Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

D40 maly upgrade


Gość taransan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taransan

czesc,

dzis postawilem swoja D40 do Kylona w celu dokonania paru zmian;). pierwszy etap zawieszenie OME z resorami +400 kg. dzis nastapil demontaz firmowego zawieszenia. troche skorodowanych srob ale fachowcy Kylona napieraja;). jutro dzien na montaz nowych zabawek. buda pojdzie ok. 5 cm w gore. juz jutro ustawianie geometrii.

 

troche zastanawiam sie nad dociazeniem paki. owszem woze dosc czesto duze obciazenia ale generalnie woze powietrze. co radzicie- bloki betonowe :) czy moze poduszke na 150l wody? ktos ma takie wodne rozwiazanie w swojej D40?

 

nastepny etap to zderzak ARB safari (fajnie lezy na D40) na przod i prace nad zderzakim tylnym produkcji mistrza z Wyprawa 4x4:) (dzis widzialem taki zakladany na Hila. wspanialy a Kaymar jakos tak mnie zwlaszcza cena nie przekonuje).

pozniej to porzadki z elektryka (m.in. 2 aku Optimy ze sterowaniem; podlaczanie wszystkich lamp; stale zasilanie GPS; etc)

 

to na tyle z moich relacji dozbrajania Navary na przednowku. wszystko aby poprawic se humor:) postaram sie za jakis czas zlozyc fotorelacje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zadać pytanie do czego potrzebne Ci to wszystko?:) Chyba że jedziesz gdzieś na wyprawy jak np OFF-ROADER:) Bo w polsce to chyba wywalone pieniądze- albo się mylę?

Tak czy inaczej powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży_Koń

Heheheheh no pięknie pięknie. Co do obciążenia paki to daj spokój bo to podcieranie doopy szkłem. Będzie pan zadowolony i nic nie będzie skakało. Kylon w swojej założył taki sam set jak u ciebie i żadnego złomu na pace nie wozi. Co do przydatności na polskich drogach to uważam, że lift zawiasu i jego usztywnienie jest bardzo dobrym pomysłem. Navara w serii jest tapczanem i sie gibie. Poza tym ma słabą ładowność i pod byle obciążeniem ciąga tyłek po ziemi. Zderzak zaś...... no cóż, sprawdzi sie na pewno w korkach warszawskich ;) i przy parkowaniu w centrum.... ot paradoks. Ja sie do swojej przymierzałem na takie przeróbki ale wyczekuje teraz bo jak będzie dobrze to na koniec roku zmienie na Hila 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to wyrzucenie troszke pieniędzy:) No chyba że ktoś ma ich nadmiar i musi je gdzieś ulokować;) Przedni zderzak stalowy- rozumiem, może się przydać, choć nie musi ( internet w każdym domu :D ) Mi osobiście się bardzo podoba Navara i nic bym nie zmianiał. Najlepiej czarna, ciemne szyby i nadbudowa. Cud miód i orzeszki. Dla prawdziwych facetów. P.S. Wcześniej miałem TT miała mega sztywne zawieszenie, napęd quattro, 225 koni i 6 sekund do setki. Teraz jak wchodzę do Navary, to czuje że jestem gość:) ( jak sołtys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zrobił wymianę zawieszenia kupując je przez Interkars, to by Cię to kosztowało conajmniej 20% mniej ;)

Ja założyłem resory +100kg, amortyzatory, dołożyłem jeszcze poduszki pneumatyczne prawie domowej roboty :) , a przednie zawieszenie czeka na wymianę do poniedziałku. Nadnienię tylko, że obie przednie sprężyny +40kg kosztowały mnie... 600pln brutto (jakiś stary zapas).

Na przerobionym tyle przejechałem narazie jakieś 1000km - zupełnie inna jazda! Na początku nowe zawieszenie trochę skrzypiało, ale już mu przeszło. Jeśli interesuje Cię, jak za niewielkie pieniądze zmajstrować poduszki, to służę podpowiedzią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

czesc,

chyba nie ma sensu dyskutowac nad finansowa strona zmian, ktore wprowadzam. tak sie zdarzylo i juz. czasem decyzja zapada szybko i pod wplywem impulsu.

