Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bardzo identyczne, ale czy tak samo będą świecić to tego nie wiem, ale na pewno będą wyglądały jak oryginały:)

Edytowane przez ginko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Na wstępie dziękuję wszystkim którzy tak pięknie się udzielają i służą radą na forum :).

 

Pragnę podzielić się sposobem montażu świateł do jazdy dziennej w Qashqai J10 prod 2009 przed liftem Tekna  (xenony).

 

Udało mi się kupić światła HELLA dedykowane do Qashqai po lifcie cena na olx 160 zł - nowe. Po małej modyfikacji zamontowałem w swojej Kasi. 

 

+ czarny po stacyjce do kostki E11 pin 14 czerwono-czarny

+ szary do pozycji +

- brązowy masa 

sterowniki do plastikowej obudowy obok chłodnicy (foto)

 

Obciąłem obudowę zakupionych lamp (fot) i za pomocą śrub skręcających obudowę przymocowałem do zderzaka który lekko zmodyfikowałem :)

Oczywiście nie zachowałem 60cm pomiędzy lampami ale cóż trudno inaczej się nie dało. 

Światełka ustawione na Auto i wszystko działa jak powinno!

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

post-82856-0-64439400-1425504026_thumb.jpg

post-82856-0-12978800-1425504045_thumb.jpg

post-82856-0-39247000-1425504062_thumb.jpg

post-82856-0-71094000-1425504166_thumb.jpg

post-82856-0-37275400-1425504294_thumb.jpg

post-82856-0-35705400-1425504332_thumb.jpg

post-82856-0-96426300-1425504351_thumb.jpg

post-82856-0-17513400-1425504373_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale dlaczego zamontowane nie zgodnie z przepisami???

Nie zachowałeś min 600mm przy tablicy rejestracyjnej !!!

Kontroli nie przejdzie na miejscu będą ci kazali odkręcać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam o tym napisał ,więc wie co zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale dlaczego zamontowane nie zgodnie z przepisami???

Nie zachowałeś min 600mm przy tablicy rejestracyjnej !!!

Kontroli nie przejdzie na miejscu będą ci kazali odkręcać!

Wszystko fajnie ale dlaczego zamontowane nie zgodnie z przepisami???

Nie zachowałeś min 600mm przy tablicy rejestracyjnej !!!

Kontroli nie przejdzie na miejscu będą ci kazali odkręcać!

 

Tak zamontowane są bez zachowania 60cm.

Ale majac do wyboru porządne ledy Hella które poświeca dłużej niż low budżety w cenie 160zł postanowiłem zaryzykować.

Chodziło mi głównie o oszczędność ksenonów. Generalniw wole lepsze lampy z małym błędem w montażu niż przepalone lub nierówno świecące tanie ledy. ;-)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL4 Philipsa by ci się zmieściły półkę wyżej i  zachował byś te 600mm a i mocniej dają :)  

Miał byś tak jak ja na DRL4.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL4 Philipsa by ci się zmieściły półkę wyżej i zachował byś te 600mm a i mocniej dają :)

Miał byś tak jak ja na DRL4.

Dzięki. :-)

Generalnie ten przepis o rozstawie swiateł nie jest przestrzegany... na rynku są auta fabrycznie wyposażone w światła dzienne a ich rozstaw nie pokrywa się z tymi w polskich przepisach...

Nawet w ASO proponuja jakieś rozwiazania tylko po to by sprzedać.

 

Demontaż moich świateł polega na odkreceniu 4 śrub i odpieciu lamp... Wiec luz. Wiele razy spotykałem sie z autami które nie maja sprawnych hamulców itd a przegląd jakimś cudem przechodziły... wraki rozbitki zaocznie wiadomo dramat!

 

Ostatnio diagnosta wymyślił że samochód powinien mieć homologację na orurowanie. :-o A przepis mówi że to orurowanie ma mieć homologację na konkretny pojazd.

Miałem przyjemność kontroli przez inspekcje drogową. W związku z orurowaniem sprawdzili naklejkę homologacyjną na orurowaniu. Wszystko.

 

I nie chciałem wywoływać dyskusji o przepisach tylko podziekować innym za rady i że sam coś zrobiłem tyle!

Szerokości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :-)

Generalnie ten przepis o rozstawie swiateł nie jest przestrzegany... na rynku są auta fabrycznie wyposażone w światła dzienne a ich rozstaw nie pokrywa się z tymi w polskich przepisach...

