Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki rozmiar opon do Primer?


Gość pawel_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje alusy mają 15" i oznaczenie J6 et 40 samochód primera w10 jakie opony będą pasowały? Czy 185x65 nie będą obcierały? a jeśli tak to jakie inne założyć?

W tej chwili mam 185x6R14

Edytowane przez BIAŁY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś uniroyalle 195/65 r15 w ramach testu założyłem na przód (moge je mieć za 185zł więc sprawdzam). mieszczą sie ok - jedyny mankament to fakt że przy max skręcie ocierają lekko o osłonkę plastikową od strony komory silnika - przednią - brak im dosłownie -2mm miejsca . Pozatym wydaje sie być wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba szeroki kapeć, no i to jak służą jest dla mnie cenniejsze od wyglądu :)

 

Jakiej firmy masz opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy podpowiedzcie mi.. chce kupić na wiosne alumki do swojej p11.144 2.0. I tak myślę jaki kupić.. Myślałem o 16" ale ostatnio w głowę mi weszły 17".. tylko czy do primery wogole wejda 17"?? i jeszcze jakie musza miec et i otwór centujący? do kupna mam 4x114,3 7J16H2 ET38 z oponami 195/55R16 oraz 205/40ZR17 4x114.3 ET-40 17x7J otwór na piaste 67mm.. co myślicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu sprzedawałem 17nastki - i były parametry takie jak piszesz - et40 itd. Wiem że pasują bo poprzedni właściciel na nich jeździł (choć ja sam nie)

Osobiście wybrałbym 16 stki. Prawie 1,5cm różnicy może dać dużo - a i opony tańsze (bo lepsza dobra 16 niż byle jaka 17)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak primerka wygladała na tych 17stkach??? może ktoś mi podesłać zdjecie seryjnej p11.144 na felach 17??? bo tak sie zastanawiam czy nie bedzie sterczała jak koza na tych alumach.. tak że wiecie tak wysoko i taka wielka dziura miedzy guma a nadkolem..

 

a może ktos ma do sprzedania jakies ładne alu 16 badz 17???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Primerke P11.144 1.8. Dedykowany rozmiar opon to 195/60/15. Czy rozmiar opon ma znaczenie na ilość spalanego paliwa, np. kupując troche wyższe opony np. 195/65/15(na lato) ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Primerke P11.144 1.8. Dedykowany rozmiar opon to 195/60/15. Czy rozmiar opon ma znaczenie na ilość spalanego paliwa, np. kupując troche wyższe opony np. 195/65/15(na lato) ?

 

 

będzie. licznik zacznie lekko przekłamywać i lekko wzrośnie spalanie, bo auto będzie miało ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość salwa_87

A czy 1 mm różnicy w otworze centrującym robi jakaś różnice??? bo primka ma otwór 66,1mm a w opisie aukcji piszą ze felgi mają otwór centrujący 67mm. Kurcze wątpię żebym dostał taki pierścień gdzieś... na allegro nie ma:( ale czy 1mm to jest róznica??? bo przeciez musi buc jakis luz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś na escorcie miałem felgi od xsary, otwór był większy o jakiś 1cm. i było ok tylko trzeba było ostrożnie i równo przykręcać nakrętki.

felga się sama ustawiała na miejscu, bo nakrętki mają stożki, które ustawiały ją jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 1 mm różnicy w otworze centrującym robi jakaś różnice??? bo primka ma otwór 66,1mm a w opisie aukcji piszą ze felgi mają otwór centrujący 67mm. Kurcze wątpię żebym dostał taki pierścień gdzieś... na allegro nie ma:( ale czy 1mm to jest róznica??? bo przeciez musi buc jakis luz..

kolego!! kategorycznie powinieneś zlikwidować wszelkie luzy stosując pierścień ustaslający--są takie dostępne bo sam mam taki cieńki w Maximie :rolleyes:

 

ja kiedyś na escorcie miałem felgi od xsary, otwór był większy o jakiś 1cm. i było ok tylko trzeba było ostrożnie i równo przykręcać nakrętki.

felga się sama ustawiała na miejscu, bo nakrętki mają stożki, które ustawiały ją jak trzeba.

