Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działa sterowanie radiem fabrycznym na kierownicy w NOTE


Johnny1963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Mam pytanie do innych użytkowników Nissana Note. Kupiłem to autko używane ale nie działa sterowanie radiem za pomocą przycisków na kierownicy. Żaden z umieszczonych na kierownicy przycisków nie działa. Nie wiem czy to jakieś złącze w tej kierownicy czy styki czy może coś z komputerem. Czy może ktoś z użytkowników na ten temat coś napisać ?? Czy czeka mnie wizyta w serwicie Nissana ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że samochód miał stłuczkę i wypaliły poduszki a co za tym idzie uszkodzeniu uległa sprężyna spiralna pod kierownicą i dlatego ci nie działa.

A sygnał dzwiękowy ci działa jeżeli nie to napewno sprężyna (sam sygnał da się zrobić żeby działał).

Żeby być pewnym na 100% trzeba zdiąc poduszkę kierownicy i zobaczyć czy jest czy to tylko żaślepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonny,otwórz schowek na konsoli i popatrz na zaślepki,jeżeli noszą ślady zdejmowania to na pewno ktoś zdejmował konsolę z radiem,ewentualnie odkręć obudowę kierownicy(od spodu 3 wkręty)i delikatnie ostrym nożykiem rozchyl obudowę aż puszczą zatrzaski i sprawdż czy z kostkami przy kierownicy wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawdz sobie miernikiem czy tasma nie jest przelamana .... musisz odkrecic poduszke przy wylaczonym zaplonie ..2 zaslepki z boku kierownicy potem srubokret gwiazdka wyciagasz poduszke ...wtyczka zolta ale najpierw wysuwasz czarna czesc spinki potem wtyczka wyjdzie odkrecasz kierownice i masz tasme od poduszki i sterowania radiem odlacz to wez miernik i kazda scieszke posprawdzaj pamietaj potem przy zakladaniu zeby tasme nawinoc do oporu ...palcem.. a potem odwinac 3 razy...obroty pelne.. bo w przeciwnym razie zerwiesz ja przy zkrecaniu autkiem i wywali ci blad poduszki... :devil: :devil: :devil: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

ja mam notka prawie nowego (6 tygodni) z salonu i też zauważyłem że czasem nie działają przyciski na kierownicy.jak podgłoszę lu przyciszę radio przyciskiem na panelu radia to potem działają przyciski na kierownicy :-) co to kuźwa jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam notka prawie nowego (6 tygodni) z salonu i też zauważyłem że czasem nie działają przyciski na kierownicy.jak podgłoszę lu przyciszę radio przyciskiem na panelu radia to potem działają przyciski na kierownicy :-) co to kuźwa jest ?

 

Vinotek, też się spotkałem z tym problemem. Zwłaszcza jak moja druga połowa "grzebie" coś przy radiu, to muszę chwilę odczekać aż będę mógł używać przycisków na kierownicy. Na szczęście po chwili (max. 1 min.) wszystko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to zauważyłem koledzy! Jak się ruszy cos przyciskiem w radiu już potem działa w kierownicy wszystko. Ale to prawda...raz na jakiś czas wszystko jest przyblokowane i w kierownicy żaden z przycisków nie reaguje. Hmmmm...Dodam, że mam podstawowy model radioodtwarzacza (ten wąski/mały). Znaczy ten problem i Wam sie pojawia? Chciałem to zgłosić w ASO, ale z czym pojadę jak przewaznie jest OK, a jak nie działa to na radiu coś ruszę i już sterowanie rusza. Nie zrozumieją tego i mnie wysmieją. ;) No i ciekawe co to może być...A już prawie rok z tym "problemem" jeżdżę...Pozdrawiam :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to "wąskie" radio i eksploatuję je dość intensywnie piąty rok. Nie miałem ani jednego przypadku utraty możliwości sterowania z kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to "wąskie" radio i eksploatuję je dość intensywnie piąty rok. Nie miałem ani jednego przypadku utraty możliwości sterowania z kierownicy

to chyba nie problem z radiem. Ja mam to duże radio, i w ciągu 2 lat zdarzyło się to dwa razy (do Aso nie pojechałem bo po chwili już było ok).

Natomiast miałem inny zabawny przypadek. Zdarzyło mi się raz, że wybierałem z kierownicy nr ostatnio wybieranego telefonu (redial). Pogadałem, zakończyłem rozmowe. Po około 30 sekundach radio wyciszyło się i sam zaczyna dzwonić na wcześniej wybierany numer. Rozłączyłem, a ten ponownie. Znów rozłączyłem i wtedy dopiero do niego dotarło, że już nigdzie nie chcę dzwonić :D . Zdarzyło się to tylko raz. Później na spokojnie wytłumaczyłem sobie to w ten sposób, że pewnie przycisk słuchawki nie wrócił całkiem na swoje miejsce tzn. jakby delikatnie nadal był wciśnięty.

