Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

usterki


nelson38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zagladam ciagle czasem na to forum Nissana i widze ze w innych modelach codziennie nowe watki i nowe zagadnienia, czytaj problemy. A w Tiidzie totalny zastój ...

Ale to chyba dobry znak - zadowoleni nie robia duzego halasu - zgadzacie sie ze mna? ;-)

 

pozdrawiam

nelson38

zgadzam się .ja najbardziej balem się mojego francuzkiego serduszka(1.5dCi)ale narazie to tylko poprawia mi humor na stacji paliw.zero problemów,lubię go coraz bardziej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladam ciagle czasem na to forum Nissana i widze ze w innych modelach codziennie nowe watki i nowe zagadnienia, czytaj problemy. A w Tiidzie totalny zastój ...

Ale to chyba dobry znak - zadowoleni nie robia duzego halasu - zgadzacie sie ze mna? ;-)

 

pozdrawiam

nelson38

zgadzam się .ja najbardziej balem się mojego francuzkiego serduszka(1.5dCi)ale narazie to tylko poprawia mi humor na stacji paliw.zero problemów,lubię go coraz bardziej. :D

 

Coraz częściej słyszę opinie, że francuzy i fiaty coraz lepiej wypadają jakościowo. Może to i dobrze, że w tych czasach Nissan zwąchał się z Renault....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość janissan

W mojej VERSIE cały czas świeci czujnik ciśnienia powietrza w oponach pomimo że powietrza od kilku miesięcy nie ubywa i jest odpowiednio dużo.

Boję sie podjechać z tym do serwisu bo pewnie jeden czujnik wysiadł a oni na zgaduj zgadula powymieniają wszystko a ceny mają z kosmosu - z 5 razy tyle co serwisy innych marek.

Może ktoś doradzić do kogo z tym się udać lub jak to tanio naprawić (co sie mogło stać). I gdzie w ogóle są te czujniki - w felgach czy gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

 

Czy u Was włączenie klimy jest mocno odczuwane na pedale gazu? Chodzi mi o to, że po włączeniu klimy moja Tiida zachowuje się tak, jakby jej ktoś nagle doczepił przyczepę i wyraźnie muli w porównaniu do jazdy bez klimy :unsure:... Na początku albo tego efektu nie było, albo po prostu zrobiłem się ostatnio zbyt wyczulony. Jak z tą klimą jest u Was? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo. Na włączonej klimie strasznie mi samochód muli. I też mi się wydaje, że wcześniej samochodu tak bardzo nie muliło. Ale tak jak piszesz, może człowiek nie był aż tak wyczulony.

Edytowane przez adiunkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie wrażenie ale podczas podróży na wakacje czyli dobrze dociązone auto. Podczas codziennego użytkowania nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Czy odczepiają wam zaczepy tapicerki tylnego siedziska ? Ewidentnie jest to związane z przesuwaniem siedzenia. Byłem z tym w serwisie - zaczepili ale po kilku "testowych" przesunięciach zaczynają spadać. Z tapicerką nic się nie dzieje tzn. nie zwija się, nie jest pofałdowana.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy odczepiają wam zaczepy tapicerki tylnego siedziska ? Ewidentnie jest to związane z przesuwaniem siedzenia. Byłem z tym w serwisie - zaczepili ale po kilku "testowych" przesunięciach zaczynają spadać. Z tapicerką nic się nie dzieje tzn. nie zwija się, nie jest pofałdowana.

Pzdr

 

Witam, ja nic takiego nie obserwuę, a nawet do głowy mi nie przyszło, że tak satać się może.

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po ogólnym zastoju na części forum poświęconym temu modelowi Nissana stwierdzam co następuje ;-) :

Tiida nie ma wad ani żadnych usterek.

Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź

Zgadzacie się?

Kupilibyście jeszcze raz ten samochód?

Osobiście po przejechaniu 9kkm chyba przyzwyczaiłem się do delikatnych stuków w układzie kierowniczym w trakcie manewrowania - zjawisko nie nasila się póki co ...

 

pozdrawiam

nelson3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ogólnym zastoju na części forum poświęconym temu modelowi Nissana stwierdzam co następuje ;-) :

Tiida nie ma wad ani żadnych usterek.

Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź

Zgadzacie się?

Kupilibyście jeszcze raz ten samochód?

Osobiście po przejechaniu 9kkm chyba przyzwyczaiłem się do delikatnych stuków w układzie kierowniczym w trakcie manewrowania - zjawisko nie nasila się póki co ...

 

pozdrawiam

nelson3

no właśnie,1)oprócz zbliżającego się pierwszego przeglądu(18700kkm),kompletna nuda. :whistle: 2)jak bym trafił jeszcze raz na taką ofertę jak rok temu to pewnie tak. :rolleyes: u mnie nawet tych waszych słynnych stuków nie ma. :devil:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bawiłem się kiedyś pilotem centralnego zamka. Okazało się, że jak osiem razy go otworzyłem i zamknąłem to samochód przestał reagować na pilota i zamknąć już samochodu nie mogłem. Trzeba było odczekać lub otworzyć drzwi by samochód reagował na pilota. Czy to jest normalne i czy u Was jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś pilotem centralnego zamka.

Ja wolę się bawić z synem kolejką :lol:

a tak poważnie, odnośnie usterek to na szczęście u mnie spokój :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku jeżdżenia żadnych problemów. Jak napisał Kolega kilka postów wyżej zaczepy odczepiają się na grandę - rozwiązanie do d...

Brakuje mi (a raczej pasażerom na tylnej kanapie) nadmuchu na nogi pod siedzeniami. W moim poprzednim aucie, dużo tańszym, takie rozwiązanie było. Myślę, że to auto nie jest robione na polski rynek i trafiło tutaj przypadkiem. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to auto nie jest robione na polski rynek i trafiło tutaj przypadkiem. Jak myślicie?

Na polski rynek to była robiona chyba tylko SYRENKA, a i był jeszcze MIKRUS dribble.gif

A nasze auta najpierw były w Japonii i nazywały się Latio, później w Ameryce m.in. w USA pod nazwą Versa, no i w Europie - Tiida.

Myślę, że oprócz nawiewów jeszcze kilka rzeczy by się przydało. No ale przecież wiedzieliśmy co kupujemy i z jakim wyposażeniem.

Mnie osobiście cieszy wyposażenie radia w bluetooth, nie miałem tego w poprzednim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dowcip Ci się z rana wyostrzył jak mróz za oknem. Miałem na myśli kraje w których trochę ciepełka pasażerom na tylnych siedzeniach przysługuje. Generalnie nie narzekam więc proszę mnie nie kasować, że nie wiedziałem co kupuje. Dobrze wiedziałem i z auta jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polski rynek to była robiona chyba tylko SYRENKA, a i był jeszcze MIKRUS dribble.gif

A nasze auta najpierw były w Japonii i nazywały się Latio, później w Ameryce m.in. w USA pod nazwą Versa, no i w Europie - Tiida.

Myślę, że oprócz nawiewów jeszcze kilka rzeczy by się przydało. No ale przecież wiedzieliśmy co kupujemy i z jakim wyposażeniem.

Mnie osobiście cieszy wyposażenie radia w bluetooth, nie miałem tego w poprzednim samochodzie.

zapomniałeś o chinach ,gdzie podobnie jak w usa zdobył tytuł samochodu roku i sprzedaje się jak ciepłe bułki.ot,tani,ok.10000$(ale nie w europie) a niezly wózek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś o chinach ,gdzie podobnie jak w usa zdobył tytuł samochodu roku i sprzedaje się jak ciepłe bułki.ot,tani,ok.10000$(ale nie w europie) a niezly wózek.

