Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Maxima A34 jezdze dopiero  2 lata i jak narazie w kwestii awaryjnosci wymienilbym tylko skrzynie biegow - to jedyna bolaczka z serii "ten typ tak ma". Szarpniecia i obnizenie kultury zmiany nizszych biegow.. Oczywiscie mozna z tym jezdzic i latami ale problem jest do rozwiazania, i niestety wiekszosc uzytkownikow przy przekraczaniu przebiegu 100kkm bedzie musiala sie z nim zmierzyc. Polecam forum maxima.org i my6thgen jest tam sporo o slawnej skrzyni RE5F22A i receptach na jej uzdrowienie. Jesli chodzi o gaz to moja instalacja na polskim stagu za 4k zwrocila sie szybko i bezproblemowo- jedyna wizyta u gazownikow na wymiane filtrow puki co. Trzeba pamietac zeby dobrac reduktor z zapasem mocy (u mnie 2 mniejsze do 150km), i najlepiej wstawic zbiornik w podloge, chyba ze kogos przebieg 300km na baku /za 90zl/ nie satysfakcjonuje. Spalanie w gazie od 11 L na trasie 120km/h do  13 w realnej trasie (150km/h) i 15 w cyklu miejskim. Jak dla mnie zaskakujaco ekonomicznie jak na 3,5L  :)

 

aa i jeszcze w kwestii wyceny wartosci. Ja swoja kupilem 2 lata temu za 20000 i mysle ze taniej ciezko bedzie dostac cos przyzwoitego. U mnie odzywal sie juz automat co zbilo cene, jednoczesnie jezdze z tym sobie i wciaz nie wkurza mnie to na tyle zeby sie tym zajac :) Mysle ze wartosc rynkowa zaczyna sie w okolicy 25k za auto 'do jazdy' z poczatku produkcji, i raczej powyzej 30k za wersje po lifcie jak pisza jankesi 6,5-gen czyli po 2006-7r bodajze. Jest jescze kwestia z gazem czy bez. Tu juz loteria czy sprzedajacy nie oszczedzal na instalacji.. mozna sie nabic w butelke badz zaoszczedzic na montazu :)

 

Cześć !
Szukając dla siebie auta trafiłem na maxime model a34 rocznik 2005 wcześniej nigdy nie słyszałem o tym aucie ale spodobało mi sie bardzo silnik taki jak szukałem w innych autach czyli 3.5... Przekopalem juz sporo stron w internecie ale najlepiej zapytać samych użytkowników ;) czy jest to auto tak jak większość pisze bezawaryjne ? Tzn mam na myśli jakieś typowe usterki które sa bolączką niektórych aut bo wiadomo ze w każdym cos sie psuje i zużywa ale z opinii wynika ze jak sie o maxime dba to odwdzięcza sie mała awaryjnoscia... Szukam wersji 3.5 265km w automacie co powiecie mi o tym silniku ? Będe chciał założyć na pewno lpg dużo jeżdżę po trasie więc w miarę szybko sie zwróci jak te silniki znoszą gaz ile mniej wiecej pala ? Czy decydując sie na to auto z takim motorem i lpg będe miał auto na pare lat użytkowania ? Warto sie rozglądać ? Doradzcie, odradzcie pomóżcie ;))
Pozdrawiam ;))

Edytowane przez irq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość sebastian wałcz

WITAM JESTEM NOWY NA TYM FORUM JESLI ZLE WSTAWIŁEM OGŁOSZENIE TO PRZEPRASZAM  WIEC TAK CHCE SPRZEDAĆ SWOJA MAXIME 3,0 V6 1999r.  Posiada instacie gazowa sekwencyjną co wymienione to tak zawieszenie przód końcówki tuleje wachacza łączniki stabilizatora , nowe swiece maja przejechane okło 2000 km. swiece są platynowe.Gaz maxima posiada od 3 lat silik pracuje na benzymie jak i na gazie skrzynia pracuje bardzo ładnie nie wyczuwalna zmiana biegów , jest do poprawek lakierniczych ale to tylko karoseria żaden problem to naprawic kupiłem ja w takim stanie miałem ja robic bo polubiłem ja ale niestety jak to w rzyciu bywa musze wyjechac do angli i chce ja sprzedac posłurzy komus jezcze dosc długo jak ktos tylko zadba o karoserie sprzedajae za 6000 choc kupiłem ja za 8300zł. przegląd oc wazne. I jeszcze jeden makament jak to w maximach którac cewaka pada bo zaczyna szarpac nie sprawdzałem która z braku czasu. dla zaintersowanych dose wiecej fotek na mejla kontakt do mnie GG-45319674  Mejl -  szalony.szatan@interia.pl  POZDRAWIAM I ZAPRASZAM



kochani wielbiciele maxim cene zbijam do 4500zł bo za 3 tygodnie wyjazd zapraszm do kupna



