Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tak.Jadąc samochodem do innego kraju musisz przestrzegać jego przepisów.

Nie ważne,czy mieszkasz w Stanach GB czy gdziekolwiek,jedziesz do Polski masz mieć to co ma być na wyposażeniu.

Gratki Redaktorku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej to okazji te gratki ? JAK Z TEGO "REDAKTORA " to nie miałem z tym nic wspólnego , zmowa to była sprzymierzonych modów ,adminów i Bóg jeden wie kto jeszcze w tym palce maczał !?

 

Nie dawało mi spokoju więc odnalazłem !

 

""Niepokorni, podczas kontroli drogowej za granicą, mogą powołać się na Konwencję Wiedeńską (o ile kraj do którego jedziemy jest jej sygnatariuszem). Stanowi ona, że auto spełniające wymogi przepisów w kraju, w którym jest zarejestrowane, może poruszać się po drogach wszystkich stron Konwencji Wiedeńskiej bez spełniania dodatkowych wymogów. Odstępstwem jest jedynie kamizelka odblaskowa, której posiadanie przez niektórych prawników jest traktowane jako przepis porządkowy.""

 

źródło -http://moto.pl/Porady/1,115891,13710783,Przepisy_drogowe_w_krajach_UE___jak_uniknac_mandatu.html

Edytowane przez Fergul11
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej to okazji te gratki ? JAK Z TEGO "REDAKTORA " to nie miałem z tym nic wspólnego , zmowa to była sprzymierzonych modów ,adminów i Bóg jeden wie kto jeszcze w tym palce maczał !?

 

Nie dawało mi spokoju więc odnalazłem !

 

""Niepokorni, podczas kontroli drogowej za granicą, mogą powołać się na Konwencję Wiedeńską (o ile kraj do którego jedziemy jest jej sygnatariuszem). Stanowi ona, że auto spełniające wymogi przepisów w kraju, w którym jest zarejestrowane, może poruszać się po drogach wszystkich stron Konwencji Wiedeńskiej bez spełniania dodatkowych wymogów. Odstępstwem jest jedynie kamizelka odblaskowa, której posiadanie przez niektórych prawników jest traktowane jako przepis porządkowy.""

 

źródło -http://moto.pl/Porady/1,115891,13710783,Przepisy_drogowe_w_krajach_UE___jak_uniknac_mandatu.html

Powiedz to wszystkim podróżującym po Francji którzy dostają mandaty za brak wymaganego przez prawo tam alkomatu,albo wszystkim Europejskim kierowcom którzy jeżdżą po wyspach bez naklejek na światła oślepiając inne auta jeżdżąc po lewej stronie. Możesz się zwykłemu policjantowi powołać nawet na konstytucję,ale jak masz światła które rażą innych kierowców bo sobie sam coś zmajstrowałeś,to mandat dostaniesz na bank - chyba,że chcesz iść do sądu udowadniać że masz rację. Jadąc do innego kraju musisz znać jego przepisy - jeżeli w Polskim prawie wymagane jest,że musisz się zatrzymać pomóc do wypadku,to musisz to zrobić,nawet jeżeli jesteś Rosjaninem albo Japończykiem. Wsiadając za kierownicę zgadzasz się przestrzegać przepisów tam gdzie jeździsz.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambiting , świadomie poszerzasz zakres dyskusji o wypadki i udzielanie pomocy ect ? 

Zaraz będzie to przypominać kopanie się z koniem !

To co pan policjant powie i wypisze na drodze to nie jest ostateczność !

Zakończmy dyskusję ,bo nie przekonamy się wzajemnie ,a admin i tak pozamiata wszystko co OT do puchy , AMEN.

10_1_104v.gif


Na soczewce tych światełek są symbole homologacyjne ,!

Pomoc w razie wypadku ogranicza się jedynie do twoje wiedzy i umiejętności , nikt nie skarze cię że nie wykonałeś tracheotomii krtani rannego który się dusił ,a wystarczyło wbić kawałek rurki z chłodnicy od destylatora z tego tematu   http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97566-psota-d/

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,nie będę poszerzał - ale faktem jest,że na 100% dostaniesz we Francji mandat za brak w aucie wymaganego przez prawo alkomatu, więc nie wiem czemu w Polsce nie dostałbyś mandatu za brak wymaganej prawem gaśnicy, tak jak twierdzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaskoczę Cię i mam nadzieję że  mile :) otóż :

1-Gaśnicę mam i nie tylko w aucie ,a nawet w domu w razie "W" , domowników przeszkoliłem i do "kursu gaszenia ":) zużyłem jedną .

