Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny Nissan Rogue ( wersja amerykańska Qashqai-a) jest identyczny na zewnątrz jak obecny nasz Qashqai i jeśli ten nowy Nissan Rogue też będzie taki sam jak Qashqai, to tutaj można go lepiej zobaczyć

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YgtcxQtDUT8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny Nissan Rogue ( wersja amerykańska Qashqai-a) jest identyczny na zewnątrz jak obecny nasz Qashqai i jeśli ten nowy Nissan Rogue też będzie taki sam jak Qashqai, to tutaj można go lepiej zobaczyć

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YgtcxQtDUT8

obecny rogue jest zbudowany na podobnych podzespołach ale z zewnątrz jest bardziej podobny do murano albo starego qq (światła przednie)jedynie gabaryty takie jak w qq i środek bardzo podobny Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zrobie dzis zdjęcie to zamieszcze. Na tej plastikowej nakładce jest dość mało miejsca wiec potrzebna jest lutownica do plastiku. poza tym otwornica załączona w zestawie jest ciut za duza dllatego trzeba zrobic ciut mniejsza otworki. po zrobieniu otworków i włożeniu oczek z tyłu trochę lutownica dla pewności i wszystko sie idealnie trzyma.

Zdjątka wieczorem .

Pozdrawiami polecam bo naprawde wygladaja rewelacyjnie jak z salonu

Czy mógłbyś podać nr katalogowy nakładek na zderzak? Byłem w obu salonach Nissana w Łodzi i bez podania nr katalogowego nie są w stanie ich zamówić. Mój e-mail: soraj2@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka plastikowa na zderzak Przedni ( "trójkąt " do ew. zamontowania świateł dziennych:

 

- Prawa  nr, katalogowy; RH62256 BR02A

- L ewa   nr, katalogowy; LH62257 BR02A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zdecydowal sie na te ledy nssc z gotowymi zaslepkami? jesli tak to prosze o opinie:)

 

wygladaja jak farbryczne a cena 400zl. co do konfrontacji montazu to pytalem w dwoch serwisach nissana 260-300 zl montaz przyniesionych ledow.

 

a orientujecie sie ktos ok ile kosztuje wymienione zaslepki do zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koszt led - 40 zl z montazem w norauto

pamietajcie tylko zeby wymienic postojowki na najsilniejsze led ze wspolpraca z szyna canbus - komputer nie zglasza problem

 

pozdrawiam qq maniaków!!!!!

 

C31447676_11.jpg

pisalismy juz o montażu ledow w te miejsce i poczytaj czemu nikt tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt led - 40 zl z montazem w norauto

pamietajcie tylko zeby wymienic postojowki na najsilniejsze led ze wspolpraca z szyna canbus - komputer nie zglasza problem

 

pozdrawiam qq maniaków!!!!!

 

C31447676_11.jpg

pisalismy juz o montażu ledow w te miejsce i poczytaj czemu nikt tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalismy juz o montażu ledow w te miejsce i poczytaj czemu nikt tego nie zrobił.

jeżdze od roku na tym rozwiazaniu bez problemu

miałem jedna kontrolę policji - bez problemu

jezeli ktos promuje jakies firmowe rozwiazanie za super kase - albo nie liczy sie z kasą albo za to bierze jakies profity i w tym forum lokuje produkty  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdze od roku na tym rozwiazaniu bez problemu

miałem jedna kontrolę policji - bez problemu

jezeli ktos promuje jakies firmowe rozwiazanie za super kase - albo nie liczy sie z kasą albo za to bierze jakies profity i w tym forum lokuje produkty :thumbsdown:

Ty nie miałeś ale ktoś inny moze spotkać inny patrol i jakis służbista sie przyczepi i dowodu nie ma. Pozatym na przeglądzie w stacji diagnostycznej można mieć pecha. Ale cenowo rzeczywiście cieżko cos innego znaleźć. A jak z auto trybem świateł dziala przy tym? Tzn gasi ledy i włącza mijania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt led - 40 zl z montazem w norauto

pamietajcie tylko zeby wymienic postojowki na najsilniejsze led ze wspolpraca z szyna canbus - komputer nie zglasza problem

 

pozdrawiam qq maniaków!!!!!

 

attachicon.gifC31447676_11.jpg

czy mógłbyś spreczować,co kosztowało te 40 zł? i jakie te ldy masz? w postojówkach?jeśli tak to daj jakieś namiary gdzie to robiłeś bo w norauto w bielsku nie mają pojęcia o co mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt led - 40 zl z montazem w norauto

pamietajcie tylko zeby wymienic postojowki na najsilniejsze led ze wspolpraca z szyna canbus - komputer nie zglasza problem

 

pozdrawiam qq maniaków!!!!!