WITAM JESTEM NOWY NA TYM FORUM JESLI ZLE WSTAWIŁEM OGŁOSZENIE TO PRZEPRASZAM  WIEC TAK CHCE SPRZEDAĆ SWOJA MAXIME 3,0 V6 1999r.  Posiada instacie gazowa sekwencyjną co wymienione to tak zawieszenie przód końcówki tuleje wachacza łączniki stabilizatora , nowe swiece maja przejechane okło 2000 km. swiece są platynowe.Gaz maxima posiada od 3 lat silik pracuje na benzymie jak i na gazie skrzynia pracuje bardzo ładnie nie wyczuwalna zmiana biegów , jest do poprawek lakierniczych ale to tylko karoseria żaden problem to naprawic kupiłem ja w takim stanie miałem ja robic bo polubiłem ja ale niestety jak to w rzyciu bywa musze wyjechac do angli i chce ja sprzedac posłurzy komus jezcze dosc długo jak ktos tylko zadba o karoserie sprzedajae za 6000 choc kupiłem ja za 8300zł. przegląd oc wazne. I jeszcze jeden makament jak to w maximach którac cewaka pada bo zaczyna szarpac nie sprawdzałem która z braku czasu. dla zaintersowanych dose wiecej fotek na mejla kontakt do mnie GG-45319674  Mejl -  szalony.szatan@interia.pl  POZDRAWIAM I ZAPRASZAM



kochani wielbiciele maxim cene zbijam do 4500zł bo za 3 tygodnie wyjazd zapraszm do lupna polecam

post-67838-0-60099900-1368643689_thumb.jpg

post-67838-0-59571800-1368643697_thumb.jpg

post-67838-0-86018500-1368643710_thumb.jpg

post-67838-0-75193400-1368643729_thumb.jpg

Edytowane przez sebastian wałcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Proszę Was o poradę..Zastanawiam się nad zakupem Maximy A32 lub A33 (Automat). Jeszcze do zeszłego roku miałem N16 i wiem że chce zostać z Nissanem.. Przeczytałem cały wątek i nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia na co zwracać szczególną uwagę przy jej zakupie (co jest najczęstszą awarią itp). Który model jest lepszy ?! Dopłacić do A33 czy szukać lepszej A32? Piszczcie co Wam przyjdzie do głowy :) a co mogłoby mi (i pewnie innym którzy będą to czytali) pomóc przy sprawdzaniu samochodu

 

Jedyna różnica to, to że samochód nie będzie kupowany i użytkowany w Polsce lecz w Australii (stąd też póki co muszę zdać się na siebie i Was oczywiście)

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Piotrekperła

Witam jestem nowy na forum i nie wiem czy pisze tu gdzie trzeba, ale nie bijcie. Mam taki problem, że moja a33 2000r w wersji amerykańskiej uległa obcierce po lewym boku i nie wiem co teraz bo ciężko na internecie o jakiś błotnik przedni do USA. Może ktoś ma do sprzedania taki błotnik lub drzwi przednie i tylne. ewentualnie kupie uszkodzone auto mechanicznie z dobra karoseria. ps. Czy drzwi od wersji europejskiej pasują do amerykańca? jakby ktoś coś miał to dajcie znać na nr 607 516 283- oddzwonie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość suchy elblag maxima

Siemka.Pomóżcie.Mam zamiar kupić maximę 3.0 manual z 1999 roku na fuul wypasie w gazie.Przebieg 140000 mil.Powiedzcie czy warto.Jak sprawuje się zawieszenie,jak blachy(czy ocynkowane),silnik?Wogóle całe autko.Czytałem dużo pozytywnych opisów tego modelu ale nie ma to jak opisy użytkowników.Sprzedający życzy sobie 9900 i nie chciałbym wywalić tylu pieniążkow w błoto.Z góry dzięki.

Edytowane przez suchy elblag maxima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suchy elblag maxima

podpytam ze swojej działki :D jaka instalacja gazowa?? może jakas fotka??

No właśnie nie wiem jaka instalacja :( wiem tylko ze założona dwa miesiące temu i koszt jej to ponad 3000 złotych polskich.fotki możesz zobaczyć tutaj:http://otomoto.pl/nissan-maxima-3-0-gaz-manual-mazowieckie-C30165475.html

Tylko mam nadzieje ze nie sprzątniesz mi jej z przed nosa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech da zdjęcia silnika, może instalka założona tylko do sprzedaży, czyli budżetowo, 

ja mam wygodne auto :D także spoko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość suchy elblag maxima

niech da zdjęcia silnika, może instalka założona tylko do sprzedaży, czyli budżetowo, 

ja mam wygodne auto :D także spoko :D

siemka to znów ja:)instalka gazowa jaką założył to KME nevo KIT 6 cyl Gold.Nadaje się do maximy?

