Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prawdziwe osiągi QQ i QQ+2 1,6


Gość GT-3000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i przejechane 2200 km po autostradach Niemiec, Austrii i Włoch. Na pokładzie trzech mężczyzn, bagażnik zawalony na maksa. Średnie spalanie po powrocie do domu wynosi 7.8 litra, przy pokonaniu trasy w głównej mierze prędkością 130 - 140 km/h i obrotach utrzymujących się na poziomie 4 tysięcy. Wyciszenie matą i pokrywą daje komfort, ponieważ bardziej słychać swist powietrza niż wycie silnika.

 

Jednak jazda po Włoskich górskich miasteczkach to totalna porażka. Silnik nie daje sobie rady przy stromych podjazdach gdzie co róż trzeba stawać i ruszać. Bardzo niemiło mnie zaskoczył i było mi za niego wstyd.

 

Jak dla mnie genialne fotele, przy dobrym ustawieniu oparcia wogle nie bolą plecy i "cztery litery".

Więc zużycie paliwa "TTTM". Mnie ostatnio z majówki 2 osoby z 2-rowerami na dachu 7,6 l/100 km przy 1000 km przebiegu.

Co do foteli ,takie same odczucie. Co do ruszania - to oczywisty brak momentu obrotowego. Ale musimy do tego się przyzwyczaić.

Między bajki należy włożyć zeznania o generalnym zużyciu dużo poniżej 7 l/100km. To udaje się w wyjątkowych sytuacjach drogowych i przy szczególnym użytkowaniu.

pozdrawiam

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aaa1977

Tak się chwalicie więc Wam napiszę, że mojej żonie na trasie wg kompa wychodzi nawet poniżej 5,2 na 100 km.

Kobieta nie gazuje jeździ za tirami do 70 - 80 km/h. Auto 1,6 Euro 5 - ca 10 tyś km przebiegu. I tyż można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasjer

Tak się chwalicie więc Wam napiszę, że mojej żonie na trasie wg kompa wychodzi nawet poniżej 5,2 na 100 km.

Kobieta nie gazuje jeździ za tirami do 70 - 80 km/h. Auto 1,6 Euro 5 - ca 10 tyś km przebiegu. I tyż można.

Możliwe i sam kiedyś to przeciwiczyłem starym autem. Wskaźnik zużycia paliwa stał prawie w miejscu:) Nudna taka jazda ale jak się komuś nie śpieszy to w baku zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe i sam kiedyś to przeciwiczyłem starym autem. Wskaźnik zużycia paliwa stał prawie w miejscu:) Nudna taka jazda ale jak się komuś nie śpieszy to w baku zostanie.

W temacie wskazań sredniego zuzycia;

Prawie wszyscy pisali że komp.zaniża faktyczne zużycie i mi tez zaniżął. Nie wiem co się stało mojemu, ale już drugie ostatnie z kolei tankowanie i zamiast zaniżać, to mój zawyża.

Nic tylko sie cieszyć. Pokazywał mi śerdnie 7,6- 7,7 L/100km, a po zatankowaniu i przeliczeniu ile weszło wychodzi

mi dokładnie mi 7,48. ( wyliczenia bez błędu)

Pozdr. castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Postanowiłem przetestować spalanie przy śr. prędkości 160km/h i wyżej na autostradzie Gdańsk -Grudziądz czyli ok.90km

 

Większość trasy przejechałem przy prędkościach 160-170km/h czasem wolniej czasem i szybciej.

Pod koniec trasy komputer wskazywał 14.1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że 3.7 V6 by spalił mniej... :whistle: Ewidentnie Qashqai nie lubi takich prędkości, bo z tego, co pamiętam to przy tych prędkościach robił się już lekko nerwowy w prowadzeniu.

 

 

Prowadzi się całkiem dobrze, przy 190km/h już jest w kabinie naprawdę głośno.

