Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kompletowanie Audio do Suny


Gość cylo88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DJSzmer trochę mnie poniosło dzisiaj czytając co jest od czego lepsze, pojechałem do proa system w Olsztynie zadałem kilka pytań i posłuchałem co jak gra. DLS K6 faktycznie są niezłe, ale ani Ground Zero ani Bull Audio nie są w stanie dorównać Lanzarowi. No przepraszam bardzo ale jeżeli chodzi o serię Vibe to jak by ktoś nie wiedział ma już na swoim koncie pare dobrych zwycięstw. Poza tym jeżeli chodzi o zestaw VB 61, samą mocą przewyższa DLS-y a jakość tych przetworników nie wiele odbiega od DLS.

Takie jest moje zdanie, najpierw posłuchać potem komentować.

 

Nie bluźnij :)

Moc nie jest wyznacznikiem jakości.

Każdy słyszy inaczej. By głośniki przetworzyły pasma prawidłowo musi być spełniona masa warunków. Najbardziej uniwersalne są modele które podałem - których słuchałem w rożnych konfiguracjach w Samochodzie a nie szafce do ekspozycji.

Moim skromnym zdaniem (niestety) są dużo lepsze od serii Vibe Lanzara.

Takie jest moje zdanie.

 

Ja oceniam na słuch, klarowność dźwięku, ilość detali, muzykalność, wybicie, dynamikę.

 

Na pewno nie moc, głośność czy łomot.

 

 

Nie napisałem, że Lanzar to zły wybór - moim zdaniem nie wart swej ceny - bo za tą można mieć coś lepszego. Nie lubię głupio wydawać pieniędzy i już na pewno nie działam na niekorzyść klubowiczów czy jak w tym wypadku forumowiczów.

 

[ Dodano: Pon 26 Sty, 2009 18:02 ]

Ja tu tylko zamiatam - nie musisz brać mojego zdania jako wszechobecnej opinii.

 

Słuchałeś - podoba się, OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer hehe nie napisałem że słuchałem montowanych na szafkach, ale w samochodach ludzi z proa system, nie chodziło mi o moc, tylko o zdolność przetwornika do uzyskania klarownego dźwięku przy dostarczanej dużej dawce watów. Co z tego że głośnik ładnie gra jak mamy ustawione na radiu 14 w skali (0-32) a po podniesieniu do 26 głośniki zniekształcają dźwięk, poza tym Lanzary to wytrzymałe jednostki, nie spali się ich tak szybko. Dużo razy jest poruszany temat w szczególności subwooferów że ludzie wzmaki palą na Lanzar Max12.

Dobra ale nie kłóćmy się bo tak jak powiedziałeś każdy słyszy inaczej i każdy ma jakiś swój pogląd. Niech właściciel zadecyduje i zrobi tak jak jemu pasuje.

Im więcej różnych poglądów i zestawów głośnikowych tym ciekawiej będzie na zlocie ogólnopolskim bo będzie można sobie posłuchać, porównać i wymienić poglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samochodach ludzi z proa system,

Szczerze, to wątpię bo oni chyba zazwyczaj montują w democarach (jak i swoich prywatnych) sprzęt Proa, SEAS i µ-Dimension czy Precision Power.

Możliwe, że w Olsztynie mają co innego, np. cieńszy portfel.

 

 

nie chodziło mi o moc, tylko o zdolność przetwornika do uzyskania klarownego dźwięku przy dostarczanej dużej dawce watów. Co z tego że głośnik ładnie gra jak mamy ustawione na radiu 14 w skali (0-32) a po podniesieniu do 26 głośniki zniekształcają dźwięk, poza tym Lanzary to wytrzymałe jednostki, nie spali się ich tak szybko.

 

By uzyskać ten "klarowny dźwięk" musisz mu podać moc znamionową. Więc zakup systemu potrzebującego setek watów do poprawnego przetworzenia, jest nie ekonomiczne. Kup Wzmacniacz z tej samej półki jakościowej z takim powerem - drogo.

Głośność to zasługa Skuteczności głośnik.

Zniekształcenia są spowodowane kiepskim radioodtwarzaczem lub wzmacniaczem. Głośniki z tej pułki po podaniu mocy i pasma znamionowego - nie mają prawa zniekształcać ani się spalić (wgrzane). Podając pasmo znamionowe, okrojone o wartości krańcowe można eksperymentować z podaniem mocy znacznie przewyższającej moc znamionową nawet 1,5 krotnie. Czyli taki sub odcięty Subsonicznie i przycięty np. 80Hz o mocy znamionowej 200W Bez problemu przetworzy taki sygnał z mocą 300W.

