Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki rozmiar opon do Primer?


Gość pawel_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko na temat felg i opon do mojego nissana. Kupiłem go na zimówkach na 16. Założyłem oryginalne 17 na oponach (Dunlop SP 3000) rozmiar 215/50/17 i dla mnie jest koszmar w porównaniu z 16 nawet zimówkami. Zdaje mi się ze słabiej się zbiera, jedzie się jak w wozie drewnianym (ciśnienie przód tył po 2 bary) nie wiem czy nie za mało. Druga rzecz może to stan opon są z 2003 roku ale w niezłym stanie nie jakieś łyse lumpy. Śruby kupiłem stożkowe nie te od stalówek. Dla mnie kierownica ciężej chodzi. Mam pytanka jak ktoś ma 17 jakie ma wrażenia. Nie wiem czy u mnie to wina stanu opon (2003), ciśnienia, śrub ? Dodaje że nigdy nie jeździłem na 17 i nie jestem się w stanie się określić.

 

Masz za małe ciśnienie. Nabij do 2.3 przód i 2,4 tył. Poza tym czym większe alusy tym gorsze prowadzenie, tym bardziej na koleinach. Ja kupiłem z alusami 18" i prowadziło się tragicznie. Opchnąłem je i kupiłem oryginalne 16" i jeździ się cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko może trochę z boku (a może nie)

 

Gdzie kupić kapsle do oryginalnych alusów?

 

Jeśli do oryginalnych to są jedynie dwa wyjścia. Albo ASO albo będzie coś na Alledrogo.

 

Pozdr All.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem felgi 17" to porażka.Na pewno nie do silnika 1,8.

16" to optymalny rozmiartylko oryginały 16 są brzydkie:)

 

Ja mam zimówki na 16" a letnie na 17" jeżdżę już 4 sezon i nie narzekam,

zdecydowanie ładniej wygląda na oryginalnych 17" niż na oryginalnych 16"

a spalanie ? nie widzę nawet różnicy

wszystko kwestia gustu a o tym nie dyskutuje sie

pozdrawiam

 

....(ciśnienie przód tył po 2 bary) nie wiem czy nie za mało....

Jak otworzysz drzwi kierowcy to na słupku środkowym masz podane jakie ciśnienie powinno byc, podjedz do wulkanizatora, żeby on tobie dopompował bo kompresory na stacjach benzynowych są nie dokładne

 

......Założyłem oryginalne 17 na oponach (Dunlop SP 3000) rozmiar 215/50/17 ........Druga rzecz może to stan opon są z 2003 roku ale w niezłym stanie nie jakieś łyse lumpy...

Opony masz już stare 8 lat, zresztą poczytaj sobie opinie o tych oponach nie jest to najlepszy produkt Dunlopa

 

...... Nie wiem czy u mnie to wina stanu opon (2003), ciśnienia, śrub ? Dodaje że nigdy nie jeździłem na 17 i nie jestem się w stanie się określić.

Sprawdź ciśnienie bo myślę, że masz za niskie i dlatego odczuwasz ze auto jest zamulone :)

śruby do alufelg 17" są stożkowe a nie kuliste jak do stalowych tak wiec kupiłeś dobre,

opony jak opony z racji wieku mogą być głośniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy zapas Dunlop SP Sport 300e. Chciałem dokupić jedną oponkę i zamontować na którąś z osiek, lecz tego modelu już nie produkują i w całej oponiarskiej Polsce brak. Czy któryś z kolegów primerowców P12 jest w podobnej sytuacji i zechce się pozbyć takiej jednej opony? Pozdrawiam Kazimierz ze Szczecina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak, rozmiar 195/60/15 jest jak najbardziej właściwy dla P11 na aluskach. To co jest na słupku dotyczy felg stalowych. Ja mam oryginalne alu Nissana o szerokości chyba 7 cali i zakładam na nie takie właśnie opony. Na zimowe nierówności natomiast daję troche większe gumki - 195/65/15 na te same felgi.

ja mam taki rozmiar na letnich i będę robił drugi raz wahacz górny prawy bo mi dobija na nierównościach i znów ma luzy aż słychać głośne stukanie

 

Mam nowy zapas Dunlop SP Sport 300e. Chciałem dokupić jedną oponkę i zamontować na którąś z osiek, lecz tego modelu już nie produkują i w całej oponiarskiej Polsce brak. Czy któryś z kolegów primerowców P12 jest w podobnej sytuacji i zechce się pozbyć takiej jednej opony? Pozdrawiam Kazimierz ze Szczecina

sprawdź na allegro bo wydaje mi się że widziałem tam pojedynczą sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z oponek polecam markę Toyo. Zwłaszcza letnie. Jeździłem na takowych w carnice, trzymała się nieźle. Lepiej niż np pirelli.

