Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

D40 maly upgrade


Gość taransan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taransan

czesc,

dokladnie te

 

http://www.wyprawa4x4.pl/info/hella_lumina...siezny-708.html

 

solidne, metalowe- takie jakie lubie;). wczoraj juz zamontowane na zderzaku. zaraz jade odebrac auto.

 

jeszcze "po drodze" okazalo sie, ze nie dojechaly jakies elementy przedniego zderzaka... rece opadaja. jade umawiac nastepna wizyte. wtedy juz reszta z planowanych zmian (tylny zderzak z zawiasem na kolo, sprezarka i duperele z instalacja elektryczna.

 

jak dobrze pojdzie to w lykend zrobie pare zdjec.

 

pzdr

 

[ Dodano: Pią 13 Mar, 2009 14:31 ]

wlasnie przyjechalem pod dom. wyglada calkiem, calkiem.

 

przejechalem pod dom od Kylona ok. 2km. wrazenie jest bardzo pozytywne. jest jeszcze wyzej:) samochod sie usztywnil bardzo wyraznie. teraz geometria choc mechanicy ustawili auto juz optymalnie. od jutra normalne uzytkowanie wiec dowiem sie czegos wiecej.

 

przedni zderzak ARB. robi wrazenie na samochodzie. dobrze pasuje ksztalt (wersja safari bar). objawily sie za to miejsca do przerobienia. blachy Asfir troche nie pasuja wymiarowo- bedzie ciecie oraz dospawanie elementu do zderzaka. wyszly takze z boku bebechy od webasto- to musza zrobic instalatorzy od tego ustrojstwa.

 

do srodka wykonany zostal panel na wlaczniki dodatkowych zabawek (halogeny, swiatlo robocze, etc). to jest majstersztyk! nalezy sie duzy plus Dawidowi z Wyprawa 4x4.

 

zdjalem progi- czekam na robione na zamowienie. nastepna wizyta za miesiac. w weekend postaram sie o dokumentacje foto poczynionych zmian.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to mamay te same lampy :D

U mnie jak zakładali zderzak, to skrócili tylko wydech od webasto (oczywiście dopiero po mojej interwencji, bo chcieli mnie wypuścić z warsztatu z takim dyndającym dziwadłem) i jest ok. Ciekaw jestem jak rozwiązali u Ciebie sprawę wyłaczników. Ja mam zrobiony dodatkowy panel według mojego pomysłu ;) Pokażesz mi swój, to ja pokażę Ci mój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

czesc,

z warsztatu 4x4 wyjechalem w piatek. krotka droga do domu byla bardzo fajnym zaskoczeniem. jakos wyzej, jakos fajniej mi sie jechalo;). w weekend pobladzilem drogach i polach. podoba mi sie, ze D40 jest sztywniejsza. ni plywam juz na wybojach. nie zauwazylem potrzeby dociazania tylu mimo, ze tam mam resory +400 kg. samochod prowadzi sie pewniej, nie ma efektu kolysania na zakretach.

 

bylo troche irytujacych momentow. a to skorodowane sruby firmowego zawieszenia (sypanie soli...); czekanie na sruby ponad tydzien; zamowiony zderzak ARB mial byc czarny a przyjechal szary (dodatkowe lakierowanie...)

 

zderzak prezentuje sie naprawde dobrze. ciesze sie, ze zmienilem zamowienie wlasnie na ten model. forma pasuje do D40. wczesniej myslalem nad Asfirem (ladnie wyglada) ale to nieporozumienie (cienka blacha). na zderzak zostanie zamontowana antena CB. pozniej jeszcze wyciagarka. zadowolony jestem z halogenow Hella Compact Metal. pozycyjne swiatlo LED to odrobina blinku na moim aucie;). same lampy swieca bardzo dobrze.

komplet "ochrony" zostanie zamkniety tylnym zderzakiem i progami bocznymi projektu Wyprawa 4x4.

 

niestety ni starczylo czasu aby oslony Asfir polaczyc ze zderzakiem przednim. teraz wyglada to okropnie i jest malo funkcjonalne. tak samo jest z wyprowadzeniem przewodow Webasto. to musze poprawic u fachowcow z Webasto...

 

najbardziej zadowolony jestem z drobiazgu, ktory wykonal mistrz Sebastian z Wyprawa 4x4. po skonsultowaniu problemu i paru suchych przymiarkach, Sebastian szybko pojal o co mi chodzi i wykonal bardzo zgrabny panel na 6 wlacznikow. w tej chwili jest tylko wlacznik halogenow na zderzaku ale przed wakacjami jeszcze cos tam sie zamontuje.

 

tak w 90% zakonczyl sie pierwszy etap modernizacji D40.

 

zainteresowanych odsylam do paru zdjec:

 

http://gallery.me.com/jacek.taranko#100146

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje udanych modów, navara ze zderzakiem ARB zwieńczonym halogenami prezentuje się iście bojowo, do tego prześwity na tylnej osi zdradzają, że to już nie taki zupełnie cywilny d...wóz. Wiele zyskała dzięki temu upgradowi, powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę, że większe kapcie przyjdą, bo teraz to wygląda co najmniej wesoło.

