Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak QQ


buba1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ho ho ho cena ładnie skoczyła, pewnie zaczęły się zapytania to podnieśli cenę. W sumie i tak taniej niż w ASO, ale tyle to bym na pewno nie zapłacił, choć to Thule.

Hak właśnie skończyłem montować, mam trochę fotek, to poproszę Administrację o dodanie fotek, bo mi się już limit skończył.

Zeszło mi kilka godzin, bo a to teściowa przyjechała, a to mnie sąsiad zagadał... Jak bym miał cały czas robić to zeszło by mi pewnie ze 4 godziny.

Kilka uwag:

-Trzeba zdemontować zderzak i lampy

-Wiązka do przyczepy jest w środku bagażnika zaraz za progiem z lewej strony (pomiędzy końcem progu, a materiałem, którym jest wyłożona lewa część bagażnika). Jest przyczepiona taśmą to wiązki przewodów.

-Wyłącznie czujników parkowania podczas gdy podłączamy wtyczkę do przyczepy do oryginalnej wiązki (mikrowyłącznik w gnieździe) według instrukcji Thule jest to żółto-czarny przewód idący do centralki czujników parkowania. Są dwa takie przewody - jeden jest czarny z żółtym paskiem - to nie ten. Właściwy to żółty z czarnym paskiem. Ten przeciąłem i zaczęło działać jak należy. Nie mam pojęcia co nim "idzie" bo nie jest to ani masa, ani +12v, tak pisało to tak zrobiłem :)

-Demontaż lamp: Wykręcamy dwie widoczne śruby kluczem 10, następnie wypychamy lampę do tyłu. Lampa trzyma się na dwóch cieniutkich bolcach :)

 

W sumie to w tym wszystkim najgorszy jest demontaż zderzaka i jego ponowny montaż, bo trochę jest tam elementów, które trzeba zgrać, ale nie jest źle ;)

 

Proszę o wrzucenie fotek tutaj:

post-27913-0-64854300-1473533124_thumb.jpg

post-27913-0-60136200-1473533138_thumb.jpg

post-27913-0-51408900-1473533151_thumb.jpg

post-27913-0-48887800-1473533172_thumb.jpg

post-27913-0-34329200-1473533182_thumb.jpg

post-27913-0-95228500-1473533195_thumb.jpg

post-27913-0-87762800-1473533207_thumb.jpg

post-27913-0-69984900-1473533229_thumb.jpg

post-27913-0-26085200-1473533244_thumb.jpg

post-27913-0-92710600-1473533257_thumb.jpg

post-27913-0-73279500-1473533272_thumb.jpg

post-27913-0-85996500-1473533290_thumb.jpg

Edytowane przez elsebo
Proszę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam takie pytanie na gorąco, po  twoim montażu: czy wiązka "oryginalna z kostką" mocno ułatwia montaż , czy można sobie ją podarować i łączyć instalację na szybkozłączki  (różnica w cenie to chyba z 200 zł). Ewentualnie na co zwrócić uwagę, mając instrukcję demontażu zderzaka i podłączenia elektryki w .pdf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przy tej kostce są 4 przewody, ale jest wygoda, bo nie musisz szukać odpowiedniego przewodu, masz już odpowiednią długość kabla, zrobioną złączkę do masy, a co najważniejsze - wyłącznik czujników parkowania po wpięciu wtyczki. Widziałem na Allegro oryginalne wiązki do Nissana jak dobrze pamiętam po ok. 50zł. Za taką cenę to jestem za oryginalną wiązką, bo jest taka jak ma być :) Najlepsza instrukcja montażu to ta na Youtube, co dodałem wcześniej. Wspomagałem się nią podczas montażu. Nie przypominam sobie teraz, abym miał z czymś większy problem :)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Nie chcę edytować poprzedniego posta, żeby nie uciekły zdjęcia, bo zostały dodane na moją prośbę :)

Tak więc objaśnię szczegóły zdjęć:

Warto sobie podnieść tył samochodu, żeby mieć wyżej do zaglądania pod spód :D ja miałem składane najazdy i pomogło mi to.

Czerwoną linią zaznaczyłem jak poprowadziłem wiązkę do instalacji elektrycznej haka.

