Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I / II ---- zużycie paliwa


Gość technolog88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam całkiem odmienną teorię ...

na MT-kach spali mniej niż na szosówkach czy AT , dlaczego?

- czy MT-ki są głośniejsze ...teoretycznie są bo ja tego ani u Enzo ani u Tomka nie odczułem ... po prostu kwestia wyciszenia

- czy gorzej z przyczepnością, hamowaniem na czarnym ... duuuużo gorzej na mokrym i zimą

 

mają słabszą przyczepność czyli mniejszy niż inne pozostałe kontakt z podłożem ... więc spalanie powinno być mniejsze 

... i jest, czego dowody macie w tym zestawieniu 2 str. wstecz

oczywiście są opony i opony ... testowałem Coopery STT i BFG MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem ze swoim LPG i także doszedłem do wniosku że tak ma być i koniec - 16-17l na 235x75x15r.

Jeszcze chciałbym zauważyć że na większych kołach prędkościomierz i co za tym idzie liczniki przebiegu - błędnie pokazuje więc może się błędnie wydawać że nagle zaczął "żreć" więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-17 litrów lpg dla terrano toż to jazda za darmo, Kosztowo nie wychodzi nawet 10 wachy na 100km. Jakby mój w kosztach tyle wychodził to bym silnika nie gasił :whistle: Taki żarcik a poważnie sam myślałem początkowo o benynie z gazem, ale wydawało mi się że 2,7 tdi będzie lepsze dla mnie w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w gazie właśnie ze względu na ekonomie - tyle że naiwnie przyjąłem że będzie palił ok 13-14 (wiem o młodości naiwności) miałem kiedyś frotkę 2.0 i paliła ok 11-12 więc wymyśliłem że 2.4 nie będzie dużo więcej palił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówicie żeby nie szukać nic że przy tych kołach to będzie normalne spalanie?
bo mam jeszcze zimówki ale szkoda mi na nich jeździsz i musze kupić jeszcze 1 felgi bo wykłe szosówki tez leżą i zobaczę ale to pewnie wina kół i tyle więc nic pewnie nie bede szukał tylko tą benzyne trzeba bedzie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ładnie, To na majówkę teraz oprócz bielizny, trunków wstępnych, narzędzi jakichś, dziewoi, ciuchów dla dziewoi, psa, karmy dla psa muszę zabrać jeszcze słownik. Luz, a skoro taki temat to ciekawe jakie będzie spalanie z takim obciążeniem. :whistle:

Tylko Pani mej nie mówcie że nazwałem ją obciążeniem. :whistle::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie lemmy gonił i leciałem 115-120 to wyszło 13,8/100

teraz jak wracałem wychodziło jakoś 80-100 ale założenie było takie że lecę tak aby boost był mały w okolicach 0,3-0,4 bara - trzymałem ciśnienie a nie prędkość to spadło trochę poniżej 10l/100 huraaa... może musiało się ułożyć

ale mi na cały wyjazd z górami wyszło średnio 11/100

chyba że coś źle policzyłem bo to jakoś mało wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie żonki (2,4 +LPG) spalanie po wymianie wtryskiwaczy ustaliło się (jakieś 5 tankowań)  na poziomie 13,9 LPG ... dla jazdy typowo małomiasteczkowo -wiejskich  :P

 

Ja swojego nie mam jak zlitrażować , bo tankuję okazjonalnie ...tzn. jak jest okazja tanio kupić ON (oczywiście tylko prosto z dystrybutora , a nie żadne mix z baniek) to zalewam . 

 

Co do spalania , to zawsze byłem zdania że kupuję auto jakie mi się podoba i na jakie mnie stać  :D   i przedtem czytałem(rozmawiałem z właścicielami takich aut) więc niespodzianek nie ma ...niech żrą ile muszą , byle mam frajdę z jazdy  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcyma i nogyma się podpisuję, chociaż nie powiem ... w moim przypadku liczba 20 robi wrażenie

... ale 20 litrów gazu to 10 benzyny ... tak to sobie od razu przekalkulowuję 

mankamentem jest mały zasięg, ale co to za problem aby co 1,5-2 h ruszyć tyłek z auta, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemmy mała regulacja gazu i spalanie troche spadnie

mi po całym pobycie srednio wyszło 13l gazu a to tylko 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tankowanie po przejechaniu nieco ponad 400km, głównie dojazdy do pracy, wykazało zużycie nieco ponad 8,5l ON/100km. Nie jest źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest baaaardzo dobrze, wręcz niewiarygodnie  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy mam 35km, więc silnik zdąży się zagrzać  :thumbsup:  i stąd spalanie wychodzi całkiem rozsądne.

 

Dodam, że do miasta mam 30km i przez miasto 5km. Do miasta dojeżdżam w 25min i przez miasto też jadę 25min ;)

Edytowane przez marcin316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie rzędu 8,5-9 l On toż to rewelka. Żeby mój tak palił z tym że ja mam 9 km do pracy i to z miasta do miasta. U mnie w granicach 10-11 litrów ale też nie narzekam :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też pali około 9 l on przy jeździe do miasta (15 km) w terenie i po mieście ( zdarza się jeździć tylko po mieście) ok 14-15l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zrobiłem około 270km.

Około 200km przejechałem autostradą. Prawie cały czas udało się utrzymać 140km/h.

Wóz miał komplet pasażerów - 7 osób.

Oleju z silnika nic nie ubyło. Spalanie wyszło - 12,5ltr/100km.

 

Silnik 2,7TDI. Wóz z przebiegiem 374000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy wróciłem z traski - Krosno -Iława (600km). Z pustą lawetą ok.9l  (8godzin z postojami) , z jachtem 2T+laweta (12godzin) - cały zbiornik +jak się zaświecił 'żebrak' to dolałem 10l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,

786,6 km niemal w całości w trasie po emerycku, połowa w deszczy max 80-90 km/h. Spalone 56,52 l co daje 7,18 l/100km i jak ostatnio odejmując 5% na przekłamanie licznika wychodzi wynik 7,54 l/100km. Tym samym potwierdza się mój ostatni wynik 8,0. Znaczy da się zejść do tych 8l 2,7 TDI jadąc zapakowanym autem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Da się, da się :) ja już 2x to potwierdzałem, a śmigam na 30 bfg AT


No dobra ostatnio miałem traskę i troszeczkę się zmartwiłem, bo zrobiłem 600km (głownie autostrada) prędkość ok 120 przez większość trasy, 5 osób na pokładnie i spalanie mi wyszło w granicach 12,5l zastanawiam się czy przypadkiem coś się nie zrypało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest ok.

Ja mam 3d na 30"mt zapakowany po sufit bagol + box na dachu szerokości 110 i długości 160,zawsze mam spalanie ok.10-11l.

Dużo podróżuję,zazwyczaj z prędkością 110-120km/h,nie specjalnie staram się oszczędzać,dlatego poniżej 10l nigdy nie zszedłem :whistle:,ale jeżdżąc po ukraińskich górach(jest glina i dość ciężki teren) średnia też więcej jak 11nigdy nie wyszła.

Zawsze tankuję do pełna i z tąd właśnie wiem jak to pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie  chyba zaczne od oleju i filtra paliwa oraz chyba zainteresuje się ciśnieniem turbiny. Na trasie mój też nigdy tak nie palił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma spalanie od 8 do 10 ale na at 31 cali na 32 które zakupiłem jeszcze nie testowałem osiołka ale myślę że będzie podobnie .niema co nażekać wkońcu plaskacze palą niewiele mniej z połowo mniejszą masą a niedają tyle frajdy a to jest bezcenne. :jump: :jump: :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...