Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki i przeskoki w kierownicy


adamo130
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2013 o 16:19, rob1976 napisał:

 

 

Dzięki za link do zdjęć. Zakupiłem taką samą nakładkę za 23 zł. (osiedlowy sklep z częściami hydraulicznymi) chciałem ją zamontować, ale zastanawia mnie na jakiej zasadzie ona ma przynieś ć pożądany efekt.  W moim autku (pierwszy właściciel przebieg 24 000 tyś km notek 1,4 benzyna z końca 2009 r.) denerwujące stuki występują tylko przy bardzo małej prędkości 5km/h na nierównościach podczas skrętu (na stacji diagnostycznej rok temu na trzepakach podczas przeglądu po skończonej gwarancji nie wykazało żadnych luzów). Czy pożądany efekt następuje przez to, że tą nakładką zostanie bardzo mocno ściśnięta rura (chyba wielowpustu o śr. zew. około 24,5 mm) i pod wpływam nacisku z przekroju kołowego zrobi się elipsa i wtedy ściśnięty zostaje drążek w środku – ale jaką role pełni elastyczna opaska? Czy może  (na zdjęciu nie widać dokładnie)   nakładka ma połączyć rurę wielowypustu i drążka  o mniejszej średnicy, który z niej wychodzi (ale trochę mi to nie pasuje)?.  Jak ktoś to ustrojstwo zamontował i zlikwidował stuki to proszę o info.

 

Edytowane przez boguslawkarpinski
Dzień dobry,jestem nowym użytkownikiem portalu.Podobny problem stuków rozwiązałem gdy zrozumiałem co jest jego powodem .Podobne drążki występują w innych autach i nie ma takiego problemu.Najwyraźniej tutaj drążek wykonany jest z niewłaściwych materiałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem taką samą obejmę do rur.Rozmiar 3/4 odpowiada średnicy grubszego drążka. Obejma ma wkładkę gumową co sprawia że , ścisk jest  połączony sztywno ale nie metalicznie i nie drży. W miejscu cieńszego drążka pod  ścisk dopasowałem średnicę przy pomocy kawałka węża ogrodowego tak by docisk trzymał drążek cieńszy ale nie na sztywno.

Chodziło oto aby oba drążki mogły ze sobą wzdłużnie współpracować, a jednocześnie uniemożliwić im luźnie pracowanie na boki . W/g mnie właśnie te ruchy powodują ich zużycie ,a odpowiada za to materiał z jakich są wykonane .Założenie takiej opaski kosztowało mnie 25zł i 30min. pracy.

Stuki jak ręką odjoł. Miłej pracy i do dzieła....

Edytowane przez boguslawkarpinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki Panowie za informację na temat tego luzu, ja także spróbuję ze złączką GEBO.

 

Edit: Stuki jak ręką odjał ! Dzięki wielkie! :D

Edytowane przez maciejlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...