Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwość jest taka, że możesz kupić do niej nowe (niekoniecznie aktualne) mapy, za ok. 350 zeta rocznie. O żadnej "lewiźnie" nawet nie myśl. Z fotki wynika, że jest to "Nissan Connect 1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lamerskie pytanie ale nie mam QQ i nic jeszcze o nim nie wiem. Stoję przed decyzją o zakupie. Co to jest za navi na poniższym zdjęciu i jaka jest możliwość uzyskania aktualnych map?

attachicon.gifIMG_0939.JPG

Jest to Nissan Connect 1 (LCN1). Aktualne mapy można dokupić na kartach SD

http://allegro.pl/najnowsza-mapa-2018-v8-nissan-connect-1-lcn1-i6993481420.html

 

Ta NAVI nie ma oryginalnie języka polskiego. Można go wgrać za opłatą.

 

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Nissan Connect 1 (LCN1). Aktualne mapy można dokupić na kartach SD

http://allegro.pl/najnowsza-mapa-2018-v8-nissan-connect-1-lcn1-i6993481420.html

 

Ta NAVI nie ma oryginalnie języka polskiego. Można go wgrać za opłatą.

 

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

Dziękuję za info. Na ile przydatna jest ta nawigacja i przyjazna w użytkowaniu? Najnowsze mapy są rzeczywiście aktualne? Jaka firma dostarcza mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Na ile przydatna jest ta nawigacja i przyjazna w użytkowaniu? Najnowsze mapy są rzeczywiście aktualne? Jaka firma dostarcza mapy?

Tyle jest zwolenników co i przeciwników tej nawigacji. Czasami jadę na dwóch nawigacjach i każda wytycza inną trasę :) Mają zapewne inne algorytmy wyszukiwania. Co do aktualności to wystarczy zastanowić się nad częstotliwością aktualizacji. GARMIN czy TomTom aktualizuje mapy kilka razy do roku. Tak jest w urządzeniach mających tzw. dożywotnią aktualizację (Ta dożywotnia aktualizacja to ściema. Producenci udostępniają aktualizacje do momentu wspierania danego urządzenia. Potem wychodzą nowe i po wspieraniu ale zawsze to kilka lat za "darmo".). Natomiast mapy do Connect wydawane są raz do roku. Jak widzisz ceny map są dość wysokie. Za dwie mapy do Connecta kupisz dobre urządzenie GARMINA czy TomToma z tą "dożywotnią" aktualizacją. Mapy są Boscha więc nic innego tam nie wgrasz. Chociaż ...... Na początku wydawało się że nie da się zmienić języka na PL w tej nawigacji. A jednak jest to możliwe. Pewnie i zmiana systemu też jest możliwa ale chyba zbyt pracochłonna   więc nikt tego się nie podjął poza Rosjanami :). No ale mają zapewne głos Putina a napisy w cyrylicy "повернуть, где вы хотите":)

Edytowane przez Author53
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie żebym reklamował, ale wszystkim, którym chodzi po głowie kupno NC, lub auta z NC na pokładzie, proponuję się dobrze zastanowić, na czym tak naprawdę nam zależy. To już nie te czasy, że navi wbudowana to był szpan i podniesienie ego kierowcy. Ten system nawigacyjny kosztuje masę kasiory, aktualizacja map mało że kosztowna (min. 350 zeta / rok), to dostajemy mocno nieaktualne mapy, na dodatek z mooocno archaiczną bazą fotoradarów, której nie mamy nawet możliwości usunąć.

Wiem, że niektórzy uważają, że navi na szybie nie przystoi w aucie wyposażonym z navi wbudowaną, ale ...

biorąc pod uwagę fakt, że za niespełna 7 stówek możemy mieć naprawdę dobry sprzęt, wyposażony nie tylko w rejestrator jazdy, ale i w najlepszy na naszym rynku program nawigacyjny (aAM), który w ramach subskrypcji aktualizujemy 6 razy w roku.

Co Wam będę tutaj nawijał i wciskał "ciemnotę" ... sami poczytajcie https://navroad.com/product/uni/?ref=11&tax=wi-product-category

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszyscy i w każdej dziedzinie podglądają, małpują ...

Podany wyżej przykład, to takie ostre zderzenie porządnej i w przystępnej cenie nawigacji w odniesieniu do tego nawigacyjnego szajsu, który nam Nissan aplikuje w naszych NC.

