Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zimowe opony


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SNOOKPOMAND podaj jaki masz silnik w QQ+2 oraz srwis, który twierdzi, że zakładją do QQ+2 felgi 16". Jaki nr katalogowy montują?

 

qq+2 2,0 dCi

 

Serwis zaborowski na puławskiej w Warszawie. Raz byłem osobiście tam serwisant powiedział mi że z tego co ma w komputerze do qq+2 pasują felgi 16 a dzisiaj dzwoniłem do serwisu i potwierdził mi to samo i powiedział ze włąsnie w tej chwili montuje 16 do qq+2 niestety nie spytałem się o silnij w jakim montuja..... Numeru katalogowego nie podam bo sie nie pytałem powiem szczerze, że jest to lekko wku...... , że każdy mówi co innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy :( ... i witam wszystkich serdecznie :)

przepraszam, że tutaj, ale ten temat dotyczy mnie osobiście. Od wiosny przemieszczam się QQ+2 z 2.0 dci silnikiem na fabrycznych 17 calowych kołach. Na zimę planowałem 16, i tak zrobiłem. Kupiłem Michelin LATITUDE ALPIN 215/65R16 98 T, i we wrześniu felgi alu TN1 niemieckiej firmy TOMERSON - z certyfikatem homologacji TUV, po uprzednim upewnieniu się, że pasują !!! ale kontroli dokonano na kołach tylnich :)--- i przyszedł czas wymiany, a jakie było moje i "oponiarzy" zdziwienie :blink: "sie kurna nie mieszczą" ... i tak skończyła się moja przygoda z 16stkami :)

Jeśli by był ktoś zainteresowany, to odsprzedam całość po cenie zakupu(z FV oczywiście), szczegóły na cs@plusnet.pl - całość zmontowana, wyważona itd. a ja szukam teraz kompletu na 17 :( ale o ile droższy jest !!! :angry:

post-28365-1255984151,8458_thumb.jpg

Edytowane przez miras69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Witam, jestem nowy :( ... i witam wszystkich serdecznie :)

przepraszam, że tutaj, ale ten temat dotyczy mnie osobiście. Od wiosny przemieszczam się QQ+2 z 2.0 dci silnikiem na fabrycznych 17 calowych kołach. Na zimę planowałem 16, i tak zrobiłem. Kupiłem Michelin LATITUDE ALPIN 215/65R16 98 T, i we wrześniu felgi alu TN1 niemieckiej firmy TOMERSON - z certyfikatem homologacji TUV, po uprzednim upewnieniu się, że pasują !!! ale kontroli dokonano na kołach tylnich :)--- i przyszedł czas wymiany, a jakie było moje i "oponiarzy" zdziwienie :blink: "sie kurna nie mieszczą" ... i tak skończyła się moja przygoda z 16stkami :)

Jeśli by był ktoś zainteresowany, to odsprzedam całość po cenie zakupu(z FV oczywiście), szczegóły na cs@plusnet.pl - całość zmontowana, wyważona itd. a ja szukam teraz kompletu na 17 :( ale o ile droższy jest !!! :angry:

 

problem jest chyba w felgach.

Instrukcja obsługi, dla QQ oraz QQ+2, str 9-6

podaje typy opon 215/65R16, 215/60R17 oraz 215/55R18

natomiast

dla felg stalowych musi być 16x5.5J/40 i tylko takie stalowe dopuszcza

alu 16 takie same muszą być.

 

Takie felgi montowałeś ?

 

jp

 

Takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, dobrze że jeszcze nic nie kupiłam :).

Najłatwiej byłoby pojechać do ASO, ale ceny mają kosmiczne a ja nie lubię przepłacać ;).

Tyle, że zero ryzyka...

 

Czy masz już auto czy czekasz?

Co planujesz założyć na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem opony Dunlop Winter Sport 3D + felgi stalowe KFZ, bo w tym roku na oryginalne mnie nie stać, i teraz nie wiem jakie kupić nakrętki do kół. Do oryginalnych felg stalowych pasują te od fabrycznych alufelg - tak twierdzą w serwisie Nissana, a co pasuje do felg Alcar KFZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy :( ... i witam wszystkich serdecznie :)

przepraszam, że tutaj, ale ten temat dotyczy mnie osobiście. Od wiosny przemieszczam się QQ+2 z 2.0 dci silnikiem na fabrycznych 17 calowych kołach. Na zimę planowałem 16, i tak zrobiłem. Kupiłem Michelin LATITUDE ALPIN 215/65R16 98 T, i we wrześniu felgi alu TN1 niemieckiej firmy TOMERSON - z certyfikatem homologacji TUV, po uprzednim upewnieniu się, że pasują !!! ale kontroli dokonano na kołach tylnich :)--- i przyszedł czas wymiany, a jakie było moje i "oponiarzy" zdziwienie :blink: "sie kurna nie mieszczą" ... i tak skończyła się moja przygoda z 16stkami :)

