Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Historia serwisowa według VIN


yupii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. ABS wyskakuje w dekoderze jako.... ABS :D

Tak myslałem ale u mnie nie wyskoczył ABS a zdecydowanie go mam :D ale jeżeli ten ANTISKID to cos innego niz ABS to poradźcie czy i jak mozna to sprawdzić bo jeżeli to coś związane z kontrola trakcji to wg mnie przeciwdziała poslizgom w czasie jazdy czyli wyrównuje prędkość obrotową kół wychamowując niektóre z nich ale czy to co ja piszę to nie jest ASR :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

antiskid czyli ASR wpółpracuje z ABS'em konkretnie korzysta z jego czujników. Działa na zasadzie przymykania przepustnicy lub hamowania danego koła. Jesli działa - nie da się spalić gum ani ruszyć z ostrym piskiem

EDIT: dodam że ASR to nazwa niemiecka od AntiSchlupfRegulierung czy jakoś tak, natomiast po angielsku jest zawsze antiskid bez skrótu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antiskid czyli ASR wpółpracuje z ABS'em konkretnie korzysta z jego czujników. Działa na zasadzie przymykania przepustnicy lub hamowania danego koła. Jesli działa - nie da się spalić gum ani ruszyć z ostrym piskiem

EDIT: dodam że ASR to nazwa niemiecka od AntiSchlupfRegulierung czy jakoś tak, natomiast po angielsku jest zawsze antiskid bez skrótu:)

W moim autku kontrola trakcji działa jak należy, można palić gumy i ruszać z piskiem, działanie systemu jest odczuwalne dopiero wtedy jak samochód próbuje sam zmienić tor jazdy (poszczególne koła są hamowane ABS-em).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku kontrola trakcji działa jak należy, można palić gumy i ruszać z piskiem, działanie systemu jest odczuwalne dopiero wtedy jak samochód próbuje sam zmienić tor jazdy (poszczególne koła są hamowane ABS-em).

:o to może u mnie tez jest, więc wrócę do swojego wczesniejszego pytania co zrobic aby to sprawdzić :?: bo zasadę kumam tylko jak sprowokować moja nysę aby szukała pomocy nie u mnie ale w swoim komputerku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku kontrola trakcji działa jak należy, można palić gumy i ruszać z piskiem, działanie systemu jest odczuwalne dopiero wtedy jak samochód próbuje sam zmienić tor jazdy (poszczególne koła są hamowane ABS-em).

:o to może u mnie tez jest, więc wrócę do swojego wczesniejszego pytania co zrobic aby to sprawdzić :?: bo zasadę kumam tylko jak sprowokować moja nysę aby szukała pomocy nie u mnie ale w swoim komputerku :wink:

Działanie systemu odczułem parę razy wchodząc w zakręt z dużą prędkościom na mokrej nawierzchni.

Nie polecam naśladować może to się skończyć tragicznie, moja 3setka maże mieć trochę inne rozwiązania techniczne od twojego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał, ale na forum o Primerkach dyskutyjemy o Almerce. Może warto kontynuować temat tam, może więcej userów N16 ma taki "problem"?

 

pzd

No to sobie popiszę chyba sam do siebie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCYZOR nie czepiał sie :) bo nie piszemy o N16 ale o ANTISKID'zie ale fakt, że temat przewodni jest inny więc założe nowy wątek w poradach eksploatacyjnych tak aby kazdy mógł sie wypowiedzieć :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał, ale na forum o Primerkach dyskutyjemy o Almerce. Może warto kontynuować temat tam, może więcej userów N16 ma taki "problem"?

 

pzd

No to sobie popiszę chyba sam do siebie. :cry:

Ja nie kończę wątku ;) O Antiskidzie możemy sobie porozmawiać ( choć też lepiej w innym wątku, bo ten dotyczy tłumaczenia VIN'u ).

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
...Nie polecam naśladować może to się skończyć tragicznie, moja 3setka maże mieć trochę inne rozwiązania techniczne od twojego autka.

