Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mniej jednak X-Clean ma bardzo dobrze właściwości czyszczące, także bardzo dobre właściwości czyszczące ma LOTOS 5w40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zetki mają wskaźnik ciśnienia oleju - on bada jego jakość im wyższe tym lepiej zabezpieczony silnik, lepszy film olejowy...

0W to tłusta woda do zamulania i częstego uzupełniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Właśnie nabylem 5 l oleju Shell Helix Ultra ECT 5W-30, jak sie uda to wymienie dzisiał jak nie to jutro. Pojeżdzę i dam znac co i jak.

Obecnie mam w silniku MOTUL 5W-30 ECO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart czy może zalewasz ten olej jedynie na wypłukanie silnika bo go oczyścić i zalać porządny docelowy olej a nie "tłustą wodę" ??

 

Jeśli agresywniej jeździsz Zetką i stosujesz taki olej bez dodatkowej chłodnicy oleju albo nawet dwóch to zalecam przy każdej wymianie oleju rozbierać dół silnika i robić rewizję panewek...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie 19 stron i co strona to inna opinia i co jedna to lepsza. Autem nie jeżdze agresywnie, raszej spokojnie (normalnie). Teraz juz wleje to co mam ale przy nastepnej wymianie to co w końcu wlac? Mobila, Castrola (z niemiec), Shella czy co i jak nie 5w30 to jaki??

A tak na boku co do skrzyni biegów (automat) bo opini na forum tez 1500 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo, masz napisane wszystko co polecane i na czym koledzy jeżdzą, Mobil, Motul, ja też niedługo wymieniam i będe lał Motul.

Nie polecane Castrol, Shell. Ja na Twoim miejscu bym oddał tego Shella już teraz i zainwestowa w coś lepszego.  

Edytowane przez Sekret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba temat zrobić o olejach na przyklejony dać...

 

Wymiana oleju w silniku co 3-10 tyś km w zależności jak się użytkuje auto...

Olej tylko syntetyczny !!!!!!

 

Z racji tego że silniki te są standardowo pasowane, panewki w granicach 4-6 setek czyli normalnie jak we wczesnych latach 70-tych to najrzadsze co lejemy to 5w40, teraz jest lato, cieplej to proponował bym 5w50...

Jak ktoś chce seryjnym autem polecieć na Track Day-a to polecam Motula 20W60...

 

Ktoś chce upalać auto regularnie to obowiązkowo większa użebrowana miska olejowa + chłodnica oleju.

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni tylko to co producent podaje - bylo juz X razy - Ravenol ATF Type J2/S Fluid wymiana co 50-60 tys. Wymiana oleju silnikowego co 7 tys. Ja mam Castrola po raz drugi i nie moge powiedziec nic zlego o tym oleju ale nastepnym razem sprobuje czegos innego.

Dodam jeszcze jak przy AT jak ktos chce upalac to tez chlodnica obowiazkowa - ja juz raz zagotowalem olej w skrzyni i nie chcial wrzucac biegow...

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dziś zalałem motul 300v 5w40 power i do tego filtr oleju k&n i od razu widać poprawę ciśnienia bo wcześniej miałem xcleana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wymienilem twgo Shell na Mobil Super 3000 X1 5w40

Do normalnej spokojniej jazdy jak najbardizej ok i zeby na trasie kogoś wyprzedzić ale bez szaleństw.

W zetkach mamy przecież zamontowany wskaźnik ciśnienia oleju, olej trzeba dobrać tak żeby po jeździe na wolnych obrotach wskazówka nie opadała poniżej 30 PSi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Ravenol - u mnie zmieniany przy przebiegu 50 tys km - skrzynia pracuje bardzo ladnie bez najmniejszych problemow.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalany motul 8100xclean 5w40 i jak jechaliśmy w niedziela na zlot na autostradzie prędkość powyżej 200-230 to ciśnienie spadało poniżej 30psi tak na 20 bez klimy z klimą prawie pod 30psi.Nastepny zleje Motul 3000 10W60 lub 15W50

Edytowane przez jakub350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z x cleana na 300v power się przesiadlem i nawet po wpie*dolu ciśnienie nie spadło poniżej 30 psi wiec jest elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem od kumpla, który wymieniał olej tuż przed sprzedażą, nie było sensu lać nowego tym bardziej, że mało i raczej delikatnie jeździłem.

 

Edit. Znalazłem miejscówkę, nie bylo pytania.

Edytowane przez Sekret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...