Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak QQ


buba1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O widzę, że masz hak TMT. Jaki on jest jakościowo? Znalazłem nieciekawe opinie o tych hakach, ale może nie są takie złe? Jak spawy i w miarę grube profile?

Odnośnie tych szybkozłączek, to rozumiem, że wpinałeś się po prostu do lampy i nie masz dodatkowych kontrolek na desce rozdzielczej i czujniki parkowania aktywne po podpięciu przyczepy? Najwyżej hak TMT i dedykowana wiązka ;)

Dzięki za zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę Was tylko nie szybkozłączki... Tylko i wyłącznie staranne lutowanie ;) Co do haka demontowalnego, to chyba warto taki mieć. Podobno chociażby w Niemczech jest taki przepis, że jeśli nie ciągniemy przyczepy musimy mieć hak zdemontowany, inaczej dostaniemy mandat.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że masz hak TMT. Jaki on jest jakościowo? Znalazłem nieciekawe opinie o tych hakach, ale może nie są takie złe? Jak spawy i w miarę grube profile?

Odnośnie tych szybkozłączek, to rozumiem, że wpinałeś się po prostu do lampy i nie masz dodatkowych kontrolek na desce rozdzielczej i czujniki parkowania aktywne po podpięciu przyczepy? Najwyżej hak TMT i dedykowana wiązka ;)

Dzięki za zdjęcia :)

 

Hak bardzo ciężki o grubych profilach, więc o oszczędnościach na materiale nie mam mowy. Dlatego pisałem, że 2 osoba do montażu jest wskazana. Na chwile obecna nic złego nie mogę powiedzieć.

Wpinałem się pod lampę i faktycznie kontrolek na desce nie mam. Czujniki są również aktywne ale jakoś mi to nie przeszkadza. 

 

DO seryjnej wtyczki chyba wymagany byłby moduł np. http://allegro.pl/instalacja-modul-haka-nissan-note-2-ii-2013-e12-i5954333854.html

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wpinałem się pod lampę i faktycznie kontrolek na desce nie mam. Czujniki są również aktywne ale jakoś mi to nie przeszkadza. 

 

Rozumiem, że osobno pod lewą i prawą... Z tego co się orientuję to przewody do lamp idą chyba osobno, do lewej w lewym progu, a do prawej w prawym.

Co z wyjściem wiązki na zewnątrz, jest jakiś otwór fabryczny, czy wierciłeś? Ciężko się demontuje zderzak?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie jest otwór (guma) przez który wychodzi seryjna instalacja do światła przewcimgielnego. Jeżeli chodzi o podłączenie to musiałem tylko przeciągnąć 1 przewód od prawego kierunkowskazu. Resztę znajdziesz pod lewą lampą. Być może te same przewody są w przedmiotowej wtyczce. Sprawdzę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z demontażem zderzaka, łatwo poszło? Rozumiem, że w zderzaku nie trzeba nic ciąć pod hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem nad Hak-Pol albo TMT, ale jak poczytałem opinie, to jednak wolę dołożyć. Najprawdopodobniej kupię Thule z dedykowaną wiązką (około 550zł).

I tak kupiłbym dodatkowo dedykowaną wiązkę do tych tańszych, to już wolę nieco dorzucić i mieć spokojną głowę, a nie martwić się, czy nie zgubię przyczepy :D

 

 

Ile kosztuje the THULE? ze wszsytkimi wiązkami itd?

Czy do J10 FL I przed FL będzie psaować ten sam hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu haka nic nie musiałem ciąć. Trzeba uważać na inne modele, bo niektóre wymagają modyfikacji zderzaka.

Zderzak ściąga się dość łatwo. Poniżej masz instrukcję.

 

V66-Nissan Qashqai.pdf

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest od innego haka. Chciałem pokazać Tobie jak zdjąć zderzak.

 

Aha...

Wstępny rekonesans kostki do haka:

1. kolor brązowy = kierunkowskaz L

2. zielono-czarny = kierunkowskaz R

3. czarny = masa

4. czerwono-niebieski = światło pozycyjne

5. biało-czerwony = STOP

6. biało- niebieski = stały plus

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się temat rozkręcił :D :D :D

Zamówiłem Thule. Pytałem sprzedawcy, czy wiązka jest na pewno z wtyczką do fabrycznej instalacji jak na zdjęciach w aukcji. Powiedział, że wiązka jest uniwersalna na szybkozłączki. Zdziwiłem się, poprawił się, że przeprasza i że instalacja jest dedykowana. Zobaczymy co przyjdzie. Jak będzie zwykła instalacja to oddam to i wezmę sporo tańszy TMT, choć bardzo lubię markę Thule i mam do niej zaufanie. Tylko tutaj liczę się z drobnym nacięciem, którego praktycznie nie widać. Tam jest dość ciasno i jakoś ten profil musi wyjść spod zderzaka ;)

Koszt Thule to 548zł + wysyłka 50zł albo 55zł (pobranie). http://allegro.pl/oryginal-thule-brink-hak-holowniczy-nissan-qashqai-i5728969074.html

Zobaczymy co przyjdzie ;)

 

Tutaj macie filmik z montażu haka do J10 przedliftowego:

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loper, tak jak pisałem z przesyłką wychodzi 603zł. Kula jest mocowana na dwie śruby. Przymierzam się do samodzielnego montażu. W sumie nie takie rzeczy się montowało ;)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o tym samym haku z wiązką dedykowaną - nawet z tej aukcji... z niecierpliwością czekam na dodatkowe informacje. 

pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych testach haka ( jazdach z przyczepką) potwierdzam, że przy włączonych kierunkowskazach dodatkowo na desce mruga zielona kontrolka z symbolem przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horte, a w którym miejscu jest ta kontrolka?

Dziś dostałem hak. Trochę porysowana jest główna belka, ale w sumie tego nie widać :) Wiązka jest chyba polskiej produkcji, nie Thule. Może dla Thule produkuje zewnętrzna firma?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horte, a w którym miejscu jest ta kontrolka?

Dziś dostałem hak. Trochę porysowana jest główna belka, ale w sumie tego nie widać :) Wiązka jest chyba polskiej produkcji, nie Thule. Może dla Thule produkuje zewnętrzna firma?!

 

Kontrolka jest po lewej stronie. 

post-100960-0-09833300-1472531611_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie w poliftowych zegarach też jest :) Jak będę przy komputerze, to dam Ci plusika, że chciało Ci się rysować :) Dzięki

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po założeniu haku, wiązkę jakoś trzeba "programować" ?

 

tak kiedyś w aso usłyszałem...

 

Nic nie trzeba programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po założeniu haku, wiązkę jakoś trzeba "programować" ?

 

tak kiedyś w aso usłyszałem...

co te aso nie wymyśli  :rofl:  :rolleyes2:  :D  :D  :D 

aby tylko u nich kasę zostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...