Na przykład mechanicznie skręcane koła tylnej osi, taka mała różnica w budowie i działaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mam pytanie o to podkreslone :

 

NISSAN PRIMERA P10E

Description

ENGINE - CD20 TYPE ENGINE

TRANS - MANUAL TRANSMISSION

GRADE - SLX TYPE

AREA_DRV - CENTRAL EUROPE 2 WHL DRV

BODY - SEDAN

Reference

****5 REAR HEATER DUCT

***E* POWER ROD ANTENNA & 6 SPEAKERS

**4** POWER WINDOWS

*2*** POWER SUNROOF

2**** ABS SYSTEM

Nie wiem gdzie ma byc ten kanal , ale:

- moze chodzi o takie kratki ktore sa pod tylnia szyba obok glosnikow

- pod siedzeniami przednimi ( pasazer i kierowca ) sa otwory

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

"moze chodzi o takie kratki ktore sa pod tylnia szyba obok glosnikow"

 

dzięki tym kratkom powietrze wylatuje z kabiny. Są one w każdym cywilizowanym aucie tylko czasem przykryte materiałem tekstylnym i niewidoczne.

 

pod fotleami przednimi muszą być "wyloty" powietrza akurat na nogi pasażerów siedzących z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

PROSZE O PRZETLOMACZENIE ZAZNACZONYCH WIERSZY

 

 

VIN SJNFAAP10U0514529

Model code FAYALDFP10EGA--27-

Internal color G - OFF BLACK

External color BN6 - DARK BLUE

Production year/mon 9502

Model start year 9006

Model finish year 9606

Model NISSAN PRIMERA P10E

Description

ENGINE - GA16DE TYPE ENGINE

TRANS - MANUAL TRANSMISSION

GRADE - LX TYPE

AREA_DRV - CENTRAL EUROPE 2 WHL DRV

BODY - 5 DOOR HATCHBACK

Reference

***7* 4 SPEAKERS

**2** CENTRAL DOOR LOCK

 

 

Z GORY DZIEKUJE :D:D :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***7* 4 SPEAKERS

**2** CENTRAL DOOR LOCK

4 głośniki

centralny zamek

Model code FAYALDFP10EGA--27-

Internal color G - OFF BLACK

Tych nie jestem pewien, ale pierwsze to oznaczenie modelu a drugie to kolor wnętrza (tapicerki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam pytanko moze glupie ale skad odczytac kod VIN

tzn gdzie on jest? w dowodzie rejestracyjnym np :)

A jezeli chodzi o strone www... to uzyj wyszukiwarki bo jest na forum podane strony do dekodowania vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REAR HEATER DUCT - a może to nawiew ogrzewania na tyl

tak!

ale super... nie wiem czy jest sens wymienienia wszystkiego co masz... przejrzyj forum bo w ktoryms watku jest tlumaczone co-co oznacza!

 

Posty nic nie wnoszace do tematu sa kasowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy moglby mi ktos przetlumaczyc takie oznaczenia:

GRADE - GX TYPE

***B* AIR CODITIONING...

*3*** LOW SPECIFICATION TRIM & 4 SPEAKERS

2**** ASSIST AIRBAG & RR HEADRESTS &

2**** KEYLESS ENTRY

 

Bede wdzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja spóźniony ale też poproszę o pomoc w tłumaczeniu :

SJNFCAP11U0084902

Model code FBYALFFP11FGAHG1D4

Internal color K - GREY

External color AJ4 - BRIGHT RED

Production year/mon 9702

Model start year 9606

Model finish year 0201

Model NISSAN PRIMERA P11E

Description

ENGINE - SR20DE TYPE ENGINE

TRANS - 5-SPEED MANUAL TRANS

AREA - CENTRAL EUROPE AREA

GRADE - SLX TYPE

BODY - 5 DOOR HATCHBACK

Reference

****4 OUTSIDE AIR TEMPERATURE GAUGE

***D* AIR CONDITIONING & FR FOG LAMPS &

***D* ANTI-LOCK BRAKES

**1** FR & RR POWER WINDOWS

*G*** 6 SPEAKERS

H**** ASSIST AIRBAG & REAR HEADRESTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...