Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działa sterowanie radiem fabrycznym na kierownicy w NOTE


Johnny1963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też I-Way. Otóż podświetlenia radia nie wyłączysz ale normalnie wyłączasz radio przyciskając raz ten przycisk do podgłaśniania (z lewej strony). Jeśli chcesz ponownie włączyć przyciskasz następny raz i tak w kółko :)

U mnie, podobno też mam I-Way. Gdy nacisnę dłużej kilka sekund na przycisk zmiany podświetlenia ekranu dzień noc ekran ciemnieje a na jego środku pojawia się godzina czyli zegar. Może też tak macie...

Analizowałem kiedyś zdjecie rozebranej koerownicy wersji z tempomatem. Od przycisków sterowania radiem odchodził przewód (wiązka ?), który był połączony z konsolą sterowania tempomatem. I podejrzewam, że to właśnie podłacznie "podświetlenia". Jak nie ma tempomatu, nie ma gdzie "podłaczyć" podświetlenia. Taką mam teorię,

Masz gdzieś jeszcze te zdjęcia....?  Jeśli tak to prześlij mi proszę popatrzę i może coś doradzę. jestem pewny na 100%, ze miejsce jest albo się znajdzie, kwestia tylko uzytych żarówek. Nie zdzierżył bym gdyby u mnie nie działało podświetlenie.

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitkę podświetlenia, jeśli nie ma w kierownicy, poprowadzić można wzdłuż przewodów które tam dochodzą choćby do sygnału czy poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, ale chodzi o to, żeby podświetelenie uaktywniało się wraz z zapaleniem świateł. Zatem z poduszek czy sygnału raczej się nie nada, bo by świeciło non-stop a chodzi o to, żeby była profeska a nie druciarstwo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze będzie widać ale chyba widać to, co jest podstawą mojej teorii ;). Gdy nie ma tempomatu (na zdjęciu jest) nie ma jednej wiązki w której jest linia podświetlenia. Jestem prawie pewien, że przyciski są "świecące" same w sobie.

 

Na kolejnych zdjęciach widać kierownicę bez tempomatu. Rożnica o któej mówiłem jest widoczna od razu.

post-32737-0-48803800-1388394120_thumb.jpg

post-32737-0-67293700-1388394563_thumb.jpg

post-32737-0-29805900-1388394576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są dosyć obiecujące. bo nawet jeśli nie ma przewodów prądowych podświetlenia w tej wiązce to w tej osłonce można puścic nowe cieniutkie przewodziki. szkoda ze nie mamy rozebranego tego panela sterowania radiem, bardziej jego wnętrze mknie interesuje bo reszta to małe piwo.  Ale dzis mam chwilke i poszukam moze gdzieś uda mi sie dorwać ten panel w stanie rozbebeszonym. A nawet popytam kolegi który przywoził mi felgi pod zimówki od jakiegos fachmana który wyłącznie nissana prowadzi, może on by miał coś takiego na zbyciu. Jakby miał i dogadalibyśmy się zbadał bym ten element a nawet i podswietlenie  bym Ci zrobił. A potem byś zamienił sobie elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma się rozumieć że profeska dlatego przewody o ile nie dochodzą trzeba było by podpiąć do podświetlenia innego elementu, to juz bajka najistotniejsze jest podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie o tym tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/53796-nie-dziala-sterowanie-radiem-fabrycznym-na-kierownicy-w-note/

Chyba bardziej pasuje,a tak ciągniemy to w dwóch tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nistety nie znalazłem rozbebeszonego panela sterowania radiem. Ale znalazłem kilka zdjęć tychże paneli wyjętych z kierownicy i także wygląda to obiecująco, czyli jest dość miejsca by załozyć dodatkowe podświetlenie. Kolega o którym wspominałem w drugiej połowie stycznia będzie się widział z tym fachowcem od Nissana. Ale przecież możesz ściągnąć swój a i na allegro też taki za całe 45 zł jest nie wiem czy z czy bez podświetlenia. Samo założenie podświetlenia to pryszcz jakbyś tak mieszkał bliżej zrobił bym Ci to w ramach koleżeńskiej przysługi bez problemów to kwestia 1 godziny z założeniem. Najistotniejsze jest wyjęcie tego panela by nic nie uszkodzić, reszta to betka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam czasu na zabawę ;). Ciąle jeszcze oczekuje na "optymalizację" istalacja od ledów. Pewnie pokręce przy aucie dopiero na wiosnę ;). Ale dzięki za zaangażowanie w temat :). Ciągle twierdzę jednkak, że przyciski te które są mają już podświetlenie "w sobie". Myślę, że to tylko kwestia odpowiedniegp podłącznia lub wpięcia się odpowiednie miejsce tej konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym panelu jest podświetlenie to przewody od niego pwinny wychodzić do kostki. Łatwo to sprawdzić przy rozebranej kierownicy. wówczas pozostaje jedynie kwestia doprowadzenia napięcia zespolonego z całym podświetleniem a to jak pisałem wcześniej "bajka", Podobnie jak wykonanie całego nowego podświetlenia. Więcej pracy przy demontarzu by dojście było. Służę radą i pomocą w tym temacie jeśli będziesz sobie tego zyczył ma się rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...