 

w jakim celu? bo mam dosc juz 3 krotnej wymiany przedniego zderzaka. dwa razy ktos we mnie bo "mnie nie widzial" a raz w Sierra Madre jakis wielki glaz nagloe sie pojawil;)

 

czemu takie zawieszenie?- bo czesto choc nie na codzien, woza np. sprzet nurkowy. w tzw. nurkowaniu technicznym do Navary wchodzi 2 nurkow ze sprzetem. jak jade np. 2000 km do Norvegii na nurkowania to na pake wchodzi ok. 900 kg sprzetu (zestawy dwubutlowe, butle deco, skutery podwodne, itp.). innym razem wsiadam z zona w samochod i jedziemy do Andaluzji, do znajomych- a po drodze zbieramy skrzynki wina co by na zas bylo. pickup to swietne rozwiazanie dla takich jak ja:). no i rzeczywiscie D40 to troche tapczan.

 

wspomniany upgrade potrwa tak do konca kwietnia. troche tego jest a ja nie moge zostawic samochodu na dluzej niz 2-3 dni. dzis bede jezdzil wieczorem juz z nowym zawieszeniem. jestem ciekaw. najpierw oczywiscie musze dojechac na ustawienie geometrii.

 

ja takze jak sie przesiadlem do D40 to tak jakbym tego szukal. plaskacze juz nie dla mnie:) choc po 50 moze jakis scigacz w czerwonym kolorze:). D40 daje mi spore mozliwosci ladunkowe i praktyczne. nie jestem przesadnie zakochany w tym samochodzie- lubie je i na te chwile odpowiada mi mentalnie. zmainy mialy byc w tym roku ale euro wszyscy wiedza jak wyglada... w przyszlosci pewnie "zdradze" marke;)

 

7,62 (to od kalibra?) fajnie wyglada Twoja D40. jak Ci sie sprawuje to zelazo ARB?

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej czarna, ciemne szyby i nadbudowa. Cud miód i orzeszki. Dla prawdziwych facetów
beeehehehhhehheeeee no niezle kolego niezle
Wcześniej miałem TT
no tu jeszcze lepiej beeehehehhheeee

 

a powaznie - jeden lubi jak mu nogi smierdza a drugi jak mu na lep sraja, wiec twoj komentarz jakis taki niefajny jest!!!

 

taransan, fotki jakies poprosimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

fotki beda jak bedzie cos do pokazania. dzis tylko 5cm up. malo ciekawe na zewnatrz;)

jak bedzie wszystko to fotostory bedzie

 

pzdr

 

taransan, fotki jakies poprosimy :D

 

[ Dodano: Pią 27 Lut, 2009 11:33 ]

no i mala porazka,

po 3 latach jezdzenia navarze skorodowaly sruby. nowe w nissanie 5-6 dni czekania. nie ma na magazynach.

 

moze ktos z Was wie gdzie takie czesci moga "lezec" na polce? dwie sruby...

 

no i projekt sie wydluza...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taransan, byłoby super gdybyś zrobił historię obrazkową, bo bardzo fajnie zapowiadają się twoje przeróbki i pewnie nie tylko ja jestem ciekawy rezultatów.

 

O ile wzrośnie waga auta?

 

Czekamy i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

witaj,

tak jak zapowiedziałem- jak tylko bedzie taka mozliwosc to pojawia sie zdjecia. tez lubie fotostory z obrazkami:)

 

niestety dzis okazalo sie, ze przez firmowe sruby w resorach (skorodowaly za co dziekuje sypiacym sol i montazystom w Esaniol;). czas oczekiwania do 5 dni...

 

co do wagi- przedni zderzak to ok. 30kg, tylny z zawiasem na kolo zapasowe 40-45. jak bede przygotowywal historyjke to wszystko opisze.