2-Alkomat kupiłem i to po lekturze właśnie tematów z tego forum - http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/130-europa-%C5%9Bwiat/

Gaśnicę mam w każdym aucie i nie dla tego że prawo tego wymaga , bo w IRL nie ma takiego obowiązku , ale z racji przeżytych lat i nabytych doświadczeń !

Nalepki/filtry  na światła kupiłem na miesiąc przed wyjazdem , więc byłem tego świadomy że auta z wysp mają odwrotny "światłocień" do tych z kontynentu !

W tamtym poście chodziło raczej o zakaz montażu bull bara/kangurki w PL (tu 3/4 suvów ,jeepów i nawet vanów ma zamontowane ) i będąc w PL nikt mi słowa nie powiedział a kilka patroli mijałem .

Powtórzę się , ale cóż to zdanie jest kluczem do naszej rozmowy - cytat :... auto spełniające wymogi przepisów w kraju, w którym jest zarejestrowane, może poruszać się po drogach wszystkich stron Konwencji Wiedeńskiej bez spełniania dodatkowych wymogów....koniec cytatu 

 

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia  :wave: 

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helołłłłł gambiting - co Ty piszesz!?? :blink:  o tych diodach?

W nowym QQ Tekna są Full LED i ledy (tak) ledy są nie tylko w światłach mijania - ale i w drogowych.

Chopie... technologia poszła już tak do przodu, że nawet te w QQ automatyczne drogowe już są zacofane w porównaniu z tym co jest w BMW czy Mercedesie (ale to tez inna półka cenowa)

Dzis wyczytalem, ze w Mazdzie CX-5 po faceliftingu (od stycznia 2015) bedzie montowany aktywny tempomat i swiatla :

System inteligentnych świateł drogowych o selektywnym obszarze.

Fajnie, nawet bym byl gotow zmienic zamowienie z QQ na CX-5 tylko troche cena wysoka albo inaczej, baardzo wysoka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nawet nie nacieszyłeś , a już chcesz zmieniać ,  motoryzacyjny masochista  z Ciebie . :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego, ze sie jeszcze nie przywiazlem do niego. Nawet swojego na oczy jeszcze nie widzialem. Ostatnio zamowilem dodatkowe akcesoria zeby zamnotowali jak juz przyjedzie do salonu, wiec bedzie napewno fajne autko. Ale to nie przeszkadza mi myslec ze fajnie bylo by miec najnowasza CX-5 ale to juz poza moim zasiegiem finansowym. Bo fajnie bylo by miec miedzy innymi aktywny tempomat i selektywne swiatla drogowe :). Ale to sie pojawi pewnie w kolejnej wersji QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te selektywne światła drogowe to super bajer - fajnie mieć. Ale tak szczerze pierwsza myśl: ile razy w roku bym je wykorzystał? 2...3... Ale zaraz druga myśl: helołłłł to są światła selektywne - więc teoretycznie można na nich co chwilę jeździć - bo nie oślepiają. Na normalnych faktycznie jeździ się kilka razy w roku - bo na naszych drogach ciągła zabawa włącz/wyłącz bo to ktoś z przeciwka jedzie, kogoś dogoniliśmy itd - odechciewa się je w ogóle włączać. Z drugiej strony mam teraz fabryczne xenony - więc na źródło światła mijania nie narzekam i drogowe mocno do szczęścia nie są potrzebne.

A tak... automat robi wszystko za nas.

