Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia manualna nie wiem czy jest różnica w olejach do MT i AT

Xpl daj jakiś link który konkretnie bo widzę ze dużo tego na allegro.powymieniam wszystko w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/olej-shell-spirax-s4-g-75w-90-1l-i6209318521.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plasma-shell

Jak chcesz lac olej za 500zl to sobie lej. Dla mnie to smieszne.

Do dyfra lejesz obojetnie co z dopiskiem limited slip. Moze byc motul, moze byc valvoline. ja lalem valvoline. Potrzebujesz 2 litry

Edytowane przez xpl1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że drogo ale od razu masz do skrzyni i dyfra pakiecik

 

Też nie jestem zwolennikiem przepłacania, ale widzę, że tu w 350z raczej to norma, że się płaci potrójnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym pakiecie jest za mało no są tylko 3 litry do skrzyni i 2 do dyfra a na dole piszą ze wchodzi 2,25. A jak często dokonuje się wymian w skrzyni i dyfrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyni wg serwisowki 2.9, ale z doswiadczenia wchodzi wiecej. Do dyfra 1.2. Wg serwisowki w skrzyni sie oleju nie zmienia, ale dobrze to zrobic, szczegolnie ze koszt nieduzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam olej teraz po zimie - zalany miałem Motul 5w40. Zmienić na 5w50 czy od razu na cfs 10w60? Na tor dopiero za jakiś miesiąc lub dwa pojadę. Mogę pozniej jeszcze raz zmienic na 10w60 jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą takie temp jak dziś to 10w60 krzywdy nie zrobi zadnej szczególnie że Ty zawsze rozgrzewasz dobrze auto z tego co pamietam: D do świąt niedaleko a temp już nie powinny spaść bardziej. Będzie Pan zadowolony !

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy normalnej jezdzie olej bedzie ciagle niedogrzany. Bardziej lepki olej gorzej odprowadza cieplo z racji mniejszego przeplywu. Zalej dobre 5w50, potem sprawdz jakie temepratury osiaga przy torowej jezdzie. Jesli beda za wysokie to chlodnica. Lanie takiego ulepa jak 10w60 do seryjnego, zdrowego silnika jest bez sensu i tylko moze mu zaszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice oleju mam ale na razie po mieście tylko jeżdżę tak 3-4 razy w tygodniu, nieduże odcinki ... i nie upalam na razie w ogóle. Emeryt style.

Na tor to dopiero za miesiąc lub dwa, wtedy zobacze i ewentualnie wymienie jeszcze raz. Ok, to jakiegoś Motula lub Valvoline 5w50 zapodam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten to przecież full syntetyk:

http://www.valvolineeurope.com/english/products/engine_oils/vr1_racing/cid(7556)/vr1_racing__5w-50

Albo taki mobil - Coobcio chyba taki albo Millersa leje:

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-4194-Mobil-1-Peak-Life-5W50-4L.html

 

Kasy nie szkoda, bynajmniej. To jaki najlepszy?

 

PS. Zaznaczam że prawdopodobnie i tak go zmienie na 10w60 na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobry jest ten redline do skrzyni? Bo mi też polecali 75w80 Elf lub Total

 

To ja nie wiem, bo często słyszę lać wszystko oprócz mobila bo to syf, co sądzicie o mobilu- to prawda? do silnika?

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mobil nie jest dobry podobnie jak milers. To jak porownywac gowno do twarozka. Mobil to olej grupy III otrzymywany metoda hydrokrakingu, czyli z ropy naftowej, wiec wlasciwie jest to pol syntetyk. Milers to najczesciej oleje grupy IV lub V na bazie pao czyli baza 100% syntetyczna. Smiesza mnie te najazdy na castrola. Ktos tu widzial silnik po castrolu? Narazie wszystkie silniki ktore widzialem i jezdzily na castrolu byly czysciutkie, za to na motulu silnik przytarlem. Ostatni silnik w ktorym robilem plukanke po castrolu byl tak "brudny" ze jak zlewalem olej po plukance to olej byl tak samo bursztynowy jak przed plukanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na Motulu, ale już kilka osób polecało mi Eneos (że lepszy). Jeździ ktoś na tym? Na forum chyba jeszcze nikt o nim nie wspominał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to pierdziele i zalewam Liqui Moly 10w60 i na tor z tydzień! lol

 

Polecam z pełną odpowiedzialnością :)  Warto zalać przed wymianą płukanką też z Liqui Moly.

post-96289-0-91720900-1489165086_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smiesza mnie te najazdy na castrola. Ktos tu widzial silnik po castrolu? 

ja widziałem, brud, syf i malaria, ale trudno tu stwierdzić ile jest podrób na rynku, to samo tyczy się mobila.

 

 

Nie mobil nie jest dobry podobnie jak milers.

skąd ta opinia? ludzie z motorsportu polecają milersa i sam właśnie go zalałem i póki co trzyma wyzsze ciśnienie , jeszcze sprawdzę temp. przy upalaniu 

 

kujawski najlepszy

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...