Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do drugiej, widac ze auto po jakims mezczyznie z mlekien pod nosem, te folijki, inne rzeczy, przebieg ja nawet nie mysle, jestem przekonany, ze ma blizej 250tys. Sprawdzac zawsze mozesz, ale ja nawet bym d*py nie ruszyl w kierunku jej.

 

Pierwsza bym sprawdzil, bo po pierwsze cena, wyposazenie niezle, po drugie bez lpg i zostaje kasa na montaz ew., skory tez najgorzej nie wygladaja na foto, sprawdzilbym jak byla walona i zrobiona, bo ze byla to 100%, oraz obowiazkowo sprezanie i cisnienie oleju, bo wiesz remont silniczka tego 10tys zl na dzien dobry, w tym roku maximy mialy tempomat aktywny ? Stanem zawieszenia, koncowkami, amorami, wogole bym sie nie przejmowal, zrobisz przynajmniej bedzie sie prowadzic dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zbigniewnekla

Witam wszystkich

Chciałbym zakupić Nissan  Maximę 98 rok 3,0v6, mam pytanie odnośnie sprzęgła, podczas jazdy próbnej stwierdziłem, że pedał sprzęgła bardzo ciężko chodzi, czy to jest normalne w tych modelach? Czy może coś trzeba przesmarować, czy sprzęgło się po prostu kończy? Sprzęgło nie ślizgało się. Czy są gdzieś dostępne reparaturki na tylne nadkola do tego rocznika?

Edytowane przez zbigniewnekla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawa sprawa ze bezwypadkowy to zadkosc i mozliwe ze nie prawda, ale to latwo sprawdzic, zawieszenie gwintowane to jakis tuning troche to sugeruje ze auto nie mialo latwo, te zmiany oleju cvt co chwila wyglada mi na tkz. "fejk" sprawdz bezwypadkowosc, zrob sciezke diagnostyczna, mysle ze warto je obejrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa ze bezwypadkowy to zadkosc i mozliwe ze nie prawda,

nawet na pewno, bezwypadkowych aut ze Stanow nie oplaca sie sciagac

jak mialo zrobiony 'gwint' to moglo tez miec 'czipowany' silnik

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 grupy aut sciaganych z usa bezwypadkowych. 1 grupa aut bezwypadkowych sciagana z Usa, sa to auta ktore wlasciciel mial zarejestrowane w usa minimum 6 miesiecy i sprowadzal na tkz. Mienie przesiedlencze, bez cel, potem musial iles tam czasu auta nie sprzedawac. 2 grupa aut bezwypadkowych to popowodziowe, czesto z tkz. Czystym title, marzenie kazdego handlarza z polski.

Zmiana zawiechy dziwna sprawa, normalny czlowiek tego nie robi w aucie typu limuzyna, co to wyscigowka byla jakas. Cena po ad 60tysi tez okazja nie mozna nazwac.

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Czornyja

Witam. Chciałem kupić jakieś niedrogie auto, szukając Vectry trafiłem na coś takiego ... https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-maxima-3-0-v6-192km-lpg-manual-usa-qx-skora-naglosnienie-bose-ID6yArFx.html#xtor=SEC-8 obawiam się trochę kosztów utrzymania i spalania. Aczkolwiek te 194 koni kusi. Warto się waszym zdaniem pchać w to auto ? Oczywiście zdaję sobie sprawę że wymaga doinwestowania , i jak byście mogli doradzić na co sprawdzić przy zakupie. Z góry dzięki

Edytowane przez Czornyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

chciałbym kupić maximę 3.5 to jest a34 bodajże, ale jak czytam wasze komentarze to widzę że z bezwypadkowym bedzie cieżko.. na otomoto jak są to wszystkie w dość niskich cenach, moze to świadczyć o tym że pewnie sklejane z 3 innych? fajne auto pasowałby mi ten silnik z automatem ale kurde gdzie kupić wmiare pewny egzemplarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.

Poszukuję Maximy A34 3.5 SE z początku produkcji tj. 2004-2005. W związku z tym mam kilka pytań. 
Jaka jest automatyczna skrzynia biegów w tym modelu ? Czy jest to ta osławiona już skrzynia CVT czy klasyczna hydrauliczna skrzynia ? Jak się spisuje i czy przebiegi ponad 200 tys to nie problem dla takiej skrzyni ?
Znalazłem kilka ogłoszeń z założoną instalacją LPG , czy, przyjmując że instalacja zrobiona była solidnie, nie sprawia to problemów silnikowi ? 
Trzecią sprawą jest regulacja luzów zaworowych. Czy podobnie jak w innych japończykach tj. subaru czy toyocie jest potrzeba regulacji luzów? Jakie są ewentualne koszty ?
Czytałem wiele pochlebnych opinii na temat silnika 3.5 , podobno są niezniszczalne. Prawda to ? 
Wcześniej jeździłem Hondą i Mazdą, teraz postanowiłem zmienić na Nissana. Myślę  ze to chyba niezły wybór...

Liczę na wasze pomocne odpowiedzi :)
Pozdrawiam !