 

autko troche skorodowane na przednich nadkolach....oznaka czegos czy poprostu one juz tak maja?

 

siemka to znów ja:)instalka gazowa jaką założył to KME nevo KIT 6 cyl Gold.Nadaje się do maximy?

 

autko troche skorodowane na przednich nadkolach....oznaka czegos czy poprostu one juz tak maja?

Proszę o odpowiedz fachowca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;] świetny pomysł z takim tematem, więc przechodzę do konkretów. Ktokolwiek widział ktokolwiek coś wie http://tablica.pl/oferta/nissan-maxima-3-0-automat-full-opcja-jasne-skory-CID5-ID3a3k9.html#4d7e05f637

  warto kupić, czy lepiej szukać innej może nawet a33.  Pozdrawiam i z góry dziękuję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy, jeszcze nie mam Maximy, ale mocno po głowie chodzi mi model A35. Miał może ktoś z Was do czynienia z tym modelem? Proszę również o informację na temat dostępności części, awaryjności itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Nigdy nie przypuszczałem, że będę się nosił z zamiarem zakupu maximy. Znajomy kupił sobie takie właśnie auto chyba A32 3.0 V6 LPG i twierdzi, że jemu 12-13 l LPG pali w mieście. Po tym co od niego usłyszałem zacząłem się zastanawiać ale najpierw chciałbym zweryfikować trochę informacji. Nie chciałbym też kupować15 letniego auta. Co myślicie nt MAXIMY A33 wersja amerykańska silnik VQ35DE ?? Ile to może palić LPG, gdzie najlepiej instalację założyć ?? i czy to wogóle dobre auto jest.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zabek2007

witam mam zamiar zakupic nissana maxime rocznik 2006 lub zalerzy jak mi wyjdzie to ta po 2008 r czy podzielicie się informaciami co sie w nich najczęsciej psuje na co zwracac uwage z góry dziekuje za odpowiedzi 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy nie przypuszczałem, że będę się nosił z zamiarem zakupu maximy. Znajomy kupił sobie takie właśnie auto chyba A32 3.0 V6 LPG i twierdzi, że jemu 12-13 l LPG pali w mieście. Po tym co od niego usłyszałem zacząłem się zastanawiać ale najpierw chciałbym zweryfikować trochę informacji. Nie chciałbym też kupować15 letniego auta. Co myślicie nt MAXIMY A33 wersja amerykańska silnik VQ35DE ?? Ile to może palić LPG, gdzie najlepiej instalację założyć ?? i czy to wogóle dobre auto jest.

Pozdrawiam

 

 

Witam czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na kilka pytań??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  :wave:

Przywędrowałem do was przypadkiem, należę do Audi Klubu Polska i jeszcze do wczoraj byłem przekonany do zakupu A6C5  :rolleyes2:

Wczoraj zobaczyłem te dwa ogłoszenia:

http://otomoto.pl/nissan-maxima-3-5-benzyna-242-km-automat-C25778036.html

http://otomoto.pl/nissan-maxima-skora-alu17-klimatronik-C31512743.html

i zabiło mi klina...

Czy w ogóle warto brać pod uwagę te egzemplarze?

Docelowo LPG.

Ten pierwszy od 2006 w PL, więc mimo, że z USA jest szansa, że nie rozpadnie się za pierwszym zakrętem?

Ten drugi ma coś z klapą bagażnika, albo tak wyszło na zdjęciach, żaden nie jest oznaczony jako bezwypadkowy i liczę się z tym.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dziekuję i pozdrawiam - 

Yasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  :wave:

Przywędrowałem do was przypadkiem, należę do Audi Klubu Polska i jeszcze do wczoraj byłem przekonany do zakupu A6C5  :rolleyes2:

Wczoraj zobaczyłem te dwa ogłoszenia:

http://otomoto.pl/nissan-maxima-3-5-benzyna-242-km-automat-C25778036.html

http://otomoto.pl/nissan-maxima-skora-alu17-klimatronik-C31512743.html

i zabiło mi klina...

Czy w ogóle warto brać pod uwagę te egzemplarze?

Docelowo LPG.

Ten pierwszy od 2006 w PL, więc mimo, że z USA jest szansa, że nie rozpadnie się za pierwszym zakrętem?

Ten drugi ma coś z klapą bagażnika, albo tak wyszło na zdjęciach, żaden nie jest oznaczony jako bezwypadkowy i liczę się z tym.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dziekuję i pozdrawiam - 

Yasiek

 

Up... ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Miałem już kilka Nissanów (Primerki: P10 2,0; P11 2,0 i P11.144 2,0 oraz Almerki -żony: N15 1,4 88kM i N16 90 kM).

