Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czyli nikt nie pokusił się na usługe wgrania PL jezyka i map u tych z allegro... szkoda, moze będę pierwszy..

Dziś skorzystałem z oferty wgrania nowego softu do NC1. Cała operacja trwa ok. 30 minut.

600 PLN.  Wszystko działa poprawnie. Do tego, w cenie, dostałem mapę na karcie SD

 

post-43265-0-17532400-1457544815_thumb.jpg

 

Zapytacie czy warto? Sam byłem za zakupem nowej stacji z androidem ale .....

Chyba jestem za leniwy i nie chce mi się bawić w montaż nowego radia, a poza tym myślę że za rok lub dwa zmienię samochód i pewnie będzie nowa nawigacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie 2 miesiącec temu wgrałem polski język do NCI i mam nowe mapy 2016 .. całość za 400zł :)

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie 2 miesiącec temu wgrałem polski język do NCI i mam nowe mapy 2016 .. całość za 400zł :)

To gratuluję.  Jestem dwie setki w plecy? :) Miałem tańszą ofertę ale gość coś motał więc zrezygnowałem.

Ale patrząc na ceny nowych map to i tak się opłaca :)

Ktoś jednak klonuje te mapy bo nie myślę aby kupował na Alledrogo  czy na e-bay, dojeżdżał do klienta i wgrywał nowy soft za te pieniądze.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje z tym klonowaniem.. chociaz kazda mapa ma numer seryjny.. coś za tanio by to wychodziło.

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skorzystałem z oferty wgrania nowego softu do NC1. Cała operacja trwa ok. 30 minut.

600 PLN.  Wszystko działa poprawnie. Do tego, w cenie, dostałem mapę na karcie SD

 

attachicon.gif1.jpg

 

Zapytacie czy warto? Sam byłem za zakupem nowej stacji z androidem ale .....

Chyba jestem za leniwy i nie chce mi się bawić w montaż nowego radia, a poza tym myślę że za rok lub dwa zmienię samochód i pewnie będzie nowa nawigacja.

Witam

Możesz opisać na czym polegało wgranie nowego softu? Czy było to tylko włożenie nowej karty SD? Czy dodatkowo ktoś wyciągał radio i podpinał np. pod kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz opisać na czym polegało wgranie nowego softu? Czy było to tylko włożenie nowej karty SD? Czy dodatkowo ktoś wyciągał radio i podpinał np. pod kompa?

Nic nie było demontowane. Na początek w slot karty SD włożono kartę z nowym softem, a po wgraniu softu (ok. 35 minut) dostałem kartę z nowa mapą. Czasami, jak jest bardzo stary soft potrzebny jest PIN do radia. W moim przypadku nie był potrzebny.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było demontowane. Na początek w slot karty SD włożono kartę z nowym softem, a po wgraniu softu (ok. 35 minut) dostałem kartę z nowa mapą. Czasami, jak jest bardzo stary soft potrzebny jest PIN do radia. W moim przypadku nie był potrzebny.

Czyli rozumiem iż użyto dwóch kart SD? Jeśli tak to to rzuca nowe światło na proces odblokowania map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem iż użyto dwóch kart SD? Jeśli tak to to rzuca nowe światło na proces odblokowania map.

Nie zupełnie tak. Na jednej karcie był nowy, polski soft do NAVI a druga karta to nowa mapa którą zostawiają. Jest w cenie usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu też wgrałem do NC1 nowy soft za 400 PLN i testuję intensywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie tak. Na jednej karcie był nowy, polski soft do NAVI a druga karta to nowa mapa którą zostawiają. Jest w cenie usługi.

Właśnie o tym pisałem - chodzi o to że tak normalnie soft do radia znajduje się na tej samej karcie co mapa a z tego piszesz wgrywają "jakiś" soft, który akceptuje "ich" mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem na karcie SD mapy HERE Map ale mówili mi, że ze stara kartą SD tez będzie działało tylko będą stare mapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrywają "jakiś" soft, który akceptuje "ich" mapy.

Nie widziałem tego więc na 100% nie wiem, ale na 99% to nie jest żaden nowy soft. Polski język to modyfikacja 2 lub 3 plików (nie pamiętam). Po drugie jeśli dają jakąś kartę to z mapami konsorcjum Audi (i tak dalej). Po trzecie chciałbym porównać te "nowe" mapy z np. wersją "E", "F" lub "KE288-LCN1E14" czy to tylko nie zmiana jednej linijki w jednym pliku. Nawteq sprzedał mapy Here, ci sprzedali trójce Audi, .... Czy ktoś coś przez ten okres w ogóle tam zmieniał? W mapach na ten rok jest informacja, że dane są z 3 kw. 2014 - czy na pewno, a może starsze (chociaż to już starość)?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Navteq sprzedał mapy Here, tylko firma Navteq została kupiona. Here wydaje mapy minimum raz w kwartale. Niestety Nissan kupuje je "troszkę" rzadziej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem - chodzi o to że tak normalnie soft do radia znajduje się na tej samej karcie co mapa a z tego piszesz wgrywają "jakiś" soft, który akceptuje "ich" mapy.

