Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sensowna nawigacja w QQ


Gość janusz-pawlak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz-pawlak

http://www.allegro.pl/item688656986_nawigacja_nissan_navara_x_trail_qashqai_automapa.html

 

Czy ktoś zamontował na miejsce fabrycznej tą nawigację ?

Jak się spisuje ?

Czy kamera cofania działa wtedy tak jak w fabycznej ?

 

Jeśli tak ospale NISSAN będzie uzupełniał mapę polski

a ponadto każde uzupełnienie to będzie wydatek 1 000 zł

to chyba nie ma się co zastanawiać.

 

Serwis Hondy zakłada i wraz z kamerą cofania kosztuje to 5 000 zł

gwarancja HONDY

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys_no

Witam,

 

swojego nissana odbieram dopiero w połowie września ale już miałem doczynienia z mapami Navteca. Nie są najgorsze. Stan dróg w Polsce na początek 2009 roku. Nie wiem czy ma sens wymienianie tej fabrycznej Navi, która przecież też kosztowała na nową za prawie 4 tys, tylko dlatego żeby mieć trochę lepsze pokrycie Polski. Automapa jeśli chodzi o Europę korzysta z map Navteq! Co do aktualizacji to do końca nie wiem czy nie można tego samemu zrobić [bez serwisów i salonów]. Przecież na stronie NAVTEQ update można kupić uaktualnienie, koszt ok 190 Euro. Dostajesz płytę DVD i aktualizujesz.

Mnie kusi co innego. Chce spróbować wrzucić inna mapę na kartę. Automapa wrzuca wszystkie pliki na kartę i dokonuje instalacji na urządzeniu z karty. Zastanawia mnie czy w nissanie jest taka możliwość. Czasem z navi typu portable nie trzeba nic odblokowywać. Wystarczy wrzucić mapę na kartę i się uruchamia. Poeksperymentuję jak już dostanę swojego Qashqaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam aktualizacje do connecta są na karcie SD, koszt tego miał wynosić około 300 PLN z tego co mówili w salonie. Navteq na Europę jest niezły ale w Polsce Automapa jest najlepszą mapą ;)

 

Poza tym ta wersja z allegro oferuje więcej funkcjonalności, niekoniecznie potrzebnych ale zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny model, działało wszystko co jest pod WIN CE , czyli min Automapa ,IGO. Funkcjonalnośic fajne ale jednak jest to "chińszczyzna" , moim zdaniem warto tylko nie za tę cenę co na allegro - co prawda niby masz gwarancję , ale np. gdy kupisz tu:

Link do sklepu

Są dwa modele dedykowane do QQ- droższy ma RDSa ( to miałem) ale tańszy moim zdaniem lepiej wygląda.

Masz za mniej niż połowę ceny , do tego kupisz np. automapę i za ok 2000 masz fajną nawigacje. POszukaj wątki było o tym pisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod koniec września mam odebrać QQ z nawigacją i kamerą cofania. Tyle tylko, że podobno nawigacja jest po angielsku. Wiem, że można się nauczyć tych niewielu informacji jakie będzie podawać, niemniej jednak wolałbym, żeby gadała po polsku. Czy ktoś mógłby mnie oświecić, czy istnieje taka możliwość i w jaki sposób to zrobić. Prosiłbym jednak o proste porady zrozumiałe dla laika, który z informatyką ma tylko tyle wspólnego, że wie jak korzystać z komputera. Za ewentualną pomoc będę wdzięczny i obiecuję, że podzielę się na forum wrażeniami z korzystania z tej nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sirgornik

Dziwne, wszyscy piszecie ze nawigacja jest w języku ang. Mam do odebrania QQ w listopadzie i nawigacja ma byc po Polsku, na jeździe próbnej tez była po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wszyscy piszecie ze nawigacja jest w języku ang. Mam do odebrania QQ w listopadzie i nawigacja ma byc po Polsku, na jeździe próbnej tez była po polsku.

 

to fajnie, ja w czerwcu dostałem info od sprzedawcy Nissana o językach w navi - "Język niemiecki angielski francuski hiszpański" z ciekawości się wybiorę do Nissana i zobaczę co się zmieniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wszyscy piszecie ze nawigacja jest w języku ang. Mam do odebrania QQ w listopadzie i nawigacja ma byc po Polsku, na jeździe próbnej tez była po polsku.

Kolego, bądź uprzejmy podać w jakim mieście jest ten salon Nissana gdzie miałeś okazję korzystać z nawigacji w QQ w języku polskim. Może coś się zmienia w tym względzie, ale inni o tym nie wiedzą. Rozumiem, że nawigacja, z którą jeździłeś, była fabryczna tzn. pakiet nissan connect (nawigacja, kamera cofania). Ja też postaram się dowiedzieć coś więcej na ten temat w salonie w Kielcach. Gdy będę coś wiedział, odezwę się na forum. A swoją drogą, ciekawe, jak reagowaliby Anglicy na importowany z Polski samochód, w którym nawigacja byłaby po polsku.

