Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G

Czy ktos spotkal sie z takim komunikatem w radiu Nissan Connect z konca 2016 roku ?

Jaką kartę tam wsadziłeś, że tak Cię doświadczyło ??

W profilu podajesz, że QQ z 2012 r, a NC 2016 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Szanownych użytkowników QQ z NC3, czy na nawi. pokazuje się wam komunikat o dozwolonej prędkości na drodze którą podążamy.

 

Czy ktoś może sprawdzić, bo nie wiem czy mam jechać do serwisu i tłumaczyć im że oczywiste jest oczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Odswieżając: Ma ktoś może nowe mapy do LCN1 (2017)?

Zrobiłbym konkretną instrukcję wraz z screenami oraz linkam i do pobrania, aby każdy mógł się cieszyć nowymi mapami.

W razie problemów służę pomocą i pozdrawiam.

 

To by było coś! :)

Są może takie instrukcje i linki dla starszych wersji map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Ja natomiast mam taki problem, że do niektórych lokalizacji nie może mnie doprowadzić nawigacja (np. Legionowo). Komunikat, który pojawia się na nawigacji jest widoczny na poniższym zdjęciu:

post-95734-0-81520600-1502027659_thumb.jpg

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

 

... Ja natomiast mam taki problem...

I nadal go będziesz miał, dopóki się nie dowiemy, z którego roku auto, jakie NC, oznaczenia karty navi  jaki adres celu.

Mamy tutaj wielu specjalistów wszelkiej maści, ale wróżbita Maciej z nami nie współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal go będziesz miał, dopóki się nie dowiemy, z którego roku auto, jakie NC, oznaczenia karty navi  jaki adres celu.

Mamy tutaj wielu specjalistów wszelkiej maści, ale wróżbita Maciej z nami nie współpracuje.

Rocznik samochodu tu nie jest potrzebny choć czasami przy innych problemach byłby przydatny. Jak widać na zdjęciu jest to NC1 więc może to problem z kartą? Nie sądzę żeby Legionowo powstało niedawno :)

Jutro wbiję w swoją nawi i zobaczę co wyskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Rocznik samochodu tu nie jest potrzebny choć czasami przy innych problemach byłby przydatny. Jak widać na zdjęciu jest to NC1 więc może to problem z kartą? Nie sądzę żeby Legionowo powstało niedawno :)

Jutro wbiję w swoją nawi i zobaczę co wyskoczy :)  

Właśnie dlatego poprosiłem o szczegóły, by nie szukali przyczyny Ci, którzy mają inną navi, czy inną kartę, a po roczniku auta można się dogrzebać bezpośrednio tutaj http://nissan.navigation.com/en_GB/NissanEMEA/EUR , jaką najnowszą kartę oferuje do danego modelu Nissan.

Dla przykładu - w Twoim przypadku to:

Europe - NISSAN Connect 1 - V7

Part number T1000-24978

Odnośnie Legionowa (celu)

Czasami wystarczy, że wklepujemy "cel" w trakcie szybkiej jazdy, by NC (nie tylko NC1) się "zaparł". Podobnie, jeżeli korzystając ze starej karty zapisaliśmy w NC pozycję "DOM". Po zmianie karty należy tą pozycję ustalić ponownie (z doświadczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A więc tak: auto jest z trzeciego kwartału roku 2011 a nawigacja to klasyczna NC1. Obecna karta, którą mam w nawigacji jest widoczna na poniższych zdjęciach.

Pozdrawiam. 

post-95734-0-95399100-1502101471_thumb.jpg

post-95734-0-86966600-1502101482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Czyli kartę masz starocia, ale to nie powód, byś nie mógł wyznaczyć trasy po Legionowie.

Powyżej podałem możliwe przyczyny "zaparcia" się NC przy próbie wyznaczenia trasy - zerknij.

Gdybyś podał jakiś konkret - jakiś cel, czy adres do którego nie chce wyznaczyć trasy, czy cel wybrałeś z menu (adres, lub POI), czy wskazując punkt paluchem na ekranie ... to niezbędna wiedza, by dojść przyczyny.

Znając te szczegóły, ktoś kto używa NC1 (np. kol. Author53) i być może identycznej karty jak Twoja, mógłby to sprawdzić u siebie. Nie znając tych szczegółów, to możemy tylko "gdybać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny adres to Legionowo ulica Wilanowska 5. Wybieranie miejsca docelowego podróży z wpisywania miasta a później ulicy czy też z mapy kończy się tym samym czyli "Route calculation failed". Próbowałem inny adres w Legionowie z "mapy" podać ale to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny adres to Legionowo ulica Wilanowska 5. Wybieranie miejsca docelowego podróży z wpisywania miasta a później ulicy czy też z mapy kończy się tym samym czyli "Route calculation failed". Próbowałem inny adres w Legionowie z "mapy" podać ale to samo.

Wszystko działa poprawnie. Żadnych błędów.

 

post-43265-0-46184400-1502291211_thumb.jpg

post-43265-0-27552800-1502291235_thumb.jpg

post-43265-0-45880300-1502291267_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim przypadku wygląda to tak:

attachicon.gifWP_20170810_12_40_39_Pro.jpg

 

attachicon.gifWP_20170810_12_40_47_Pro.jpg

 

Czy to by była wina karty w nawigacji?