Ja osobiście skłaniam się w kierunku ciut prostszego rozwiązania, ale z wielu powodów bardziej wszechstronnego sprzętu, również ze stajni NavRoad'a https://navroad.com/product/vivo-s6/?ref=11&tax=wi-product-category , działającego pod WinCE 6, dającego dużo większe możliwości wyboru programu nawigacyjnego w tym m.in. darmowego NavRoad NAVIGATOR FREE dla którego dostawcą materiału kartograficznego jest firma mapFactor, która korzysta z OpenStreetMap - mapy te tworzą na bieżąco rzesze wolontariuszy na całym świecie. Nie wspomnę już o możliwości zastosowania AutoMapy i wielu innych programów, zarówno w formie płatnej, jak i ... :rolleyes2: , gdzie sytuacja drogowa jest aktualizowana niemal natychmiast, a nie z rocznym poślizgiem, jak to mamy w NC.

W naszej infrastrukturze drogowej w ostatnich latach coś się zaczęło dziać. Z dnia na dzień są oddawane nowe odcinki autostrad i S-ek, natomiast nasze NC, pomimo wysokiego haraczu jaki z nas zdziera producent kart, tego niestety nie widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem się doczytać ale wątek jest dość obszerny więc zdecydowałem się zadać pytanie, chociaż mam świadomość, że zapewne takie pytanie już padło...

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest procedura aktualizacji map w NC w okresie gwarancji? Do kogo się z tym zwrócić? I jaka pora roku jest do tego najbardziej polecana (początek, koniec czy może środek)?

Z góry dziękuję za pomoc... :mobile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się doczytać ale wątek jest dość obszerny więc zdecydowałem się zadać pytanie, chociaż mam świadomość, że zapewne takie pytanie już padło...

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest procedura aktualizacji map w NC w okresie gwarancji? Do kogo się z tym zwrócić? I jaka pora roku jest do tego najbardziej polecana (początek, koniec czy może środek)?

Z góry dziękuję za pomoc... :mobile:

Kolego napisałeś nie w tym dziale. Tu rozwiązujemy problemy dotyczące J10 :)

J11 jest na samej górze.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Próbowałem się doczytać ale wątek jest dość obszerny więc zdecydowałem się zadać pytanie, chociaż mam świadomość, że zapewne takie pytanie już padło...

Masz rację. Odpowiedź znajdziesz tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106720-aktualizacja-map-nissan-connect-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się czytać ze zrozumieniem - tak brzmi oferta Nissana na stronie nissan.pl  : Teraz właścicielom Nissana oferujemy dostęp do programu Nissan MapCare, który pozwala na pełną aktualizację systemu nawigacji, a tym samym na korzystanie z bardziej dokładnych map i poznawanie nowych miejsc na trasie, zapewniając przy tym oszczędność pieniędzy i paliwa. Wystarczy, że raz w roku udasz się swoim Nissanem do najbliższego dealera, u którego system map zostanie bezpłatnie zaktualizowany.

Fakt że można to interpretować różnie ale interpretacja dealerów jest jedna - raz  na rok. Pewnie intencja była inna bo odnosi się do aktualizacji map która jest tylko raz w roku (to też dziwi bo zarówno Heare jak i TomTom aktualizują przynajmniej 4 x rok) ale efekt finalny i realny jest taki jak pisałem wcześniej - do salonu możesz pojechać tylko raz w roku po nowa mapę, chyba że wcześniej zrobisz aferę w centrali :wave:

 

Ja też staram się czytać ze zrozumieniem. Dotarłem do tej strony Nissana i zrozumiałem to następująco:

- każdy dealer jest zobowiązany do wykonania "raz w roku" tego zabiegu

- praktycznie ta aktualizacja obowiązuje bezterminowo (czyli na dożywocie)...

 

Niestety, dealer, u którego kupowałem auto, kazał mi się po aktualizację zgłosić do centrali i twierdzi, że to obowiązuje tylko w okresie gwarancji...


A czy ktoś potrafi odczytać wersję mapy na podstawie zdjęcia karty?

Albo może ktoś podpowie jak się ową wersję odczytuje?