Edytowane przez Kori53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sirgornik

QQ I-way z polską nawigacją, ktorym jeździłem był w salonie Nissana we Wrocławiu na Bielanach. Oczywiście była to standardowa nawigacja, tzn. pakiet Nissan Connect (kamera, itp.)

Edytowane przez sirgornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem że w porównaniu z VW to nawigacja jest o niebo lepsza.VW-mapa z góry (brak 3D),miesza się strasznie !!!

Grafika żenująca.A najlepsze jest to że podczas nawigacji musi być płyta w środku więc.... CD nie posłuchasz.Tylko radio.

Samochód szwagra Passat 2,0 tdi 170 km,Highline cena 148 000 zł.Audi to samo... A 6 za 190 000-żenada.Kupując Qashqai-a byłem nastawiony i tak na kupno normalnej navigacji z Media.Ale się naprawde miło zaskoczyłem.Wszystko jest ok,tylko że mam go od czerwca tego roku a mapa nie widzi nawet pierwszego odcinka A-1 (oddany do użytku 2 lata temu-chyba...) i brak przydatnych miejsc (stacja CPN,McDonalds,KFC-co ma np. mój TomTom za ...580 zł)

Ale jest ok.Bynajmniej bez kabli i chowania,wyciągania.A odnośnie mapy to serwis nic obecnie nie wie.Wzieli tel. i jak dowiedzą się jak aktualizować to dadzą znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą pierwszą wystającą nawigację nad nawiewami środkowymi. Ciekawe, czy ktoś tą już rozpracował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w salonie Nissana w Kielcach. Nic nie wiedzą o tym aby nawigacja była w języku polskim. Więc coś jest nie tak. Albo Wrocław ma lepsze możliwości, albo do Kielc nie docierają najnowsze rozwiązania. Ciekawe jak to będzie przy odbiorze QQ, co w moim przypadku ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Czy ktoś miał również okazję spotkać się z nawigacją w QQ w języku polskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie Nissana w Kielcach. Nic nie wiedzą o tym aby nawigacja była w języku polskim. Więc coś jest nie tak. Albo Wrocław ma lepsze możliwości, albo do Kielc nie docierają najnowsze rozwiązania. Ciekawe jak to będzie przy odbiorze QQ, co w moim przypadku ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Czy ktoś miał również okazję spotkać się z nawigacją w QQ w języku polskim?

 

Witam.

Kolego daj proszę info po odbiorze QQ jak przebiegał twój odbiór na co zwrócić uwagę i czy jesteś zadowolony z salonu (pracowników, obsługi itp ) i z auta, chodzi o salon w Kielcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ I-way z polską nawigacją, ktorym jeździłem był w salonie Nissana we Wrocławiu na Bielanach. Oczywiście była to standardowa nawigacja, tzn. pakiet Nissan Connect (kamera, itp.)

Kolego - ponieważ sprawa, o której piszesz zaciekawiła mnie tym bardziej, że nikt poza Tobą nie spotkał się z nawigacją w pakiecie Nissan Connekt w języku polskim, więc zadzwoniłem wczoraj do podanego przez Ciebie źródła tj. do salonu Nissana we Wrocławiu. Wyobraź sobie, że uprzejmy pan z salonu poinformował mnie, że nigdy nie mieli i nie mają QQ z nawigacją w języku polskim. Więc coś tu chyba jest nie tak z wiadomościami podawanymi przez kolegę. Niemniej jednak życzę miłego dnia.

 

Witam.

Kolego daj proszę info po odbiorze QQ jak przebiegał twój odbiór na co zwrócić uwagę i czy jesteś zadowolony z salonu (pracowników, obsługi itp ) i z auta, chodzi o salon w Kielcach

Nie ma problemu. Podzielę się wrażeniami z odbioru. Teoretycznie mam go wyznaczony na 25 września, ale powiadomili mnie, że nie jest wykluczony odbiór pod koniec sierpnia lub na początku września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście rozważam przenośną nawigację a właściwie specjalizowany komputer NavRoad NR750BV

jej zalety to:

- Microsoft® Windows CE 5.0 (czyli duże możliwości wgrywania różnego oprogramowania)

- 1 GB Flash na potrzeby Użytkownika

- przenośny ekran 7''

- przeglądanie zdjęć, filmów, muzyka itd..