Pozdrawiam

Jeśli inne miejscowości prawidłowo się wklepują to wszystko na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie,

 

Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Wczytałem się w temat i chciałem zrobić sobie kopie swojej karty SD do LCN1 z 2011 roku. Na początek przygotowałem Ubuntu 17.04 bootwane z pendrive. Następnie kupiłem kartę Samsung EVO+ (wcześniej próbowałem kopiować na Sandisk, ale widocznie skrypt, którym podmienia się cid (/evoplus_cid) ma problem, bo są inne ścieżki i tzw. Vendor ID. No ale idąc dalej... 

 

- Na laptopie wszystko chodzi, karta SD wykrywa się jako karta, nie jako USB driver. Czyli prawidłowo.

- Wklepuje po kolei komendy, wszystko wygląda prawidłowo. Po odpaleniu ./evoplus_cid /dev/mmcblk0 nowy_cid dostaje komunikat o sukcesie.

Jednak CID jest wciąż stary.Wyjmuję kartę, wkładam jeszcze raz i dalej to samo CID wciąż fabryczny. Czy miał ktoś podobny problem? 


Kupiłem dzisiaj kolejną kartę Samsung EVO+ 32GB, jednak efekt jest ten sam. Dostaje komunikat, że CID zostal zmieniony lecz gdy wyświetlam go to okazuje sie ze jest taki jaki był na samym początku.

Edytowane przez kostek_mg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.0.0.12

 

Panowie,

 

Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Wczytałem się w temat i chciałem zrobić sobie kopie swojej karty SD do LCN1 z 2011 roku. Na początek przygotowałem Ubuntu 17.04 bootwane z pendrive. Następnie kupiłem kartę Samsung EVO+ (wcześniej próbowałem kopiować na Sandisk, ale widocznie skrypt, którym podmienia się cid (/evoplus_cid) ma problem, bo są inne ścieżki i tzw. Vendor ID. No ale idąc dalej... 

 

- Na laptopie wszystko chodzi, karta SD wykrywa się jako karta, nie jako USB driver. Czyli prawidłowo.

- Wklepuje po kolei komendy, wszystko wygląda prawidłowo. Po odpaleniu ./evoplus_cid /dev/mmcblk0 nowy_cid dostaje komunikat o sukcesie.

Jednak CID jest wciąż stary.Wyjmuję kartę, wkładam jeszcze raz i dalej to samo CID wciąż fabryczny. Czy miał ktoś podobny problem? 


Kupiłem dzisiaj kolejną kartę Samsung EVO+ 32GB, jednak efekt jest ten sam. Dostaje komunikat, że CID zostal zmieniony lecz gdy wyświetlam go to okazuje sie ze jest taki jaki był na samym początku.

Tak

Najprawdopodobniej twoja karta nie pozwala na zmiane CID :(

Tylko te stare serie na to pozwalały wyświetl mi proszę ls -l /sys/block |grep mmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

root@ubuntu:~#  ls -l /sys/block/ | grep mmc

lrwxrwxrwx 1 root root 0 Oct 12 13:33 mmcblk0 -> ../devices/pci0000:00/0000:00:1c.2/0000:23:00.1/mmc_host/mmc0/mmc0:59b4/block/mmcblk0

 

Tez troche patrzylem po internecie i chyba masz racje. Wyglada na to, ze od jakiegos czasu, sa nowe kart EVO+.
Nowe sa zapakowane w opakowania cale czarno szare i cechuja sie transferem 95 MB/s
 
Stare maja opakowanie z duza biala ramka, a predkosc transferu wynosi 80 MB/s
 
Podejrzewam, ze to wlasnie te stare (wolniejsze) mialy mozliwosc edycji CID-u.
 
Przeszukujac portale znalazlem 1 firme która proponuje tego typu karty 16GB. Zastanawiam sie czy warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że korzystałeś z kart micro. Czy w trakcie "zabawy" ze zmianą CID wkładałeś je bezpośrednio do gniazda PC-ta, czy korzystałeś z adaptera, lub przez USB ??

Nie jestem specjalistą w tej kwestii i sądzę, że to o czym wspominam jest Ci znane, ale dla pewności ... - z tego co czytałem, pozytywny efekt można uzyskać wyłącznie wtedy, gdy karta siedzi bezpośrednio w czytniku komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem je bezpośrednio w slot SD, jedynie z adapterem z micro SD na SD. Mam HP Probooka i po włożeniu karty do czytnika, rozpoznaje ją jako kartę. Dla porównania po wykonaniu tych samych czynności na Acerze, karta jest rozpoznawana jako pamięć USB i dostęp do mmc jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na all pojawiły się karty z mapami Nissan Connect Europe V8 oznaczone KE288-LCN1EV8. Ktoś miał już do czynienia z nimi może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na all pojawiły się karty z mapami Nissan Connect Europe V8 oznaczone KE288-LCN1EV8. Ktoś miał już do czynienia z nimi może?

O dostępności nowych map zamieściłem info już w połowie października http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106720-aktualizacja-map-nissan-connect-3/?view=findpost&p=1186386

Były dostępne zarówno do NC1, jak i NC2 i 3. Na Alle też już były w tym czasie - handlarze nie śpią.

Jak ktoś będzie miał te najnowsze karty na pokładzie, to sam chętnie się dowiem, czy są na nich obwodnice Ostrowa Wlkp. i Jarocina ... w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lamerskie pytanie ale nie mam QQ i nic jeszcze o nim nie wiem. Stoję przed decyzją o zakupie. Co to jest za navi na poniższym zdjęciu i jaka jest możliwość uzyskania aktualnych map?

post-108557-0-74100900-1510060476_thumb.jpg

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...