i ciesz się ,że nic się nie stało!! niedopuszczalne jest myśleć i stosować jedynie mocowania na śrubach bo cała siła w czasie jazdy a zwłaszcza w zakrętach spada na śruby i ma tendencję do ich ścinania!! szkoda, że nie mogę odnaleść obszernego artykułu ,w którym czytałem o tym :unsure: ---jak znajdę to wkleję link

mam :

http://www.uzywaneopony.net/pierscienie-centrujace-lodz.html

 

 

http://www.felgi.pl/informacje/v/257/1363/srednica_piasty__otwor_centralny_felgi_oraz_pierscienie_centrujace.htmlx

jest jednak dużo o tym pisane i wcale nie jest rtudno poszukąć artykułów na temat pierścieni, a tu masz link i tam poszukaj odpowiedniego dla ciebie http://allegro.pl/listing.php/search?string=pier%C5%9Bcienie

Edytowane przez psujaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość salwa_87

kurcze allegro to ja juz przetrzepałem całe dawno.. ale nigdzie nie ma pierscieni z piasty 66.1 na felge 67mm. Bo to tylko ten 1 mm... a mógłbyś mi podpowiedziec gdzie moge dostac takie cienkie pierścienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze allegro to ja juz przetrzepałem całe dawno.. ale nigdzie nie ma pierscieni z piasty 66.1 na felge 67mm. Bo to tylko ten 1 mm... a mógłbyś mi podpowiedziec gdzie moge dostac takie cienkie pierścienie??

ja kupiłem je razem z felgami od gościa co regeneruje felgi w Gdańsku ale maszz tu linki i zapytaj sprzedających czy mają odpowiednie dla ciebie :

http://allegro.pl/pierscienie-centrujace-57-1-56-1-ekspres-wysylk-i1446805915.html

 

http://allegro.pl/pierscienie-centrujace-dorabiane-na-wymiar-i1423286103.html

 

ten pierwszy proponuje taki cieńki tylko nie ta średnica --ale zapytaj , może ma i inne

 

:( faktycznie masz rację na aukcjach nikt nie oferuje tak cienkich pierścieni w rozmiarze z 67 na 66 --- :| ---nie wiem co poradzić w tej sytuacji :(

Edytowane przez psujaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam primerkę p 10 z silnikiem 1.6, oponki 165/60/ R 13". Kiedyś na szrocie dorwałem 2 felgi z oponami od W10, 195/65 R 14", niestety opony nadają się do wyrzucenia. Dokupiłem po jakimś czasie same felgi 14" I teraz mam zagwozdkę, czy inwestować w taki sam rozmiar jaki był w W 10 ( 195/65 R 14" - miałbym na zapasie fele z oponą na dojazd), czy może kupić oponki katalogowo przypisane do P 10 seryjnie : 175/70 R14

185/65 R14 lub 195/60 R14

Czy gdybym złapał kapcia i miał np, opony 185/65 R 14, to czy jak założę 195/65 R 14 aby dojechać do wulkanizacji to czy coś sie stanie wielkiego?

znalazłem w necie

http://www.motostrada.pl/barum_brillantis_2/opony_185_65r14_69533.html

 

niestety mam bardzo ograniczone fundusze i zanim wydam złotówkę wolę się zapytać kogoś kto się zna na temacie. Poradźcie coś koledzy forumowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość salwa_87

Witam. wczoraj kupiłem alufelgi z oponkami. 17"x7,5J ET40 opony 215/40/17. Niestety nie moge ich wrzucic bo nie pasuja mi nakretki. czy ktos moze mi powiedziec jaki nakretki musze kupic zeby pasowały na szpilki. Czy ktos jezdzil na takich klach w p11.144?? bo tak jak je pasowałem to zaczelem sie obawiac czy nie za szerokie:( i nie bedzie tarło:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Kamilsr20

Ja mam takie alusi na lato i oponki i jeszcze od tego zawias -3.5mm trze delikatnie jak masz mokra opone to ja slysze tylko wtedy jak na maxa w prawo dam a tak to bez problemu nakretki mam normalne pasuja do 17 i 16 na zime od volvo wiec nie wiem co ci doradzic ja mam felgi OZ racing f1 i super sa super auto sie trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam primerkę p 10 z silnikiem 1.6, oponki 165/60/ R 13". Kiedyś na szrocie dorwałem 2 felgi z oponami od W10, 195/65 R 14", niestety opony nadają się do wyrzucenia. Dokupiłem po jakimś czasie same felgi 14" I teraz mam zagwozdkę, czy inwestować w taki sam rozmiar jaki był w W 10 ( 195/65 R 14" - miałbym na zapasie fele z oponą na dojazd), czy może kupić oponki katalogowo przypisane do P 10 seryjnie : 175/70 R14

