Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działa sterowanie radiem fabrycznym na kierownicy w NOTE


Johnny1963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy sam mogę jakos ten problem rozwiązać?

w p12 znana była wadliwa wiązka pod kierownicą

 

w p12 znana była wadliwa wiązka pod kierownicą

 

Czy sam mogę jakoś ten problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo,możesz odkręcić i zdjąć panel z radiem i obejrzeć czy przypadkiem nie wypięła się wiązka.

Otwórz górny schowek,tam masz dwie zaślepki.Zdejmij je i wykręć dwa wkręty wkrętakiem krzyżowym.Pod konsolą (nad sterowaniem klimą) jest taka długa zaślepka,zdejmij ją i pod nią też są dwa wkręty,wykręć je.Teraz tylko mocno pociągnij wychodzi bez problemu,obejrzyj poruszaj kostkami,może jest gdzieś luz i nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od chyba roku tankuję na shell-u,tankowałem na stacji pod molochem,ale jak zaczął palić po 8-9l zrezygnowałem i zacząłem wspomagać shell'a :D

Gdybyś nic nie znalazł za radiem to trzeba zajrzeć jeszcze pod kierownicę

Wykręcić wkręty z obudowy i czymś ostrym i płaskim(ostrożnie żeby siebie nie skaleczyć i nie pokaleczyć brzegów obudowy bo to widać!)podważyć brzegi tak aby zatrzaski puściły,wtedy masz dostęp do łączeń przy kierownicy.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź,

jak się z tym uporam to dam znać czy Twoje rady okazały się pomocne :0

 

Co do tego paliwa z shella to proponowałbyś shell fuel save czy shel v-power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze 95

Co do 98,nic nie zyskasz ,a wydasz więcej kasy.

Poszperaj po naszym forum,było dużo pisane na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

podpinam się pod temat.

Mam Note z 2006 roku i mam pytanie:

Czy przyciski do sterowania radia które są na kierownicy powinny być podświetlane?

Wieczorem niestyety ale na kierownicy mam ciemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpinam się pod temat.

Mam Note z 2006 roku i mam pytanie:

Czy przyciski do sterowania radia które są na kierownicy powinny być podświetlane?

Wieczorem niestyety ale na kierownicy mam ciemność.

W tym roczniku , nie są podświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jedna tylko rzecz mnie irytuje i ozłocę każdego kto mi da patent na rozwiązanie mojej irytacji. Otóż totalnie denerwuje mnie brak podświetlenia (w trybie nocnym  :P) przycisków do sterowania radiem i kompem na kierownicy...

 

 

Nie dziwię sie Twej irytacji, całkiem niedawno miałem to samo gdy padło mi podświetlenie sterowania klimą i nawiewem. Poradziłem sobie, by nie ingerować w elektronikę, wykonując pozaustrojową nitkę podświetlenia. Wybacz "ranger" me pytanie bo z postu to nie wynika. To podświetlenie Ci padło czy wogóle go nie było? W moim podświetlenie mam zarówno sterowanie radia, telefonu i kompa jak i tempomatu, ale slyszałem że wersje oszczędnościowe autek czasami robią niespodzianki .

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodaj do 2009 nie było podświetlania ani w visia ,ani acenta.Nie wiem czy miały tekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam autko z 2009 roku ale nie wiem jaki mam model. Wyposażenie jakie posiada mój Notek; tempomat, klimatronik, radio,telefon, nawigacja w jednym sterowanie z kierownicy, podświetlane, 4 x elektryczne szyby, czujniki parkowania z tyłu, przyciemniane, fabrycznie, szyby, czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, przeciwmgielne przód,  centralny zamek, alu felgi 16", podświetlenie wnętrza 2 x po 3, klimatyzowany schowek, półki na przednich siedzeniach dla pasażerów z tyłu. 4 x poduszki, gniazdo zapalniczki bagażnik i tylny przedział. chyba wszystko wymieniłem. czy na podstawie tego da się określić model...? Ubezpieczyciel nie potrafił, na podstawie wyposażenia, określić modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL to by była tekna na 100℅.od stycznia 2009(modelowo) podświetlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Note jest z 2010 roku i nie miał podświetlenia przycisków na kierownicy. Z tego co zauważyłem jest prosta korelacja. W samochodach w których jest tempomat, podśwetlenie jest. Tam gdzie tempomatu nie ma - podświetlenia brak :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam autko z 2009 roku ale nie wiem jaki mam model. Wyposażenie jakie posiada mój Notek; tempomat, klimatronik, radio,telefon, nawigacja w jednym sterowanie z kierownicy, podświetlane, 4 x elektryczne szyby, czujniki parkowania z tyłu, przyciemniane, fabrycznie, szyby, czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, przeciwmgielne przód,  centralny zamek, alu felgi 16", podświetlenie wnętrza 2 x po 3, klimatyzowany schowek, półki na przednich siedzeniach dla pasażerów z tyłu. 4 x poduszki, gniazdo zapalniczki bagażnik i tylny przedział. chyba wszystko wymieniłem. czy na podstawie tego da się określić model...? Ubezpieczyciel nie potrafił, na podstawie wyposażenia, określić modelu.

