretnego choćby używaną alpine np taką Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzab chodzi mi tylko o przod bo na dzien dzisiejszy mam prawie sam bas w bagarzniku gra bufer o mocy 500w RMS a w srodku brakuje mi sopranu i wysokiego tonu

 

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 20:29 ]

theant otwory na glosniki beda przerabiane na 16.5

 

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 20:34 ]

a radyjko to wybire bardziej znane dla spokoju cos takiego ja poleca mi wyzej patriot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylo88 a to już co innego, ja Ci powiem ze o ile soprany będą super grały jak umieścisz na słupkach, to jakikolwiek głośnik w drzwiach za tą pieprz****ą tapicerką słabo będzie grał, nie ważne jaki. średnie będą tłumione, ja u siebie planuję wreszcie coś konkretnego z tym zrobić bo tak się nie da słuchać, wygłuszenie poprawiło jakość ale to jeszcze nie jest to. Ta dziura w boczku w tapicerce pomimo że ją powiększyłem to i tak jest za mała i źle odbiera dźwięk od głośnika bo nie obejmuje go całego ale tak mniej więcej 3/5. z resztą sam zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gravity~wave

Ktoś tutaj polecał Pioneera DEH-2000MP. Z własnmej autopsji odradzam. Ładnie to wygląda - fakt. Gra.... czy ja wiem... mnie nie rzuciło na podłogę ale też nie mam specjalnego porównania z innymi radiami. W każdym razie mam kolege który od kilku dni jest właścicelem tego radia i nie jest zachwycony. Głownie chodzi o ergonomie. Wyświetlacz 8 znakowy powoduje że praktycznie nic nie widać. Wszystko wyświetla się "na raty". Dodatkowo przyciski są tak małe że często jest problem żeby w nie trafić podczas jazdy. Podobno wyjątkowo irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylo88 a to już co innego, ja Ci powiem ze o ile soprany będą super grały jak umieścisz na słupkach, to jakikolwiek głośnik w drzwiach za tą pieprz****ą tapicerką słabo będzie grał, nie ważne jaki. średnie będą tłumione, ja u siebie planuję wreszcie coś konkretnego z tym zrobić bo tak się nie da słuchać, wygłuszenie poprawiło jakość ale to jeszcze nie jest to. Ta dziura w boczku w tapicerce pomimo że ją powiększyłem to i tak jest za mała i źle odbiera dźwięk od głośnika bo nie obejmuje go całego ale tak mniej więcej 3/5. z resztą sam zobaczysz.

Ja trochę eksperymentowałem z głośnikami z przodu. Fakt że w miarę dobre głośniki w suniaczu zagrają podobnie jak np seryjne w astrze. Tylko zalezy kto co rozumie pod pojęciem " w miarę dobre". U mnie na dystansie z mdf i wygłuszonych drzwiach grają TAKIE Powerbassy pod TAKIM wzmacniaczem i naprawde da się tego fajnie posłuchac- tylko trzeba jeszcze trochę dopracowac wygłuszenie. Wg mnie głośniki typu jakiś tani blaupunkt, magnat itp nie zagra ładnie w żadnym aucie :/. Wiem bo przerabiałem już to kilkakrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny i zaproponuje TE helixy :D. Sprawdzone głośniki i jak za tą kaske to chyba najlepszy wybór. Brałbym pod uwagę także DSK hertz-a ale one mają trochę "szalony" tweeter ;). DSK do niedawna miałem u mnie i są ok jednak helixy wg mnie grają przyjemniej. Poniżej tego pozimu raczej nie ma co uderzac. Jesli musisz miec głośniki w półce to możesz kupic helixy współosiowe (ale ich nie słuchałem i się nie wypowiem :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansior z przodu nie mam jakiś tam głośników ale porządne Lanzary, obecnie gra to dobrze, za cel postawiłem sobie aby przód grał o wiele lepiej niż w jakimkolwiek nowym samochodzie z dobrym audio. Jestem w warsztacie samochodowym i mam okazję posłuchać co ludzie mają w autach. Jedynie do chciałem podpowiedzieć koledze że moim zdaniem aby wykorzystać pełen potencjał głośników nie mogą one być zamontowane za tapicerką. Ja też przerabiałem ten temat co potwierdzi DJSzmer, i chciałem tylko uprzedzić kolegę że jak już robi audio to mógł by pójść krok dalej i przerobić tapicerkę. Osobiście też czekam na ciepłe dni bo potencjał głośników marnuje się,a mnie drażni jak coś co powinno dawać z siebie 100% daje tylko 70%. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylo88 powiedz mi jaki model oglądałeś, ja mam mx kt6 165mm, jedynie muszę Cię zasmucić, do wyższych modeli potrzeba wzmaka, mx kt6 obecnie u mnie grają pod radiem ale raz podłączyłem pod wzmak i aż się zdziwiłem że tak donośnie może to zagrać. Jak będziesz przerabiał tapicerkę zrób fotorelacje to i mi będzie łatwiej w przyszłości zrobić takie coś :) ps. poza tym jak narazie będziesz 1-szą osobą co znam która (chyba) będzie miała lanzary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylo88 zdecydowanie te pierwsze, ale to już naprawdę konkretny zestaw odseparowany, z tej samej firmy kupowałem więc sklep jest godny polecenia. Widze ładnie się zapowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer trochę mnie poniosło dzisiaj czytając co jest od czego lepsze, pojechałem do proa system w Olsztynie zadałem kilka pytań i posłuchałem co jak gra. DLS K6 faktycznie są niezłe, ale ani Ground Zero ani Bull Audio nie są w stanie dorównać Lanzarowi. No przepraszam bardzo ale jeżeli chodzi o serię Vibe to jak by ktoś nie wiedział ma już na swoim koncie pare dobrych zwycięstw. Poza tym jeżeli chodzi o zestaw VB 61, samą mocą przewyższa DLS-y a jakość tych przetworników nie wiele odbiega od DLS.

Takie jest moje zdanie, najpierw posłuchać potem komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...