 

zmiany takie chyba najbardziej sensowne do navary (jezeli juz mowimy o zmianach). nie dlamnie niskie gumy, blyszczace lusterka i czujniki parkowania:) oczywiscie bez urazy dla tych co lubia inaczej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Navara D40 to piękny samochód, a rozmawiam z wieloma posiadaczami pik-upów. Ale co by nie mówić D22 to totalna porażka i brzydota:) wygląda jak rozłożony tapczan:D

 

Ale zderzak ARB jest fajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D kaliber, kaliber ;)

Dzięki. Zderzak jest ok - nie ma się w nim co specjalnie popsuć :D Sprawdź tylko, czy magicy od Kylona podokręcali dobrze wszystkie śruby, bo u mnie nie dokręcili tej osłony pod zderzakiem i moja Navka zamieniła się w stary budzik ;)

Po wymianie zderzaka przez jakiś czas jeździłem na fabrycznym zawieszeniu i przyznam szczerze, że dodatkowy ciężar z przodu dało sie odczuć. Dzisiaj właśnie wymieniłem przednie zawieszenie na OME +40kg! Wszystko wrócilo do normy, a w zasadzie jest nawet lepiej.

Jestem szczególnie ciekaw tego tylnego zderzaka - liczę na fotki i jeśli to nie tajemnica, to ile wołają za takie coś z montażem?

Zastanawia mnie też, jak na tak twardym zawieszeniu będzie się zachowywało autko bez obciążenia.

Czekam na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

czesc,

no narazie nic sie nie dzieje. czekam na te cholerne sruby. potrwa to, mam nadzieje do konca tygodnia. w tym czasie ekipa wyprawy 4x4 zajmie sie przednim zderzakiem. dojda sruby- bedzie action!

 

powiedz mi- czy Ty w przednim zderzaku masz ucho do wyciagania? jeszcze nie rozpakowalismy zderzaka ale chyba brak czegos takiego.

 

co do zderzaka tylnego to dopiero za pare tygodni powstanie model z kartonu. na tej podstawie magik od Kylona wykona zderzak. bedzie na nim hak holowniczy oraz zdejmowane ramie na transport zapasowego kola. ten sam mistrzu wykona mi progi. zdejmuje fabryczne (beda na sprzedaz:).

 

w drugiej czesci update tej elektrycznej zapowiada sie troche zabawy. beda 2 akumulatory National Luna ze sterowaniem. w kabinie zamontowane zostana przelaczniki ARBa z klawiszami na wyrost (moze jak mi cos odpali to zamontuje wyciagarke i sprezarke:). wiekszy aku zostanie zamontowany w specjalnie zrobionej skrzynii na pace. do tego swiatla Hella na zderzak i dwa co mi od roku leza- na dach (troche wioska jak to moje dziewczyny mowia;). przerobie tez podlaczenie do anteny CB. pojdzie bat na przedni zderzak (moze poprawi to troche potencjal radia- D40 ma z tym klopot).

 

kurcze- troche tego sie robi teraz czekam i zonie nic nie mowie;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franke - ja na zdrowy rozum zalozył bym w takim układzie sprężyny 40-80kg. Tak wogóle, to nie mogę zbyt dużo na ten temat sie wymądrzać, bo mam nowe zawiasy z przodu dopiero 1 dzień ;) Pierwsze wrarzenie - ogromna poprawa, przestał nurkować. O tylnym zawieszeniu pisałem już wcześniej :one: Dodatkowo mam założone na zderzaku dwie drogowe lampy hella i na tylnym relingu 4 płaskie reflektory dalekosiężne. Powiem tylko tyle: kiedy wyłaczę dodatkowe oświetlenie , to wydaje mi sie, że jadę po ciemku :D - warto. Z tyłu zamontowałem dwie lampy robocze. Są ukryte za szybą zabudowy i w niczym nie przeszkadzają - nie zastąpione przy cofaniu nocą w dziwnych miejscach. Pod tylną kanapą zmieściła się sprężarka ARB. Służy głównie do pompowania poduszek pneumatycznych tylnego zawieszenia, ale zrobiłem też 2 gniazda do wpięcia przewodu do pompowania. I co tam jeszcze...? Acha, konsola dachowa - chyba najlepsze miejsce dla CB. Tyle na temat moich przeróbek :D

