Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Historia serwisowa według VIN


yupii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tygrys_8

Mam podobny problem kupiłam nissana primerę kombi 1.8 estate (takie dane są na wszystkich dokumentach) z 2000 roku - na VIN Checker dane są skąpe a ponadto wychodzi że typ nadwozia to wagon a silnik SR 20DE (a jest przecież 1.8 - jak sprawdzić czy rzeczywiście) oraz nie ma roku produkcji. Natomiast na ruskiej stronie wychodzi tylko Для проверки комплектации по VIN коду используется информация из базы данных специализированного сервисного центра "Автоглобус" jak otwieram tą stronę z odnośnika - "Автоглобус" - to wyskakuje tylko VIN: SJNTEAP11U0408813 i reszta strony jest pusta.

 

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu mojego VIn szczególnie chodzi mi o rok produkcji i silnik.

 

 

Kto pomoże mi odkodowac ten VIN? Na ruskiej stronie nie rusza. A na polskiej te informacje są bardzo skąpe.

SJNFCAP10U0448115

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Zakupiłem Primerkę Kombi 1.6 SLX '99. Jakoś nie mogę sprawdzić tym ruskim dekoderem, a ten z autobazy mało informacji zwraca. Chciałem sprawdzić Model Code. Pomożenie? :)

 

Model Code: TAYARFFP11EEAFHFXH

 

Dzięki! :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Gdzie w samochodzie jest model code umieszczony

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 13:32 ]

http://www.detali.ru/cat/oem_ni.asp to jest bardzo dobra stronka do VIN jedyna ktora pokazała wszystko bezbłednie szkoda ze po rosyjsku ale coz :)

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 14:07 ]

wkoncu sie pogubiłem, to gdzie moge znalesc stronkie do przetłumaczenia Model code bo stronke z VIN juz znalazłem teraz tylko to nieszczesliwe tlumaczenie wyposazenia

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 18:28 ]

kto mi pomoze przetłumaczyc ten kod wyposazenia FVCALDFP11TGAZPLGJ LUB PODA MI GDZIE MOGE SPRAWDZIC RODZAJ MOJEGO WYPOSAZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi pomoze przetłumaczyc ten kod wyposazenia FVCALDFP11TGAZPLGJ LUB PODA MI GDZIE MOGE SPRAWDZIC RODZAJ MOJEGO WYPOSAZENIA

 

MODEL CODE: FVCALDFP11TGAZPLGJ MODEL CODE(14 - 18 DIGITS)

FROM UP TO: 0799-

DIGITS DESCRIPTION

18 CARGO NET -- siatka na bagaz

17 FR FOG LAMPS & 4 SPOKE LUXURY-STEERING WHEEL -- przednie swiatla przeciwmgielne oraz czteroramienna luksusowa kierownica (zapewne drewniana)

15 FR AND RR POWER WINDOWS & MODEL B RADIO -- przednie i tylne szyby elektryczne oraz radio typu B

14 DRIVERS AIRBAG & ASSIST AIRBAG & KEYLESS ENTRY WITH ALARM -- poduszka pow. kierowcy i pasazera oraz centralny zamek z alarmem

 

pzdr,

Adam

 

PS. Rozczytane FASTem (Nissan FAST, do wyhaczenia na osiolku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam na co ruskim tyle numerów VIN :) podaż zdecydowanie popyt przerasta no chyba że biją numery na potęgę kradzione z Zachodu lub na rynku wewnętrznym..... ot taka mała dywagacja apropo pomysłowości rodaków ze wschodu... :) pogratulować należy :) a tym co wpisali to może chociaż miseczkę kawioru ..ehhh marzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Rozczytane FASTem (Nissan FAST, do wyhaczenia na osiolku).

Nissan Fast nie pokaże jakie wyposażenie miało konkretne auto, no chyba, że czegoś nie wiem, to mnie uświadomcie.

 

OK, znalazłem, na podstawie samego MODEL CODE nie pokazuje dokładnie ale po podaniu numeru VIN wszystko ładnie można zobaczyć, ale to i tak dużo mniej niż pokazywał ten dekoder na rosyjskiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem, na podstawie samego MODEL CODE nie pokazuje dokładnie ale po podaniu numeru VIN wszystko ładnie można zobaczyć, ale to i tak dużo mniej niż pokazywał ten dekoder na rosyjskiej stronie.

 

Jesli kolega podalby VIN, to otrzymalby wynik jednoznaczny - na podstawie model code'u jest chyba wiecej "uproszczen" w rachunkach co widac chocby po tym, ze w wynikach widnieje "from 0799" a kolega ma zdaje sie odrobine starsza Primere...