W Opelu Astrze III 1.6 powyżej 165km/h spalanie do 16l dobija.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kioskach w sprzedaży jest nowy AUTOmoto a w nim test porównawczy:

 

QQ 1.6 I-Way

Kia Sportage 1.6GDI

Peugeot 3008

Mitsubishi ASX 1.6

Skoda Yeti 1.4 TSI

 

QQ dostał lanie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kioskach w sprzedaży jest nowy AUTOmoto a w nim test porównawczy:

 

QQ 1.6 I-Way

Kia Sportage 1.6GDI

Peugeot 3008

Mitsubishi ASX 1.6

Skoda Yeti 1.4 TSI

 

QQ dostał lanie :angry:

 

Wszystko zależy jaka aktualnie firma najwięcej placi za reklamę...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu wygrywała Skoda Yeti wszystko jak leciało :D a na ulicach? wszyscy widzą

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam że 1,6 nie zachwyca momentem obrotowym więc trzeba go kręcić powyżej 4500 a jak jeździ się z klimą to ciężko się bujnąć ale da się jeździć,przy spokojnej jeździe po trasie bez korków i bez 1km autostrady 6,2 udało mi się osiągnąć a z klimą to 6,6 po mieście już jest gorzej 7 ale jak ktoś mało kręci kilometrów to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ 1,6. Podróż w Bieszczady. Trasa po kopcach, prze3z Limanową, Gorlice.Jazda częściowo z tempomatem. Zaliczony godzinny postój w korku pod Wadowicami. Na miejscu, w Bieszczadach ponad 400 km. W sumie przebieg 1200 km. Spalanie 6,0 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:unsure: :unsure: :unsure:

QQ 1,6. Podróż w Bieszczady. Trasa po kopcach, prze3z Limanową, Gorlice.Jazda częściowo z tempomatem. Zaliczony godzinny postój w korku pod Wadowicami. Na miejscu, w Bieszczadach ponad 400 km. W sumie przebieg 1200 km. Spalanie 6,0 l/100 km.

6,0 l/100 :unsure: niewieże też byłem w bieszczadach trasa szczecin -solina autostrada -korki -zadupia (lekki teren) 7,2-7,5 l/100

przejechane razem 2300 t.km auto sprawowało się dobrze przy 160km/h prowadzi się pewnie ostre podjazdy,serpentyny na 2- 3 biegu

nie odstawał auta starszej generacji z mocnymi silnikami na szczycie łapały zadyszke.

Edytowane przez markson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka aktualnie firma najwięcej placi za reklamę...

 

a w Motorze 34/2011 QQ 1.5dCi używany wygrał z nową Dacią Duster :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg komputera czy rzeczywiste?

 

Wg komputera. Sam jestem zaskoczony tak niskim spalaniem, tym bardziej że auto jest nowe. Przejechałem raptem 3500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja ostatnio jeździłem po Skandynawii. W ciągu dwóch tygodni przejechałem 7200 km (wliczając w to 1100 po Polsce). Spalanie wyszło w granicach 5,9 - 6,2 (ale były też odcinki kilkusetkilometrowe, gdzie średnia utrzymywała się w granicach 5,1-5,5). Należy przy tym zaznaczyć, że w aucie były 2 osoby dorosłe, dziecko no i pełen bagaż. Prędkości nie przekraczały 120 km/h a drogi w super stanie. W każdym razie autko sprawdziło się dobrze, wiele km przejechałem w deszczu i po krętych górskich drogach (ale wciąż gładkich) bez żadnych dziwnych zachowań. A przy okazji - norweska benzyna droga, bo około 7 zł/l ale... jej jakość jest o wiele lepsza niż tej w Polsce. Nikt mnie nie przekona, że tak nie jest. Auto zachowywało się tak, jakby ktoś mu dodał kilka km. Aż się zdziwiłem, jak pod niektóre wzniesienia wjeżdżałem na czwartym biegu, gdy na polskiej benzynie autko w podobnych okolicznościach już zdychało. No i jeszcze jedna uwaga: przez cały ten czas praktycznie nic mnie nie bolało w okolicach siedzenia i pleców, co dobrze świadczy o siedzeniach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym polskim paliwem? Nie trzyma liczby oktanowej, jest jakieś zanieczyszczone, czy ma inne pochodzenie?

 

 

Mogę potwierdzić słowa Marka W. co do paliwa. Nie wiem czy nasze ma mniej oktanów czy jest mniej paliwa w paliwie, czy zamiast paliwa lejemy jakieś popłuczyny? W Danii, Belgii i Holandii również zauważyłem, że tamto paliwo daje niesamowitego kopa. Po przyjeździe do kraju ma się wrażenie, że kilka koni w samochodzie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić słowa Marka W. co do paliwa. Nie wiem czy nasze ma mniej oktanów czy jest mniej paliwa w paliwie, czy zamiast paliwa lejemy jakieś popłuczyny? W Danii, Belgii i Holandii również zauważyłem, że tamto paliwo daje niesamowitego kopa. Po przyjeździe do kraju ma się wrażenie, że kilka koni w samochodzie ubyło.

