Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zimowe opony


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na opony: FULDA Kristall Supremo 215/65R16 98H TL cena przystępna, ale czy jakość przyzwoita? Ma ktoś takie?

 

Mam takie i jestem zadowolony na felgach ATT640 o których wyżej pisze kolega mupet.

Wg ATT alusy też nadaja sie do QQ+2, można sprawdzić tutaj:

http://www.autotiptop.com.pl/

 

Poprzednim autem jeździłem 4 sezony na FULDA-ch (co prawda R15) i spisywały się bardzo dobrze nawet zimą w górach. B)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się coś klaruje.

 

Też mam mieć qq+2 2.0 i 2WD więc...

Już bliski byłem rezygnowania z całego kompletu kół na zimę. Ale ... skoro się da. Było by bardzo fajnie bo to powoduje, że zachowam tego tysiaka

w kieszeni.

 

Mimo wszystko mam prośbę do Mapeta - daj jakiś namiar na miejsce gdzie zakładałeś te felgi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 21.10 czekam na oficjalną odpowiedź od Nissan Services na gnębiące Was pytania:

 

"W związku z różnymi odpowiedziami otrzymanymi od serwisów w sprawie stalowych felg 16" zastosowanych do Nissan Qashqai+2, 2.0 benzyna, 4x4 proszę o jednoznaczną odpowiedź:

 

Czy do samochodu Qashqai+2 2.0 benzyna 4x4 pasują felgi stalowe 16" (5x114,3 16x6.5 ET40)?

Czy elementy układu hamulcowego mieszczą się i nie zakleszczają się w felgach 16" dla QQ+2, 2.0 benzyna, 4x4?"

 

Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Popatrzyłem na zaciski z przodu w 17" i wyszło mi, że 16 nie wejdą. Dałem sobie spokój z oczekiwaniem na odpowiedź i kupiłem komplet felg alu i opon 17".

 

Oj bardzo zabolało moją kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na opony: FULDA Kristall Supremo 215/65R16 98H TL cena przystępna, ale czy jakość przyzwoita? Ma ktoś takie?

Witam

Wystarczajaco dobre pod wzgledem ceny i walorow uzytkowych.Jezdze na Fulda Montero nie pierwszy raz ( dwa poprzednie samochody )polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeździłem Seatem Cordobą na Fuldach Kristal Supremo. Nie było problemów na mokrej nawieżchni czy błocie pośniegowym, dobre hamowanie.Problem pojawiał sie z trakcją po śniegu. Zabijały się śniegiem rowki i lamelki i koła zaczynały buksować. Na jazdę miejską polecam,w terenie już gorzej.

 

Do swojego QQ 1.6 na zimę zdecydowałem sie na zestaw alu felg Anzio Vave 7x16 cali ( letnie na 17- kach ) i opony Vredestein Winter Xtreme 215/65/ R16. Na mokrym bardzo dobrze się spisują i są dość ciche. Nie było okazji pojeździć na śniegu. Auto z tymi felgami prezentuje sie lepiej niż na fabrycznych 17- tkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, To ja już jestem głupi. Na początku dealer taki właśnie zestaw mi zaproponował. Później trochę poczytałem na www, na forum, że 16" nie wejdzie. Napisałem do dealera, że podobno się nie da. Na co miły pan mi potwierdził, że się nie da. Wyczuł, że się da naciągnąć na więcej?? Nie wiem już. Mupet może napisz gdzie takie rzeczy robią - może jakiś kontakt. I co tu robić szanowni forumowicze?? Ja się teraz zastanawiam już czy np nie kupić samych zimówek, założyć je na felgi fabryczne i poczekać na wiosnę. Pozdrawiam

 

Felgi zakładałem w ALUCAR Kraków Zakopiańska 136. Zapłaciłem 350 zł/szt. Bardzo miła obsługa.

Rozmiar to 7x16, a nie jak omyłkowo napisałem 6,5x16.