Ale bardzo mnie ciekawi jak będą automatyczne drogowe działać w Qashqaiu. W grudniu będę miał mini traskę do Krakowa (bo tak to głownie 99% jeźdzę po mieście) i będę wracał późnym wieczorem - to specjalnie pojadę przez Olkusz, a nie przez A4 - niech się system "gimnastykuje" z przełączaniem hihhi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy jedziesz przy wlaczonych mijania i same sie wlaczaja drogowe czy na odwrot? Czy tez jest w aucie wlacznik -Auto :) i wtedy same sie swiatla dopasowuja do warunkow na drodze? Jak to dziala w QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy jedziesz przy wlaczonych mijania i same sie wlaczaja drogowe czy na odwrot? Czy tez jest w aucie wlacznik -Auto :) i wtedy same sie swiatla dopasowuja do warunkow na drodze? Jak to dziala w QQ?

 

ustawiasz przełącznik świateł w tryb AUTO a następnie włączasz światła drogowe - i pojawia się kontrolka zielona z literką A - i system sam zmiania światła w zleżności od warunków na drodze - między mijania a drogowymi

 

w mieście praktycznie nie działa / na autostradzie radzi sobie całkiem dobrze a na drogach normalnych wg mnie jest całkiem OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście praktycznie nie działa / na autostradzie radzi sobie całkiem dobrze a na drogach normalnych wg mnie jest całkiem OK

 

te całkiem OK oceniam na 80% skuteczności, na codziennej trasie 25km do domu po zmroku na 10 autek przynajmniej 1-2 mruga bo system zbyt późno wykrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co piszesz

Inna sprawa, że światła drogowe w wersji LED świecą bardzo mocno i potrafią zirytować z bardzo daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ciekawe , za moduł do TV chcą dodatkowo 100€ złodzieje .

System win 6.0 pójdą wszystkie podstawowe mapy AM, IGO, Navigion .

Tylko cena .....500€ trochę przywalili , stacje multimedialne z Windowsem są tańsze co najmniej 100-150€ od tych pędzonych Androidem 


Tu masz od producentów 

http://www.aliexpress.com/wholesale?initiative_id=QRW_20141129023549&SearchText=radio+xtrail&productId=2048108739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul,miałem w Note GSM-a super sprawa,ale za dobry moduł TV trzeba dać tyle.Na nasze 600 zł z antenami.Owszem są inne,nawet za 150 zl kupisz,ale jak rozmawiałem z chłopakami z serwicar-audio nie polecali nic poniżej 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może TV w aucie to fajna sprawa , ale nie robię długich tras , nie jestem taksówkarzem , dla mnie to gadżet zbyteczny , mam DVD ,,może dla tego jest to opcja za dopłatą ,a raczej na pewno .

Sam kupiłem z aliexpres radio do Qq i chwalę sobie , używam naprzemiennie map AM lub IGO ( jest ta możliwość podkładania grafiki) , wtyczki P&P , funkcje pozostały te same .

Tylko trzeba pamiętać że w PL  U.Skarbowy policzy cło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GSM-a jest również zamiennik do J11, z ful wypas funkcjami.Cena jak na razie troche powala,było 2400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te całkiem OK oceniam na 80% skuteczności, na codziennej trasie 25km do domu po zmroku na 10 autek przynajmniej 1-2 mruga bo system zbyt późno wykrywa

Zbyt późno - ale ostatecznie sam przełącza - czy kierowca musi interweniować i samodzielnie przełączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt późno - ale ostatecznie sam przełącza - czy kierowca musi interweniować i samodzielnie przełączyć?

przełacza oczywiście ale wtedy trzeba mieć "nerwy na wodzy" bo przynajmniej u mnie ręka sama leci na dźwignię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wkurza mnie wystająca antena od radia (większość aut ma już anteny w szybie) i ostatnio wypatrzyłem w drukowanym katalogu antenę w formie płetwy rekina.

http://thurles.nissan.ie/accessories/shark-antenna

 

Na polskiej stronie Nissan jej nie ma (ale jest w drukowanym katalogu) ale po cenie w Irlandii (285€) spodziewam się, że cena będzie powalająca i niczym nie uzasadniona

Macie jakieś doświadczenia z antenami do radia  w formie płetwy rekina ?

Czy to działa z podobną skutecznością jak "normalna" antena ?

 

Znalazłem kilka za rozsądną cenę

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20141129035547&SearchText=shark+antenna+qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły obowiązuje zasada, że im dłuższa antena tym lepszy sygnał antenowy. Anteny w formie "płetwy rekina" wymagają silniejszych wzmacniaczy sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...