Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę w sprawie:

http://otomoto.pl/nissan-maxima-C21077063.html

Czy autko jest któregoś z klubowiczów lub może ktoś go oglądał ???

Tania jak barszcz, skusił bym się na nią :)

Ładnie się prezentuje, z tyłu widzę że zgnite tylne prawe nadkole, zresztą pewnie gnije w tym samym stylu co P10, ale nie powinno być z tym tragedii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz o co chodzi z rozrządem,maxima jest na łańcuchu a więc to system bezobsługowy który wytrzymuje conajmniej 500tyś.Blachy to nie problem a ten przebieg jest podejrzanie niski,sprawdz cisnienie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Sprawdz o co chodzi z rozrządem,maxima jest na łańcuchu a więc to system bezobsługowy który wytrzymuje conajmniej 500tyś.Blachy to nie problem a ten przebieg jest podejrzanie niski,sprawdz cisnienie silnika.

 

 

Chyba się trochę zagolopowałes, J30 jest na pasku, wymiana jest prosta, graty nie drogie i ogólnie dostepne. Zobacz lepiej czy tylne amory nie wlazły w nadwozie i podużnice bo to straszny zgnilak.Klimatyzacja na starym gazie, jak nie chodzi to pewnie już jej nie uruchomisz, i łożyska skrzynu biegów (częsta usterka), bo jak wyje to naprawa przekroczy wartość tego dyliżansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się trochę zagolopowałes, J30 jest na pasku, wymiana jest prosta, graty nie drogie i ogólnie dostepne. Zobacz lepiej czy tylne amory nie wlazły w nadwozie i podużnice bo to straszny zgnilak.Klimatyzacja na starym gazie, jak nie chodzi to pewnie już jej nie uruchomisz, i łożyska skrzynu biegów (częsta usterka), bo jak wyje to naprawa przekroczy wartość tego dyliżansu.

 

Patrol,czy QX A32 z 95r jest na pasku ????????.Nie dawno kupiłem i powiedziano mi ze jest na łańcuchu,a rdzy niema nawet kropki i jest w orginale (sprawdzone).Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poznać waszą opinię na temat tych dwóch Maxim.

Również obawiam się o skrzynię biegów CVT gdzieś czytałem że są awaryjne

http://www.bilasolur...1b262&schpage=1

http://www.bilasolur...1b262&schpage=1

 

Witam. Chciałbym poznać waszą opinię na temat tych dwóch Maxim.

Również obawiam się o skrzynię biegów CVT gdzieś czytałem że są awaryjne

http://www.bilasolur...1b262&schpage=1

http://www.bilasolur...1b262&schpage=1

 

już kupiona

Edytowane przez Gacek005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIatm wszystkich jestem nowym użytkownikiem. W najbliższym czasie planuje zmiane samochodu i biore dwa modele pod uwage, Galanta i Nissas Maxime. Na allegro trafiłem na kilka ogłoszń jedno mnie zainteresowało i jeżli to możliwe prosiłbym o opinie i doradzenie w tej sprawie. Zgóry dziękuje i pozdrawim.

otomoto.pl/nissan-maxima-qx-3-0-v6-gaz-krajowy-C22633505.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opis zgadza się ze stanem faktycznym to ja bym brał,oczywiście po negocjacjach . Mam 2,0 z 95r i jestem bardzo zadowolony,a Galantowi troche brakuje,też się do niego przymierzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość rudeboyjanek

Witajcie ponownie! Przydarzyły mi się dwie sprawy: miła i niemiła. Ta druga to problem z kręgosłupem i dlatego odpuszczam na razie szukanie maxi po Polsce. Ta pierwsza to półroczne stypendium w USA. W związku z tym zastanawiam się nad kupnem maxi, ew. hybrydowej Altimy tam. Tylko koszty transportu i przede wszystkim cła i akcyzy mnie przerażają. Mam pytanie: czy są jakieś spososby zredukowania tych kosztów? I jeszcze jedno: czy kupno uszkodzionego auta w USA i naprawy w USA ma sens (potrzebuję też samochodu na miejscu)?