 

ale to i tak dużo mniej niż pokazywał ten dekoder na rosyjskiej stronie.

Ktory konkretnie? Z checia porownalbym wyniki - z tego co wiem chyba nie ma precyzyjniejszego zrodla informacji od aplikacji nissanowskiej...

 

 

pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory konkretnie? Z checia porownalbym wyniki - z tego co wiem chyba nie ma precyzyjniejszego zrodla informacji od aplikacji nissanowskiej...

ten: http://www.club-nissan.ru/cars/vin ale coś nie chce działaś albo nie wiem jak go odpalić, zobacz wcześniejsze posty z tego tematu, chłopaki wklejali wyniki właśnie z tego rosyjskiego dekodera i wydaje mi się, że jest więcej szczegółów co do wyposażenia niż w NISSAN FAST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten: http://www.club-nissan.ru/cars/vin ale coś nie chce działaś albo nie wiem jak go odpalić, zobacz wcześniejsze posty z tego tematu, chłopaki wklejali wyniki właśnie z tego rosyjskiego dekodera i wydaje mi się, że jest więcej szczegółów co do wyposażenia niż w NISSAN FAST.

 

Hej,

porownalem przed chwila na podstawie swojeg auta - wyniki identyczne:

 

Jedne i drugie daja to:

#BWAX:

ABAGS:DRIVER ASSIST AND SIDE AIRBAG

ACON2:F/AIR CON

ANTH2:KEYLESS ENTRY+ (W/ALARM FROM0799- )

BLTT5:3PT RR CTR BELT

COLD2:F/COLD CLIMATE

LMPF6:F/FOG LAMP

OBDS2:W/O SELF DIAGNOSIS DEVICE

PWDW3:FR &RR PWR WINDOWS

RDIO7:4SPK RAD CASS W/ARI(MIDLINE W/6SPK 799-)

SMETX:W/ON BOARD COMPUTER

 

Ale zaciekawilo mnie, dlaczego znacznie wiecej informacji mozna wydobyc dekodujac "recznie" 5 ostatnich znakow model code'u, odpowiedzialnych za wyposazenie. Ciekawostka (dla mnie) jest taka: jesli w FASTcie poda sie tylko model code, a nie VIN, to informacje beda dokladniejsze, ALE pod warunkiem ustawienia dobrej daty produkcji - przy pierwszym wklejeniu swojego model code'u program zapytal mnie o date produkcji samochodu, a pozniej moglem juz odczytac super-dokladne wyposazenie, dokladnie przekalkowane z "instrukcji" dekodowania.

 

Z ciekawosci wrzucilem ponownie model code kolegi barti'ego, tym razem recznie ustawiajac date produkcji na maj 98 (miesiac strzelany, rok wziety z sygnaturki) i tym razem wynik jest taki:

MODEL CODE: FVCALDFP11TGAZPLGJ MODEL CODE(14 - 18 DIGITS)

FROM UP TO: 1097-0699

DIGITS DESCRIPTION

18 LESS GRADE BADGE

17 AIR CONDITIONING & FR FOG LAMPS

16 15"BRIGHT FINISH ALLOY WHEELS & FR POWER WINDOWS

15 MODEL C RADIO W/CD AUTOCHANGER

14 DRIVERS AIRBAG & RR HEADRESTS & KEYLESS ENTRY

 

Czy to jakos lepiej odpowiada rzeczywistosci?

 

pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ostatnio napisałem meila do ASo z prośba o podanie mi dokladnego wyposazenia i dostałem to samo. Nie znam angielskiego zbyt dobrze ale powiem ze mam alu 15", radio + zmieniarka, zagłówki 4, halogeny przód (skradzione ale były), poduszki kierowcy, centralny zamek z pilotem, i to chyba wszystko co pisiadam. Nie weim co oznacza to "LESS GRADE BADGE " jesli ktos wie to prosze o pomoc dzieki z góry

 

[ Dodano: Sro 30 Sty, 2008 22:47 ]

oto printskin z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam...

Jezeli ktos sie dobrze w tym wszystkim orientuje to poprosze jak najwiecej informacji na temat tego konkretnego modelu:

 

VIN - SJNFCAP11U0299039

Model Code - FBYALFFP11FSAKCFBB

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN: SJNFCAP11U0299039

 

Model series: P11E

Prod.M/Y: 0998

Color: BT3

Int.Color: B

Body: 5HB

Engine: SR20DEL

Area: EUD

Grade: SLX

Trans: F5

 

SIDE AIRBAG & 3PT RR CTR S/BELT & KEYLESS ENTRY

6 SPEAKERS

FR AND RR POWER WINDOWS

AIR CODITIONING ANTI LOCK BRAKES

WOOD TRIM & OUTSIDE AIR TEMPERATURE -GAUGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo :D a co to za silniczek SR20DEL ?? i strefa EUD ??

