Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Snorkel


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ta szlifierka ma uświadomić co ważniejsze snorek czy napis bo za tą cenę to może być różowy w czarne kropki ważne żeby robił dobrą robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupiłem od  hugh_h snorkla  i w sobotę będę go montował. Wiem że lemmy masz taki sam, masz jakieś rady co do jego montażu?

Edytowane przez Darecki84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha mocująca do słupka właściwie pasuje ale otwory nie pokrywają się ze sobą

Dorobiłem wg własnego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z boku snorkel nie wystaje powyżej błotnika

Po południu wrzucę foty to zobaczysz

--------------------------------------

No, jestem

czyli do rzeczy ... snorkel Safari SS150HF dedykowany do Isuzu Rodeo (Opel Frontera) 2,8D

http://www.safarisnorkel.com/docs/snorkel/isuzu.html

 

zdjęcia z montażu, tutaj:

https://plus.google.com/photos/107933089952052609510/albums/6117171805476318865

 

specjalnych trudności z montażem nie było

na linii błotnika pasuje idealnie

odstaje od słupka, ale można za to kręcić "kominem" w każdą stronę w zależności od potrzeb (przy LPG sekw. nie ma to żadnego znaczenia, gdyby instalacja była starszej generacji to radzę skierować komin do tyłu ... wszyscy w Jeepach z ekipy EZG tak właśnie mają)

 

oprócz (a właściwie w zastępstwie) zestawu fabrycznego potrzebne są 2 kolanka PVC: 33 i 67st. ... podłączenie do puchy filtra

oraz kawałek węża gumowego z którego trzeba zrobić dystanse pomiędzy błotnikiem a snorklem

 

przy dużych wibracjach (wszak to terenówka) fabryczne wkręty luzowały się w słupku więc samą główkę (komin) usztywniłem profilem alu. umocowanym do bagażnika dachowego

 

przez pierwszy rok snorkel nie był podłączony do układu dolotowego ponieważ jeździłem na filtrze stożkowym i nie miałem w ogóle puchy

rok temu przy okazji wymiany silnika założyłem oryginalną puchę i podłączyłem snorkel

 

jeżdżę naprawdę ostro w terenie, nie topię co prawda auta po klamki (bo przy benzynie to po prostu niemożliwe) ... ale po wszelakich krzakach, gałęziach itp...

pomimo wystającej ponad dach, skierowanej "pod prąd i aż proszącej się o strącenie" główki  oznajmiam, że nic takiego nie nastąpiło

 

:thumbsup:  :punk:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja zrezygnuję tylko z tych kolanek bo mi to one tak średnio na jeża pasują z racji tego że mam  2.7TD. Ale dzięki ci jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dieslu pewnie inaczej to to wygląda ;)


----------------------------------------------

takie CÓŚ w necie znalazłem

 

 

 

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zamontowałem snorkla. Wyszło jak oryginał po drobnej modyfikacji błotnika.Później postaram się wrzucić fotki a teraz lecę do sklepu po kolanko silikonowe do podłączenia snorkla z puchą. Modyfikacja polegała na użyciu gumowego młotka  i podklepaniu błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o nie chodzi. Niedługo wrzucę fotki. Muszę jeszcze dorobić mocowanie do słupka i koniec zabawy.

Edytowane przez Darecki84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ci zazdroszczę a muszę go mieć bo jedno serce już utopiłem  drógiego nie mam zamiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się ze 2 miechy to mój będzie na opchnięcie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze różnie może być ... na razie aktualna jest opcja "bulwar"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"operacja się udała ... tylko pacjent nie przeżył"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał trochę czasu to go dopracuję  narazie był robiony na szybko bo trzeba było jechać do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie był traktowany jak bulwar raczej jak wół roboczy lub pomoc drogowa dla plaskaczy znajomych i rodziny. No chyba że przed imprezami typu wesele to wtedy nawet woskowanie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Darecki, wrzuciłbyś foty jak wewnątrz to podłączyłeś, ktoś do TD potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro wrzucić bo dziś nie ogarnę.Ale podłączenie jest banalnie proste.Potrzebne są  dwa kolana średnica 60mm złączka do nich i skręcane opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...