Z góry dzięki i pozdrawiam

rbJan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muczaczo

Witam panów!

 

Cóż, koledze przydarzyła się niemiła niespodzianka z jego samochodem i jest zmuszony sobie poszukać jakiegoś innego w miarę bezawaryjnego, wygodnego i sprawnie przemieszczającego się samochodu - wybór po moich dobrych doświadczeniach z nissanem padł na maxime - bardzo dobrze spełnia większość kryteriów. Niestety bardzo mało ofert na rynku wtórnym tych samochodów :(

 

Co możecie powiedzieć na temat tych dwóch samochodów?

 

http://otomoto.pl/nissan-maxima-usa-3-0v6-manual-170-km-C22925820.html

 

Czy nie jest trochę za tani? Czym różnią się wersje USA od EU?

 

I druga opcja:

 

http://otomoto.pl/nissan-maxima-C22964552.html

 

Czy auta z automatem są dużo bardziej zamulone od manuali i palą dużo więcej paliwa? Na co zwrócić szczególną uwage przy oglądaniu tych samochodów?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cenami myśle ze jest wszystko wpirzadku. Ja swoją Maxi kupiłem za 3 tysiące, faktem jest ze musiałem robić skrzynię bo był padniety automat ale podliczajac wszystko wyszło mnie ok 6 koła. Moja to wersja QX 3.0 z 97 roku. Mi osobiście bardziej do gustu przypadła wersja na Europę ale to zależy od gustu. Różnią się trochę stylizacją, wnętrze maja to samo jednak trochę inna buda czego nie da się nie zauważyć ;)

 

Jeżeli chodzi o silnik i skrzynię może niech wypowie się ktoś inny, wiem ze są różnice ale myśle ze niewielkie.

 

Mój Nissan pali mi 15 l gazu na 100km i jest to automat, Poszukam opini spalania na autocentrum. pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Genonef

Witam, również jestem zainteresowany tym pojazdem a linku powyżej (bordowa maxima z manualną skrzynią). http://otomoto.pl/nissan-maxima-usa-3-0v6-manual-170-km-C22925820.html Tylko że dzieli mnie od niej jakieś 600km... Wiem że są inne ogłoszenia i w ogóle, ale szukam dobrze wyposażonego auta z manualną skrzynią i LPG w cenie do 8 tysięcy... Więc ta oferta jest dla mnie mocno atrakcyjna. Z tym że kiedyś już jechałem pół Polski (więc nawet bliżej niż teraz) oglądać auto które miało być igła, nie bite i od kobiety a na miejscu czekał handlarz z trupem który cały łącznie z dachem był malowany i szpachlowany... Nie chciał bym sobie robić 2 dniowej wycieczki aby wrócić z pustymi rękoma. Auto już dłuższy czas jest ogłaszane, z sukcesywnie coraz niższą ceną. Czy był może ktoś na miejscu oglądać ten model? Jeśli tak to dlaczego go nie kupił? :D Od sprzedawcy dowiedziałem się iż auto było malowane ze względu na korozje ale rzekomo jest bezwypadkowe. Instalacja LPG 4 generacji BRC więc też nie najgorzej. Pytanie brzmi co z tym autem może jeszcze być nie tak? za te pieniądze co jest wystawiony opłaca się go wziąć nawet jeśli silnik nadaje się do remontu... Będę wdzięczny za każdą pomoc w tym "dochodzeniu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaanek66