 

i "dzwieczny" bym byl jezeli ktos by mi przetlumaczyl wyposazenie ....

 

Dzieki wielkie Raf4rb :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIDE AIRBAG & 3PT RR CTR S/BELT & KEYLESS ENTRY - boczne poduszki i 3-punktowy środkowy pas z tyłu, centralny zamek na pilota

6 SPEAKERS - 6 głośników

FR AND RR POWER WINDOWS - wszystkie szyby el.

AIR CODITIONING ANTI LOCK BRAKES - klima i abs

WOOD TRIM & OUTSIDE AIR TEMPERATURE -GAUGE - drewniane wykończenia, wskaźnik temperatury zewnętrznej

 

Co do silnika i tej strefy to nie pomogę, tak mi pokazał Nissan Fast i tak przepisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka jest wszystko ok. ;) tylko brakuje mi dalszego wyposażenia :/

jak mam to rozumieć ?? nie ma, bo było później dokupowane ??

ale jakoś to tez jest bez sensu, bo takie rzeczy jak podgrzewane siedzenia czy spryskiwacze reflektorów montowane w zderzaku raczej są kłopotliwe w założeniu poza fabryka :P nie wspomnę juz o el. lusterkach razem z przełącznikami czy 4 jaśkach :P (tu wywaliło tylko boczne)

Co do silniczka to rzeczywiście mam SR20DE (130kM) a o SR20DEL pierwsze słyszę :D

Area: EUD - mogę jedynie to tłumaczyć tym ze autko pochodzi z Danii wiec może, dlatego to EUD (Europen Union / Denmark)

 

Ma ktoś może pomysł gdzie dokładnie sprawdzić co wpakowali w moje Nismo w fabryce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trzeba tak rozumieć, że Nissan Fast wszystkiego nie pokazuje albo nie wiem jak zrobić żeby pokazywał, nie próbowałem wpisywać swojego vinu, sam jestem ciekaw co pokaże bo kiedyś na tej rosyjskiej stronce wszystko mi pokazał ale teraz nie chce mi się do garażu śmigać bo trochę wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D nom troszke wieje :P tylko nie bardzo rozumiem po co do garazu masz smigac ??

Na rosyjskich stronach nie rozpoznaje mojego VIN-u wogole :065: :609:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maciek282

Cześć,

 

Jestem tu nowy i właśnie kupiłem Primerke.

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć jakie można uzyskać info na temat mojego nr VIN: SJNFCAP11U0503892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek282 screen z nissan fast

 

VIN

 

Kolor : BT3 czyli DARK BLUE

INT. COLOR : GREY

 

 

ABAGS:DRIVER ASSIST AND SIDE AIRBAG

ACON2:F/AIR CON

ANTH2:KELESS ENTRY+ (W/ALARM FROM0799- )

BLTT5:3PT RR CTR BELT

CLAS3:ELEGANCE SPECIFICATION

COLD2:F/COLD CLIMATE

DWHLC:F/15IN ALLOY BRIGHT

LMPF6:F/FOG LAMP

LMPHW:GAS DISCHARGE HEADLAMPS

PWDW3:FR &RR PWR WINDOWS

REGEG:F/GER

STERT:W/CD AUTO CHANGER 6 SPKR

WHST6:WOOD EFFECT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik SR20DE 140 KM, poszukaj na forum jest o nim mnostwo informacji

data produkcji czerwiec 2000

typ nadwozia hatchback

kolor nadwozia : dark blue ( ciemny niebieski ? granat ? )

kolor wnętrza: szary

Automatyczna skrzynia MCVT

Airbag : kierowcy, pasażera i boczne

Kilmatyzacja

Centralny zamek + alarm

F/15IN ALLOY BRIGHT podejrzewam że 15" felgi alu ???

F/FOG LAMP przeciwmgielne

GAS DISCHARGE HEADLAMPS nie wiem

FR &RR PWR WINDOWS elektryczne wszystkie szybki

REGEG:F/GER - podejrzewam że kraj na ktory został wyprodukowany GER - no to chyba Niemcy

W/CD AUTO CHANGER 6 SPKR - zmieniareczka + 6 głośnikow

WOOD EFFECT - dodatki drewniane ( drewnopodobne ? )

 

To tak z grubsza :-) miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo to i ja się podepnę

-> JN1ECAN14U0493568

Ps. Poprosiłbym taki szczegółowy opisik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...