 

Ostatnio widziałem takiego SJ-ta w okolicy. Dźwignięty jak cholera, nawet SPOA założone. A jeździł na fabrycznych oponkach.

 

Komicznie to wyglądało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda SUPER! nie sądziłem że tak fajnie może to wszystko wyjść! Szacuneczek! Poprawkeczki to kosmetyka. Jedynie ja zmieniłbym budę (ta mi się nie podoba). Albo taka prostokątna, albo bez- jedynie boxy ( jak Jeremy Clarsson w TOP GEAR- ARCTIC EXPLORATION :D-chyba ze 100 razy już to oglądałem:D) Aha ja jeszcze bym umył cacuszko!! nic nie dbasz - NAGANA - poproszę admina o usunięcie konta :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

mysle o innych oponach na innych felgach. w tej wersji nie mam ESP wiec z powodzeniem wejda felgi 16. nie mam jeszcze sprecyzowanego wyboru. moze cos podpowiecie?

 

samochod umyje:) i owszem ale wtedy gdy juz pogoda bedzie lepsza:) teraz to mi to nie przeszkadza. byle w srodku sie nie lepilo.

 

buda jak buda. gdy kupowalem auto nie mialem specjalnego wyboru. ta spelnia swoje zalozenia wystarczajaco. nie jest to ARB ze swoim wykonczeniem ale dziala.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie autko wygląda - tak bojowo. Nawet ta "ścięta" zabudowa pasuje, choć przyznam szczerze, że wcześniej tego typu zabudowy nie podobały mi się. Opony wcale nie muszą być większe. Po takim podwyższeniu samochód wyglada całkiem proporcjonalnie. Chciało by się powiedzieć, że wyglada wreszcie tak jak powinien ;)

Panel przełączników wyszedł całkiem fajnie. Mój nie jest taki dyskretny :D

Nie myj samochodu - pobrudź zderzak. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

w taka pogode nie mam motywacji na pucowanie :) dla mnie najwazniejsze aby w sroduk sie nie lepilo. to naprawde uzytkowe autu.

 

jestem ciekaw Twojego panela pod wlaczniki. jakas fotka?

 

ja jak dobrze pojdzie to po Wielkanocy bede mail progi i tylny zderzak.

 

no i zostalo mi troche gratow. moze ktos reflektuje na halogeny z przedniego zderzaka, komplet resorow firmowych. bedzie tylny zderzak w dobrej cenie :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też napisałem, zebyś pobrudził zderzak, bedzie przynajmniej równo ;)

Jesli chodzi o mój panel, to zrobiłem już fotkę, ale nie bardzo wiem jak ją umiescić :/ Nie mam żadnego niezależnego konta na którym mógłbym je wystawić, a nie wiem czy można to zrobić na forum, a jesli tak to jak? Może ktoś wie? :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

was79 - dzieki! :one:

 

A oto mój panel :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da5671e8481c9e8e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/010664f113c26330.html

 

Od lewej: Manometr (ciśnienie w poduszkach), wł. 2 dodatkowych ref. na zderzaku, wł. 4 ref. dalekosiężnych na relingu, lewy ref. roboczy, prawy ref. roboczy, kompresor, aktywacja włącznika sterowania poduszkami i ten słabo widoczny "cycek" z prawej strony to włącznik sterowania poduszkami.

Zaraz pewnie ktoś zapyta, czy to nie zasłania lusterka, wiec odrazu odpowiem: zasłania całkowicie ;) Ale ja i tak tył mam prawie zawsze zasłoniety, więc na nic ono. Z resztą nawet jak rozładuję samochód, to i tak jestem odzwyczajony od lampienia się w lusterko wewnetrzne, do tego stopnia, że zupełnie zapominam o jego istnieniu. Mam to nawet w plaskaczach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

no to jest pare zabawek :D. robi wrazenie- nie powiem. ja jednak wolalem nie wychodzic z niczym ponizej dachowego schowka (strefa glowy). i widze starannie wykonany.

 

ja zrezygnowalem z oswietlenia na dachu. w przyszlosci jeszcze dojda swiatla robocze. nie wiem jeszcze gdzie je umiescic poniewaz z boku chce zamontowac rolete hannibala. przyda sie na biwakowanie.

 

jeden mam na przednie halogeny; dwa nastepne beda na wyciagarke i dwa na robocze (a moze jeden wlaczajacy dwa?). zostanie jeszcze sprezarka.

 

to troche wyglada jak wyscig zbrojen :one: :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,62 nie ma za co!!