Musi być natomiast spełniony szereg warunków:

1. perfekcyjna obudowa - litraż, sztywność, stabilność, struktura odbicia itd.

2. Sygnał przycięty z częstotliwości granicznych

3. Sygnał bez zniekształceń

4. Jakość elementów systemu

5. itd.

 

Jak tylko dojadę to sobie porozmawiamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego postaram sie posluchac to co mi tu wszysc poradzili i moze jeszcze kilka innych i wybiare takie ktore wedlu mojego gustu graja najlepiej bo wkoncu ja bede musial sluchac tego na codzien a jeszcze chcial bym sie dowiedziec co by mozna bylo zrobic by na tyle pod szyba wstawic 6/9cala a u mnie w sedanie jak wiecie jest bardzo malo miejsca na razie to mieszcza sie tam jakies 130mm i co mozna z tym zrobic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego postaram sie posluchac to co mi tu wszysc poradzili i moze jeszcze kilka innych i wybiare takie ktore wedlu mojego gustu graja najlepiej bo wkoncu ja bede musial sluchac tego na codzien a jeszcze chcial bym sie dowiedziec co by mozna bylo zrobic by na tyle pod szyba wstawic 6/9cala a u mnie w sedanie jak wiecie jest bardzo malo miejsca na razie to mieszcza sie tam jakies 130mm i co mozna z tym zrobic :?:

Masz 13 w sedanie? :zdziw: U mnie są (były :?:) standardowe 165 mm. A co do głośników 6/9 to po zakupie sunny, chciałem wsadzic tam na jakiś czas "jajka" ale o ile tą płytę od góry trzeba by tylko wyciąc to magnes nie przeszedł przez blachę pod nią i sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o takich zestawach :) ??

http://www.allegro.pl/item530958448_alpine...ia_gratisy.html

http://www.allegro.pl/item531885024_jbl_gt...ier_gratis.html

http://www.allegro.pl/item539332949_infini...wy_komplet.html

http://www.allegro.pl/item536045913_hertz_...ier_gratis.html

też będe musiał wymieniać głośniczki i tak chodzi mi pogłowie Alpine albo JBL

oczywiście najbardziej bym chciał INFINITY ale raczej za wysokie progi :P

 

http://www.allegro.pl/item538094269_infini...hi_fi_w_wa.html chodz ten zestaw jest też kuszący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jeszcze chcial bym sie dowiedziec co by mozna bylo zrobic by na tyle pod szyba wstawic 6/9cala a u mnie w sedanie jak wiecie jest bardzo malo miejsca na razie to mieszcza sie tam jakies 130mm i co mozna z tym zrobic :?:

 

Po co psuć system?

Czytałeś posty w tym dziale, jak Cię prosiłem?

Nie warto pakować głośników w półkę, lepiej te pieniądze przeznaczyć na lepszy zestaw na przód lub piec do niego.

6x9' czy nawet 8' czy 10' w P10 sedan wchodzą bez problemu po zastosowaniu odpowiedniego dystansu (w Sunny na pewno będzie ta sama sytuacja) - ale po co?

Za te pieniądze można kupić subwoofer lub porządniejszy piecyk i mieć poprawny system, który będzie cieszył ucho.

 

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 10:20 ]

Snafu,

ALPINE SPE-17CS - bardzo dobry system pod samo porządne radio lub niewielki wzmacniacz wyższej klasy.

JBL GTO 607C - moim zdaniem SYF - nie wart 100zł

INFINITY KAPPA 60.7 cs - Bardzo przyjemny system, uniwersalny, z apetytem na Waty - jednak nie wart swojej ceny. Co najmniej 300zł za drogi.

HERTZ EV 165 - same kickbasy, dobre na tył jeżeli komuś zależy na głośnikach z tyłu, konieczna dopałka minimum 2x70W RMS, bo lubią zamulić.

 

Ogólnie dużą rozpiętość cenową podałeś. W tych pieniążkach można mieć kilka dużo ciekawszych zestawów pod piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wybór padnie na Alpine na tej firmie chyba nigdy się nie zawiode :) te głośniczki mają wskoczyć do dzwi w mazdzie MX5 niestety miejsca na wielkie wzmaki i skrzynie basowe niema wiec wole dać troszke więcej a cieszyć się dobrym dziekiem tylko z tych 16nastek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak na przodzie bedzie juz pozadny zestaw + sub w bagarzniku to to juz spokojnie wystarczy jesli tak to nie bede kombinowac z tylem a jeszcze chcial bym sie spytac jakie mocy wystarczy wzmacniacz by pociagna sub 400/500W RMS na jednym kanale a na drugim przod, czy moze samo dobre radjo przod pociagnie.Albo mozna by wzmacniacz 4 kanalowy i wtedy 2 kanaly zmostkowac na sub i drugie dwa kanaly dac na przod i tu za bardzo nie wiem co by bylo lepsze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak na system przedni i wzmak na sub jest konieczny.