Witam, również jestem zainteresowany tym pojazdem a linku powyżej (bordowa maxima z manualną skrzynią). http://otomoto.pl/ni...-C22925820.html Tylko że dzieli mnie od niej jakieś 600km... Wiem że są inne ogłoszenia i w ogóle, ale szukam dobrze wyposażonego auta z manualną skrzynią i LPG w cenie do 8 tysięcy... Więc ta oferta jest dla mnie mocno atrakcyjna. Z tym że kiedyś już jechałem pół Polski (więc nawet bliżej niż teraz) oglądać auto które miało być igła, nie bite i od kobiety a na miejscu czekał handlarz z trupem który cały łącznie z dachem był malowany i szpachlowany... Nie chciał bym sobie robić 2 dniowej wycieczki aby wrócić z pustymi rękoma. Auto już dłuższy czas jest ogłaszane, z sukcesywnie coraz niższą ceną. Czy był może ktoś na miejscu oglądać ten model? Jeśli tak to dlaczego go nie kupił? :D Od sprzedawcy dowiedziałem się iż auto było malowane ze względu na korozje ale rzekomo jest bezwypadkowe. Instalacja LPG 4 generacji BRC więc też nie najgorzej. Pytanie brzmi co z tym autem może jeszcze być nie tak? za te pieniądze co jest wystawiony opłaca się go wziąć nawet jeśli silnik nadaje się do remontu... Będę wdzięczny za każdą pomoc w tym "dochodzeniu" :)

\

 

Czy chdzi o tą Maximę? Bo ma 70 km.

http://otomoto.pl/nissan-maxima-3-0v6-200km-manual-zamiana-C23223884.html

Edytowane przez jaanek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość piotreks24

Witamsz Maximiarzy,

 

Mam możliwość kupienia Maximy w wersji Amerykańskiej z manualną skrzynią.

Rocznik 1995. Skóry, pełna elektryka, spojlep, szyberdach, etc.

Pierwszy i jedyny właściciel kupił ją w salonie w Kanadzie i ściągnął do Polski zaraz po zakupie.

Auto ma udokumentowany przebieg ok 100k km. Garażowany, serwisowany, lakier jak świeżo położony - czarny metalic.

Żaden element nie był powtórnie malowany (nawet tylnie nadkola!), regularnie zabezpieczany antykorozyjnie.

Dwa komplety oryginalnych alufelg do Maximy z jedno i dwuzesonowymi oponami (zima+lato).

 

Auto wygląda jak świeżo z salonu! Poza ceną w stosunku do rocznika nie ma się do czego przyczepić - nie ma!

 

I tu potrzebuję opinii. Ile jest warta taka sztuka?

Właściciel nosi się z zamiarem sprzedaży i miałbym możliwość jej zakupu.

 

Nie podaję na razie ceny, bo chciałbym poznać Waszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Mascotte

Witam, jestem nowy na forum i jesteś świeżym posiadaczem prawa jazdy. Mój ojciec od ponad 20 lat jeździ Nissanami i chcę podtrzymać tradycje i też kupić Nissana ;) 10 lat temu miał maxi A32 3.0 z 98 roku i naprawdę bardzo dobrze ją wspomina i zastanawiam się czy zainwestować w takie autko.

 

Kilka pytań:

1. Czy ten samochód nadaje się na pierwsze auto?

2. Jak wygląda różnica w spalaniu między 2 a 3 litrowym silnikiem ? Czytałem, że różnica jest minimalna, poważanie?

3. Czy zamontowanie instalacji gazowej w tym aucie jest opłacalne i jak to wpływa na samą jazdę.

4. Rozrząd jest na łańcuch, ale pewnie inne rzezy trzeba wymieniać więc na jakie koszta muszę być narażony.

5. Czy warto kupić wersje z USA? Zastanawiam się, czy części się różnią i jaka jest ich dostępność.

6. Na co uważać przy kupowaniu?

7. Wszystkie 3 litrówki jakie widziałem miały skrzynie automatyczną czy naprawdę jest tak mało manualnych wersji?

 

Chodzi mi o A32 po lifcie.

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ten samochód nadaje się na pierwsze auto?

