Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od przyszłego tygodnia całe auto będę miał na Millersie (lansowanko) ! Przyszło ciepło więc nabyłem CFS10w60NT tak jak polecał Dear Coobcio, w rozrachunku:

skrzynia EE transmission 75w90

dyfer CRX75w90LS

silnik CFS10w60NT

zobaczymy jak to będzie się spisywać, cd oleju w skrzyni po 6 tysiącach co mogę  powiedzieć... jest odrobinkę może ciszej niż na wcześniejszym ale nie wiem jaki był zalany wcześniej.

pracy dyfra jakoś bardziej nie słyszę wiec mam nadzieje że to dobry znak.

Na ok 6k km spaliłem 1,2 litra mobila 5w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie jest to jakieś mocne spalanie biorąc pod uwagę to jak jeżdżę i często na obrotach to raczej norma, w dodatku jeżdżę na krótkich dystansach, ludzie którym zapiekły się pierścienie spalają ok 0,5 czy nawet litr na 1k km, zobaczymy jakie będzie spalanie oleju po millersie 10w60, następny będzie millers 5w50 bo słyszałem że potrafi naprawdę mocno ograniczyć spalanie oleju od kogoś na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam mobila 5W50 i podobne spalanie nawet może ciut większe narazie się tym nie martwię tylko pilnuje żeby zawsze był Max, też mam zamiar zmienić na millersa przy następnej wymianie zobaczymy co się będzie działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest wyższe podczas pracy jałowej (750-800obr/min) na ciepłym silniku ok. 40PSI? Nie muszę się martwić ?

 

Wracając do oleju. U mnie podobnie jak u Mattiego i Cytrusa zużycie oleju. Nakręciłem Zetką 6200km i dolałem 1300ml.

 

Ważne żeby go tak jak Coobcio pisał regularnie kontrolować. 

 

Pozdrowienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktore marki najlepiej do skrzyni i dyfra - Mobil, Motul, Valvoline...? np. Motul Gear 300 75W90 a do dyfra Motul 90PA?

Do silnika juz wiem - 5w50 Mobil lub Millers.

 

Na razie jeszcze do dziennej jazdy i na tor.

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia       Red Line MT-85

https://www.z1motorsports.com/transmission-driveline/red-line-oils/red-line-mt-85-p-4770.html?osCsid=30vqr6051k55us12mfidkdj0r5

 

Ostroznie z olejami Gl-5.Juz kilka lat temu czytałem , ze nie nadają się do Z

 

Podobno skrzynia ciszej chodzi i lepiej biegi wchodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 3 kwarty tego Red Line MT-85 :)

 

Do dyfra zwykły syntetyk 75w90, tak? Jakiś konkretny lubi się bardziej z Z?

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tpr 75w140 castrola lepje jak sie gotuje to przynajmniej nie wyplywa tak odpowietrznikiem jak rzadsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Do skrzyni d*pa jednak, za brakło gosciowi tego Redline w Stanach gdzie kupowalem te czesci wszystkie a juz teraz za pozno bo wszystko wyslane do pakowania w kontener. Nie bede kurde oleju sciagal osobno ze Stanow.

Co w PL lejecie do skrzyni na tor, cos GL4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GodISmE

nie wiem dla czego zostajesz wprowadzony w błąd ale mało osób niestety zna się na olejach naczyta się głupot i nie mówi wszystkiego co powinna

 

oleje GL5 mogą powodować korozje to fakt, ale jest mnóstwo olejów GL5 spełniających normę GL4 i takich olejów należy szukać, a jest ich od groma, olej Spełniający normy GL4 i GL5 zapewnia wszystko co GL4 + to co GL5 : ) pozdrawiam i polecam czytać.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje GL5 mogą powodować korozje to fakt, ale jest mnóstwo olejów GL5 spełniających normę GL4 i takich olejów należy szukać, a jest ich od groma, olej Spełniający normy GL4 i GL5 zapewnia wszystko co GL4 + to co GL5

A mozesz podać przykłady takich olejów? Czy Motul Gear 300 75W90 LS jest ok? A może jakiś Millers, np. TRX Synth 75W90, czy CRX LS 75W90 NT?

Edytowane przez misio_de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabieram się za wymianę płynów :) olej już zakupiony Motul 300V 10w50. Ale zostaje mi teraz wymienić olej w skrzyni i dyfrze co polecacie ? Bardzo proszę o pomoc bo wymieniam na dniach :) i ile Litrów oleju do dyfra oraz skrzyni wchodzi

Edytowane przez AtamanR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zabieram się za wymianę płynów :) olej już zakupiony Motul 300V 10w50. Ale zostaje mi teraz wymienić olej w skrzyni i dyfrze co polecacie ? Bardzo proszę o pomoc bo wymieniam na dniach :) i ile Litrów oleju do dyfra oraz skrzyni wchodzi

do skrzyni bede miał na dniach ściaganego z usa redline , dedykowanego do skrzyń 350z i mocno polecanego przez wlaścicieli 350z

sam go mam zalanego i skrzynia pracuje bez zastrzeżeń już 4 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...