Prawda jest taka, że Nissan montuje 2 rodzaje zacisków hamulcowych z przodu. Większe i mniejsze. Aby mieć pewność czy do Waszego QQ będą pasowały felgi 16" zadzwońcie do dealera NISSAN, podajcie mu VIN swojego auta, a na tej bazie sprawdzą w systemie jakie zaciski ma Wasze auto. Jeżeli mniejsze - 16" będą pasowały. W Katowicach na 3 serwisy tylko 1 okazał się na tyle kompetentny, że wiedział co i jak sprawdzić (Nissan Serwis na Francuskiej).

 

Prawdopodobnie, ze wzgledu na masę własną wszystkie QQ z silnikami benzynowymi (zarówno 5 jak i 7 miejscowe) mają identyczne mniejsze zaciski. W przypadku diesli może być różnie - w 1.5 małe, w 2.0 duże w QQ+2 (w QQ małe?).

 

Pozdrawiam, mupet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za odpowiedź.

Ja w takim razie zdecyduję się na kupno tylko opon na zimę. Dopiero na wiosnę zdecyduje się na felgi. Wtedy raczej powinienem wiedzieć na 100% co i jak z tym rozmiarem felg.

Pozdrawiam

Edytowane przez +2qq_komar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 , 2,0 Pb 2wd

poczytałem i zgłupiałem...każdy z nas ma problem podobny, a co region i co miasto-servis to inna odpowiedż... :devil:

kupiłem felgi Alcara `16(mam do odsprzedania), po konsultacjach musiałem podjąć decyzję o zmianie na `17 alu (zamówiłem już)+ opony nowe, które już kupiłem i teraz znowu niusik ...heh, no ciężkie jest życie >>>>!!!!! :blink::warning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast postanowiłem pozostać na alufelgach 17" i dokupić zimówki też 17".

Spośród wielu wybrałem GoodYear UltraGrip Performance 2 w rozmiarze 215/60/R17 z indeksem 96 H.

Ktoś jednak doradza mi wziąć 215/60/R17 z indeksem 100 H XL - czy uważacie, że jest sens brać wersję XL wiedząc, że QQ waży niecałe 1,5 tony i (mój) ma napęd na jedną oś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Witam,

 

Podobnie jak blixten zdecyduję się tylko na opony zimowe. Felgi... zobaczy się, szczególnie, że przed chwilą dostałem informację od dealera. Wynika z niej, że zgodnie ze specyfiką wyposażenia qq +2 2.0 jeździ tylko na 17" felach. Trochę mgliście to wyjaśnia ale dla świętego spokoju zdecyduję się tylko na opony 17". Żadnej jasnej informacji. Dealer twierdzi, że tylko 17" a firma sprzedająca alusy twierdzi, że montuje 16". :(

 

Blixten - nie jestem autorytetem ale wydaje mi się, że gumki 215/60/R17 z indeksem 96 H spokojnie wystarczą. Ja takie biorę.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Taki mały PSik:

w specyfikacji wyposażenia dla qq+2 jest napisane " 16" stalowe felgi z kołpakami oraz oponami 215/65 R16 (Dostępne tylko w wersjach z silnikami 1,6 i 1,5D)" i zaznaczona dostępność tylko dla wersji wyposażenia Visia

" 17" aluminiowe felgi oraz opony 215/60 R17 (W wersji VISIA dostępny tylko dla silnika 2.0)" i dostępność dla Visia, Acenta i Tekna

Edytowane przez +2qq_komar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podobnie jak blixten zdecyduję się tylko na opony zimowe. Felgi... zobaczy się, szczególnie, że przed chwilą dostałem informację od dealera. Wynika z niej, że zgodnie ze specyfiką wyposażenia qq +2 2.0 jeździ tylko na 17" felach. Trochę mgliście to wyjaśnia ale dla świętego spokoju zdecyduję się tylko na opony 17". Żadnej jasnej informacji. Dealer twierdzi, że tylko 17" a firma sprzedająca alusy twierdzi, że montuje 16". :(

 

Blixten - nie jestem autorytetem ale wydaje mi się, że gumki 215/60/R17 z indeksem 96 H spokojnie wystarczą. Ja takie biorę.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Taki mały PSik:

w specyfikacji wyposażenia dla qq+2 jest napisane " 16" stalowe felgi z kołpakami oraz oponami 215/65 R16 (Dostępne tylko w wersjach z silnikami 1,6 i 1,5D)" i zaznaczona dostępność tylko dla wersji wyposażenia Visia