Nawet w ASO proponuja jakieś rozwiazania tylko po to by sprzedać.

 

Demontaż moich świateł polega na odkreceniu 4 śrub i odpieciu lamp... Wiec luz. Wiele razy spotykałem sie z autami które nie maja sprawnych hamulców itd a przegląd jakimś cudem przechodziły... wraki rozbitki zaocznie wiadomo dramat!

 

Ostatnio diagnosta wymyślił że samochód powinien mieć homologację na orurowanie. :-o A przepis mówi że to orurowanie ma mieć homologację na konkretny pojazd.

Miałem przyjemność kontroli przez inspekcje drogową. W związku z orurowaniem sprawdzili naklejkę homologacyjną na orurowaniu. Wszystko.

 

I nie chciałem wywoływać dyskusji o przepisach tylko podziekować innym za rady i że sam coś zrobiłem tyle!

Szerokości ;-)

Panie kochany Polska to dziki kraj i tu żyją wszelakie maniany które przechodzą na przeglądach :D

Jak dasz półkę wyżej w zderzaku to będzie lux i się nie doczepią  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich Klubowiczów przymierzam się do samodzielnego montażu świateł do jazdy dziennej, i chcąc zrobić to w miarę poprawnie postarałem zaciągnąć wiedzy w serwisie jednak jak to Serwis Nissan nie uzyskałem żadnych informacji, Więc kieruję się z prośbą do was, jeśli ktoś posiada widzę, zdjęcia jak znaleźć  np. kabel plusowy po stacyjce, Gdzie i w którym miejscu można bezpiecznie podłączyć światła, proszę o pomoc. Nissan Quashqai 1,6 J10 Acenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Klubowiczów przymierzam się do samodzielnego montażu świateł do jazdy dziennej, i chcąc zrobić to w miarę poprawnie postarałem zaciągnąć wiedzy w serwisie jednak jak to Serwis Nissan nie uzyskałem żadnych informacji, Więc kieruję się z prośbą do was, jeśli ktoś posiada widzę, zdjęcia jak znaleźć  np. kabel plusowy po stacyjce, Gdzie i w którym miejscu można bezpiecznie podłączyć światła, proszę o pomoc. Nissan Quashqai 1,6 J10 Acenta

 

podpinam się pod tą prośbę, jeśli ktoś może zamieścić zdjęcia podłączeń to byłoby pięknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod tą prośbę, jeśli ktoś może zamieścić zdjęcia podłączeń to byłoby pięknie.

Wszystko było już opisane. U masz schemat skrzynki bezpieczników. Ja wpiąłem się pod plus po stacyjce pin 14. Drugi plus do pozycji i masa do śruby. Poczyat poprzednie posty tam wszystko jest opisane.

post-82856-0-21534600-1427916781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schemat. Napewno zaoszczędzi czas, zagłębiam się w lekturę.Pozdro.

Plus po stacyjce E11 pin 14 kabel czerwono czrny. Zdejmujesz dolot powietrza do filtra otwierasz skrzynke z bezpiecznikami. Lutujesz :-).

Wyciagasz zarowke pozycyjną i wlutowujesz sie w czarny kabel +. Masa pod jakąś śrubke. Jesli podłaczysz odwrotnie plusy to nic sie nie stanie. Powodzenia.

 

Najwiecej roboty jest z zamontowaniem lamp no i oczywiście sterowników bo u mnie kabelki były na tyle krótkie ze musiałem zdjąc plastiki przy chłodnicy... Ale sie da :-) Mi zajeło to w sumie 4h bo troche same lampy przerabiałem i zderzak lekko modyfikowałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przewód sterujący światlami Niemoże być wlutowany także w skrzynce z bezpiecznikami ? Tak jak oznaczone na schemacie E13 pin 37 , 38

tam zaznaczone są dwa? Który dokładnie przewód ?

 

OK. Już znalazłem soooory za zawracanie,, Gitary :spoko: "

 

Ale Dziękuje Za POMOC. Pozdro.

 

JAk juz zamontuje i przetestuje. Prześlę Foto.

 

Jeszcze raz DZIĘKI.