Będę wdzięczny...

post-109156-0-79440500-1514890722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

To staroć w który były  fabrycznie wyposażone auta w 2015 r., natomiast wg. mojej wiedzy te karty były już dostępne na rynku (Alle i ebay ) już w okolicach października 2014. Na pocieszenie dodam, że zawartość (poza etykietą), niczym się nie różniła od 25920 4EA0B, którą zastałem w moim Pulsarze, którego odbierałem w styczniu 2015.

Wersję mapy odczytasz korzystając z menu NC, lub podpinając kartę do czytnika w kompie i podglądając 2 pliczki tekstowe:

- prod_info.txt

- CRYPTNAV -> INFO.TXT

 

Dałem Ci wyżej jednego linka:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106720-aktualizacja-map-nissan-connect-3/

dodam drugiego:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31719-gps-i-wszystko-co-chcesz-wiedziec/page-18?do=findComment&comment=1147520

Proponuję tam przenieść i kontynuować dyskusję w kwestii NC i kart SD z mapami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki... Czułem, że orżnęli mnie na tej karcie ponieważ w moim mieście brakuje dróg, które faktycznie istnieją od 1,5 - 2 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja też staram się czytać ze zrozumieniem. Dotarłem do tej strony Nissana i zrozumiałem to następująco:

- każdy dealer jest zobowiązany do wykonania "raz w roku" tego zabiegu

- praktycznie ta aktualizacja obowiązuje bezterminowo (czyli na dożywocie)...

 

Niestety, dealer, u którego kupowałem auto, kazał mi się po aktualizację zgłosić do centrali i twierdzi, że to obowiązuje tylko w okresie gwarancji...

A czy ktoś potrafi odczytać wersję mapy na podstawie zdjęcia karty?

Albo może ktoś podpowie jak się ową wersję odczytuje?

Będę wdzięczny...

 

 

Edytowane przez NASSIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Najnowsza mapa do NC3

 

attachicon.gifNC 3.jpg

Szanowny kolego. Nie jednemu psu na imię "Burek" i nie każdego pieska karmi się tym samym.

Jest oficjalna strona Nissana, gdzie każdy indywidualnie jest w stanie posiąść wiedzę, co dobre i najświeższe dla jego pieska.

Polecam: http://nissan.navigation.com/en_GB/NissanEMEA/EUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. Nie jednemu psu na imię "Burek" i nie każdego pieska karmi się tym samym.

Jest oficjalna strona Nissana, gdzie każdy indywidualnie jest w stanie posiąść wiedzę, co dobre i najświeższe dla jego pieska.

Polecam: http://nissan.navigation.com/en_GB/NissanEMEA/EUR

Przepraszam czy ja odpowiadałem na Twój post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Przepraszam czy ja odpowiadałem na Twój post?

Nie. Ale wprowadzasz ludzi w błąd, więc uznałem, że powinienem wyjaśnić sprawę.

Tego też nie zauważyłeś w swojej wypowiedzi, że piszesz że karta jest przeznaczona do NC3, etykieta na karcie wskazuje, że do NC2 ??

Jeszcze nie zauważyłeś, że najnowsza karta dla kol. Bajer, to NC3 V3 , a nie ta którą pokazałeś na obrazku ??

Gdybyś jeszcze miał wątpliwości, to w podanym przeze mnie linku otwórz sobie JUKE i wejdź w rocznik 2014, a przekonasz się że nawet do auta z jednego rocznika mogą być przeznaczone 2 różne karty, w zależności od tego, czy ma na pokładzie NC2, czy NC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pliku .txt INFO  dowiedziałem się co następuje:

 

 

sd2-GENJ_EU_D.A v1
Worm:                 sd2-GENJ_EU_D.A v1
DT-Title:             EUR
Project-Bez:          Nissan LCN2KAI EUR(D)
Project-Info:         data carrier with 2016.Q1

 

 

Czyli wygląda na to, ze karta jest z I kwartału 2016... W samochodzie, który zszedł z taśmy we wrześniu 2017... :mad: 

Oj, nie dam się Nissanowi tak dymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale wprowadzasz ludzi w błąd, więc uznałem, że powinienem wyjaśnić sprawę.

Tego też nie zauważyłeś w swojej wypowiedzi, że piszesz że karta jest przeznaczona do NC3, etykieta na karcie wskazuje, że do NC2 ??

Jeszcze nie zauważyłeś, że najnowsza karta dla kol. Bajer, to NC3 V3 , a nie ta którą pokazałeś na obrazku ??

