Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki rozmiar opon do Primer?


Gość pawel_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem 205/55R16 i weszło bez obcierania, 205/60/R15 ma profil mniejszy o 1mm, czyli jak nie zastosujesz felg o nietypowym odsadzeniu to u Ciebie też wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archeolog ale cóż... maiał ktoś z was opony 205/60/R15 w Primerze p11? Chodzi mi o to czy nie będzie problemów z obcieraniem?

 

Nie tacy archeologowie już tu byli a poza tym temat przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et felgi to 40, 7 cali szerokości.

To tak jak u mnie, biorąc pod uwagę że w P11 i P11.144 karoseria tylko minimalnie się różni to wszystko powinno wejść.

PS: ja nigdy nie jechałem na maxa doładowanym autem, więc na tym polu nie powiem nic dokładniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem na 205/55R16 na ori feldze autem załadowanym do granic możliwości. Żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Primera P11-144. Mam zimówki 195/65/R15 na felgach stalowych. Czy będą problemy z obcieraniem przednich kół czy ten rozmiar będzie pasował?

 

Powinno pasować, w stosunku do moich 205/55R16 są tylko o 2,6 mm większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej będzie tylko małe przekłamanie licznikowe np. przy prędkości, ale to z plusem dla ciebie - różnica 3km/h.

Instrukcja mówi: 205/50/16, 195/60/15; 185/65/15.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam jezdzi ktos primera p11.144 na 205 /55 r16 z offsetem felgi 44 ?? 


sa jakies problemy z obcieraniem przy skrecie bardz przy zaladowanym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów, oryginalne felgi maja OT 45 a 205/55/16r to tylko 1,65% więcej od wzorcowej 185/65/15r, czyli 1,66 mm na średnicy a bieżnik ma do 8 mm czyli różnica niezauważalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Primera P11-144. Mam zimówki 195/65/R15 na felgach stalowych. Czy będą problemy z obcieraniem przednich kół czy ten rozmiar będzie pasował?

 

 

Mam pytanie kolego czy założyłeś te kapcie do siebie ?? Jak się sprawuje coś obciera ??

Bo ja się zastanawiam nad letnimi oponami 195/65R15 do swojej p11 144. jednak po przeczytaniu całego tematu nie wiem czy się nie wycofam w standardowe 185/65 albo 195/60...

jakbyś mógł dać znać byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie odnośnie ogumienia do primery p12.

Posiadam komplet standardowych opon (205/60/R16). niestety dwa laczki mam do wymiany (druga oś jest w porządku) - od znajomego dostałem dwie opony o rozmiarze 205/55/R16.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów stosował albo spotkał się z takim rozwiązaniem? Jak takie zestawienie będzie się zachowywać na drodze ( i czy nie jest niebezpieczne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jeździłem primerą p11.144 na 205 /55 r16 i było wszystko ok bez żadnego obcierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. I ponawiam pytanie odnośnie ogumienia do primery p12.

Posiadam komplet 4 standardowych opon (205/60/R16). niestety dwa laczki mam do wymiany (druga oś jest w porządku) - od znajomego dostałem dwie opony o rozmiarze 205/55/R16.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów stosował albo spotkał się z takim rozwiązaniem - różne rozmiary opon na osiach (205/60/R16 i 205/55/R16)? Jak takie zestawienie będzie się zachowywać na drodze (i czy nie jest niebezpieczne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam koledzy pytanie kupiłem do swojej Primery P11 1.8 Benzyna 2000r., felgi 16' 7 cali szerokości,et 38 i mam dylemat jakie opony założyć teraz żeby wszystko pasowało.Zastanawiam się nad trzema rozmiarami:205/50R16 albo 205/45R16 lub 195/50R16.ktoś coś doradzi???


Pomoże ktoś w kwestii wyboru opon na felgi 16*7 ET 38???205/50 R16 czy 195/50R16???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też zawsze miałem problem z doborem odpowiedniego rozmiaru ogumienia do danego auta. Sprawę trochę uprośiły takie kalkulatory opon jak ten tutaj http://www.motointegrator.pl/s/lp-opony/

Nie mniej - wybór jest przeogromny i bez konsultacji z kimś kto się zna trudno podjąć jakąś decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc czołem,

 

zima się zbliża :(

(wiem wiem nei mam uzupełnionego profilu - cos kaszani sie P12 ,2.0 + lpg,  2002 r)

 

mam pytanko co do opon - lekko zielony jestem

 

w chwili obecnej lato 205/55 R 16 ( niby ma byc 205/60) ale tak kupiłem , mniejsza w to,

idzie zima

 

zakladalem od kolegi felge R15 ( z mazdy) no i krecilo sie :D (przód)

pytanko

jaki rozstaw na zime ?\

195/65 ?

205/60

205/55

nie ukrywam ze 195/65 nie szarpie tak kieszeni :D

 

a moze kupić R16  205/60 - tylko wowczas nei starczy na felgi (byłyby zakładane na alusy)

 

dodam, że zakładałem również doło dojazdowe R15 ale nei zdało egazaminu blokowało o zacisk (zakladane na przód)

 

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MObile mobile co Wy na całorocznych smigacie, że taka cisza :dribble: :dribble:

 

wyczytalem, że kolega  piotro29  śmiga na 15 i ma 2.0 benzynke P12 , napisalem do niego PW ale cos go chyba ni ma ;/

 

uzytkownicy p12 2.0 benzynka jakie macie oponki ziomowe bardziech chodzi mi o rozmiar niz oponę,

 

pozdrowionkaaaa :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...