 

taransan - W zderzaku nie ma ucha do wyciągania. Jak zdemontują Ci fabryczny, to zrozumiesz dlaczego ;) Ten, który jest zamontowany oryginalnie z pewnością Ci wystarczy :D Co do anteny... to musisz wiedzieć, że umieszczenie anteny z przodu auta poprawi Ci zasięg za samochodem, ale skróci przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

czesc,

Arctic Truck znany jest z przygotowan samochodow na jazde glownie po sniegu. tam gdzie maja siedzibe to jest sens:) u nas- chyba nie bardzo. prezentowany lifting jest "srednim"robionym oprzez te firme (AT35 jesli sie nie myle) i wizualnie wyglada bardzo bojowo:). szczegolnie wrazenie robia powiekszone nadkola. pytanie o spalanie i caly uklad jezdny- ale tu musza wypowiedziec sie fachowcy.

 

bardzo fajna stronka o przerabianiu pickupa (Nissan Frontier) jest tu:

 

http://www.markdstephens.com/frontier/proj...icle/index.html

 

kolezka przerobil auto na wyprawowego pickupa. pokazuje wszystkie etapy przebudowy. polecam.

 

7,62- piszesz, ze sprezarke masz za tylna kanapa. jest glosno podczas ladowania? jaki model ARBa wlozyles?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ARB CKMA-12. Trochę brzęczy, ale bez przesady... - da się wytrzymać tą chwile :D Zamontowałem ją nie za, a pod kanapą w kuwecie. Tam też znajduje się zawór do sterowania poduszkami.

A jak tam postępy w przeróbkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

czekam caly czas na komplet srub z magazynu Nissana w... Amsterdamie. jutro chlopaki montuja zderzak. ja tym czasem zajmuje sie projektem i zaraz realizacja skrzyni, w krorej zamontowany zostanie aku optimy 75Ah i moze w przyszlosci sprezarka. mam nadzieje odebrac w piatek popoludniu auto z zawieszeniem i zderzakiem. w sobote geometria. w polowie marca czesc elektryczna.

 

planuje nastepne posuniecia. szarpne sie jeszcze na jakies felgi 16" i komplet opon (Yokohama?).

 

do polowy kwietnia mysle, ze juz wszystko bedzie zalozone i skompletowane. a moze wczesnym latem skocze autem do Andaluzji i gorach troche pojezdzic i przywiezc po drodze zapas wina.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

moze uda sie jutro odebrac auto. rano maja pojawic sie wyczekiwane sruby z Nissana. dzis ekipa zajmowala sie montowaniem przednich amorow.

 

niestety zabraklo czasu na montaz przedniego zderzaka. nastepna wizyta juz w srode. wtedy zderzak przedni oraz przymiarka szablonu tylnego.

 

w sobote jak dobrze pojdzie zrobie geometrie. cykne pare fotek.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

czesc,

hmmm, ciag dalszy idzie jak slimak. sruby do resorow z Nissan Parts dojada dopiero dzis. samochod juz ma amory i resory, dzis dokrecanie.

 

zderzak ARB zamiast czarny okazal sie szary- poszedl do lakierowania- dzis wraca i bedzie wisial juz na samochodzie. w trakcie projektu jest tylny zderzak i boczne progi.

 

zmienilo sie troche w instalacji elektrycznej- antena CB pojdzie na zderzak; przyjechaly do montazu halogeny Hella (ze swiatlem pozycyjnym); mam juz nowy akumulator national Luna Yellow (drugi za jakis czas w skrzynii zostanie zamontowany na pace); poprowadzono zasilanie stale dla GPSa. bardzo fajnie wyszedl panel z wlacznikami (ARB)- magik od Kylona wykonal zgrabny hand made. zrezygnowalem natomiast ze swiatla na dachu (kurcze jakos mi nie pasuje- moze pozniej).

 

troche wszystko wali sie z czasem. dzis mam zobaczyc znaczne postepy:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...