 

 

co do Chin to nie miałem wiedzy, ale jeśli chodzi o USA to chyba Nissan Versa był tylko nominowany do nagrody 2007 North American Car of the Year wśród 12 samochodów osobowych, a w finale wygrał Saturn Aura, przed Hondą Fit i Toyotą Camry oczywiście jeśli się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Chin to nie miałem wiedzy, ale jeśli chodzi o USA to chyba Nissan Versa był tylko nominowany do nagrody 2007 North American Car of the Year wśród 12 samochodów osobowych, a w finale wygrał Saturn Aura, przed Hondą Fit i Toyotą Camry oczywiście jeśli się nie mylę

w stanach wygrała bodajże w kat.małych sedanów a co mnie najbardziej zdziwiło 2 była honda civic.a w chinach : W 2006 r. Tiidę uznano w Chinach za „Samochód Roku”, co przyczyniło się do wzmocnienia jego sukcesu i popularności na tamtejszym rynku.

http://www.roadlook.pl/aktualnosci/nissan-tiida-ponad-milion-sprzedanych-egzemplarzy.html

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do przedmówców też bym go kupił choć stuki mnie denerwują.

 

Nie chcę zapeszyć.. mam Tiidę z 2007 - 20tys km przebiegu i tylko to stukanie (wiadomo jakie) od nowości.

Niby już nie w pełni japoński ale całkiem małoawaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hamowaniu jadąc niewielką prędkością po mieście 30 - max 50 km/h (zimowe warunki) dojeżdżając do skrzyżowania bez pierwszeństwa gdzie nagle trzeba gwałtowniej przyhamować to hamulec tak jak by dostawał oporu. Jest to odczuwalne a nawet słyszalne że jak by w coś walną.

Przepraszam za moją nieprecyzyjność. Latem tak nie miałem

Kiedyś miałem fiata uno i tam raczej ABS nie było i hamowałem pulsacyjnie - Ale tiida ma ABS to jak tu hamować w zimowych warunkach ??

 

Podpowiedzcie coś czy też tak macie z hamowaniem zimą :)

a i czasami hamulce popiskują ale to sporadycznie , (coś podeszło pewnie zimą)

inne to tylko plastiki wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hamowaniu jadąc niewielką prędkością po mieście 30 - max 50 km/h (zimowe warunki) dojeżdżając do skrzyżowania bez pierwszeństwa gdzie nagle trzeba gwałtowniej przyhamować to hamulec tak jak by dostawał oporu. Jest to odczuwalne a nawet słyszalne że jak by w coś walną.

Przepraszam za moją nieprecyzyjność.

 

Oczywiście wiesz o tym, że przy awaryjnym hamowaniu z abs-em, aby działał skutecznie trzeba nacisnąć i trzymać pedał hamulca do oporu, aż do zakończenia manewru hamowania. Może być przy tym słyszalny na początku odgłos zablokowania jednego lub więcej kół oraz później może być słyszalne jakby klekotanie, a działanie abs-u jest wyczuwalne na pedale hamulca.

Edytowane przez Yankee595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiesz o tym, że przy awaryjnym hamowaniu z abs-em, aby działał skutecznie trzeba nacisnąć i trzymać pedał hamulca do oporu, aż do zakończenia manewru hamowania. Może być przy tym słyszalny na początku odgłos zablokowania jednego lub więcej kół oraz później może być słyszalne jakby klekotanie, a działanie abs-u jest wyczuwalne na pedale hamulca.

Dzisiaj przy hamowaniu na śliskim czułem "w pedale" działanie ABS - było coś co się zdaje się określa mianem "bicia". W każdym razie zatrzymałem się skutecznie i bezstresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a i czasami hamulce popiskują ale to sporadycznie , (coś podeszło pewnie zimą)

inne to tylko plastiki wewnątrz

 

Ja te piski w hamulcach mam od lata, ale serwis "nic nie może znaleźć".

 

Za to mam problem z wbiciem 2, i 3 - z oporami. Oczywiście serwis wziął, magik przejechał się i "no przecież jak w masło wchodzą" i rzeczywiście przez 2-3 dni po wizycie wchodzą jak w masło a potem znowu opory.

 

(Serwis PGD przy Trasie Toruńskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja te piski w hamulcach mam od lata, ale serwis "nic nie może znaleźć".

 

U mnie też się od jakiegoś czasu pojawiło delikatne popiskiwanie hamulców.

Trochę mnie to dziwi bo dopiero 10kkm, a jeżdżę raczej spokojnie, a już na pewno nie hamuję gwałtownie.

Może to jednak zimą i wilgocią podeszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...