Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olej wymieniony, wlane 4,7l moze 4,8 l, ale na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku cisnienie oleju jest minimalnie poniżej 30psi moze tak z 0,6 mm max 1 mm. Przejmować sie tym, czy olać to i jest O.K??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest minimalnie poniżej 30 (też ok 1 mm), ciągnąłem się dziś mega wolno obwodnicą (jazda poniżej 100 km/h tym wózkiem po trzypasmówce to męka:), żeby to sprawdzić. Jechałem na klimie.

W przyszłym tygodniu zmieniam olej i jestem ciekaw jak wypadnie porównanie po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zdarzy się zejść poniżej 30 psi jak po trochę ostrzejszej jeździe stanę na światłach przy takiej pogodzie jak dziś...tylko że jak stoję na światłach to mam wpięty Drive bo to wersja z automatem. Na luzie może ciśnienie by było inne. Przebieg auta to jakieś 170-180 tyś km. (nie pamiętam dokładnie ile na liczniku jest tych mil). Zalany olej to mobil1 5w50.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostrej jeździe to wiadomo że spada ciśnienie... Przy normalnej spokojniej po mieście to jak stoimy na światłach to powinno być właśnie w granicach 30 PSI - 2 bary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś olej na Mobil 5W50 (wcześniej miałem Total chyba 5w30 (kartka odpadła i nie mogłem dziś sprawdzić)

 

Od razu ciekawostka, przed wymianą, ciśnienie oleju podczas postoju np na światłach, wskazywało trochę poniżej 30psi, teraz wskazuje bliżej 60 niż 30.

 

Będę obserwował jak to będzie wyglądało jak samochód trochę pojeździ.

Edytowane przez Sekret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę daliśmy mu czadu na hamowni - ciśnienie oleju Sekrecie masz jak najbardziej okey, tylko mocy za mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 km na obwodnicy, ciśnienie oleju wróciło do normy, czyli ok 28 podczas postoju.

Coobcio, mocy zawsze jest za mało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na luzie mam ok 31 i raczej niżej nigdy nie spada...jak jade normalnie to oscyluje w okolicach 60....i w zależności od tego jak depne tak wzrasta....

nie miałem okazji jeszcze pojechac Z do poznania na tor więc nie wiem jak będzie po dłuższej jeździe.

jak jade troche się poślizgać to też nie zdażyło się aby spadło poniżej 30....podczas mocniejszej jazdy spokojnie jest cały czas 60 i więcej....

 

co mam o tym myśleć?

Edytowane przez matber1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dostane czujnik oleju ? U mnie cały czas pokazuje max cośnienie i mnie denerwuje ew gdzie sie znajduje ten czujnik bo może sie wtyczka wypieła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przejrzałem duża ilość stron z wątku ale jakoś nadal nie wiem. Może mi ktoś napisać co zalać do skrzyni i dyfra? Motul 75w140 i tu i tu? Ile litrów do skrzyni? 2 i 1 do dyfra?

Edytowane przez waskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...