Na chwilę obecną "wyszedłem" z Nissana i mamy fokę ale dalej mam sentyment do Nissana, ale nie do tych co mają coś wspólnego z Renault.

Znalazłem kilka ogłoszeń o Maximie szczególnie podoba mi się A34 ok. 2004 i zastanawiam się mocno czy macie jakieś info co sprawdzić, co go boli, na co uważać i może ile pali (automat). Czytałem sporo ale znalazłem wiele "śmieci" ogólnie opinia jest ok ale każde auto ma jakieś słabe strony, ogólnie się ich nie boję, ale chcę się ustrzec przed poważnymi konsekwencjami.

 

Co sądzicie o Maximie A34 3,5 SL?

 

Please help!!!

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mogę udzielić paru odpowiedzi w sprawie Maximy a32 a33 na nowszych się nie znam zabardzo . Silnik jest niedozdarcia  chyba że ktoś go zamolestował wlewając byle co do niego i zakatował słabą zestrojoną instalacją lpg . Proszę  posłuchać jak silnik pracuje , jeżeli nie ma objawów jak w maluchu - dzwonienia czy czegoś podobnego i ładnie sie wkręca na obroty w czasie jazdy też to prawdopodobnie przeżyje jeszcze parenaście długich i być może szczęśliwych lat . Skrzynia podobno w manualnych (a32 - niewiem jak w a33 ale chyba też ) padają łożyska , Karoseria , tu trochę bólu  gniją tylnie nadkola - odpukać u nmnie nie :). Także brać miernik i sprawdzać grubość powłoki . Silniki 3.5 litrowe spalają więcej paliwa w mieście średnio około 14-17 zależy od jazdy  , na trasie może nawet niewiiele wiecej niż 3.0 jednostki. Mój ( a32 automat )pali na trasie od 11 do 13 litrów (110 - 170 km/h) w mieście od 12 do 16 , wszystko zależy od jazdy :P. Także o częsci do starszych łatwiej najwiecej chyba jest do a33 , i niema problemu z cena i zamiennikami  np, tulejki wachacz od 10 do 60 zł .Tyle mogę pomóc w sprawie ogólnej , reszta zależy od was kupujących , trzeba macać macać i jeszcze raz macać,  żeby ktoś nie wcisną bubla . Aha przeważnie padają cewki w silniku i niedajcie sie nabić w butelką że za 100 zł cewkę kupicie dobrą ( o polskich podróbkach zapomnijcie ) ,cewka kosztuje od 350 -600 zł także jak coś to zbijajcie cenę , ew niech gość wymienia cewki ale na jakieś przyzwoite :)

Pozdrawiam wszyskich nissmomaniaków


Witam serdecznie . Poszukuje Maximy a33. Znalazłem takowe ogłoszenie ... http://otomoto.pl/nissan-maxima-qx-C29490923.html czy warto się tym egzemplarzem interesować ? Czy koszty naprawy przerosną  cenę rynkową?

Lepiej kupić niebitą , Koszt poduszek , sterownika do niej , i ciekawe co w środku w komorze silnika. Ja odradzam , Można sie wpakować na minę , lepiej  kup a32 - niebitą za podobną kasę i jeżdzij do upadłego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Proszę o podpowiedź szanownych forumowiczów w sprawie zakupu Maximy.Miałem okazję niedawno przejechać się nieco Maximą 2.0 QX i oczywiście byłem zachwycony.Niestety tamten samochód został sprzedany zanim się obejrzałem.Teraz mam do wyboru dwa auta:

1.Nissan Maxima 2.0 QX (140hK) , 2000 r. , 249 000km, automat, napęd na cztery koła,

2.Nissan Maxima  3.0 L (193hK) ,1996 r., 214 000 km, automat,napęd na cztery koła.

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z napędem na cztery koła w Maximie?Czy taki rodzaj napędu jest godny polecenia,czy raczej szukać czegoś z napędem na przód?

Jak wyglądają wyniki spalania w tego typu modelach?

I ostatnia sprawa.Maxima 3.0 ma jakiś problem z wałem napędowym-jest ponoć "słyszalny",choć auto jest w codziennym użytku.Właściciel posiada drugi wał,lecz nie jest na sto procent pewny czy on pasuje(wiem,że to nieco dziwne).Czy problem z walem absolutnie dyskwalfikuje ten  drugi model?Przyznam,że jest nieco droższy,lecz ma lepsze wyposażenie,trochę tuningowany,jeśli chodzi o wygląd,powymieniane elementy zawieszenia..no i ten mocniejszy silnik..

Przebiegi w obu tych samochodach sa raczej realne.

Bardzo proszę o odpowiedź,gdyż "guglowanie" nie przyniosło,niestety,żadnych odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrawiam!

 

edit:

Wycofuję pytanie-to nie były jednak pojazdy na cztery koła:)

Edytowane przez Janzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...