Jeśli by był ktoś zainteresowany, to odsprzedam całość po cenie zakupu(z FV oczywiście), szczegóły na cs@plusnet.pl - całość zmontowana, wyważona itd. a ja szukam teraz kompletu na 17 :( ale o ile droższy jest !!! :angry:

 

 

Witam,

Oto jaką otrzymałem odpowiedź od NISSAN-a w Katowicach w sprawie felg 16'' do NISSAN Qashqai+2 2.0 benzyna:

"W samochodzie Qashqai producent pozwala jak najbardziej na zamontowanie felg w rozmiarze, 16”. Stosowane są one jako standard w podstawowej wersji Visia i Klienci najczęściej na zimę stosują takie rozwiązanie. Odpowiadając na pierwsze Pana pytanie, dotyczące rozstawu takich felg jest to: 5x114,3 16x6.5 z ET wynoszącym 40 i takie felgi powinno się stosować zgodnie z zaleceniem producenta. W odpowiedzi na Pańskie drugie pytanie mogę powiedzieć, że producent nie stosuje takiego rozwiązania, ale firmy oferujące felgi aluminiowe jak najbardziej je stosują w modelu Qashqai. Czyli felgi w rozmiarze 5x114,3 16x7 ET40."

 

Wniosek - mozna montować 16" ale wyłącznie 5x114,3 16x6.5 ET40, a w ostateczności (chociaż NISSAN formalnie nie rekomenduje) 5x114,3 16x7 ET40.

 

I pytanie do Ciebie - jakie są dokładne rozmiary felg 16", które zamontowałeś i nie pasują?

 

Pozdrawiam, mupet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zakupił opony MATADOR MP91 215/60R17 ? Proszę o opinie.

Ja kupiłem w ubiegłym roku Matadory 215/65/16. Przejechałem na nich ok. 8 tys. Co prawda bardzo śnieżnej zimy nie było aby sprawdzić je różnych temperaturach ze śniegiem, ale opony warte tej ceny za które je kupiłem. Miałem kilka tras w opadach śniegu i jazda o niebo lepsza jak na letnich. Miałem również Matadory w poprzedniej Octavii i były wg mnie lepsze od Dunlopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy do zwykłego QQ (nie +2) z silnikiem 2.0l (na felgi 215x60 R17) wejdą 16 do przodu, zrobiłem zdjęcie, sami zobaczcie:

 

dsc098012.th.jpg

Edytowane przez LLC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

A może ktoś się zna i pomoże - jaki minimalny indeks nośności powinna mieć taka opona zimowa?? Jeżeli opona, którą chcę założyć na qq +2 ma taki indeks 96 (czyli nośność 710 kg) - to czy to jest ok??

 

I jeszcze jedno pytanie. Może było już wcześniej mowa a ja nie mogę znaleźć - chcę kupić nakrętki zabezpieczające alufelgi, jaki rozmiar tych nakrętek powinien być??

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez +2qq_komar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SPRAWIE QQ + 2 z silnikem 2,0 Pb

w Polmotorze w Szczecinie usłyszałem od servisantów, że felgi `16 nie wejdą, :dribble: minimum. `17

także Panowie mam do sprzedania kpl. nowiuśkich felg `16 ,

Felga: 7855

Rozmiar: 6.5Jx16

Rozstaw śrub: 5x114.3

ET (odsadzenie): 40

CH (otwór centralny): 66

Sugerowane rozmiary opon: 215/65R16

Felgi stalowe Alcar 7855 (KFZ Stahlrad) do samochodu Nissan Qashqai, wersja silnikowa: 1.5dCi/1.6i/2.0i/2.0dCi/2.0CVT/2.0i-4x4/2.0dCi-4x4/2.0CVT-4x4, produkcja w okresie 02.07

Typ: J10

 

Teraz muszę kupić `17, a to wiadomo koszty większe :devil: pozdrawiam i czekam na kupca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też oddam w dobre ręce moje "16" :(

 

http://www.allegro.pl/item789751592_michelin_latitude_alpin_215_65r16_98_t_qashqai.html

(mogę sprzedać same opony)

 

różnica w cenie na jednej takiej oponie, pomiędzy 16 a 17, to ok. 300pln :angry:

 

"Wniosek - mozna montować 16" ale wyłącznie 5x114,3 16x6.5 ET40, a w ostateczności (chociaż NISSAN formalnie nie rekomenduje) 5x114,3 16x7 ET40.