Masz wszystko identycznie to samo co w moim . Jedynie u mnie nie ma czujników parkowania i półek w oparciach przednich siedzeń. Ja mam Note I-Way 1,4 z 2011 roku. Jeśli produkowali już ten model w 2009 roku to znaczy, że Twój także jest I-Way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Note jest z 2010 roku i nie miał podświetlenia przycisków na kierownicy. Z tego co zauważyłem jest prosta korelacja. W samochodach w których jest tempomat, podśwetlenie jest. Tam gdzie tempomatu nie ma - podświetlenia brak :(.

Podświetlenie przycisków możesz wykonać używając takich   http://allegro.pl/zarowka-14v-50ma-podswietlenie-cena-za2szt-lx-l441-i3752787382.html   zaróweczek. Lutując je do cienkich przewodów i wklejając pomiędzy obudowę a płytkę z elektroniką. Podejrzewam, że są oryginalne gniazda na żaróweczki co ułatwi umieszczenie nowych. Kwestia tylko rozebrania tego panela. Podłączenie przewodów w ciąg podświetlenia to bajka. A przy okazji zapytam pod co podłączyłeś swoje światełka dzienne i czy zapalają Ci się po załączeniu silnika czy na drugiej pozycji kluczyka ..??

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przyciski o których mowa mają "podświetlenie" w sobie. Nie jest tylko podłączone. Widać przy braku tempomatu brakuje jakiejś mikro wiązki, której Nissanowi nie chciało się robić w autach bez tempomatu :(.

Moje ledy mają fabryczny sterownik podłączony do akumulatora i do zasilania jednej z postojówki. Sterownik wykrywa napięcie 14 V na akumulatorze, które pojawia się po uruchomieniu silnika  i wtedy włącza ledy. W przypadku przełączenia na światłą mijania/postojowe, storownik dostaje impuls z zasilania postojówki i wyłącza ledy. Fajne i praktycznie rozwiązanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozbierzesz to nigdy nie sprawdzisz i Twoja irytacja trwać będzie nadal. Jeśli mają podświetlenie tylko nie podłączone to jeszcze prościej uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na te przyciski w wersji bogatszej - z tempomatem, dałbym sobie rękę uciąć, że wyglądają identycznie jak moje - tyle, że tam świecą. Czy Nossanowi opłaca się robić dwie wersje tych przycisków - z podświetleniem i bez ?? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Jak miałbym przerabiać, to lepiej kupić cały panel z przyciskami z aktualnej wersji za parę złotych i tyle. Kwestią otwarta jest jedynie to, skąd w kierownicy podprowadzić zasilanie i do tego "reagujące" na zapalenie świateł ? Trochę zbaczamy z tematu ale jak coś się urodzi, zmoderujemy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm,miałem rozebraną kierownicę i nie zwróciłem uwagi na to czy jest miejsce na montaż oświetlenia.A może jest,oświetlenie,tylko brak podłączenia,cuda,cuda,jak to u Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem kiedyś zdjecie rozebranej koerownicy wersji z tempomatem. Od przycisków sterowania radiem odchodził przewód (wiązka ?), który był połączony z konsolą sterowania tempomatem. I podejrzewam, że to właśnie podłacznie "podświetlenia". Jak nie ma tempomatu, nie ma gdzie "podłaczyć" podświetlenia. Taką mam teorię,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...