 

Jak każde inne. Możesz przecież kupić Pandę

 

2. Jak wygląda różnica w spalaniu między 2 a 3 litrowym silnikiem ? Czytałem, że różnica jest minimalna, poważanie?

 

Nie ma różnicy, dlatego kupuj 3,0

 

3. Czy zamontowanie instalacji gazowej w tym aucie jest opłacalne i jak to wpływa na samą jazdę.

 

Jeżeli instalacja jest dobrze zrobiona, to jeździ się super. U mnie spalanie wychodzi średnio 12-13 litrów

 

4. Rozrząd jest na łańcuch, ale pewnie inne rzezy trzeba wymieniać więc na jakie koszta muszę być narażony.

 

Japończyki się nie psują. Tanie części to masz do Passata, bo je musisz co roku wymieniać

 

5. Czy warto kupić wersje z USA? Zastanawiam się, czy części się różnią i jaka jest ich dostępność.

 

Nie odpowiem na to pytanie

 

6. Na co uważać przy kupowaniu?

 

To są wiekowe samochody. Przebieg rzędu 200-300 tysięcy nie powinien byc jeszcze problemem, ale jeżeli myślisz o gazie, to potestuj silnik na benzynie. No i oczywiście instalacja jest opłacalna, jeżeli planujesz jeździć kilka lat i zrobić kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Jeżeli to ma być twój pierwszy samochód, to nie wiem czy Ci się nie znudzi.

 

7. Wszystkie 3 litrówki jakie widziałem miały skrzynie automatyczną czy naprawdę jest tak mało manualnych wersji?

 

ja mam manuala, ale Ci nie sprzedam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Afi detailing

Witam.

Mam prośbę do Nissanomaniaków mieszkających we wschodniej części Polski.

 

Chodzi dokładnie o to ogłoszenie:

 

http://tablica.pl/oferta/maxima-3-0-gaz-sekwencja-okazja-ID1rpZF.html#25cbcfaf;r:;s:

 

Dzwoniłem już do sprzedającego, auto swoje ma nabite, ale podobno wszystko chodzi jak należy - elektryka, silnik, skrzynia nie szarpie. WIdać, że auto miało jakieś kuku z przodu, bo nie są to oryginalne lampy, a i właściciel powiedział, że musiało coś być bite, bo wymontowana jest bodajże sprężarka od klimatyzacji.

Mimo tego koleś zapewnia, że auto jeździ prosto, sprawuje się - można podjechać nim na stacje diagnostyczną i sobie wszystko posprawdzać.

Problem w tym, że mieszkam na drugim końcu Polski, i nie za bardzo uśmiecha mi się jechać po niego w ciemno.

 

Prośba jest prosta - czy któryś z forumowiczów byłby w stanie sprawdzić dla mnie to auto i mniej więcej obadać, czy jest wart kupienia czy nie. Wiem że na pewno coś w nim do roboty będzie, ale drobiazgami nie ma się co martwić - tym bardziej przy takiej cenie. Chodzi raczej o to, żeby podczas powrotu silnik nie wyziąnoł ducha albo nie posypał się automat, bo to by było trochę bolesne.

 

Jestem w stanie się oczywiście odpowiednio odwdzięczyć ;]

 

Pozdrawiam - Rafał Róg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Większej ulepy chyba nie mogłeś wynaleźć , do tego z Chełma, tam ludzie zjeżdżają auta do zdychu, jak już nie opłaci się naprawiać sprzedają dalej albo na złom, byłem tam kilka razy po samochód zawsze była masakra.Zresztą co można powiedzieć o właścicielu jeżeli jeździ bez kompresora albo nie przeszkadzają mu lampy od malucha? Dołóż ze 3 tyś i kup samochód do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://otomoto.pl/nissan-maxima-C26073225.html

widział ktos ten samochód ? Jakies opinie o nim ?

Wiem ze to wersja po lifcie, sciagniety ze stanów na autofaxie tym darmowym pisza ze nie miał wywalonych poduszek, własciciel mowi ze sprzegło do wymiany. Gnija drzwi i nadkola, wymieniona belka z przodu. Warto zawracać sobie tym głowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...