 

Mogę potwierdzić słowa Marka W. co do paliwa. Nie wiem czy nasze ma mniej oktanów czy jest mniej paliwa w paliwie, czy zamiast paliwa lejemy jakieś popłuczyny? W Danii, Belgii i Holandii również zauważyłem, że tamto paliwo daje niesamowitego kopa. Po przyjeździe do kraju ma się wrażenie, że kilka koni w samochodzie ubyło.

 

Głupoty piszecie. Nasze paliwo nie odbiega radykalnie od "zachodniego". Są to opinie niedowartościowanych. Trochgę pojeździłem i swoje wiem, z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg komputera. Sam jestem zaskoczony tak niskim spalaniem, tym bardziej że auto jest nowe. Przejechałem raptem 3500 km.

 

Witam

Ostatnio jechałem z psem w bagażniku (" przyjaciel" bez wymaganych pasów bezpieczeństwa-waga 50 kg.)starałem się jechać

ostrożnie ale bez przesady,dystans 200 km.prędkość 100-110 spalanie 5.9/100 znaczy się można.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio jechałem z psem w bagażniku (" przyjaciel" bez wymaganych pasów bezpieczeństwa-waga 50 kg.)starałem się jechać

ostrożnie ale bez przesady,dystans 200 km.prędkość 100-110 spalanie 5.9/100 znaczy się można.Pozdrawiam.

Potwierdzam, że można tylko trzeba nastawić się na tzw. ekojazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem cos o aucie napisać a wyszła z tego dyskusja o paliwie. Niestety ale podtrzymuje swoje zdanie. Tu nie chodzi o bawienie sie w ekojazde. Owszem, tego tez próbowałem w Norwegii. Wtedy spalanie utrzymywało sie na poziomie 5,1-5,3 l. Nigdy w Polsce mi sie tego nie udało osiągnąć. Bardziej mi chodzi o jazdę po górach. Tu QQ dostawał kopa wcześniej nie wyczuwalnego i to przy spalaniu na poziomie 6 l. Zaznaczam tez, ze auto oprócz ludzi miało na pokładzie spora masę bagażu (nigdy wcześniej nie jeździłem tak obciazonym tym autem). Zaraz po powrocie do Polski zatankowalem i po przejechaniu 570 km średnie spalanie wyniosło 6,9. I co? Pozwólcie mi mieć swoje zdanie, bo opisuje to co świadomie zaobserwowalem. A miałem na to sporo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że wierzę, że nasze paliwo jest gorsze, pochodne - nasz olej również

 

 

podobnie jest z wieloma produktami spożywczymi - nasz Persil, a Persil niemiecki, nasza Nescafe, a Nescafe choćby czeska, kakao i wiele innych; kuzyn pracujący przy produkcji w wielkim koncernie potwierdził niejednokrotnie, że to co leci na Polskę ma być na pierwszym miejscu tanie, a to czy się nie grzebie przy recepturze ma najmniejsze znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszecie. Nasze paliwo nie odbiega radykalnie od "zachodniego". Są to opinie niedowartościowanych. Trochgę pojeździłem i swoje wiem, z doświadczenia.

 

 

To chyba jeździmy innymi drogami i tankujemy w innych stacjach. Miałem taki przypadek z piłą łańcuchowa Stihl'a. Nową pilarkę po miesiacu zawiozłem do serwisu bo coś zżarło plastikowy filtr paliwa. Pewnie korniki co? W naszym paliwie jest wszystko tylko nie etylina. Różnego rodzaju wypełniacze, rozpuszczalniki bo sa tańsze w produkcji. I to stwierdzenie "swoje wiem" mówi wszystko. Inaczej mówiąc "nie bo .... nie".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś czas temu też nie wierzyłem w inną jakość naszych paliw, aż zrobiłem test na niemieckiej autostradzie (chciałem znajomym i sobie udowodnić że to takie same paliwa są :rolleyes: ). Wyszło 0,9 litra różnicy.

 

Jeżeli nawet uwzględnić jakiś błąd pomiaru to tych 0,5 l/100km jestem pewien. Testowałem wtedy benzynę w Vectrze C i było to jakieś dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, że to nie kwestia paliwa a raczej jakości dróg/ tam sie jedzie równo nie ma potrzeby ciagłych redukcji przyspieszeń hamowania etc ...jedzie sie stabilnie równo bez zbednych akrobacji :) - faktycznie w DE samochód mi palił mniej i jedziło się przyjemniej - w PL zaczał palic więcej choc nadal jechałem na tym samym paliwie co w DE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...