może być to tak:

 

2kanałowy na przód i monoblock na suba

2kanałowy na przód i zmostkowany 2 kanałowy pod suba

4kanałowy- 2 kanały na przód a kolejne dwa w mostku pod suba

 

Moc wzmacniacza dobierasz do mocy znamionowych przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie (3) ma swoje plusy i minusy:

+ jeden wzmak - jedno zasilanie,

+ tańszy jeden wzmak 4-kanałowy niż 2 wzmaki 2-kanałowe o tych samych parametrach,

- jak padnie to pewnie całość i nie ma ani przodu ani suba,

- długie kable do głośników.

 

Rozwiązanie 1 i 2

+ jak padnie jeden to można w razie czego je sobie zamienić i zasilać przód (nie dotyczy rozwiązania nr 1)

+ krótkie kable do głośników

- dwa oddzielne zasilania

- droższe rozwiązanie (pisałem w rozw. nr 3)

 

To chyba tyle. Wybierz co dla ciebie będzie lepsze. Osobiście skłaniałbym się do rozwiązania nr 2. Na początek można kupić wzmak do suba - przód pogra sobie pod radiem, a po jakimś czasie dokupić drugi na przód. Dwa oddzielne zasilania nie są aż takie trudne, więc nie jest to duży minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mozna by tak zrobic z 2 a plusem bylo by to ze kazdy by mial wtedy odpowiednia moc do glosnikow. Do sub wzmak 800W by mi starczy a na przod 450W i to wtedy by mi juz spokojnie starczylo.

 

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 19:50 ]

Jakiej firmy wzmacniacze sa dobre ja bym szukal Magnata ponoc sa dobre ale moge sie mylic

 

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 20:05 ]

patrzylem na taki zestaw co o ty myslicie

http://www.allegro.pl/item531928378_wzmacn...staw_sklep.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylo88 z magnatem to obcykany temat mamy z DJSzmer . Jedynie nadają się magnaty ze starej szarej kanciatej serii. na dodatek bez dodatkowych napisów typu "gladiator". seria 360 jest za słaba lepiej poszukać 480 .

Z nowych magnatów wybrał bym RX44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo to

http://www.allegro.pl/item535806945_magnat..._hurt_k_ce.html

http://www.allegro.pl/item535874010_magnat..._i_skrzyni.html

 

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 20:36 ]

jaki wzmak by mi ztarczyl by zasilic mi sam przod 2 glosniczki od 100 do 120W RMS

 

[ Dodano: Sro 28 Sty, 2009 19:10 ]

co myslici o marce boschmanna czy te glosniki sie nadaja i maja tyle co pisza

 

[ Dodano: Sro 28 Sty, 2009 19:53 ]

mam troche glupie pytanie al e chcial bym sie dowiedziec czym sie roznia glosniki w zaleznosci od wielkosci membrany[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji podczepię sie pod temat: kuzaj chce narobić troche hałasu w kombi - czytaj wzmak+sub. Co byście polecili do kwoty 800zł za komplet?

Padły takie propozycje:

1.u-D EL-A52 + RE Audio RE10S

z zupełnie innej beczki:

2. JBL 1204BR + Bl. VA 475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nowe czy używane ??

Jak nowe to:

Dużo łomotu Magnat RX44 plus skrzynia i głosnik Lanzar MaxPro 124

Dźwięk na poziomie ale prawie 900zł Magnat RX44 plus skrzynia i głośnik Infinity REF1250w

 

Z używek to nie powiem bo nie rozglądałem się co i za ile.'

 

Pewnie ktoś się odezwie na temat Wzmaka magnat RX44, odsyłam do testów w google. Bardzo zachwalany.

 

[ Dodano: Sro 28 Sty, 2009 22:33 ]

cylo88 gdzieś był poruszany temat boschmanna, konkluzja była taka że lepiej zostawić w spokoju. Czym się różnią głośniki, tutaj można wymienić prawie wszystko co wchodzi w skład budowy (z czego zrobiony, jakie materiały zastosowane, a nawet jakie są otwory w koszu od strony magnesu, jest tego trochę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej tego wzmaka się nie obawiaj, podobno jest to wzmak robiony na podstawie Phase Linear Opus 4 (czy jakoś tak), nie wiem ile to prawdy ale Magnat należy do tej grupy producenta co produkuje phase, naprawdę jest bardzo dobry. Poczytaj fora ludzie bardzo zachwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...