 

I pytanie do Ciebie - jakie są dokładne rozmiary felg 16", które zamontowałeś i nie pasują?

 

Pozdrawiam, mupet "

 

nie wiem jakie dokładnie zakładali mi felgi, ale żadna z tych "16" się nie mieściła ! :(

dzisiaj rozmawiałem z serwisem YAMA w Osielsku/Bydgoszcz, i potwierdzili że w tym modelu mogą być najmniejsze "17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ryzykowalem :)

 

Czekam na Continental ContiWinterContact TS810 215/60R17 sztuka 500zł :)

17` stalowych 5x114,3 nie dostanie sie :(

Muszę dobrać teraz jakies alu.

Może polecicie cos konkretnego?

 

Mysle nad http://s2.alejka.pl/i2/p/33/63/321e5a265d984_0_b.jpg

Edytowane przez rbs911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To i ja się dorzucę. Mi wczoraj dealer (japan motors Warszawa) napisał, że 16'' nie wejdą na qq+2 2.0.

A chyba bardziej się już opłaca kupić 17'' alufelgi.

 

 

Rbs911, ja zdecyduję się chyba na takie, te dawali mi w salonie z takimi oponami.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez +2qq_komar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem błędu w tym wymiarze ???

 

powinno chyba być 215/60/17 ? :)

 

alu polecem Tomason TN3, jedyne "podobno" przystosowane na zimowe warunki:) --- takie ja zakupiłem :)

 

przy doborze opon, proponuję zwrócić uwagę na te, które są zalecane do 4x4 --naturalnie jak się posiada QQ z takim napędem :whistle:

 

ktoś ma może jakieś nowe doświadczenia ? :|

Edytowane przez miras69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Takie mam szybkie pytanie. Jaka jest różnica dla opony jeżeli kupię felgę nie jak napisane jest w specyfikacji tech. dla qq+2 6,5x17 tylko 7x17 ? Czy to można taką felgę montować? Jak się coś odpukać stanie to Nissan zapyta mnie a jaką felgę pan zamontował. Chociaż w JM mi pan odpowiedział, że można zakładać nic się nie stanie. Pozdrawiam

Edytowane przez +2qq_komar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do QQ+2 dla 17" można zamontować max. szerokość felg 7.5". Czyli mamy do wyboru 6.5, 7, 7.5. Opony 215/60/R17 wchodzą na nie bez problemu. Jak ktoś się chce bawić w inne wartości ET niż 40 to może popróbować innych szerokości. Ale po co? Szkoda czasu. Z trzech możliwości jest b. duży wybór felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego QQ 1,6 TEKNA kawowy metalik /dzisiaj odebrałem Fa/ Diler założył PIRELLI 215/65 R16 98T M+S ICE&SNOW SCORPION -podobno super opony zimowe na felgi ALU ATT 640C 7X16.

Te felgi srebrno-czarne sa ładniejsze od oryginalnych srebrnych "nissanowskich" letnich ALU 17!

J.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To i ja się dorzucę. Mi wczoraj dealer (japan motors Warszawa) napisał, że 16'' nie wejdą na qq+2 2.0.

A chyba bardziej się już opłaca kupić 17'' alufelgi.

 

 

Rbs911, ja zdecyduję się chyba na takie, te dawali mi w salonie z takimi oponami.

 

 

Pozdrawiam

 

Właśnie dzisiaj do mojego QQ+2 2.0 benzyna 2WD założyłem 6,5x16 5x114,3 ET40 firmy ATT model 640. Pasują bez żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj do mojego QQ+2 2.0 benzyna 2WD założyłem 6,5x16 5x114,3 ET40 firmy ATT model 640. Pasują bez żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam serdecznie, To ja już jestem głupi. Na początku dealer taki właśnie zestaw mi zaproponował. Później trochę poczytałem na www, na forum, że 16" nie wejdzie. Napisałem do dealera, że podobno się nie da. Na co miły pan mi potwierdził, że się nie da. Wyczuł, że się da naciągnąć na więcej?? Nie wiem już. Mupet może napisz gdzie takie rzeczy robią - może jakiś kontakt. I co tu robić szanowni forumowicze?? Ja się teraz zastanawiam już czy np nie kupić samych zimówek, założyć je na felgi fabryczne i poczekać na wiosnę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...