Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I / II ---- zużycie paliwa


Gość technolog88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to była próba ... liczyłem, ile znaków się zmieści ... edytor jest węższy od gotowego tekstu, a chciałem coś w rodzaju tabeli zrobić  :whistle:

na edytorze mieści się 129 znaków w wierszu ... policzyłem

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden plus "automatu" .... można trzymać rękę na wajsze ( :huh: ) od biegów ... ale po co ?

a najlepszy numer był jak podłożyłem sobie lewą stopę pod pedał hamulca i musiałem przyhamować .... pojawił się dylemat ... stłuczka czy cała stopa no i w nieśmiganych trampkach byłem ...  jakoś się udało  :D


Wniosek - masz do odwiedzenia gazownika żeby poustawiał jak należy.

a po co ? ma być moc... rockandroll ... a nie pitu, pitu  :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo daje stożek chyba, bezpośrednio przed przepływką i zasysa calą powierzchnią a nie przez puchę i fi 60 ... ale zakładam teraz standardowy dolot powietrza to będę miał porównanie no i w końcu snorka podłączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sie rozumie, wiskozę założyłem wczoraj żeby zobaczyć jak to to działa i pasuje ( lift budy) , teraz muszę znowu wszystko zdjąć ... uszczelniacze na głowicach też wymienię, ale na wale odpuszczam bo musiałbym chyba pompę oleju odkręcać ... chore to trochę, no i standardową puchę z filtrem zamiast stożka jeszcze montuję to od razu snorka podłączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech w 4 miejscach perforowany ... podkładu lepszego nie znajdę  :dribble:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawdzałem u siebie i przy 100km/h opona BFG AT 30'' autko paliło 8l ON co moim zdaniem jest zaje.... wynikiem. Na poligonie drawskim przy przejechanym dystansie 150km (50 dojazdówka) przy obstawie rajdu Baja Drawsko spalałem 13l ON na 100km, dużo piachu i but z 2. Całkiem spoko

Edytowane przez Qubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

problem z terranem 2.4 b+g założony nowy parownik do gazi i wszystkie filtry samochód po mieście pali 22/100 w terenie z blokadami okolo 40
co może być tego przyczyną gaz ustawiany i wszystko sprawdzone

na benzynie znowu straszny muł i auto nie chce nic a nic jechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek napisz dokładnie, czy mam rozumieć że na gazie przy spalaniu 22l idzie jak przeciąg a na benynie nie jedzie, a może i na gazie i na benynie nie jedzie. Jak długo masz to auto, może powinieneś się przyzwyczaić do terrano. Ja po miesiącu zrozumiałem że terrano to nie osobówka, że czasami podskoczy, że czasami się buja, czasem i opona zapiszczy, coś zatrzeszczy. Nie myśl że na ciebie naskakuje, poprostu znam to z autopsji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie że przy spalaniu tych 22 to jest straszny muł a na benzynie to pod wiekszą górke trzeba do 1 zejsc bo jest taki słaby
i ja wiem że to będzie nie zbyt szybkie i mocne auto ale na to trochę koni myślę że powinno trochę lepiej jechać a tym bardziej mnie palić
w zimie przy ciągłej jeździe na napędach dochodziło do 32l/100
teraz sprzęgiełka wyłączone i spalanie nadal według mnie za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz kapcie? bo gazożerny jest jak mój, tyle że ja na AT-kach 31x10,5 no i "czy zero"

stronę wcześniej porównanie wstawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła mam 32x11.50
przez koła też napewno pali wiecej i strasznie gazem śmierdzi z tłumnika czyli jest tak jakby nie przepalał może być wina gaźnika lub jakaś nieszczelność w dolocie powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ... całkiem odłącz gaz, tak jakbyś go nie miał... doprowadź go do normalności na benzynie

i dopiero lpg dostosuj do benzyny

a kapcie, no cóż ... dla 2,4 to chyba 235/75R15  nominał a tutaj na samej szerokości przekroczyłeś o 6 cm, wysokość to już w ogóle kosmos... to to nie ma siły najzwyczajniej... no ale jak kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takich kołach kupiłem i tak jeżdżę zawieszenie też ma założone jakieś inne wyższe
a z tym to pewnie bede szukał przyczyny tak jak mówisz pierwsze benzyna potem lpg
a jest w tym aucie jakieś wyjsćie pod komputer?

z zapachem gazu może faktycznie ale z innego auta mi tak nie czuć
tankowane juz było w różnych miejscach a co do tras to ostatnio miał kilka dłuższych

Edytowane przez radek997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej, żebyś sobie mniejsze kapcie na próbę założył, byłoby porównanie jaką to różnicę daje ... 

sam parownik co do mocy może też być źle dobrany ... po prostu kupiłeś auto dedykowane do terenu, jeśli ktoś upalał na benie to założył lpg i był happy ... płacił o połowę mniej, modyfikował więc dalej ... kapcie, zawias

problem w tym że pierwsze na co zwracamy uwagę to "22"

a przecież to 11 litrów wachy wychodzi po przeliczeniu czyli coś koło nominalnego zużycia ... może tak trzeba na to patrzeć

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede narazie jeszcze doprowadzał go do stanu żeby jechał na benzynie i musze felgi poszukac bo opony już mam zwykłe letnie bo na zimówkach nie będę jeździł  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do parownika to ostatnio był wymieniany na nowy i jest własnie do 125km
a auto jest od znajomeego i dawniej auto jeździło w terenie teraz przez ostatnie kilka lat wozil dzieci do przedszkola i czasem po drzewo do lasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...