Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GTi 2.0 VVL - zabawka do pojerzdzawek na torze


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy bawi się takimi zabawkami na jakie go stać i jakie mu się podobają. Nie ma się co spinać, Kuba wymiata na torze, Gaseb nie musi. Przyjemnie się patrzy na takie doinwestowane auto, o ile odłoży się na bok charakterystyczną dla naszego narodu zawiść.

 

otóż to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o te koła się rozchodzi, latam Na T1R komplet nowych w rozmiarze 215/40R16 wychodzą w granicach 1600zł a nawet nie starczają mi na jeden sezon, komplet 195/50R15 to wydatek niespełna 800zł no i auto się sporo odmuli za to nie wiem jak to wpłynie na prowadzenie - głownie latam po wolnych torach, czyli Lublin, Biłgoraj, czasem Ułeż (tu akurat jest szybko 1,6 do 170km/h się napędzałem) no ale na seryjne hable nie narzekałem tzn klocki RED STAFF i tarcze EBC Turbo Grove...

No i sprawa lansu by spadła po przesiadce na mniejsze kółka i hebel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z dwójeczki ruszał... To było widac jak zapinałem II bieg to odrazu o półtora metra mi odskoczył. Przyjemnie mu to chodzi z tego co tu widać - szczególnie przy wysokich prędkościach no cóż nie można mieć auta do wszystkiego nie opłaca mi się jednak przechodzić na lżejsze koła i mniejszy hebel, zostawiam jak jest jedynie zainwesuję w jakieś pół sliki na tył dam klocki EBC Yelow Stuff no i co do silnika to chodzi mi po głowie ITB :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak chodzi SR20VE z następującymi modami:

 

Very clean low milage SR20VE Thanks Greg

SSAC 2.5" header

Greg V crank pulley

Fidanza 8lb flywheel

ACT EXT PP with 6 puck sprung disk

Calum basic ecu tuned for E60 maf, 333cc injectors stock fuel pressure

running open downpipe on the header for now

MSD RPM activated switch triggering at 4600 rpms.

Prothane motor mounts and custom made front dogbone (solid) made by me.

B14 trans

JWT pop charger w/ short ram intake.

 

0-150km/h

http://smg.photobucket.com/albums/v350/ashtonroche/?action=view&current=SDC10180.flv

 

sory za OT Coobciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak :P Skala w nismo do 220 i wydaje się, że auto gorzej idzie w porównaniu do skali do 180 :P Zap... autka i trzeba przyznać.

Jak wejdzie kolektor i strojenie to będzie pewno z 235 koni :) Ajj chciałbym się tym bujnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z dwójeczki ruszał... To było widac jak zapinałem II bieg to odrazu o półtora metra mi odskoczył. Przyjemnie mu to chodzi z tego co tu widać - szczególnie przy wysokich prędkościach no cóż nie można mieć auta do wszystkiego nie opłaca mi się jednak przechodzić na lżejsze koła i mniejszy hebel, zostawiam jak jest jedynie zainwesuję w jakieś pół sliki na tył dam klocki EBC Yelow Stuff no i co do silnika to chodzi mi po głowie ITB :devil:

 

 

i slusznie - nie zmieniaj kółek masz dobre męskie 215/45/16 - nie jakieś tam pitu-pitu pierdolenie 195/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

031020092794.jpg

Dzisiaj promocyjnie zakupiłem Nowe Continetale Sport Contact2 w rozmiarze 205/45R16 i przyznam że lepiej lepią jak T1R zwłaszcza jak się rozgrzeją :D

 

PS. Oto nagranie tego jak przyspiesza moje Sunny na 215/40R16 Toyo T1R:

th_03102009026.jpg

 

Biedy w sumie nie ma ale wiadomo mocy nigdy za wiele, jak na III zacznie mielić jak teraz na II to do piero będzie czad :P

Aaaa na nowych oponach sprzęgło już nie daje rady - VALEO :P

 

AAAAAAA :)

Dziś na torze lublin wywalczyłem drugie miejsce w klasie i 2 miejsce w generalce juniorów i tym samym na sezon wakacyjnych też jestem pierwszy w geenralce :P

 

No Kocham ten wóz :) choć fakt że w miedzy czasie raz jechałem almerą a raz SX :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek twój będzie podobnie - zwłaszcza że koło 15" masz :D

 

PS. o to próba elastyczności na III od 60km/h do 155km/h

th_natrujeczce.jpg

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj promocyjnie zakupiłem Nowe Continetale Sport Contact2 w rozmiarze 205/45R16 i przyznam że lepiej lepią jak T1R zwłaszcza jak się rozgrzeją :D

 

asymetryki lepiej kleja niz kierunki moim zdaniem, jednak zarzuc sobie bf goodrich to dopiero poczujesz klej na butach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G-techem zrobiłem jeden średnio udany pomiar, 0-100km/h w 5,45 sek i 1/4 mili 13,58 przy 172,8km/h to jeszcze na zużytych Toyo... Teraz myślę że trochę by lepiej było ale by to sprawdzić to bym musiał wymienić sprzęgło bo od II biegu wzwyż zamiast koła mielić to ślizga się sprzęgło.

 

Tak czy siak ważne że sezon zakończony i to całkiem nieźle, na przyszły sezon planuję to ITB zrobić, kubły wrzucić nieco odchudzić auto i delikatnie poszerzyć nadkola i może jakiś bardziej torowy zawias zastosować ale taki by umożliwił jeszcze jazdę po ulicy - na pewno nie będzie to INTRAX :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITB, o tak, to jest to... ten dźwięk spod machy, jea! :D Ziom ma poldka z fifkami od yamahy, sterownik hybryda własnej konstrukcji na bazie megasquirta, no daje to rade. Dla mnie osobiście, będzie to chyba najciekawszy z dotychczasowych Twoich projektów, trzymam kciuki, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BMW M3 3,2 średnica listków 52mm do tego będę kąbinować z odległością ich od kanałów w głowie - zobaczmy co z tego wyjdzie :D

 

 

jak to ciekawe co wyjdzie ... :) zbliżysz się osiagami do 280 konnej almery kitcar

 

co do zawiasu to albo ulica albo tor... nie da się tych dwóch rzeczy polączyć... albo profi zawias + laweta albo wzmocniony amortyzator + tuningowa sprężyna i przeciętne zachowanie się auta na gładkim i równym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...