Nowy soft to polskie menu. Nic więcej się nie zmienia. Mapa natomiast jest oryginalna więc NC1 czyta wszystkie i stare i nowe mapy z karty SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft to polskie menu. Nic więcej się nie zmienia. Mapa natomiast jest oryginalna więc NC1 czyta wszystkie i stare i nowe mapy z karty SD

Ale skąd wiesz co się zmienia w sofcie? Zdekompilowałeś go czy jak? To że tak samo wygląda a ma język PL to nie znaczy,że to ten sam soft. Tak jak już wcześniej napisałem soft do radia znajduje się na oryginalnej karcie SD wraz z mapami jeśli nie wierzysz sprawdź na starej karcie /dnl/bin/nav/common/navfx001.uli.

Dlatego zastanawiające jest to po co użyto dwóch kart - normalnie jak zamawiasz oryginalną kartę to oprogramowanie radia też się aktualizuje - masz tylko jedną kartę i z mapami i z nowym softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz co się zmienia w sofcie? Zdekompilowałeś go czy jak? To że tak samo wygląda a ma język PL to nie znaczy,że to ten sam soft. Tak jak już wcześniej napisałem soft do radia znajduje się na oryginalnej karcie SD wraz z mapami jeśli nie wierzysz sprawdź na starej karcie /dnl/bin/nav/common/navfx001.uli.

Dlatego zastanawiające jest to po co użyto dwóch kart - normalnie jak zamawiasz oryginalną kartę to oprogramowanie radia też się aktualizuje - masz tylko jedną kartę i z mapami i z nowym softem

U mnie to się odbyło tak:

 

Wsadził płytę do napędy w radiu, wgrało się polskie menu i uruchomiło radio ponownie (bez podawania PIN)

Potem podmienił kartę i starą mi oddał. Poinformowano mnie, ze na stare tez będzie wszystko działało ale mapy będą stare. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz co się zmienia w sofcie? Zdekompilowałeś go czy jak? To że tak samo wygląda a ma język PL to nie znaczy,że to ten sam soft. Tak jak już wcześniej napisałem soft do radia znajduje się na oryginalnej karcie SD wraz z mapami jeśli nie wierzysz sprawdź na starej karcie /dnl/bin/nav/common/navfx001.uli.

Dlatego zastanawiające jest to po co użyto dwóch kart - normalnie jak zamawiasz oryginalną kartę to oprogramowanie radia też się aktualizuje - masz tylko jedną kartę i z mapami i z nowym softem

No dobrze to w takim razie być może cały soft zmienił. Co do kart SD z mapami, a miałem już kilka, to nie zauważyłem aby jakaś aktualizacja następowała po włożeniu nowej karty z mapą.  Koledzy którzy mieli stare mapy od nowości, od zakupienia samochodu po włożeniu nowej karty, (przedział kilku lat)z nowa mapą nie mieli trudności z jej uruchomieniem. Zobaczymy co będzie jak wyjdzie nowa mapa. Idąc Twoim tokiem myślenia po włożeniu nowej karty polskie menu powinno zniknąć bo uaktualni się soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanko mam qq z 2010 roku po liftingu czy ktoś poradzi jak zrobić język polski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko mam qq z 2010 roku po liftingu czy ktoś poradzi jak zrobić język polski 

Zadzwoń pod numer 516-757-656 Oni to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga z Gdańska do Pragi  i powrotna różnymi trasami /w sumie prawie 1700 km./

Nawigacja prowadzi poprawnie , mówi dokładnie w języku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś rozkminił jak dodać kilka celów pośrednich przy planowaniu trasy w nawigacji NC 2 ? (oczywiście z poziomu urządzenia w aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to w takim razie być może cały soft zmienił. Co do kart SD z mapami, a miałem już kilka, to nie zauważyłem aby jakaś aktualizacja następowała po włożeniu nowej karty z mapą.  Koledzy którzy mieli stare mapy od nowości, od zakupienia samochodu po włożeniu nowej karty, (przedział kilku lat)z nowa mapą nie mieli trudności z jej uruchomieniem. Zobaczymy co będzie jak wyjdzie nowa mapa. Idąc Twoim tokiem myślenia po włożeniu nowej karty polskie menu powinno zniknąć bo uaktualni się soft?

Hej,

Sorry za długi brak odpowiedzi. Jeśli chodzi o to czy się soft zmieni to zależy od tego jak jest nowy wykonany (można zablokować przecież aktualizację softu). ja sprawdzałem miałem mapy 2009 i włożyłem 2012 - soft się zaktualizował. Niestety nie mam już karty z 2009 więc nie mam jak już sprawdzić czy się soft cofnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...