Jeszcze dla twojej i użytkowników wygody. Po zdjeciem jest: pobierz pozostałe kody, przeklejasz linka i masz wtedy miniaturki (pole miniaturka na forum) np:

da5671e8481c9e8em.jpg

oraz

010664f113c26330m.jpg

 

A poza tym gratuluje chłopaki "uzbrojenia" waszych autek :D Naprawdę super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chlopaki! :)

"Wyścig zbrojeń" - dobre, dobre! :D

Dozbroił bym się jeszcze nieco, ale niestety budrzet zbrojeniowy został obcięty :029: - mam nadzieję, że chwilowo. Na razie jednak muszę zacisnąć pasa :/

 

taransan - szkoda, że zrezygnowałeś z górnego oświetlenia. Sporo dają te lampy na relingu. Ja założyłem Hella 75FF dalekosiężny nr kat.: 1FA008284-811. Stawiają niewielki opór i nie rzucają się w oczy (oczywiście dopóki ich nie włączę :D ).

 

was79 - jeszcze raz dzieki za pomoc :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zostalo mi troche gratow. moze ktos reflektuje na halogeny z przedniego zderzaka, komplet resorow firmowych. bedzie tylny zderzak w dobrej cenie :)

 

Jak będziesz na tym etapie to daj znać odnośnie zderzaka, jestem zainteresowany. Stan chromu do moich celów obojętny, byle był prosty.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość taransan

czesc, nadszedl czas na druga czesc zmian w moim D40. oczywiscie pochwale sie co i jak.

 

Rio- zderzak jest do wziecia. prosty. jedynie tylny plastikowy stopien gdzies zgubilem.

 

zostaly mi jeszcze firmowe:

- relingi dachowe,

- progi boczne

- halogeny przeciwmgielne

 

zainteresowanych prosze o kontakt na prv.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

taransan,

po pierwsze: wygląda super

Po drugie: na samym początku napisałeś

dzis postawilem swoja D40 do Kylona w celu dokonania paru zmian;). pierwszy etap zawieszenie OME z resorami +400 kg. dzis nastapil demontaz firmowego zawieszenia. troche skorodowanych srob ale fachowcy Kylona napieraja;). jutro dzien na montaz nowych zabawek. buda pojdzie ok. 5 cm w gore. juz jutro ustawianie geometrii.

I mam pytanie, jak podniosłeś zawieszenie z przodu, użyłeś dłuższych sprężyn, czy aluminiowego dystansu wkręcanego na fabryczny amortyzator?

Jeśli użyłeś dystansu to czy mógłbyś mi napisać jaką ma wysokość? Podnosi auto o 2" czyli 5cm ale czy sam ma 5cm czy może mniej? Chciałbym sam coś takiego zrobić a tylko tego wymiaru nie mogę określić sam (nie chcę żeby się okazało,że wsadziłem za dużo i przeguby padną po miesiącu).

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

dziekuje. Twoja na ikonce tez dzielnie wyglada.

 

nie jestem mechanikiem i nie potrafie odpowiedziec na Twoje pytania. zalozyli mi OME jak sami mowili w "full wypasie".

dystanse to nie dla mnie. no i auto az takiego potencjalu do przerobek nie ma.

 

dowiem sie co i jak u mechanika, ktory podnosil moja deczterdziestke.moze znajda sie odpowiedzi.

 

ja teraz pracuje nad tylnym zderzakiem i mocniejszym dodatkowym napieciem. mysle tez o dodatkowym zbiorniku. kusi mnie

tak 100 litrow wiecej:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ja teraz pracuje nad tylnym zderzakiem i mocniejszym dodatkowym napieciem. mysle tez o dodatkowym zbiorniku. kusi mnie

tak 100 litrow wiecej:)

Ja wsadzam aku żelowy głębokiego rozładowania, a co do zbiornika to widziałem 150 litrów, zamiast oryginalnego, za 5500zł... Przydałby się, fakt, ale nie za taką kasę! To wolę wozić 4 karnistry Nato na pace :)

 

Pozdro i miłego dnia :)

Edytowane przez faja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

ja tez woze kanistry Nato:) zbiornik bedzie robil sie na zamowienie i za mniej niz polowe tej kasy. ale to na koncu.

 

mam teraz Optime Yellow, druga taka do maszyn budowlanych znajdzie sie w wyjmowalnej skrzyni na pace.

 

JT

 

p.s. gdzie taki ladny wjazd do wody zrobiles?

 

 

 

Ja wsadzam aku żelowy głębokiego rozładowania, a co do zbiornika to widziałem 150 litrów, zamiast oryginalnego, za 5500zł... Przydałby się, fakt, ale nie za taką kasę! To wolę wozić 4 karnistry Nato na pace :)

 

Pozdro i miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. gdzie taki ladny wjazd do wody zrobiles?

Kole hołdy na wirku w Rudzie Śląskiej

 

 

A co do aku to też się sadzę na Optimę.

Dzisiaj sprzedałem progi, za kilka dni daję pospawać nowe, i też zderzak z tyłu do wymiany na stalowy, najlepiej z montażem na koło zapasowe...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...