 

Edytowane przez JerseyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cvt w standardzie byly od 2007r. Do tego czasu byl dosc mocny hydrokinetyk, mysle ze jesli nie byla zaniedbana, czy katowana to przelatywala 400tysi. Kompensacja luzow jest hydrauliczna. Wlasciciele 350z powiedza ze ten silnik bez problemu da sie zajezdzic, trzeba pilnowac olej, wiekszosc awari wynika z nietrzymania stanu i braku zmian. Kupujesz auto 12-13 letnie , po wypadku, utopione, z cofnietym zegarem 2 razy, naprawiane drutem nie raz, jezdzace czesto na gazie bez regulacji, to na ubogiej to na bogatej mieszance, gdzie naprawa powazniejsza silnika to min. 10tysi. A jak poleci skrzynia, silnik, troche hamulcow, zawiecha i 20tysi moze byc malo na naprawe.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedx, czarny scenariusz już znam :)
Jednak żeby zminimalizować ryzyko wpadki, przed zakupem chcę zrobić podstawową ścieżkę diagnostyczną, badanie miernikiem lakieru no i oczywiście sprawdzenie historii pojazdu na tyle na ile to możliwe, choćby tylko po VIN . Nie chciałbym kupować samochodu ściągniętego z usa, bo w większości przypływa do nas szrot. Już jeden taki przypadek w rodzinie miałem gdzie auto przed sprzedażą było bezwypadkowe, a po kupnie i wykryciu co raz to nowych usterek, nagle u sprzedawcy znalazły się zdjęcia w połowie rozbitego samochodu na amerykańskim parkingu ...
Zauważyłem że w przypadku Maxim jest bardzo duży rozrzut cenowy - Maxima z 2004 potrafi kosztować od 14 do 22 tysięcy. 
Znalazłem takie oto ogłoszenie - http://allegro.pl/show_item.php?item=6806588804#70f2beabcc
Cena jest zachęcająca, jednak zdjęcia zbyt wiele mi nie mówią. Może ktoś z użytkowników forum, wprawnym okiem dostrzeże to , co niewidzialne dla mnie   :):D

Aha i jeszcze jedna kwestia - naprawy blacharskie oraz rdza. Z tego co wiem karoseria jest wykonana z aluminium. Czy blacharze dają sobie radę z ewentualnymi naprawami np. "klepaniem", lakierowaniem ? Czy nadwozie jest podatne na rdzę, jak to często bywa w japońskich samochodach?

PS
Po telefonie do właściciela okazało się, że samochód jest do poprawek blacharskich, ma uszkodzone tylne, prawe drzwi. Więc możliwe że stąd tak niska cena. Póki co czekam na więcej zdjęć pokazujących uszkodzenia.

 

Edytowane przez JerseyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxima była dostępna tylko w USA ? Przeglądając ogłoszenia trafiłem na "Maxime w wersji europejskiej z niemieckiego salonu" czyżby to chwyt sprzedającego ? Zresztą nie o to mi teraz chodzi.
Ktoś może coś powiedzieć o kwestiach blacharskich o których pisałem w poprzednim poście ? 
Czy zna może ktoś egzemplarz z ogłoszenia ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx stoi Maxima w Chojnicach. Obejrzyj i poczytaj. Od nowości w Polsce i jeden właściciel.mysle że spełnia Twoje oczekiwania.a tak moim zdaniem to "przysłowiowego" serka w tym roczniku To nie znajdziesz.

Ps.przepraszam właśnie sprawdziłem ogłoszenia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxima była dostępna tylko w USA ? Przeglądając ogłoszenia trafiłem na "Maxime w wersji europejskiej z niemieckiego salonu" czyżby to chwyt sprzedającego ?

 

bardzo ciekawe, była produkowana w USA, sprzedawana tylko oficjalnie w USA, Kanada, Meksyk

 

 i wersja europejska rodzynuś , ciekawe

 

 

bardzo ciekawe karoseria z aluminium ? hm....

 

 

co do auta z ogłoszenia to przecież wiesz co zrobić , sprawdzaj je  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bardzo ciekawe karoseria z aluminium ? hm....

W kilku miejscach, a chyba również na tym forum zetknąłem się z twierdzeniem że nadwozie maximy było wykonane ze stopów aluminium. Nie wiem w jakiej części, ale.. Na pewno jest tu ktoś kto ma potwierdzone wiadomości w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to konstrukcja stalowa, sam na oczy widziałem w A34 jak progi ruda zjadała, owszem jakieś elementy czasami w autach bywają z innych stopów, czy tworzyw sztucznych, ale generalnie konstrukcja stalowa zero problemów z naprawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam zamiar kupić tą Maxime https://www.olx.pl/oferta/nissan-maxima-3-0-v6-serwis-pelna-dokumetacja-okazja-z-niemiec-CID5-IDmpMos.html

Nano zwrócić uwagę przy jej kupnie

A i czy to normalne że skrzynia automat jak przełączam z pozycji P na D to nie wrzuca biegu trzeba przełączyć na 2 bieg i z powrotem na D i jest normalnie czy to norma. Sprzedający mówi że tak A jest fanem marki ma 2 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma dziac z P na D. Jesli tym masz jezdzic na codzien, to ja bym szukal nowszej maximy a32, bo o ile silnik jest to niezniszczalny vg30, to sa problemy z czesciami do starej maximy, bedziesz sie bujal z tym tontym. Chyba ze rejestrujesz na oldtimera i cos kombinujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem będę jeździł tylko do pracy i do domu ma być dopieszczane jako do firmy reklama a co może być z tą skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...