185/65 R14 lub 195/60 R14

Czy gdybym złapał kapcia i miał np, opony 185/65 R 14, to czy jak założę 195/65 R 14 aby dojechać do wulkanizacji to czy coś sie stanie wielkiego?

znalazłem w necie

http://www.motostrada.pl/barum_brillantis_2/opony_185_65r14_69533.html

 

niestety mam bardzo ograniczone fundusze i zanim wydam złotówkę wolę się zapytać kogoś kto się zna na temacie. Poradźcie coś koledzy forumowicze

 

 

 

witam troszkę późno odpisuje na twoje pytanie odnośnie jakbyś miał pecha i złapał kapcia i założył 195/65 r14 jako zapas gdy byś pozostałe koła mial w rozmiarze 185/65 r14 to nic nie powinno się stać chyba ze miałbyś pecha i znowu byś złapał kapcia bo 195 to szerokość opony w milimetrach a 65 to wysokość opony i w tym przypadku to 65 % z 195 mm czyli 126.75 mm a w drugim przypadku 65% z 185 mm to 120,25 mm czyli jak widać nie ma znaczącej różnicy nawet bym się skusił stwierdzić ze gołym okiem nie widać różnicy a dla samochodu to nie robi większej różnicy choćby nawet dlatego ze jak kilka razy zapomniało mi się sprawdzić stan ciśnienia w oponach to jak brakowało 0,5 atmosfery to średnica opony na pewno była mniejsza i nie było widać jakieś różnicy w jeździe a pozatym na własnym przykładzie powiem ze mam na lato opony 205/55 r16 a zapas mam 195/60 r15 i parę razy jechałem na zapasie i jakoś od tego nie stwierdziłem żadnych uszkodzeń w zawieszeniu mam nadzieje ze w jakimś stopniu pomogłem tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ,jak kupiłem swojego nissanka to razem z nim była dokumentacja fabryczna i wg niej orginalne opony do p11 to 14 calowe 185 -wszystko podpsane przez jakies japońskie nazwisko - mam założone 15 /195 i przy pełnym skręcie ociera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie były i 14 i 15 calowe. zależnie od modelu, silnika i roku prod. poczytaj to powinieneś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Panowie proszę o pomoc otóż dostałem od brata oponki Michelina w bardzo dobrym stanie letnie

205/65 z tym iż chciałem się dowiedzieć czy do P11 bez problemów żadnych one wejdą i będą pasowały

czy też niestety są za duże?

 

Proszę o pewne odpowiedzi ponieważ nie chciałbym stracić nie potrzebnie 50 zł, by je założyć... a potem by się okazało, że są złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko na temat felg i opon do mojego nissana. Kupiłem go na zimówkach na 16. Założyłem oryginalne 17 na oponach (Dunlop SP 3000) rozmiar 215/50/17 i dla mnie jest koszmar w porównaniu z 16 nawet zimówkami. Zdaje mi się ze słabiej się zbiera, jedzie się jak w wozie drewnianym (ciśnienie przód tył po 2 bary) nie wiem czy nie za mało. Druga rzecz może to stan opon są z 2003 roku ale w niezłym stanie nie jakieś łyse lumpy. Śruby kupiłem stożkowe nie te od stalówek. Dla mnie kierownica ciężej chodzi. Mam pytanka jak ktoś ma 17 jakie ma wrażenia. Nie wiem czy u mnie to wina stanu opon (2003), ciśnienia, śrub ? Dodaje że nigdy nie jeździłem na 17 i nie jestem się w stanie się określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz teraz niższy profil opny, mniejszy balon i przez to auto trochę inaczej się prowadzi, ja też przez jakiś czas po zmianie na letnie o nizszym profilu, czuję że auto jest twardsze i jakby ciężej procowała kiera, ale to zaraz minie, przyzwyczaisz się. Ale warto sprawdzić ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...