Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przepisowo można mieć zamontowane światła do jazdy dziennej w halogenach przeciw mgielnych...

Tak przepisowo jeśli mają na kloszu wybitą homologację stosowną do ich nazwy i przeznaczenia. Jeśli na kloszu reflektorów były by stosowne wytłoczenia lub jeśli samochód byłby fabrycznie do nich w tym miejscu przystosowany, wówczas tam też można było by je zamontować. Samo miejsce ich zamontowania o niczym nie świadczy. Przepisy i raz jeszcze przepisy. 

Te;  http://allegro.pl/ni...5142617509.html  mają homologację na kloszu więc są zgodne z przepisami. Te drugie z mojego linku powyżej homologacji na kloszu prawdopodobnie nie mają a jedynie certyfikaty papierowe więc zgodnie z przeznaczeniem, papieru ma się rozumieć, nadają się jedynie do podtarcia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już sprawdzali milicjanty drl to cwaniak mierzył rozstaw i właśnie homologacje wybitą na kloszu i nic nie mamrotał o nich tylko pytał o moje dziwne W5W  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już sprawdzali milicjanty drl to cwaniak mierzył rozstaw i właśnie homologacje wybitą na kloszu i nic nie mamrotał o nich tylko pytał o moje dziwne W5W  :D

Brawo Ty..... Dobrze że napisałeś to może przekona to niedowiarków co do praworządności i skutków z jej nieprzestrzegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w dodatku z daleka widać u niektórych ze mają je za blisko siebie umieszczone 

Żeby tylko - niektórzy mają takie "bździny" że prawie ich nie widać że świecą i jeżdżą w pochmurny dzień podczas opadów post-37069-0-83264700-1447872444.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jezuuuuuuuuuuu Kaarolek gdzieś ty znalazł tą stronę z tą manianą, tam na kloszu nie ma wybitej homologacji je sobie można założyć ale do roweru !!!!

Bierz te co ci Tester wkleił 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz , jest napisane "18 diody LED typu "Piranha" Wysoka moc, działa zarówno 12V i 24V. Zgodnie z ECE-R87, zatwierdzenia E4." 

 

Chyba że napisał sobie , a na kloszach napisu brak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Co Tester wkleil to. nie do Qashqai :-( Tylko do. Note, czekam na propozycje.

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sam się zorientowałem i w dość intensywnej korespondencji jaką w kwestii światełek prowadziliśmy, poinformowałem zainteresowanego o swej pomyłce kajając się.  A na bieżąco już, faktycznie na kloszach tych lampek nie widać żadnych wytłoczeń. Poza tym sprzedający pisze "zatwierdzenie" co można różnie interpretować, a nie że posiadają homologację w dodatku na kloszach. Problem w tym, że sprzedawca może sobie pisać co chce a odpowiedzialność i tak na kupującego spada. Sęk w tym że nigdzie nie ma takich by można by je było w miejsce p-mgielnych wkleić. chyba że zmierzyć średnicę otworu w aucie i samemu dorobić mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam te lampy u siebie, ale nie w miejscu przeciwmgłowych, tylko po bokach tablicy rejestracyjnej (mam fabryczne halogeny ;) ). Spisują się całkiem nieźle, no i mają fajną funkcję świateł pozycyjnych. Oczywiście homologacja zarówno na DRL jak i pozycyjne jest wybita na kloszu. Drobnym minusem jest to, że mają zewnętrzny moduł (elektronika nie jest wbudowana w lampę).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

 

. Drobnym minusem jest to, że mają zewnętrzny moduł (elektronika nie jest wbudowana w lampę).

 

Pozdrawiam.

Ma to swoje wady i zalety, wady bo trzeba gdzieś to umiejscowić i umocować dodatkowo a zalety bo jeśli diabli wezmą samo światełko to można dokupić, już za mniejsze pieniążki tylko lampki a jeśli szlak trafi automat to można go zastąpić specjalistycznym przekaźnikiem a lampki pozostają te same. W moich po ośmiu miesiącach użytkowania zaczęła migać jedna z lampek a po chwili i druga i zdecydowanie był to problem sterownika bo lampki podłączona na krótko paliły bez zarzutów. Przygotowałem, wielotorowy, przekaźnik do podłączenia ale w między czasie napisałem do sprzedawcy powołując się na jego dwuletnia gwarancje i wymienił bez problemu na nowy cały zestaw. Założyłem  i śmiga już drugi rok bez problemu a przekaźnik z przygotowanymi końcówkami czeka na swoja kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ja bym wybrał okrągłe (ładniej sie będą komponować) na przykład takie;

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-nssc-510-12v-24v-okragle-i4971935870.html

lub takie;

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-4-led-rl-okragle-i5770660706.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5587861404&reco_id=7b5d288a-990f-11e5-b576-fa163e1b0a15&ars_rule_id=201&ars_socket_id=30&ars_source=ars

i zamocował bym je w miejsce halogenów, lub po obu stronach tablicy w samych rogach tak by odległość pomiędzy nimi była zachowana. (Podobnie jak u siebie zrobiłem) Jak byś bliżej mieszkał chętnie bym pomógł w założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne lampki w dobrej, a nawet powiedział bym w bardzo dobrej cenie. Ale w spisie nie ma QQ a to znaczy że i tak potrzebna jest przeróbka mocowania to po pierwsze. Po drugie to nie widzę na kloszach stosownych wytłoczeń aczkolwiek jest wzmianka że posiadają homologację tyle ze nie wiadomo czy na kloszach czy papierową a jeśli ta druga to do d...y, Po trzecie te światełka mają zastosowanie w autach gdzie jest instalacja do p-w mgłowych jeśli takiej nie ma to trzeba by ja ciągnąć i robić dodatkowy włącznik, lub przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niekoniecznie. Ja bym wybrał okrągłe (ładniej sie będą komponować) na przykład takie;

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-nssc-510-12v-24v-okragle-i4971935870.html

lub takie;

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-4-led-rl-okragle-i5770660706.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5587861404&reco_id=7b5d288a-990f-11e5-b576-fa163e1b0a15&ars_rule_id=201&ars_socket_id=30&ars_source=ars

i zamocował bym je w miejsce halogenów, lub po obu stronach tablicy w samych rogach tak by odległość pomiędzy nimi była zachowana. (Podobnie jak u siebie zrobiłem) Jak byś bliżej mieszkał chętnie bym pomógł w założeniu.

 

Dlatego właśnie ja, u siebie, zamontowałem okrągłe lampy. Przy prostokątnych nie byłaby zachowana minimalna odległość między lampami (600 mm). I tak miejsce montażu we wnęce po bokach tablicy rejestracyjnej to trochę "śliski temat". Nie jest do końca zachowana druga odległość (max. 400 mm od zewnętrznego obrysu pojazdu) - wychodzi coś około 42 cm.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zewnętrznego obrysu pojazdu wliczają się także lusterka zewnętrzne tak że z tym wymiarem problemu nie ma. Wymiar na który, by nikt na drodze nie nakazał będących w użyciu zdjęcia lampek, jest wymiar 60cm pomiędzy nimi. Przy dłuższych podłużnych jest problem ale przy okrągłych ten problem znika i, to tylko moje zdanie które powtórzę, okrągłe ładniej komponują się z pozostałym oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ma być max. 400mm nie więcej, tak że z lusterkami wychodzi więcej... i jest problem :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...