" 17" aluminiowe felgi oraz opony 215/60 R17 (W wersji VISIA dostępny tylko dla silnika 2.0)" i dostępność dla Visia, Acenta i Tekna

 

+2qq_komar : dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem, że wersja opon XL dedykowana dla SUV lub 4x4 to w tej sytuacji zwykłe naciąganie na kasę. Będę zamawiał opony z indeksem 96 H - z takim samym indeksem jak moje obecne opony letnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie posiadam alufelgi 17'' Na sezon zimowy mam zamiar zmienic na stalowe 16'' i oczywiscie odpowiednie opony.

 

Znalezione na allegro:

 

 

Felga stalowa KFZ 7855 - 6,5x16 rozstaw 5x114,3x66 ET 40 x 4 = 944 PLN

 

Uniroyal MS Plus 66 215/65R16 x 4 = 1388 PLN

 

 

suma 2332 PLN

 

 

Czy ktos zamierza zrobic podobnie i moze znalazl lepsze cenowo opcje.

Bede wdzieczny!

 

Pozdr

Edytowane przez Indygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie posiadam alufelgi 17'' Na sezon zimowy mam zamiar zmienic na stalowe 16'' i oczywiscie odpowiednie opony.

 

Znalezione na allegro:

 

 

Felga stalowa KFZ 7855 - 6,5x16 rozstaw 5x114,3x66 ET 40 x 4 = 944 PLN

 

Uniroyal MS Plus 66 215/65R16 x 4 = 1388 PLN

 

 

suma 2332 PLN

 

 

Czy ktos zamierza zrobic podobnie i moze znalazl lepsze cenowo opcje.

Bede wdzieczny!

 

Pozdr

 

Kupiłem te felgi w netcarze KFZ 7855 - 6,5x16 rozstaw 5x114,3x66 ET 40 nie jestem znawcą ale wyglądają ok. Co do opon Uniroyal nie przekonyje mnie kraj produkcji - Portugalia (czy tam widzieli kiedyś zimę :dribble: ). Chyba zamówię FULDA Kristall Supremo 215/65R16 98H tylko muszę wybrać dostawcę. Można je kupić już za 346,48zł ( W zakładach wymiany opon oferują je za 400zł z wymianą). Zastanawiam się tylko jak będzie z gwarancją kupując w necie,gdyby pojawił się jakiś feler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, jeśli chodzi o stalowe felgi 16'' to bez problemu można je założyć do QQ z silnikiem 2.0 benz. Ja właśnie takie kupiłem (do wglądu fotki) http://www.allegro.pl/item798737897_nowe_felgi_nissan_primera_p12_qashqai_x_trail_16.html zamówiłem też u tego samego dostawcy opony UNIROYAL MS PLUS 66 w naprawde dobrej cenie!! Jeśli chodzi o wybór opon to sugerowałem się opiniami z tej strony http://www.opony.com.pl/testy/index_testy1.asp?strona=8&rozs=&i_rodzaj=10&rodzaj_pojazdu=osobowe&producent=Uniroyal&i_producent=&model=MS Plus 66&pora_roku=zimowe

post-27202-1257343596,7293_thumb.jpg

post-27202-1257343682,4987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jako NOWY pozdrawiam klubowiczów :)

 

Moje pytanie:

 

Czy stalowe felgi od Primery o wymiarach 6,5JJx16 , 5x114,3 66 ET40 będą pasowały do QQ ?

 

Indeks felg stalowych do QQ jest niemal identyczny z tym ,że pierwszy wymiar ma oznaczenie tylko z jedna literką "jot" czyli 6,5Jx16.

 

Będę wdzięczny za info .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jako NOWY pozdrawiam klubowiczów :)

 

Moje pytanie:

 

Czy stalowe felgi od Primery o wymiarach 6,5JJx16 , 5x114,3 66 ET40 będą pasowały do QQ ?

