Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] w zime


BartekCFC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Pewnie dostane za to baty, ale duzo jezdze i w zimie przedkladam komfort psychiczny bezpieczenstwa nad wyglad.

 

205/55/17 przod, 225/55/17 tyl. Bridgestone Blizzak LM25.

Jezdze jak kazdym normalnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostane za to baty, ale duzo jezdze i w zimie przedkladam komfort psychiczny bezpieczenstwa nad wyglad.

 

205/55/17 przod, 225/55/17 tyl. Bridgestone Blizzak LM25.

Jezdze jak kazdym normalnym autem.

 

jezdze normalnie, a zabawy jest wiecej niz latem.

zalozylem Vredestein'y i zero problemow, mimo, ze czasem wjade na nieutwardzona droge pelna sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jak wjadę w większy śnieg to już nie ma szans żeby wyjechać ale to przez szerokość opon :/. Z tyłu mam 295/30/19

Zawsze myślałem że im szersza opona tym łatwiej w zimę a jest wręcz odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że im szersza opona tym łatwiej w zimę a jest wręcz odwrotnie

No dokladnie... Dlatego na zime wzialem o 2cm wezsze opony niz stockowe letnie. A po to by jezdzic po tych wszystkich grudach i ukrytych w sniegu kraweznikach wzialem mniejsza srednice, a wiekszy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam,

Trochę śniegu i d*pa!,

 

ale tak poza tym po ulicach nie zła frajda z jazdy,

nie przesadzając z prędkością samochodem można robić co się chce.

 

Gwarantowana rzesza gapiów na stacji wpadając driftem.. :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

moja 350z (wersja europa) zimą na śniegu (pirelli sotozero) radziła sobie świetnie, żeby nie powiedzieć bajecznie (ESP wówczas nie szarpie tak jak latem na suchym ale pięknie prostuje auto nawet jak depczę do deski). Niestety do czasu... spadł śnieg i padał padał padał, na osiedlowych uliczkach nikt go nie zgarniał, przód auta (seryjne zawieszenie) rył śnieg, przez co jazda bardziej przypominała jazdę lodołamaczem niż samochodem. Pod tym względem należy się liczyć z niedogodnościami jeżeli zimy będą takie jak ostatnia. Śnieg dla 350z nie jest zadnym problemem, nawet dostarcza dużo frajdy w lataniu bokiem, pod warunkiem, że nie leży go pół metra i nie założysz na tył opon tak szerokich jak ja czyli 245 (i jak widzę nie ja pierwszy i pewnie nie ostatni) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znacie jakiś dobry sklep z zimówkami w przystępnych cenach w okolicach Warszawy? Od kilku dobrych dni próbuję bez skutku upolować komplet dunlopów sp winter sport 4d w zetkowym rozmiarze :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) muszę się wyłamać: nie jeżdżę Zetką w zimie. Przesiadam się do 4x4, nawet nie inwestuję w opony. Nie mogę sobie wyobrazić, że samochód zmusza mnie do jakiegokolwiek odśnieżania :)

 

jakiego odśnieżania?! Zetka sama odśnieża zderzakiem :P

a tak na poważnie to się wcale nie dziwię, pewnie macie więcej śniegu niż na pomorzu... zeszłej zimy było tylko kilka dni kiedy Zetka została w garażu <_<

 

Edit: a jeszcze nie wspomniałem o parkowaniu kiedy wszędzie są zaspy :rolleyes2:

 

 

BTW: mam fotke z przed roku która idealnie pasuje do tematu.. :shiftyninja:

post-16625-0-81100100-1318879675_thumb.jpg

Edytowane przez BossNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakiego odśnieżania?! Zetka sama odśnieża zderzakiem :P

a tak na poważnie to się wcale nie dziwię, pewnie macie więcej śniegu niż na pomorzu... zeszłej zimy było tylko kilka dni kiedy Zetka została w garażu <_<

mam fotke z przed roku która idealnie pasuje do tematu.. :shiftyninja:

 

BossNY, mam nadzieje że jesteś świadom że śniegowy spot będzie musiał się odbyć w jakiś słoneczny dzień do zdjęć :P

 

ja w zeszłym roku parkowałem tak (jeszcze nie nissanem, ale też RWD ;) ), w bagażniku woziłem łopatę :) muszę kupić nową bo tamta się zepsuła :(

 

DSC06397.JPG

 

 

mam tylko nadzieje, że nie powtórzy się marzec 2008 - tu za to mój były 200SX S14 - ze szperą dawał radę po śniegu :P

 

577e2f072fd8d7a7gen.jpg

 

Więc nie mów, że u nas na pomorzu mało śniegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BossNY, mam nadzieje że jesteś świadom że śniegowy spot będzie musiał się odbyć w jakiś słoneczny dzień do zdjęć :P

 

ja w zeszłym roku parkowałem tak (jeszcze nie nissanem, ale też RWD ;) ), w bagażniku woziłem łopatę :) muszę kupić nową bo tamta się zepsuła :(

 

mam tylko nadzieje, że nie powtórzy się marzec 2008 - tu za to mój były 200SX S14 - ze szperą dawał radę po śniegu

 

Więc nie mów, że u nas na pomorzu mało śniegu :D

No zdarza się że czasami nasypie, ale jak dotąd nie woziłem łopaty a raczej łopatki bo tylko taka tam się pewnie zmieści :P ..a z dwie sytuacje miałem że przydałaby się

 

a teraz tylko czekam na śnieg i ten śniegowy spot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... a w opony warto zainwestować, bo 4x4 rusza jak 4x4, ale hamuje jak każdy inny... chyba, że masz coś w rodzaju opon AT albo innych błotnych, czy terenowych.

 

nie aż tak, chodziło mi, że nie inwestuję w opony zimowe do Zetki :). Niestety nawet A/T lub podobnie nie sprawdzają się poza kopnym śniegiem w zimie. Nie ma mocnych na ubity śnieg i lód - trzeba grzecznie wymienić na miękką gumę. :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

moja zet zapada w sen zimowy

opony zimowe mam continentale

ps. mam 4 szt. zimowek na sprzedaz!! continental 2x 245 i z tego co pamietam 2x 255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zet zapada w sen zimowy

opony zimowe mam continentale

ps. mam 4 szt. zimowek na sprzedaz!! continental 2x 245 i z tego co pamietam 2x 255

 

W tym roku to póki co nawet zimy nie ma, przynajmniej tu 'u mnie' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...