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to zauważyłem koledzy! Jak się ruszy cos przyciskiem w radiu już potem działa w kierownicy wszystko. Ale to prawda...raz na jakiś czas wszystko jest przyblokowane i w kierownicy żaden z przycisków nie reaguje. Hmmmm...Dodam, że mam podstawowy model radioodtwarzacza (ten wąski/mały). Znaczy ten problem i Wam sie pojawia? Chciałem to zgłosić w ASO, ale z czym pojadę jak przewaznie jest OK, a jak nie działa to na radiu coś ruszę i już sterowanie rusza. Nie zrozumieją tego i mnie wysmieją. ;) No i ciekawe co to może być...A już prawie rok z tym "problemem" jeżdżę...Pozdrawiam :)

 

Potwierdzam. Moje auto od nowosći ma niecałe dwa lata - wersja poliftingowa visia i przez ten czas ok. 2 razy przyciski w kierownicy odmówiły posłuszeństwa. Wyłaczam wtedy radio i właczam ponownie i jest ok. Występuje to tak sporadycznie że moim zdaniem nie warto zawracać sobie tym głowy i jezdzić do serwisu bo to strata czasu.... i pewno serwis tego nie zdiagnozujer. Zatem z tego co piszecie i zauważyłem w swoim aucie wnioskuję że TTTM:)

Edytowane przez myk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne dziwne...Wychodzi na to, że wersje poliftingowe miewają takie problemy ze sprzętem audio. Hmmm...Cóż-trzeba się przyzwyczaić to tego "error-u". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie kolegę Notka?Wykasował swoje posty,ale ile on się nawalczył z serwisem o wymiany czujników temperatury?Niby pierdółka ,a denerwowała...więc dla czego by odpuścić zacinające się przyciski od radia?

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie

 

Tak czytam, nie dziala to, nie dziala tamto. Mam Nota I-Way a wiec z fajnym radyjkiem i teraz pytanie zagadka.....czy mozna wyłaczyc radio podczas jazdy tak by calosc zgasła? Czasami czlowiek chce jechac w ciszy. Jak uzywam przycisku po lewej stronie z oznaczeniem zasilania .... klikam i zamiast wyłaczyc radio przełaczam się do navi. Radio działa-gra i widac aktualną trase pzrejazdu. Nie powinno zgasnąć? ... tak czytam w instrukcji i chyba powinno zgasnąć. Podczas uruchamiania auta radio sie pieknie samo włacza, logo nissana, itp.... ale nie dziala ten maly wyłącznik okrągły po lewej stronie, którym tez normalnie się przygłasza. A moze ten typ tak ma i jeszcze go dobrze nie poznałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesław4

Mam też I-Way. Otóż podświetlenia radia nie wyłączysz ale normalnie wyłączasz radio przyciskając raz ten przycisk do podgłaśniania (z lewej strony). Jeśli chcesz ponownie włączyć przyciskasz następny raz i tak w kółko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław4 jest tak jak piszesz. Klikam i radio robi OFF....ale w tym samym czasie przełacza się w tryb navi (pokazuje aktualną trasę przejazdu). Tak samo masz? Klikam po raz wtóry i znowu radio działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesław4

gmarcin: Dokładnie tak jest jak piszesz. Jeśli masz za jasno mapę to możesz przyciemnić w opcjach lub ustawić na nocny przyciskając dwa razy przycisk u góry z lewej stony ze znaczkami słońce/ księzyc. W opcjach masz suwak do przyciemniania. Jeśli nie masz wyznaczonej trasy to mapa wcale nie przeszkadza i nie masz komunikatów lektora.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław4 jeszcze raz dzieki że rozwiałeś wątpliwości żótodzioba w not'cie. Przyciemnianie, etc działa bez zarzutu. Teraz już wiem wszystko co chciałem wiedziec. Bardzo dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesław4

Czesław4 jeszcze raz dzieki że rozwiałeś wątpliwości żótodzioba w not'cie. Przyciemnianie, etc działa bez zarzutu. Teraz już wiem wszystko co chciałem wiedziec. Bardzo dziękuję za pomoc

 

Cieszę się, ze pomogłem. A tak przy okazji raz w roku jestem w Oławie, mam tam rodzinę, dokładnie w Stanowicach.

Szczęśliwego Nowego roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Czesław to kiedyś maly zlocik zrobimy w takim razie! Codziennie przejeżdzam przez tę miejscowość. Pozdrawiam i również wszystkiego co najlepsze w nowym roku i niech nasze nissany sprawują jak najlepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem notesika 1,5 dci 86 KM z 2006 roku, póki co jestem z niego bardzo zadowolony tylk mam mały problem, gdyż nie działa mi sterowanie radia w kierownicy. Przy zakupie działały przyciski w kiero a jak dojechałem do domu to już nie. Czym to może być spowodowane i jak sobie z tym problemem poradzić. Pozdrawiam klubowiczów :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...