Gdybyś jeszcze miał wątpliwości, to w podanym przeze mnie linku otwórz sobie JUKE i wejdź w rocznik 2014, a przekonasz się że nawet do auta z jednego rocznika mogą być przeznaczone 2 różne karty, w zależności od tego, czy ma na pokładzie NC2, czy NC3

Z tego wynika że "Bajer" ma NC2 :)

Zrypałeś chłopaka "NASSIN" niesłusznie :)

Czasami chłopcy w ASO podmieniają karty i koledze "Bajer" wcisnęli starą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Z tego wynika że "Bajer" ma NC2 :)

Zrypałeś chłopaka "NASSIN" niesłusznie :)

Czasami chłopcy w ASO podmieniają karty i koledze "Bajer" wcisnęli starą kartę.

Jaką kartę wcisnęli w ASO  kol. Bajer, to jedna sprawa, a jaką ma navi na pokładzie, to druga.

Wiem co napisałem. Ja też mam wg. danych podanych w specyfikacji Nissana dla mojego rocznika, niby NC2. Swego czasu wyjaśniałem sprawę, zarówno w ASO, jak i centrali, dlatego wiem co piszę. Oczywiście każdy przed zakupem karty może się kierować czym tam chce - ja za to nie płacę, więc nic mi do tego. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zadzwonić do ASO, podać VIN i zapytać jaką kartę mają najnowszą do konkretnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę wcisnęli w ASO  kol. Bajer, to jedna sprawa, a jaką ma navi na pokładzie, to druga.

Wiem co napisałem. Ja też mam wg. danych podanych w specyfikacji Nissana dla mojego rocznika, niby NC2. Swego czasu wyjaśniałem sprawę, zarówno w ASO, jak i centrali, dlatego wiem co piszę. Oczywiście każdy przed zakupem karty może się kierować czym tam chce - ja za to nie płacę, więc nic mi do tego. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zadzwonić do ASO, podać VIN i zapytać jaką kartę mają najnowszą do konkretnego auta.

No dobrze. Pewnie masz rację. Ja mam NC1 :). Może w przyszłym roku wymienię na nowy model to będę rozróżniał NC2 od NC3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...  Może w przyszłym roku wymienię na nowy model to będę rozróżniał NC2 od NC3.

Wizualnie na chwilę obecną niby można odróżnić po różnicy w grafice przycisku "Back" (NC3) i znaczku "cofnij" (NC2). Dodatkowo NC2 nie ma zaślepki na kartę, a NC3 ma.

Tyle teorii. Pulsary od samego początku mają w specyfikacji podane, że to NC2, panel też na to wskazuje, ale jak widać, "bebechy" ma z NC3. Dlatego szukając karty do navi, niezależnie gdzie się ją zamierza kupić,  powinno się kierować informacjami dostępnymi w linku który podałem ... i niczym innym.

Tak na marginesie. Rok temu sprzedawałem na OLX kartę którą poprzednio używałem. Zgłosił się chętny z Poznania - posiadacz Żuczka. W specyfikacji podałem konkretnie, do jakich modeli i roczników pasuje ta karta. On miał Żuczka o rok starszego, niż wymieniony w kompatybilności karty. Też "wiedział lepiej". Umówiliśmy się na mieście ... i obaj straciliśmy tylko czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wam też w salonie powiedzieli, że darmowa aktualizacja jest TYLKO przez 3 lata od kupna samochodu?

Wejdźcie na stronę:

https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/akcesoria.html

do zakładki Aktualizacja nawigacji. Z tego tekstu wcale nie wynika, że tylko 3 lata.... Albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem... :whistle:

Ps. Czy skopiowanie aktualnej karty i jej używanie jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą informację dostałem w salonie - 3x darmowa aktualizacja mapy. Posiadam identyczną mapę jak Ty (auto nowe odebrane w grudniu 2017r) sd2-GENJ_EU_D.A v1 i jest to według ASO Wrocław aktualna mapa i nie posiadają jeszcze tych nowych map, które są już tylko i wyłącznie w sprzedaży. Z ich informacji - będą dostępne około marca, wtedy można się dowiadywać, czy już są dostępne do darmowej wymiany oczywiście tylko dla tych samochodów, które są objęte systemem NISSAN MapCare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...