- cena z AutoMapą około 1200 PLN (można też wgrać i inną nawigację)

 

Więcej można poczytać na stronie producenta

http://www.navroad.com/pl/produkt,43,pl.htm

 

PS. Lokalizacja standardowej stacji multimedialnej z nawigacją jest w mojej ocenie bardzo niebezpieczna. Jest po prostu za nisko. W czasie jazdy szczególnie w obszarze miejskim kiedy wiele dzieje się na drodze i są krótkie drogi i liczne zakręty oraz korki zerkanie w dól rozprasza. Dlatego wydaje mi się, że umieszczenie przenośnej nawigacji na wysokości oczu z dużym ekranem jest znacznie wygodniejsze. Jednak nie należy umieszczać jej na wprost tylko z boku bo inaczej będzie również będzie rozpraszać :-)

Edytowane przez boryss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie cos mi sie posralo z tym polskim. Podczas jazdy raczej nie spogladalem czesto na nawigacje, tylko katem oka zobaczyłem kilka polskich nazw/liter, zapewne były to nazwy ulic albo coś w tym stylu. Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w blad :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem swojego QQ 1,6 benzyna Accenta z zestawem Nissan Connect 3 września w salonie w Kielcach - tj. 3 tygodnie przed terminem wynikającym z umowy. Samochód w mojej ocenie super. Jestem teraz na etapie rozgryzania Nissan Connect. Łączy się z telefonem komórkowym bez problemu, mogę wykonywać i odbierać połączenia. Niestety nie potrafię spowodować aby Connect pobrał książkę telefoniczną z mojego telefonu. Postępuję w/g instrukcji ale on pobiera tylko jeden (pierwszy) numer z książki i na tym koniec. Czy ktoś może ma jakieś praktyczne rady w tym zakresie? Mam telefon LG KF750. Za pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Odebrałem swojego QQ 1,6 benzyna Accenta z zestawem Nissan Connect 3 września w salonie w Kielcach - tj. 3 tygodnie przed terminem wynikającym z umowy. Samochód w mojej ocenie super. Jestem teraz na etapie rozgryzania Nissan Connect. Łączy się z telefonem komórkowym bez problemu, mogę wykonywać i odbierać połączenia. Niestety nie potrafię spowodować aby Connect pobrał książkę telefoniczną z mojego telefonu. Postępuję w/g instrukcji ale on pobiera tylko jeden (pierwszy) numer z książki i na tym koniec. Czy ktoś może ma jakieś praktyczne rady w tym zakresie? Mam telefon LG KF750. Za pomoc będę wdzięczny.

 

Spróbuj z innym telefonem (dziewczyna, żona, kolega, ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innym telefonem (dziewczyna, żona, kolega, ....)

No i cóż się okazało, mój nowy telefon LG KF750 nie może przesłać książki telefonicznej do Nissan Connect, ale wyciągnąłem starą Motorolę W510 i ta nie miała takiego problemu. Wszystko poszło bezproblemowo. Tyle tylko, że w swoim nowym QQ będę jeździł również ze swoim ale starym telefonem. Chyba, że fachowcy z LG coś na to poradzą. Napisałem do nich maila. Zobaczymy czy i co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż się okazało, mój nowy telefon LG KF750 nie może przesłać książki telefonicznej do Nissan Connect, ale wyciągnąłem starą Motorolę W510 i ta nie miała takiego problemu. Wszystko poszło bezproblemowo. Tyle tylko, że w swoim nowym QQ będę jeździł również ze swoim ale starym telefonem. Chyba, że fachowcy z LG coś na to poradzą. Napisałem do nich maila. Zobaczymy czy i co odpiszą.

To raczej problem QQ NISSAN CONNECT - po prostu stara wersja programu "nie widzi" wszystkich funkcji nowego telefonu!

Ciekawe czy mój Sony Ericsson 750i zostanie łaskawie dostrzeżony przez QQ NK / sprawdzę dopiero w grudniu/

best regards.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej problem QQ NISSAN CONNECT - po prostu stara wersja programu "nie widzi" wszystkich funkcji nowego telefonu!

Ciekawe czy mój Sony Ericsson 750i zostanie łaskawie dostrzeżony przez QQ NK / sprawdzę dopiero w grudniu/

best regards.

Już dzisiaj otrzymałem odpowiedź od LG. Informują, że niekompatybilność nie wynika ze specyfikacji telefonu. Proponują mi abym skontaktował się z producentem urządzenia (czyli rozumiem, że to urządzenie to Nissan Connect) i zapytał ich o kompatybilność z telefonami LG. Ciekawe jak długo będzie trwać ta zabawa, ale zaczyna mnie to denerwować, bo tak naprawdę nie wiem po czyjej stronie leży wina. Pewnie po mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Witam serdecznie,

 

Troszkę odbiegnę od tematu powyższego postu. Zanoszę się z kupnem nawigacji przenośnej do samochodu i oczywiście mam dylemat bo takiego sprzętu jest trochę na rynku. Moja prośba - polećcie coś tak do 400 PLNów. Zakładam, że urządzenie będzie bez map i odblokowane. Czy mniej więcej w okolicach tej ceny dostane jakiegoś pocket PC z nawigacją ??

 

Co sądzicie np o

 

http://www.nawigacja.pl/produkt/25489/pentagram-nomad-p5210/

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Nomad P5210. Mam go i jestem zadowolony. Jest odblokowany fabrycznie i robisz z nim co zechcesz. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...