 

attachicon.gifC31447676_11.jpg

 

Witam

Każde oświetlenie które się montuje na zewnątrz samochodu musi mieć homologacje i musi być zamontowane wg dopuszczalnych przepisów. To że się jeszcze do Ciebie nie przyczepili to masz szczęście . ale ostatnio znajomy był na przeglądzie i nie miał homologacji na ledach i nie przeszedł przeglądu musiał na miejscu lampy demontować

Edytowane przez sHoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może te światła mają homologację ale po zamontowaniu nie są w zgodzie z przepisami. Odległość między światłami powinna być min. 600 mm, a na filmiku widać, że światła są na krawędzi tablicy rejestracyjnej, która ma wymiar 520 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozostaje jeszcze kwestia estetyki.. W mojej ocenie te wszystkie paseczkowe wklejki montowane w kratki wygladaja dosc komicznie delikatnie mowiac,, :thumbsup: .. I nie mowie tu tylko o QQ, ale przede wszystkim o autach typu golf III, astra I i inne tego typu wynalazki z przeszlosci ,,.

W QQ jedyne sluszne miejsce zdatne do montazu swiatel dziennych, to otwory po zdemontowanych halogenach, ktore tak naprawde sa potrzebne jak koszula w .... pie :D ... no ale to tylko moja ocena,,, nie jedyna sluszna :D

uwazam kolgo ze nie masz racji ja jezdziłem duzo w nocy po wąskich drogach i halogen jest idealnym doświetleniem pobocza. pozdrawiam

Dziś złożyłem lampy świateł jazdy dziennej DRL 705 E4 RL00 DIODY OSRAM. Super już nie muszę myśleć o włączaniu świateł automat sam zmienia światła zależnie od warunków

kolego mam prosbe abys opisal do czego sa podlaczone, aby dzialaly prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać zorientowanych -

gdzie jest koniec wiązki biegnącej od halogenów/przeciwmgłowych ?

jeśli takowa jest podciągnięta ,bo końcówki wtyczek są za zaślepką w zderzaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jakie teraz miałeś?

 

Ja dziś dostałem DayLight4. Według mnie pasują na styk do zderzaka QQ (przykręcane do góry, a nie na dole jak nssc). Jak na razie jestem zadowolony, ale co można powiedzieć po chwili od montażu :) Obudowa jest solidna i wydaje mi się, że świecą mocniej niż nssc. Jest jedno ale... sieją zakłócenia w radiu. Nie jakoś bardzo, bo na pobliskich stacjach nie czuć prawie różnicy, ale na tych bardziej odległych, które grają dobrze przy wyłączonych ledach, to jak się włączą to trzeszczą. Z cb jeszcze nie testowałem.

Poniżej porównanie nssc do philipsów:

 

 

 

I nowe światełka zamontowane:

 

 

MIchalmiko;

Czy znalazłeś jakiś sposób na trzeszczenie radia ? CO ciekawe w specyfikacji piszą, że ten zestaw "4" ma filtr przeciwzakłóceniowy.

Na stronie Philipsa jest kilka opinii, że radio trzeszczy - dotyczą Nissan QQ - może te światła są niekompatybilne tylko z QQ ?

 

http://www.philips.pl/c/car-lamps/daylight-4-rozwiazania-led-12820wledx1/prd/?st=user&t=awards

 

 

Wyglądają świetnie na Twoim zdjęciu i też się zastanawiam - ale jeśli radio trzeszczy to ich nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że już nie zwaram uwagi na to, bo słabiej odbiera mi tylko jedna stacja, której i tak nie słucham jakoś często. Wpływ na odbiór radia (i to kolosalny) miał też przewód od kamerki biegnący w słupku od strony pasażera. Musiałem zmienić go na ekranowany. Teraz już nie pamiętam, czy to było jak już miałem te światła, czy wcześniej. Jestem bardzo zadowolony z Philipsów :) Mocno świecą i są niewielkich rozmiarów, więc nie rzucają się w oczy. Wyglądają prawie jak by były fabryczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy Drl4 wersja na 2014 r nowe opakowanie, są na nowym poprawionym  sterowniku 4 kablowym !

Nie dawno montowałem swiatełka - nie mam zakłóceń radia ,są zainstalowane nowe diody Luxeon i świecą dużo mocniej niż wersja poprzednia polecam.

Jeśli macie paragon zakupu świateł, i sieje wam radio to wysyłajcie na reklamacje ten sterownik do Philipsa.

Wymienią wam na nowy poprawiony 4 kablowy.

Koledze naszemu z Jukem wymienili bez problemu i dostał już nowy sterownik!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mocniej? :) Toż to oślepnąć można od tych co ja mam :)

4 kablowy, czyli ma o 1 przewód więcej niż poprzedni, tak? Do czego jest ten dodatkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały kabel jest dodatkowy i podłączasz  go do plusa po zapłonie ,jeśli samochód jest hybrydą albo ma system start&stop (wykańczacz rozruszników). 

A z normalną instalacja podłączasz go do klemy minusowej.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały kabel jest dodatkowy i podłączasz  go do plusa po zapłonie ,jeśli samochód jest hybrydą albo ma system start&stop (wykańczacz rozruszników). 

A z normalną instalacja podłączasz go do klemy minusowej.

 

Cy ten czwarty kabelek w sterowniku rozwiązuje również problem wykrywania wzrostu napięcia w instalacji i nie ma efektu wyłączania świateł podczas jazdy, gdy ładowanie akumulatora jest wstrzymane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...