Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak QQ


buba1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też prawda... jak mam 2 stówki płacić za wtyczkę, to lepiej dam córce na przehulanie w sklepie ;). A ponieważ nie mam czujników cofania tylko kamerkę, więc i problem mniejszy a hak i tak będzie tylko pod bagażnik rowerowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w tej wiązce do haka,w bagażniku to przewodów jest zdaje mi się więcej niż 4.wygląda tak jakby było przygotowane pod gniazdo 13  :) bolcowe 

I takie najlepiej założyć 13-pinowe (zawsze możesz dać adapter 13-pin/7-pin, odwrotnie to już nie :) ).

 

 ... więc i problem mniejszy a hak i tak będzie tylko pod bagażnik rowerowy. 

Niektóre bagażniki rowerowe na hak (np. Thule) mają wtyczki 13-pinowe, bo w zestawie oświetlenia jest lampa cofania.

Wiadomo, że rowery na haku zasłaniają tablicę rejestracyjną (musisz kupić w WK trzecią tablicę), jak i oświetlenie samochodu.

W związku z tym musisz mieć kompletny hak na rowery z oświetleniem lub dodatkowo (jeśli nie ma) - listwę oświetleniową.

Bezpieczniej dla Ciebie i innych, a dodatkowo w drodze nikt nie będzie się czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiadomo, że rowery na haku zasłaniają tablicę rejestracyjną (musisz kupić w WK trzecią tablicę)...

 

 

Albo wydrukować jak to niektórzy robią...

 

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik na hak posiadam - thule bodajże 923 i ten model ma akurat wtyczkę 7 pin. Jak kupowałem bagażnik dostałem w zestawie dwie tablice "wydrukowane" na plastiku, a przy zmianie jeździdła od razu brałem trzy tablice czyli teraz mam trzecią tablicę oryginalną (koszt 52 zł).

Edytowane przez jarod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 

Albo wydrukować jak to niektórzy robią...

 

I od razu mandat 200-500 zł za brak wymaganej tablicy - podróby trzeciej jeszcze uchodziły w Polsce do końca 2015 r.

Od 01.01.2016r. weszły nowe rozporządzenia - w artykule masz wszystko (podstawa prawna, jak wyrobić itp) :

http://autokult.pl/26919,trzecia-tablica-rejestracyjna-do-czego-sluzy-i-jak-ja-zdobyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej wiązce do haka,w bagażniku to przewodów jest zdaje mi się więcej niż 4.wygląda tak jakby było przygotowane pod gniazdo 13 :) bolcowe 

Teraz to mnie zagiąłeś :)

Wiązka do haka na pewno ma tylko 4 przewody + osobna masa. Jak pamiętam to w przy wtyczce w bagażniku też było podobnie, ale możliwe, że było 1, 2 przewody więcej. Tu nie będę się sprzeczał, bo po prostu już nie pamiętam. Jest tylko tego taki plus, że nie ma tam plątaniny przewodów i można to szybko ogarnąć ;)

 

533812e2e6d0cf99gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podpiętą wiązkę uniwersalną pod tą wiązkę w bagażniku,nie ja podłączałem ale miałem ją w rękach i bankowo jest więcej niż 4 przewody.Hak ze Słupska.Mam być zadowolony  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zamontowałem hak steinhofa z wiązką uniwersalną też steinhofa. Łącznie 6 godzin bez spinki (z przerwą na obiad i kawę).

Ogólnie hak jest ok, ale ma kilka potknięć:

1. Instrukcja montażu jest po prostu baaardzo lakoniczna, rysunek mało czytelny i lepiej mieć w zanadrzu jakąś dokładniejszą.

2. Zrobiona jest kucha przy łączniku z wąsem, który to wąś powinien być przyspawany po lewej stronie a nie na środku łącznika (trzeba go wyciąć, bo przeszkadza gwint wkręcanego tylnego zaczepu-oka do holowania, ale bez wąsa spokojnie można ułożyć łącznik)

3. Mało dokładny element kątowy wchodzący w lewą podłużnicę (hak-pol ma dwa odobne płaskowniki a tutaj jest jeden kątownik).

4. Na łącznikach miałem dwa odpryski farby.

Konstrukcja haka waży 20 kg, spawy ładnie położone. Koszt z wiązką  to coś z 350 zł. Największym problemem był demontaż plastikowych osłon nadkoli zachodzących na zderzak i nieszczęsny element w lewej podłużnicy. Zderzak trzeba podciąć ( teoretycznie 5 cmx5cm).

 

Wiązka uniwersalna 1,8m badrzo fajna  - łączenie zrobiłem w bagażniku przy kostce do haka. Nie jestem elektrykiem, ale spokojnie przy pomocy miernika napięcia można wymacać jaki przewód za co odpowiada.

Przy okazji wypróbowany klucz dymanometryczny z lidla ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z innej beczki nieco - założyłem (założyli mi) hak, ale świeci wszystko jak choinka..... Przy włączeniu lewego kierunku (z włączonymi światłami) miga bardzo szybko, do tego też miga hamulcowe na klapie. Bez włączonych świateł ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Brak dobrej masy w gnieździe przyczepy lub w samej lampie przyczepy. Sprawdzałeś podłączając inną przyczepę pod gniazdo?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W takim razie brak masy w lewej lampie auta. Być może tam wpinali się z wiązką haka (pewnie na szybkozłączki :( ) i coś spitolili.

 

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po zabiegu..

Nadwątlony był bolec masy w kostce lampy i dlatego nie łączyło. Zrobione obejście kablem do ścieżki i działa.

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka ładna instalacja do podłączenia haka leży w bagażniku. Nie potrzebne byłoby wykonanie obejścia. :)

ba!

jakby mechanik wiedział i umiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pojawił się mały problem.

Podłączam dzisiaj qq doczepkę na rowery i ..... pupa zimna. Brak zasilania. Do wtyczki w bagażniku nie dociera "+". W skutek tego moduł podłączony do tej wtyczki nie działa. Bezpieczniki sprawdziłem i niestety nie znalazłem spalenizny.

Czy ma ktoś z Was wiedzę pod który bezpiecznik podłączone jest zasilanie haka? Kabelek ma kolor niebiesko-biały lub odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim drugim qq ktoś zainstalował moduł prze który idą światła pozycyjne i stop. Kierunki idą bezpośrednio.

Żeby moduł działał potrzebuje plusa.

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mały update :D założyłem właśnie Hak-Pol bizhub + standardowa wiązka 7pin (aledrogo 305zł) montaż samodzielny (generalnie wszystko spasowane - z jedna śrubą był mały problem ze złapaniem nakrętki ale jakoś poszło ....),  podłącz wiązki do kostki w bagażniku  (mała kombinacja z wyrwanymi pinami ze starej kostki do radia dolutowane do instalacji haka i wpięte w kostkę - bez cięcia instalacji auta) - OSKP bez problemu papiór wydała (35zł) :thumbsup:

straty własne to jeden zaczep zderzaka (klips pod uszczelka) :whistle: i jeden zgubiony kołek montażowy.

generalnie około 3 roboczogodziny i jest haczyk :whistle:

dzięki o forumie za info o kostce i rozpisce kolorów w niej :dribble:

Edytowane przez kilermati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć

Montuje hak z wiązką bez wtyczki i mam pytanie, gdzie znajduje się jakiś przewód z +12V po przekręceniu stacyjki? Bo w kostce jest +12 ale stałe i nie wiem teraz czy po prostu podłączyć do stałego +12V ten pin czy zostawić niepodłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...