Przecięty i polutowany kabel to przewód od centralki czujników parkowania (zgodnie z instrukcją Thule).

Zdjęcie zdjętej minusowej klemy akumulatora to tak jako przypomnienie. Jak cokolwiek robicie w instalacji elektrycznej samochodu należy odłączyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mikroprzełącznik (a w zasadzie dwa) jest zintegrowany z gniazdem. Poszukaj, może są takie gniazda, bo jak pamiętam w Captivie jak zakładałem też takie coś jest

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejrzałem się dokładnie, ale chyba są dwustanowe no i nc. Podłączone są do instalacji jako nc, a po włożeniu wtyczki obwód się otwiera i jest otwarty. Druga sprawa, to chyba są trochę ścięte, żeby można było włożyć wtyczkę do gniazda

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje jak to jest Qq j11

Proszę o jakieś porady bo nie wiem czy brać sie za to samemu czy zlecić.dodam ze mam prawa i lewa rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te mikrostyki są czasami nie do automatycznego rozłączenia czujników cofania i światła przeciwmgielnego po włożeniu wtyczki od przyczepy do gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje jak to jest Qq j11

Proszę o jakieś porady bo nie wiem czy brać sie za to samemu czy zlecić.dodam ze mam prawa i lewa rękę

 

Przeczytaj cały wątek. Wszystkiego się dowiesz!

A te mikrostyki są czasami nie do automatycznego rozłączenia czujników cofania i światła przeciwmgielnego po włożeniu wtyczki od przyczepy do gniazda?

 

Dokładnie tak samo myślę. Żadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak jak pisałem wcześniej - jeden jest od wyłączania czujników cofania, a drugi wyłącza światło przeciwmgielne, ale tego drugiego nie podłączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to wiązka marki Hak-System dedykowana do Nissana.

Pobrałem ich katalog, i do QQ wiązka 7 pinów ma oznaczenie 12140510 i kosztuje... 212zł netto. Jak tak przeglądam na szybko ceny w katalogu, to i tak niewiele w porównaniu do innych dedykowanych wiązek do innych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem wiązkę za 195 oczywiście dedykowaną.Chodzi mi po głowie - wiązka uniwersalna +wtyczka dedykowana .wiązka uniwersalna ok.25 zł, wtyczka? Zł dlatego pytam o wtyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak by było najlepiej, ale niestety nie mam symboli wtyczki :(

W sumie to w tej dedykowanej wtyczce masz tylko 4 przewody, resztę i tak trzeba wziąć z innych miejsc (masa, wyłącznik czujników parkowania, p. mgielnej) ;)

Jak bym nie miał dedykowanej wiązki, to bym się wlutował w przewody przy tej wtyczce

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, czy jest sens kupować dedykowaną wiązkę za ponad 200 pln? Nie prościej zrobić sobie własne złącze w miejsce oryginalnej wtyczki z wykorzystaniem zwykłych konektorów samochodowych w obudowie?

 

http://inelsc.pl/pl/p/Obudowa-konektorow-zenskich-6%2C3mm-8-pinow-ON-8/1981

 

Oczywiście potrzebujemy komplet (męski+żeński).

 

Dodatkowo, dla bezpieczeństwa można założyć dodatkowe, zespolone gniazdo bezpiecznikowe zabezpieczając tym samym obwody przyczepy dodatkowymi, mniejszymi bezpiecznikami.

 

http://inelsc.pl/pl/p/Gniazdo-bezpiecznika-samochodowego-plaskiego-8-krotne/720

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosciej - nie. Taniej pewnie tak.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Spokojnie możesz nową wtyczkę założyć. Sam też już taka z demontażu posiadam, ale jeszcze czasu nie znalazłem na jej założenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 horte- czy na tej wtyczce są jakieś oznaczenia ?mógłbyś podesłać ?albo fote :)

 

Wtyczkę z demontażu jakiegoś auta wziąłem. Nie wiem czy podanie symbolu coś Tobie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie sprawdzałem, ale tam masz 4 przewody: stop, pozycja, kierunek lewy, prawy tak więc sprawdzisz to zwykłą próbierką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...