 

Ps. Dla takich śweżaków Jak Ja. wszystko opisane

 

TU: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/58127-swiatla-do-jazdy-dziennej/page__st__480

Edytowane przez Quba QQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem szczerze, poczytałem temat kilkanaście stron i...pogubilem sie :) stad pytanie . Chce zamontowac swiatla do jazdy dziennej w J10, chce aby na manetce światła byly na AUTO , i tym samym w dzien zaswiecalby sie dzienne , a kiedy zapada zmrok swiecilby mijania .Rozumiem ze kupując swiatla musi byc w zetawie czujnik ktory dziala odwrotnie niz czujnik zmierzchu, czyli załącza swiatla jak jest jasno ? Czy jest oznaczenie takiego czujnika , po czym i jak stwierdzic czy jest w zestawie ? Chce kupic cos takiego http://allegro.pl/swiatla-drl-led-do-jazdy-dziennej-magneti-marelli-i5095874415.html, i nie mam pojecia czy jest tam to ustrojstwo :)

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik świateł do jazdy dziennej nie ma czujnika zmierzchu, jest podłączony do świateł mijania lub pozycyjnych. Świecą mijania – dzienne gasną i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.teraz rozumie, czyli pozycja na manetce AUTO i wszystko powinno zagrać , w dzien mijania nie swieca , wiec powinny swiecic swiatla do jazdy dziennej , zapada zmierzch, czujnik załącza mijania a dzienne gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTO w ciągu dnia nie włącza mijania w trakcie np. opadów [wtedy nie można jeździć na dziennych] - tak uczulam, szkoda zarobić mandat. Nagminne w nowych samochodach jest jazda na dziennych już nie mówię o deszczu, ale np. w niedawną zimę nawet w trakcie opadów śniegu. Problem (ale tu już niejednoznaczny) może być w tunelu dla tych co nie mają funkcji auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik załącza mijania-gasną dzienne i na odwrót.

Karminadel ma rację,to tak rozleniwia że wyłącza myślenie,niektóre sprawy kończą się w sądzie ,bo skoro tak przewidział producent(fabryczne DRL) i jest na to homologacja,to czemu mam niby przyjąć mandat.Kilka spraw ludzie wygrali,a że nie ma u nas zasady precedensu, jest loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzieki za wyjaśnienia, co do używania z głową i zdrowym rozsądkiem swiatel do jazdy dziennej, zgadzam się w 100% .Strasznie mnie denerwuje ciągła jazda na tych światłach, czy to deszcz , snieg , mgła lub po prostu pochmurna pogoda , ludziska zapominają w jakim celu i do czego służą inne światła. Fabrycznie montowane również mozna przeciez przełączyć w odpowiednim momencie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzieki za wyjaśnienia, co do używania z głową i zdrowym rozsądkiem swiatel do jazdy dziennej, zgadzam się w 100% .Strasznie mnie denerwuje ciągła jazda na tych światłach, czy to deszcz , snieg , mgła lub po prostu pochmurna pogoda , ludziska zapominają w jakim celu i do czego służą inne światła. Fabrycznie montowane również mozna przeciez przełączyć w odpowiednim momencie :)

Witam

Całe lata się jeździło bez świateł,  większość krajów w Europie też nie ma nakazu jazdy na światłach a nawet w Grecji jest zakaz używania świateł mijania w dzień. Jeżeli kierowca nie widzi samochodu to nie powinien wsiadać za kierownicę bo ma słaby wzrok. Rozumiem używanie świateł w złych warunkach mgła mocny rzęsisty deszcz. ale gdy jest dobra widoczność lekki deszcz duża przejrzystość powietrza widoczność na kilkaset metrów to jest bezsensowna jazda na światłach mijania. Powoduje to tylko wyższe koszty częsta wymiana żarówek a także szybsze wypalenie reflektorów (odbłyśników) szczególnie jazda w upałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Całe lata się jeździło bez świateł,  większość krajów w Europie też nie ma nakazu jazdy na światłach a nawet w Grecji jest zakaz używania świateł mijania w dzień. Jeżeli kierowca nie widzi samochodu to nie powinien wsiadać za kierownicę bo ma słaby wzrok. Rozumiem używanie świateł w złych warunkach mgła mocny rzęsisty deszcz. ale gdy jest dobra widoczność lekki deszcz duża przejrzystość powietrza widoczność na kilkaset metrów to jest bezsensowna jazda na światłach mijania. Powoduje to tylko wyższe koszty częsta wymiana żarówek a także szybsze wypalenie reflektorów (odbłyśników) szczególnie jazda w upałach.

Bez pasów też się jeździło i bez abs i esp...co z tego? Jeśli teraz jest to wymagane prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...