Zresztą to też japońska marka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko, jeśli koła w P11 mam 225/45/17 to jakie ciśnienie powinienem mieć? Ile z przodu ile z tyłu...?

Pytam, bo wymieniłam opony na nowe w wulkanizacji, przejechałem 20km i wpadłem w poślizg i wypakowałem do rowu a potem w słup!

I myślę, że koleś mógł mi za dużo dmuchnąć w kapcie i mogło to być poniekąd przyczyną :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Felgi stalowe 14" na zimę do primery P11.144 będą odpowiednie? niby fabrycznie były montowane 15" . Na lato mam 16" . I moje pytanie czy nie będzie problemu z tymi felgami? Mam możliwość kupić w dobrej cenie właśnie ten rozmiar felg razem z oponami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przedni zacisk jest za duży na felgę 14 cali, ale praktycznie były już przypadki, że w P11.144 mieli ludzie te mniejsze zaciski. Najprostszy sposób to zmierzyć tarczę - jak ma średnicę 280mm to niestety nie podejdzie felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

trafiła mi sie okazja do zakupu naprawde fajnych oponek zimowych goodyear 185/70 14- jeżdził już ktoś na czymś podobnym ? nie będzie z tym problemu? Niby patrzyłem na kalkulator zamienników opon to pokazało że są o 7 mm mniejsze od "fabrycznych" 185/65 15 i że będą przekłamywały licznik o 1,12 km/h czyli pokazuje na liczniku 100 a jade 98,88 km/h. Jak myślicie pchać się w to czy szukać czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz miał te 14 to teraz policz ile razy walniesz w grude snieżną i czym w podwoziu albo co sobie urwiesz na polskiej drodze miając przy seryjnym zawieszeniu mniejszy przeswit o 0,35cm.

Niby niewiele ale może własnie seryjnie wyliczyli, że 2mm to jest rezerwa zeby nie trafiać w każdego leżącego policjanta.

Po co ci na zime mniejsze koła?? węższe tak ale mniejsze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz felgi 14 to ja bym kupił jeżeli okazyjnie. co do 3,5 mm nowy bieżnik ma 8 mm a dopuszczalny 1,6 mm (wiem że mało i ja bym na takim nie jeździł) różnica 6,4 mm więc 3,5 mm nie powinno stanowić problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trafiła mi sie okazja do zakupu naprawde fajnych oponek zimowych goodyear 185/70 14- jeżdził już ktoś na czymś podobnym ? nie będzie z tym problemu? Niby patrzyłem na kalkulator zamienników opon to pokazało że są o 7 mm mniejsze od "fabrycznych" 185/65 15 i że będą przekłamywały licznik o 1,12 km/h czyli pokazuje na liczniku 100 a jade 98,88 km/h. Jak myślicie pchać się w to czy szukać czegoś lepszego?

Jak trafiła się Tobie okazja to wiadomo okazja kupuj i tyle, zmniejszenie prześwitu o 0,35 cm nie niesie za sobą żadnych konsekwencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trafiła mi sie okazja do zakupu naprawde fajnych oponek zimowych goodyear 185/70 14- jeżdził już ktoś na czymś podobnym ? nie będzie z tym problemu? Niby patrzyłem na kalkulator zamienników opon to pokazało że są o 7 mm mniejsze od "fabrycznych" 185/65 15 i że będą przekłamywały licznik o 1,12 km/h czyli pokazuje na liczniku 100 a jade 98,88 km/h. Jak myślicie pchać się w to czy szukać czegoś lepszego?

Z kolei przeliczając kalkulatorem z rozmiaru 195/60R15 (a jest to drugi oficjalnie zalecany rozmiar do 15 cali) jest już idealnie. Dla mnie osobiście profil dużo za wysoki, ale do niezbyt dynamicznej jazdy powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

proponuję otworzyć drzwi kierowcy i na belce pionowej jest naklejka z podstawowymi informacjami-rozmiary opon i felg (3 wersje); bodajże ciśnienie w kołach-różne opcje obciążenia; i jakieś tam jeszcze informacje których w tej chwili nie pamiętam

u mnie przynajmniej jest taka fabryczna naklejka p11.144 -moze się komuś przyda;]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...