 

Indeks felg stalowych do QQ jest niemal identyczny z tym ,że pierwszy wymiar ma oznaczenie tylko z jedna literką "jot" czyli 6,5Jx16.

 

Będę wdzięczny za info .

 

Pozdrawiam.

 

Witam - pasują jak najbardziej - od 2 tygodni jezdze na takich.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

ja też ma pytanie na temat opon zimowych.

 

Poradzono mi aby na zimę do QQ Acenta 1,6 kupiła całe koła z felgami stalowymi, ponieważ alufelgi w zimę się niszczą.

Letnie opony mają rozmiar 215/60/R17. Dealer zaproponował mi zmimówki w rozmiarze 215/65/R16 - opony PIRELLI SCORPION ICE & SNOW 215/65/R16 98 T (komplet 4 szt. koła + felgi 2.983 zł). Proszę o pomoc, czy wybrać te opony, które mają inny rozmiar, podobno wychodzi na to samo, ponieważ felga jest mniejsza ale opona za to jest wyższa i samochód nie bedzie osadzony niżej czy mam szukać opon zimowych w rozmiarze takim jak letnie ? Podobno z oponami 17 nie ma problemu ale z felgami stalowymi jest problem. Czy ktoś już wypróbował jazdę na takich oponach ? Proszę również o opinię na temat tych opon Pirelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Mari_ann,

 

Jeżeli o felgi aluminiowe będziesz dbać to one też Ci długo posłużą. Kwestia tego jak Ci się podoba. Tak mi się wydaje.

 

Kwestia rozmiaru felg i opon. Tak to jest, że jak felga ma rozmiar 17 cali to profil opony wynosi 60 i jeżeli felga ma rozmiar 16 cali to daje się oponę z profilem 65 - tak się to robi i samochód niżej nie będzie osadzony.

Z felgami stalowymi nie koniecznie jest problem - sugerują to wypowiedzi na forum. Patrz wyżej.

 

Opony które wymieniasz jako zimowe są proponowane w Nissanie standardowo. Myślę, że jak będą sprzedawać qq z zimowymi promocjami to właśnie na takich oponach. Nie wiem jak one wypadają cenowo ale jeżeli podobnie jak opony zimowe 17 calowe proponowane mi przez dealera to Pirelli tego typu są jednymi z przystępniejszych cenowo. Ale nie u dealera ;). Na oponeo to najtańszy produkt Pirelli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari_ann

Jeśli chcesz zaoszczędzić duużo to wybierz felgi stalowe 16" i opony 215/65/16 i kup w necie. Są duże różnice między ceną u dealera i w necie.

W samym rozmiarze opon też jest spora różnica w cenie. Opony na 17" są droższe o ok 100-200 zł dla najtańszych opon za sztukę.

Za komplet felg i opon dla 16" w stosunku do 17" można zaoszczędzić od 1500 zł w górę w zależności od klasy opon.

 

Co do wyglądu stali to kwetia kołpaków, ale nie po to kupuje się stal by kupować oryginalne kołpaki, bo się to nie opłaca. Jeżdżę często przez Niemcy w zimie i widzę samochody bez kołpaków. Tam się po prostu zmienia na stal i kołpakami się nie przejmuje.

 

Zawsze mozna kupić dla 16" za 14zł za sztukę w halach Mak...

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki ADAC przetestowal w tym roku opony 205/55/R16. Czyli mniej wiecej to samo co trzeba do QQ. Mysle, ze warto sie kierowac ich ocena. osobiscie wybiore chyba cos ze sredniej polki, bo uwazam, ze nie trzeba z najwyzszej. Po gorach i w wielkim sniegu nie zamierzam jezdzic.

 

http://www.roadlook.pl/opony/testy-opon-zimowych-adac-2009-rozmiar-205-55-r16h.html

Edytowane przez kshyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już mam problem z głowy

założyłem Alu ADVANTI 70A 7x17, 5x114.3 + opony DUNLOP Sp Winter Sport 3d `17

I na razie jest ok , pierwsze odczucie -hm jest ok nawet cicho oponki "chodzą" :dribble:

zobaczymy jak faktycznie bedzie śnieg i błoto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...